Realite değiştirmek

kabeki

Kayıtlı Üye
Bulunduğumuz realiteden başka bir realiteye hangi yolları izleyerek geçebiliriz?

Dracolia

Moderator
Realiteden kastınız nedir? Matrix fln gibi bir şey mi

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,

Gerçeklik algısı ve realizm(realite) sürekli olarak bizler tarafından değiştirilen bir olgudur. Gerçeklik algısını değiştirerek farklı bir gerçeklik kazanmak o gerçekliğe geçişinizi sağlamak hem avantaj elde etmenizi sağlar hemde oldukça riskli bir durumla karşı karşıya kalırsınız. Mutlak gerçekliğe müdahale edemeyiz lakin durumlara bağlı olarak şekillenen daimi gibi görünen ama aslında geçici olan tüm olgulara müdahale edebiliriz. Tek bir gerçekliğe yapılan müdahale, muhtemel gelecekte ki tüm olayları, durumları, yaşanılacakları doğrudan etkiler.

Bilginize Saygılarımla.

arifaydin

Kayıtlı Üye
Bulunduğumuz realiteden başka bir realiteye hangi yolları izleyerek geçebiliriz?
Başka birinin daha böyle bir soru soracaği aklıma gelmezdi. Nasıl olacağını bilmiyorum ama tahmin ediyorum. Tembel oldugum icin hic ugrasasim yok. Aç kalmayı basarirsam tekrar letaif leri açmak için gayret gösterebilirim diyeceğim ancak gereksiz buluyorum. Artık Gereksiz. Amac anlamsız. Gerçeklikten çıkmak için veli olman gerekiyor. Yada olmaman........

arifaydin

Kayıtlı Üye
Gerçeklikten çıkmak için ......
Ek olarak gerçekliği bükebilirmisin demeliyim. Avatar çizgi filmindeki toprak bükücüler gibi gerçekliği bükmek ten bahsediyorum. İnternette bunu yapanların videosu var. Yasaklı yol olan sihir ile yapıyorlar.
Video da adam; tenis topu büyüklüğündeki ekmek hamurunu 1 metre uzunluğunda ekmeğe dönüştürüyor. 1 metre ekmek adamın avucundan nasıl çıkar. Başka bir videoda ise bir çay kupasında ki suyu ikiye bölüyor. (Hiç bir mıknatıs yada ayna illizyonu bunu yapamaz.) Baska videoda Kapalı kutudaki erişte yi (makarna gibi birsey) kaynatıyor.
Başka bir videoda gomlegindeki Rubik kup deseni ni eliyle kapatıp elinin altından gerçek kup çıkartıyor. Desenin oldugu yer bos. Kupun rengini degistirip tekrar ayni yere gomuyor. Elbisedeki rubik kup deseninin rennkleri degismis. Basketbol topunu amerikan topu gibi basık bir sekle dönüşturuyor. Adamlar bazı şeyleri asmamıs. Sihir ile Cehennemi garantilemiş ....