Reiki

Cafy

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar reiki master inisiyesi aldım ve 1. Aşamaya başladım. 16. Gündeyim,
Birkaç şey yaşadım , birini düşündüğümde beni arıyor olması, görürmüyüm acaba dediğim kişiyi tamda düşündüğüm yerde görmem gibi. Bir kaç şey merak ediyorum, bilen var ise yardımcı olabilirmisiniz.
1- master bana öteki alemde enerjisi düşük biri olarak tanınıyorsun dedi, bunu düzelteceğiz gibi şeyler söyledi, doğru olabilirmi
2- bende mistik güçlerin olduğunu, hislerimin güçlü olduğunu ve duru işitimin açıldığını söyledi, benim bu eğitimi almam gerektiğini ve ilerleyeceğimi söylemişler (diğer alemdekiler)
Çok şey merak ediyorum, anlatsam olurmu bilmiyorum, resim ve semboller verdi bana atmak istiyorum ama doğrumu bilmiyorum
Kısacası reiki ile ne yapılır, nedir tam olarak reiki

rima vita perfetto

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar reiki master inisiyesi aldım ve 1. Aşamaya başladım. 16. Gündeyim,
Birkaç şey yaşadım , birini düşündüğümde beni arıyor olması, görürmüyüm acaba dediğim kişiyi tamda düşündüğüm yerde görmem gibi. Bir kaç şey merak ediyorum, bilen var ise yardımcı olabilirmisiniz.
1- master bana öteki alemde enerjisi düşük biri olarak tanınıyorsun dedi, bunu düzelteceğiz gibi şeyler söyledi, doğru olabilirmi
2- bende mistik güçlerin olduğunu, hislerimin güçlü olduğunu ve duru işitimin açıldığını söyledi, benim bu eğitimi almam gerektiğini ve ilerleyeceğimi söylemişler (diğer alemdekiler)
Çok şey merak ediyorum, anlatsam olurmu bilmiyorum, resim ve semboller verdi bana atmak istiyorum ama doğrumu bilmiyorum
Daha deneyimli arkadaşlar yazsın diye bekledim ama yazan olmadı. 11 sene önce usui 1-2 kundalini 1-2 , GmA, altın üçgen, mor üçgen, şans...vs . Toplamda 14 inisinasyon almış ve açma çalışmalarını yapmıştım. Ama 7-8 yıldır kullanmıyorum.
Açıkçası bana üç harfli işi gibi geliyor. Yazdıklarınız gibi bir deneyimim olmadı. Ve de ilginç geldi. Burdan öbür tarafı nasıl duzeltecekmis. Bizler paralel hayatlarımıza bile mudahele edemezken ???
İnandırıcı gelmedi. Şeytan her yönlü çalışıyor bana göre.
Ama bunu gelir kapısı olarak görüp uyduruyor mu ?!!
Daha çok eğitim alacaksın ve daha çok kazanacak.
Bu işi ücretsiz yapanlardan aldım ben inisinasyonlarimi. Şimdi bi tutturmuslar alma verme dengesi diye. Bir yerde bir yazı yazıyor. Okuyup geçeceğim mesela, alma verme dengesini korumak için beğen tuşuna bas diyor. O zaman Paylaşma.
Ben bu inisinasyonlari aldıktan sonra fal yetenegi gelmişti. Ama bil bakalım nerden .
Üç harfliler.. Bir kac yıl görüler oldu ve sağolsunllar kendileri de gorulduler.
Kafanı karıştırmak istemiyorum. Sadece mantigina sor .. ama sor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
reiki eğitimin de bu konulardan bahsedilmez ve bu konu da bilgi verilmez.
sen şusun sen şöylesin diye direk açıklama yapan kendine eğitmen diyen kişilerin bu tavrını doğru bulmuyorum. Eğitim verirsin kişi kendi farkındalığına vardır.

öteki alem de enerjisi düşük diye bir şey yok.

diğer söylediklerine gelince onun söylediği şeyleri bırakın siz hangi yeteneğe sahip olup olmadığınızı bilmeniz lazım zaten.

Birde hem de enerjin düşük diyor hem de bir sürü yetenek sayıyor tuhaf.

Usei reiki de semboller vardır. Usei reiki eğitimi alıyorsanız zaten her yerde o sembolleri bulabilirsiniz. Diğer reiki türlerinde sembol yoktur.

Cafy

Kayıtlı Üye
Daha deneyimli arkadaşlar yazsın diye bekledim ama yazan olmadı. 11 sene önce usui 1-2 kundalini 1-2 , GmA, altın üçgen, mor üçgen, şans...vs . Toplamda 14 inisinasyon almış ve açma çalışmalarını yapmıştım. Ama 7-8 yıldır kullanmıyorum.
Açıkçası bana üç harfli işi gibi geliyor. Yazdıklarınız gibi bir deneyimim olmadı. Ve de ilginç geldi. Burdan öbür tarafı nasıl duzeltecekmis. Bizler paralel hayatlarımıza bile mudahele edemezken ???
İnandırıcı gelmedi. Şeytan her yönlü çalışıyor bana göre.
Ama bunu gelir kapısı olarak görüp uyduruyor mu ?!!
Daha çok eğitim alacaksın ve daha çok kazanacak.
Bu işi ücretsiz yapanlardan aldım ben inisinasyonlarimi. Şimdi bi tutturmuslar alma verme dengesi diye. Bir yerde bir yazı yazıyor. Okuyup geçeceğim mesela, alma verme dengesini korumak için beğen tuşuna bas diyor. O zaman Paylaşma.
Ben bu inisinasyonlari aldıktan sonra fal yetenegi gelmişti. Ama bil bakalım nerden .
Üç harfliler.. Bir kac yıl görüler oldu ve sağolsunllar kendileri de gorulduler.
Kafanı karıştırmak istemiyorum. Sadece mantigina sor ..
reiki eğitimin de bu konulardan bahsedilmez ve bu konu da bilgi verilmez.
sen şusun sen şöylesin diye direk açıklama yapan kendine eğitmen diyen kişilerin bu tavrını doğru bulmuyorum. Eğitim verirsin kişi kendi farkındalığına vardır.

öteki alem de enerjisi düşük diye bir şey yok.

diğer söylediklerine gelince onun söylediği şeyleri bırakın siz hangi yeteneğe sahip olup olmadığınızı bilmeniz lazım zaten.

Birde hem de enerjin düşük diyor hem de bir sürü yetenek sayıyor tuhaf.

Usei reiki de semboller vardır. Usei reiki eğitimi alıyorsanız zaten her yerde o sembolleri bulabilirsiniz. Diğer reiki türlerinde sembol yoktur.
Teşekkür ederim cevap için
Evet semboller var 2-3 gün müsade istedi yazdıracaklar dedi (diğer alemdekiler) ve verdi bana sembolleri, numaralar, işaretler vs gibi şeyler var, onlar yazdırdı dedi. Doğrumu bilemedim açıkçası
Sakın yanlış anlamayın, başladım bir işe, derdim sadece öğrenmek. forumu 1 senedir severek takip ediyorum , yanlış bir şey yapmak istemiyorum o yüzden açtım konuyu.

rima vita perfetto

Kayıtlı Üye
Evet semboller var 2-3 gün müsade istedi yazdıracaklar dedi (diğer alemdekiler) ve verdi bana sembolleri, numaralar, işaretler vs gibi şeyler var, onlar yazdırdı dedi. Doğrumu bilemedim açıkçası
Sakın yanlış anlamayın, başladım bir işe, derdim sadece öğrenmek. forumu 1 senedir severek takip ediyorum , yanlış bir şey yapmak istemiyorum o yüzden açtım konuyu.
Estağfurullah. Urum'un dediği gibi semboller her yerde var.
Bu konuda sallamış resmen. Ben akıl sağlığından şüphe ettim açıkçası. Reiki uygulayıp uygulamamak size kalmış. Ama ben pozitif bakmıyorum.
Eğer müslüman iseniz en yüksek frekansa sahip zaten süreler. Bu niyetle okuyup dinleyebilirsiniz. Daha fazla etkilemek istemediğim için bu kadar yorumum

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş

reiki eğitimi aldığınızdan emin misiniz. İlk defa duyuyorum böyle şeyler

@rima vita perfetto ya katılıyorum. Bu işte bir anormallik var.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Reiki nedir diye sorayım o zaman, nasıl başlanır, inisiye, uyumlaşma vs nedir. Nasıl ilerler süreç. Anlatırmısınız yanlış birşey yapmak istemem.
Reiki, bir enerji iyileştirme tekniğidir. Reiki uygulayıcıları, şifayı desteklemek için enerjinizin akışını ve dengesini iyileştirerek vücudunuza enerji iletmek için ellerini kullanırlar.

Mikao Usui, 1900'lerin başında reiki'yi geliştirdi ve terimi Japonca “evrensel” anlamına gelen rei ve tüm canlılardan akan hayati yaşam gücü enerjisini ifade eden ki'den kelimesinden türetmiş yani evrensel bio enerji ya da evrensel yaşam enerjisi olarak tanımlayabiliriz.

Bu ne demek, kimseye ait değil, bir sisteme dahil değil ve canlılarla uyumlu, herkese yapılabilir herkes yapabilir.
Reiki, insanların fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak enerjisel olarak dengelenmelerine yardımcı olarak iyileşmeye yardımcı olur. Şifa denge ile gelir.
Reiki, genel sağlığı ve esenliği iyileştirmek için gevşemeyi, stresi azaltmayı ve semptomları gidermeyi destekler.

Yaralanma veya ameliyattan sonra doku ve kemik iyileşmesini destekler.

Vücudunuzun bağışıklık sistemini harekete geçirir.

Doğal kendi kendini iyileştirmeyi teşvik eder.

Ağrıyı ve gerginliği giderir

Kemoterapi, radyasyon, cerrahi ve böbrek diyalizi gibi geleneksel tıbbi tedaviler alan kişilerin refahını destekler.
Aynı zaman da düzenli uygulanması önleyici bir tedavi sağlar.

Farklı masterler farklı reiki türleri de oluşturmuştur.
Usei reiki ve kundalini reiki gibi.
Ben Kundalini Reiki Masterım
Eğitim yüz yüze ya da uzaktan verilebilir.
Teorik eğitim verilir ya da kitap. Öğrenci bunu öğrenir ki çok kısa sürede kolayca öğrenebilir.
Sonra üç aşamalı uyumlama yapılır. Uyumlama çok basittir. Master şifaya kişiyi uyumlar öğrencinin ise Reiki demesi yeterlidir.
İlk aşama reiki ile kişinin blokajlarını açmak kişiye reiki vermek
İkinci aşama açılmış beden de refikinin akmasını saplamak
Üçüncü aşama da başkalarına kanal olmasını sağlamak.
Mistik bir yetenek, şifacı ya da kahin olmaya gerek yoktur. Farklı alt ya da üst varlıklarla çalışılmaz. Astral ya da farklı bir şuur hali kullanılmaz.
Kişiye herhangi bir süptil yetenek vermez var olan bir yeteneği kuvvetlendirmez. Yukarda saydığım gibi evrende ve canlılarla da zaten var olan yaşam enerjisini niyet ve elleri kullanarak iletmektir. Enerjiye kanal aşmaktır.

october

Kayıtlı Üye
Merhaba, ben de 2. aşama reiki uygulayıcısıyım. 10 seneyi aştı sanırım. hiç böyle şeyler söylenmedi bana. semboller 2. aşamayı aldıktan sonra verilir. ve zaten semboller bellidir. öte alemden özel sembol gelmez asla. reikiye inisiye olurken master seçmek çok önemlidir. bu konu iyi araştırılmalıdır. benim için diğer önemli şey, reiki kullandıkça güçlenen bir enerji. en azından bende böyle oldu. masterınız da ne kadar çok yılların tecrübesine sahipse, o kadar iyidir. son olarak; varlık vb hiç görmedim. psişik yetenek de bende hiç oluşmadı. ama bu değişkenlik gösterebilir sanırım kişinin potansiyeline göre. sevgiler.

Fehu

Kayıtlı Üye
Yeni başlık acmayip buradan sorayim dedim. Reiki uyumlamasi almayı düşünüyorum once biraz başka insanların deneyimlerini okumak istedim, böyle bir yazıya denk geldim ve beni biraz urkuttu. Siz ne düşünüyorsunuz?
Screenshot_20230825-184231_Chrome.jpg