Reiki, bedensiz varlıklar ilişkisi

Espavo

Kayıtlı Üye
Bizler Tanrı-nın yarattığı ve ona ait olduğumuz için, doğumumuzla beraber bize ondan 70 bin yeteneğin veya duyunun geçtiği kabul edilir. Bu yeteneklerin yalnızca 5 tanesi kullanımımıza açıktır, diğerleri kapalıdır. Bir bilgisayar kabul edin, içinde dosyalar var ama şifrelenmiç açamıyoruz, yanlız 5 tanesi açılabilir durumda. Bunlar görme, işitme, dokunma, koku ve tat alma duyularımızdır.
Çevremizde olup biteni bu duyularımızla algılayabiliriz. Burada şunu önemle belirtmek istiyorum, bence biz Tanrı-nın yarattığı varlıklar olarak ondan bazı özelikler aldık, ama Tanrı değiliz. Parça bütüne aittir, onun özelliklerini taşır, ama bütünün kendisi hiçbir zaman olamaz. Şifacılık yeteneği de Tanrı tarafından bize geçmiş ama kapalı vaziyettedir. Biz uyumlamalar ve şifa çalışmalarımızla bu yeteneğimizi su yüzüne çıkartmaya, uyandırmaya çalışıyoruz.

Doğuştan kör olan bir adama renkleri sorsanız bilemez, öyle birşey yok der, onun için kırmızı, yeşil, mavi gerçekten yoktur. Bunun gibi bizde de, bir 6. veya 7. duyu açılsa belki etrafımızdaki farkedemediğimiz birçok şeyi farkedebileceğiz, birbirimizin düşüncelerini okuyabileceğiz, enerji alanlarını göreceğiz, bizden
daha değişik frekansta ve enerjide olan varlıkları algılayabileceğiz. Bizim algılayamadığımız şeyleri yok sayamayız, şifacılık yeteneği gibi, bizden daha değişik frekanstaki varlıklar, sesler, enerjiler gibi. Bir köpek bile bizim algılayamadığımız kokuları duyuyor, bizden yaklaşık 600 kat daha kuvvetli koku alıyor.

Biz bu kokuları duyamıyoruz diye onları yok sayamayız. Farkedemediğimiz şeyleri yok saymak bizim yanlızca cehaletimizi, saflığımızı gösterir. İnsan olarak o kadar basit ve zavallı yaratılmışız ki, ne nereden geldiğimizi bilebiliyoruz, ne de nereye gideceğimizi.

Reiki kelimesi 2 heceden meydana gelmiştir. Rei ve Ki. Rei Japon kanji alfebesi ile yazılışına göre en basit şekli ile ruh, hayalet, Tanrısal manevi güç, ana kaynaktan gelen yüksek ve gizemli bilgi gibi manalara gelir. Ki ise yaşam enerjisidir. Bu enerji yaşayan tüm varlıkların, hayatta oldukları sürece içinde ve çevresindedir, yaşamın son bulması ile birlikte fiziksel bedenden ayrılır ve
geldiği ana kaynağa geri döner. Reiki şifacılık yeteneği, öğretmenden öğrenciye uyumlama sırasında geçirilir. Bu olay bizim köylerde şifacı hocaların yaptığı el verme dediğimiz işin benzeridir. Reiki öğretmeni öğrenciyi uyumlaması sırasında, bazı bedensiz, değişik frekansta, bizim 5 duyumuzla algılayamadığımız varlıkları yardıma çağırır. Reikiyi ortaya çıkaran Usui Sensei, onun öğrencileri büyük reiki ustatları Hayashi ve Takata Senseilerin ruhlarını, gelmiş geçmiş büyük reiki şifacısı ruhları, reiki şifacılığı ile ilgili melekleri ve öğretmen kendi özel rehberlerini uyumlada kendisine yardımcı olmaları için yanına davet eder. Sizler
ustasınız, ben ise yanlızca sizin alet kutunuz gibiyim der. Onlara uyumlama sırasında herhangi bir yanlış yaparsam siz düzeltin, öğrencimi siz de reiki enerjisine uyumlayın diye rica eder. Şifacılık yeteneğini öğrencisine geçirmesi için bu bedensiz varlıklardan, Tanrı-dan istekte bulunmalarını, aracı olmalarını
ister. Yani 5 duyumuz ile algılayamadığımız bu varlıklarla konuşur ve onlardan reiki şifa enerjisine öğrencisini uyumlama dileğini, Tanrı-ya iletmeleri için istekte bulunur. Öğretmen kendi rehberlerini de yardıma çağırır demiştik, burada öğretmenin önemi ortaya çıkar. Ruhani bakımdan temiz ve açık bir öğretmen
uyumlamalarda her zaman daha başarılıdır. Öğretmen uyumlama esnasında öğrencinin üzerindeki travma ve blokajları, hastalıkları kendi üzerine çeker ve onları toprağa akıtır. Niyet ile öğrencinin yaşam enerji kapılarını ve enerjinin aktığı kanalları, açar temizler. Uyumlama aynı zamanda öğrenci için, en kuvvetli şifa uygulamasıdır. Enerji kanalları temiz ve açık olan bir öğretmen bunu başarı ile tamamlar, ancak kendi enerji kanalları tıkalı, problemli olan bir kişinin hem uyumlama, hemde şifa çalışmaları sırasında başarı oranı tartışılabilir.

Reiki ile şifa verilmesi sırasında, ben 5 duyumuz ile algılayamadığımız bu şifacı değişik frekanstaki varlıkların da devrede olduklarına ve bize yardım ettiklerine inanıyorum. Zaten reiki kelimesinin manasına baktığınızda bu açıkça belli. Ana kaynak tek, bağlanma yolları değişik, Reiki bunlardan yanlızca biri ve ilk atılacak adım için iyi bir başlangıç. Reiki ile ilgili şifacı varlıklar hepsi pozitif ve iyi, o nedenle bir tehlikesi yok, ama bu demek değilki başka kötü ve negatif varlıklar yok. Reiki bize onların alt edilmesinde de büyük yardımcı. Reiki sembolleri
gerektiğinde negatif kötü frekanslı varlıkları yakan bir ateş gibi çalışıyor, ben bunu öğrencilerimde denedim ve gördüm. Reiki-yi yanlızca fiziksel rahatsızlıklarınız için değil, ruhsal sıkıntılarınız için de kullanın. Sıkıntınızın nedeni size asalak yaşayan, algılayamadığınız veya bazılarınızın algılayabildiği değişik frekansta negative enerjilere sahip varlıklar olabilir. Bu durumlarda da reikiyi kullanmayı unutmayın lütfen. En kısa zamanda refaha çıktığınızı, işlerinizin ve moralinizin düzeldiğini, üzerinizden bir ağırlığın kalktığını hemen hissedeceksiniz.

Petek Kitamura

__

Reiki & Diğer Enerji Uyumlamalarında Varlıklara mı, Enerjiye mi Uyumlanıyoruz

Sevgili Arkadaşlar,

Enerji dediğimiz nedir acaba, enerji ile çoğu insan olarak algılayamadığımız, ancak bazı hassas kişilerin algılayabildikleri frekanstaki varlıklar arasında ne fark vardır? Maddenin orijini enerji değil midir? Bu konuları iyi bilmek lazım değerlendirme yaparken. Algılayabildiğimiz veya insan olarak 5 duyumuzla
algılayamadığımız bir enerji denizinde yaşıyoruz. Bazılarımızın algılayamadığımız varlıkları, din kitabımız cin, melek, ruh vs gibi isimlerle anıyor. Reiki-de de bazı varlıklardan yardım aldığımız doğru, ama kimden. Gelmiş geçmiş, reiki ile ilgilenmiş şifacı ruhlar, şifacı Reiki melekleri, Reiki rehberleri, Usui Sensei-nin
silsilesine sahip reikici hocaların ruhları vs. Yoksa el vermenin gayesi ne olabilir sizce? Kimin kime eli veriliyor?

Benim uyumlamalarım sırasında, diğer öğrenciler seyreder ne olup bittiğini ve bazı hassas öğrenciler, uyumlama yaptığım sırada etrafımda enerji şeklinde bazı siluetlerin, ışıkların dolaştığını söyler. Bana sorarsanız ben görmüyor ama hissediyorum, çünkü korktuğum için kendimi görme olayına kapattım. Uyumlamayı yapan biz değil, o insan olarak algılayamadığımız frekanstaki varlıklar. Bu varlıklar yanlızca iyiliğe ve şifaya çalışma iznine sahip, uyumlamayı yapan hoca da. Eğer gerçekten Reiki enerjisine kanal oluyorsa. Bunun akşı olabilirmi, tabii olur, nasıl pozitif enerjiye kanal olabiliyorsanız, negatif enerjiye, kötülüğe de kanal olabilirsiniz, o zaman işte bunun adı reiki olmaz, büyü vs. olur.

Reiki hocanızı seçerken onun için dikkatli olun, zaten kişileri görür görmez iç sesinizi dinlerseniz, o sizi doğruya yöneltir. Kim pozitif, kim negatif enerji ile uğraşıyor, iç sesiniz ve ona seslenen rehberleriniz, size en doğru cevabı verir.

Alıntı

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
Evet oldukca ilginc bir paylasim.Peki espravo,ben bu duyulari aktive etmek istiyorum ve cesitli varliklarla konusur hale gelip,astral seyahat yapabilme veya aura görme ve sakralari dengeleme yetenegine sahip olmak istiyen birisiyim,ne yapmaliyim?
Reiki mi calisiyoruz?

Espavo

Kayıtlı Üye
Evet oldukca ilgnic bir paylasim.Peki espravo,ben bu duyulari aktive etmek istiyorum ve cesitli varliklarla konusur hale gelip,astral seyahat yapabilme veya aura görme ve sakralaridengeleme yetenegine sahip olmak istiyen birisiyim,ne yapmaliyim?
Reiki mi calisiyoruz?

İllaki usui reiki çalışcaksın diye bi şart yok ama bir enerji sitemiyle çalışman sende belli bir açılım yapacaktır muhtemelen diğer enerji sistemleride sana yardımcı olabilir agma, altın üçgen v.b gibi yazıdada geçer aslında, herşeyin özünün bir olduğu gibi enerjilerinde özü birdir.

Bizim elimizdeki asıl anahtar ise niyetin gücüdür , herşey sana hazır olunca gelir. Mesela bir şeye niyet ettiğinde örneğim konumuz gereği spiritüel bişey olsun " BEN Ruhsal Rehberlerimle İletişime geçmeyi SEÇİYORUM " dediğinde bu isteğinin enerjisini hisset ve yürekten bunu dile hazırsan sana verilir tabi rehberlerle iletişim için sadece bu söz çoğu zaman yeterli olmıyacaktır bunları imgelemeyle desteklemende gerekcektir, bu istemekle ilgili yani niyet etmekle ilgili başka kalıplar var bunun için çekim yasasını araştırabilrsin , doğru şekilde istemek adına.