Neyim ben ?

Riddick

Banlı Kullanıcı
Gerçi bir çok arkadaş gerekli açıklamaları yapmış birde ben yapayım.
1) Göz rengi : bütün canlılarda buna insanda dahil göz rengi farkedilemeyecek kadar veya farkedilebilecek derecede değişir. Bunun özellikle ışıkla alakası vardır. Kelvin dediğimiz ışığın sıcaklığı, ortam üzerinde yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca kıyafetlerimiz, yansımalar ve insanın ruh hali buna etkendir. Mesela çok sinirlendiğiniz zaman, korktuğunuz zaman, heyecanlandığınız zaman göz bebeklerinde büyüme ve küçülme oranı oluşur bununla beraber göz rengimizde değişir. Bu sinirlendiğimizde yüzümüzün kıpkırmızı, korktuğumuzdada bembeyaz kesilmesi gibi birşeydir.
2) Bilmediğiniz dilde birşeyler söyleme : Bu genelde çok film izleyen, çok oyun oynayan kişilerde görülen bilinçaltı bir durumdur. Siz bilmeden bilinçaltınızın filmdeki oyundaki bir cümleyi beğenip sizden daha farklı bir şekilde yorumlamasından kaynaklanır.
3) Hayvanların yakınlaşması : Her canlıların kokusu farklıdır. İnsanlar aslında birbirlerini beğenip beğenmeme konusunda ilk tepki bizim algılayamadığımız ama vücudumuzun algıladığı bir koku salgılarmış. İnsanlar bu etaptan sonra o kişiyi ya itici yada çekici bulurmuş. Hayvanlarda bu kokulardan dolayı biz insanları ya itici yada çekici buluyorlar. Tabi çevresel faktörlerde bu durumu etkiler bir hayvan tedirgin olmuşsa ne kadar o kokuyu salgılasanda hayvan sende dahil olmak üzere herkesten kaçacaktır. Ta ki tehlikenin geçtiğini ve kendini güvende hissedene kadar.

işlemci

Kayıtlı Üye
Eğer Draniel nickli şahsın göz rengi rahatlıkla farkedilecek bir şekilde değişiyorsa Biyokinezi ihtimali üzerinde durabilir miyiz?
Çünkü bu şekilde göz rengini değiştirebilen insanlar var. Bazıları ilizyon yapıyor onlar hariç tabiki.
Sayın Draniel, bir de şunu deneyin:
Gözlerinizi kapatın ve göz renginizin yeşil olduğuna inanın. Birkaç dakika sonra gözlerinizi açın ve göz renginizde değişim olup olmadığını kontrol edin. Deney amaçlı.

sembolizm

Kayıtlı Üye
Benim de ortaokul yıllarında göz rengim değişiyordu. Normalde gözlerim yeşil. Ama bazen ikisi de mavi yada biri yeşil kalırken diğeri mavi oluyordu. Göz doktoruna gittim 2 tane damla yazdı. Gözlerimde oluşan bir hastalıktan bahsetti.Bu ilaçları kullanmazsan ilerde daha ciddi bir durum oluşabilir dedi. Daha sonra ilaçları kullanınca geçti.