Okyanusun Derinliklerinden Gelen Gizemli Sesler

LordBelial

Kayıtlı Üye
1. The Bloop

1997 yılının yaz aylarında NOAA (Amerikan Ulusal Okyanus ve Atmosfer Birliği) Pasifik Okyanusunun derinliklerinden gelen bir sesi kaydettiklerini açıkladı. Bu sese “Bloop Sesi” adı verildi. 5000km’lik bir menzilde pek çok sonar sensör tarafından kaydedilen bu ses, şimdiye kadar Dünya okyanuslarında kaydedilmiş türlü ses içerisinde en şiddetliler arasında bulunmasına rağmen, kökenleri halen bilinmemektedir. uzmanlara göre insan eliyle (denizaltılar, su altı bombaları) veya jeolojik bir olayla (deprem, volkanlar) açığa çıkabilecek bir ses değildi. Ses biyolojik oluşumlu bir canlıdan geliyor gibiydi fakat bu da mümkün görünmüyordu çünkü çünkü duyulan ses, yaşayan en büyük deniz canlısı olan mavi balinanın çıkarabileceğinden bir sesten bile kat kat daha güçlüydü.

Bloop sesinin kaynağı hala bulunamamıştır fakat bu gizemli ses Dünya okyanuslarının keşfedilmemiş karanlık derinliklerinde saklanan büyük yaşam biçimleri de dahil olmak üzere ilginç varsayımlara delalet etmektedir. Bugüne kadar yüksek sesli ve açıklanamayan başka sesler de kaydedilmiş, fakat 1997 yılından beri başka bir Bloop sesi duyulmamıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=OBN56wL35IQ

2. Julia

Yine okyanusun dibinden gelen ve açıklanamayan bir diğer ses. Julia ismi takılmış.

http://www.youtube.com/watch?v=WgHIs2Wu_s8

3. Slow Down

19 Mayıs 1997′de, NOAA (ABD’nin Okyanus ve Atmosfer’den sorumlu idaresi), Ekvatoral Pasifik’te garip bir ses keşfetti. Kaynağı bilinmeyen bu ses, tam olarak 15°S 115°W? / ?15°S 115°W? / -15; -115 koordinatlarından geliyordu ve 7 dakika içinde yavaş yavaş kayboluyordu. Bu yüzden de “slow down” adını aldı.
http://www.youtube.com/watch?v=64pmUtVNgj4

4. Train

http://www.youtube.com/watch?v=zcUGcvna4tQ

5. Upsweep

http://www.youtube.com/watch?v=IPi_fP4e1hU

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu Bloop sesinin kaynağının böyle bir canlı olabileceği ile fikir yürütenler olmuştu :

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Denizkızları olabilir. Bununla ilgili bir belgesel izlemiştim. Bu seslerden yola çıkarak denizkızlarını araştırıyorlardı. Aslında deniz insanı demek daha doğru olur:)
Teknoloji yetersizliğinden ve basınçtan dolayı denizleri ve okyanusları araştıramıyoruz. Bence okyanusların derinlerinde bizim bilmediğimiz binlerce canlı türü var.Ekli dosyayı görüntüle 5642

ufukalper

Kayıtlı Üye
Hep derim okyanus canlıları asıl uzaylılar bana göre.Dibimizdeler ve hala ne olduklarını kaç tane olduklarını bilemiyoruz gidemediğimiz yerler var gerçekten korkutucu.

Mcahit

Kayıtlı Üye
Hep derim okyanus canlıları asıl uzaylılar bana göre.Dibimizdeler ve hala ne olduklarını kaç tane olduklarını bilemiyoruz gidemediğimiz yerler var gerçekten korkutucu.
Bir belgesel izlemiştim.Video yüklemeyi beceremedim maalesef.Yer altında yaşayan canlılar olduğu, Hitler, Amerika ve Rusya'nın yaptığı araştırmalardan bahsediliyordu.Yanlış hatırlamıyorsam Amerika oraya araştırmaya gittiğinde sudan bir anda yuvarlak ufo dediğimiz cisim çıkmış ve gemilere saldırmış.Yer altında başka bir uygarlık var mı acaba son günlerde kafamı çok kurcalıyor...
Merak eden olursa belgesel youtube de Yeraltı Sakinleri olarak aratabilirsiniz.

Cruella

Kayıtlı Üye
Bir belgesel izlemiştim.Video yüklemeyi beceremedim maalesef.Yer altında yaşayan canlılar olduğu, Hitler, Amerika ve Rusya'nın yaptığı araştırmalardan bahsediliyordu.Yanlış hatırlamıyorsam Amerika oraya araştırmaya gittiğinde sudan bir anda yuvarlak ufo dediğimiz cisim çıkmış ve gemilere saldırmış.Yer altında başka bir uygarlık var mı acaba son günlerde kafamı çok kurcalıyor...
Merak eden olursa belgesel youtube de Yeraltı Sakinleri olarak aratabilirsiniz.

Çoğu UFO vakaları suya yakın yerlerde, denizlerin üzerinde görülüyor. Bi yerde okumuştum onlara UFO değil de USO deniliyor. Ayni UFO'ların karakteristik özelliklerini taşıyorlar.. Daire, üçgen, silindirik şekilleri oluyor, daha çok suya yakın bölgelerde, denizlerin üzerinde görülüyor. Aynı zamanda suya dalıp, çıktığını da görenler olmuş. Büyük ihtimalle deniz altlarında üstleri var, suda yaşayan canlılar üzerinde deneyler yapıyorlar.

fransula

Kayıtlı Üye
Teknoloji çağında olduğumuz söyleniyor fakat daha okyanusların diplerine bile varılamıyor. İnsanlık gelişemiyor bir türlü. Aklımı kurcalayan bir şey var sormam saçma mı olur fakat, bazı insanlar psişik güçleri olmasından dolayı varlıklarla irtibata geçebiliyor sorular sorup cevaplarını alabiliyor buraya kadar tamam. O varlıklar her yerde bulunma özelliğine sahipse (diye biliyorum yanlışsa kusuruma bakmayın) neden bilgi vermiyorlar bilinmeyenlerle ilgili? Bir kural mı var yerin altında, denizlerin altında ve göklerde yaşayanları anlatmayın insanlara diye. Çok saçma olduysa ne olur kusura bakmayın gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Bunun bir sebebi olabilir mi? Varlıklardan bilgi alınabilir mi?

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Çoğu UFO vakaları suya yakın yerlerde, denizlerin üzerinde görülüyor. Bi yerde okumuştum onlara UFO değil de USO deniliyor. Ayni UFO'ların karakteristik özelliklerini taşıyorlar.. Daire, üçgen, silindirik şekilleri oluyor, daha çok suya yakın bölgelerde, denizlerin üzerinde görülüyor. Aynı zamanda suya dalıp, çıktığını da görenler olmuş. Büyük ihtimalle deniz altlarında üstleri var, suda yaşayan canlılar üzerinde deneyler yapıyorlar.

O tur genellikle repteillanlar.Su altinda ciddi anlamda cok ussleri car.Insanliga korku yayiyorlar.

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Okyanuslar bana hep dünya da ki uzay gibime gelir sonu daha görülmemiş ne olduğu bilinmeyen bir uzay .