Psişik Güçleri Geliştirme Bölüm 1 -Konsantrasyon

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Önceki yazımızda gevşemeyi ve egzersizini paylaşmıştık..Önceki yazımız olan gevşeme: http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=41707
Bu yazıda diğeri gibi tamamen bana aittir hiçbir yerden kopyalamadım..
Psişik güçleri geliştirmede en önemli yeteneklerden biridir konsantrasyon,bana göre sanattır.
Konsantrasyon dışarıdan gelen uyarılardan kendini soyutlayabilmektir.Size yanlış gibi gelebilir ama konsantrasyon çaba gerektirmez çünkü çaba dikkati dağıtır.
Konsantrasyonu etkileyen faktörler:
Vücutta su eksikliği,beynin yaklasık %80'inden fazlası sudur.
Doğal olmayan uyarıcı maddeler kahve,alkol vb..
Konsantrasyon Egzersizi 1
Şimdi evdesiniz.. Bir odaya girin etrafa 5 saniye göz atın ve hemen çıkın.Odanın dışına çıktığınızda gördüklerinizi not alın. Şimdi odaya girin, ne kadar çok şey farketmemişsiniz değil mi ? Bunu hergün yapın gittikce gözlem yeteneğinizin arttığını farkedeceksiniz.
Konsantrasyon Egzersizi 2
Kendinize bir nokta vb. birşey bulun ve ona bakın, cok basit değil mi? Evet sadece bu ona bakın.Zihninizi tüm düşüncelerden arındırın.Aklınıza düşünce geldiği zaman onu gönderin ve tekrar devam edin o noktatan başka birşey düşünmeyin. Sadece Bakın.
Konsantrasyon Egzersizi 3
Şimdi uzanın ve rahatlayın.. Gözlerinizi kapatın. Aklınızdan 1 sayısını tutun ve sürekli onu tekrar edin.Konsantre olun.. Konsantrasyonunuz dağıldığında ve aklınıza başka birşey geldiğinde 2 ye geçin böyle böyle devam edin. Amaç mümkün olduğunca aynı sayıda kalmaktır. Gün geçtikçe egzersiziniz bittiğinde daha küçük bir sayıda olacaksınız...
Bir sonraki konumuz meditasyon olacaktır.En kısa sürede yazmaya çalışacağım gizlimabet ailesi :) Sevgiyle kalın, iyi forumlar...

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
Emeğinize sağlık ama benim açımdan sorun şu ki : Bunları yapmam gerektiğinin bilincindeyim.Yapmak da istiyorum, ama bi türlü eyleme geçemiyorum.Hayatımda bana engel olan en büyük sorunum buydu.Çözüm bulursun ama onu da yapmazsın..Seni engelleyen bi şey de yoktur, yapmak istersin, sorumluluğunu anlarsın ama bi türlü harekete geçemezsin.Bu yüzden derslerim, okulum, insan ilişkileri BÜTÜN hayatım tümden tehlikeye girdi. :( bu sorunuma bi çözüm bulmazsam cehenneme dönecek yaşamım :( yardım edin beni tutan nedir de ben eyleme geçemiyorum :(

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
Eylemsizlik nedir ? biri yorumumu okuyup bana yardım etsin.Flood için özür dliyorum.

DeryaG358

Kayıtlı Üye
Merhaba bende sizin gibiydim derslerim benim ve ailem için büyük önem taşıyordu ama bir türlü ders çalışmadan başarılı olmak istiyordum.Fakat sorun şu ki istediğiniz bir şeyi çalışmakla kazanmalısınız.Bunun için sizi motive edibilecek şeyler yapın .
-İstediğiniz bir konu hakkında onunla ilgili film izleyin
Örnek:Dövüşme konusunda biraz korkuyorsanız sizi gaza getirecek film izleyin
-Ruh halinizi daha iyi yapacak müzikler dinleyin
-İstediğiniz şeyi yapmak istemediğiniz zaman bunun sonucunu düşünün
-Yapmak istemediğiniz bir konuyu daha eğlenceli bir hale getirirseniz eminim bu yapma istediğinizi geri getirecek
-Kendinizi ödüllendirme planı yapın

İyi forumlar umarım yardımcı olmuşumdur :)