Neden Hem Psikolojik Hemde Spiritüel

aris

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Tem 2008
Mesajlar
660
Tepkime puanı
143
Neden Hem Psikolojik Hemde Spiritüel

Çünkü duygu,düşünce ve davranışlarımızla ilgilenen Psikoloji ancak Spiritüel bilgi (manevi=ruhsal olan bilgiyle beslenirse sağlıklı ve kalıcı çözüm üretebilir.

Hayal kırıklığı ,kaygı veya üzüntü içinde olabilirsiniz.Veya çaresizlik, öfke, suçluluk gibi duygularla başa çıkamıyorsunuzdur.

Umudunuz, enerjiniz tükenmiştir ve artık kimseye güvenmiyor olabilirsiniz.

Belki kendinize güveniniz kalmamıştır. Hayatta sizin için herşey olumsuz

görünebilir. Kim bilir ?

Ama bir şey çok kesindir.

Eğer manevi gücümüz yoksa aslında güçlü ve mutlu da olamayız !


- BİLİNÇLİ TERCİH NEDİR ?
İç gücümüz olan ruhsal bilincimize sahip çıktığımızda,inançlarımızı bilinçli tercihlerle değiştirebiliriz. Bir zamanlar başkalarının inançlarını nasıl bizimmiş gibi kabul ederek hayatımızı engellediğimizi görmezsek yeni bir bakış açısı da geliştiremeyiz.


Değerli ya da değersiz,başarılı ya da başarısız,güçlü ya da güçsüz,mutlu ya da mutsuz,sevilen ya da sevilmeyen biri olduğumuza dair inançlarımız hep başkalarıyla kendimizi kıyaslayarak oluşmuştur. Ve artık bu kısırdöngü bizi boğmaktadır.

Kendi deneyimimizden yola çıkarak hayatı değerlendirmek mümkünken gerçeği başkalarının gerçeğine dayandırmak doğru ve sağlıklı değildir.

Eğer inançlarımızın yerine bilinçli tercihlerimizi koyarsak,hayatımızın sorumluluğunu ele alıp başkalarının yanlış seçimleri yerine de kendi özgür seçimlerimizi koyarız.

- RUHSAL BİLİNÇ NEDİR ?
Ruhsal Bilinç bizim özkaynağımız olan Evrensel ve Kozmik Zeka'yla kurduğumuz bağlantı boyutudur. Yaşamımızın ana merkezi olan ruhumuzda tüm bilgiler mevcut ve kayıtlıdır.O nedenle Ruhsal Bilince ulaştığımızda öz bilgiye de ulaşırız bu da yaşamda mucizevi bir dönüşümü, bir yeni doğuşu destekler. Bir kez ruhundaki merkeze ulaştığında bu bilgiyi unutmaz ve her zaman yararlanabilirsin. O zaman çevrendeki herşey senin hayrına gelişir ve daha üst boyutlardan bilgi gelir. Daha yüksek bilinç boyutlarına eriştikçe daha yüksek gelişme gösterir ki o zaman şimdi olduğundan fazla mutlu,sağlıklı ve başarılı olabilirsin.

- YAŞAMIN BİR ANLAMI OLMASI MI GEREK ?
Yaşamın anlamı olmadığını düşünen kişi yokolur.Çünkü maddenin sağladığı değerleri elde etmeye odaklı bir tatmin beklentisi elde tutulamayan,geçici, sürekli yokolan beklentileri ve daima daha büyük bir açlıkla ortaya çıkan mutsuzluğu getirir.

- SPİRİTÜEL BEDEN NEDİR ? NE İŞE YARAR ?
Hepimizin enerji bedenlerinde geçmiş yaşamların, ailemizin ve bugünkü yaşamımızın bilgileri yüklüdür ve kayıtlıdır.

İnsanlarla karşılaştığımızda ilk önce onların Spiritüel yani enerji bedenlerindeki bilgilerle karşılaşırız. O yüzden insanlar bize sevimli ya da itici gelebilirler. Kendi içsel gelişimimiz arttıkça,eski olumsuz enerjilerimiz azaldıkça başka insanların auralarını görmekte ustalaşırız.

Enerji bedeniniz yükselirken hayatınızdaki engeller bir bir ortadan kalkmaya başlar çünkü kendinize şifa vermeye başlarsınız. Spiritüel bedeninizi keşfetmek hayatınızı iyileştirir.


- PSİKO-SPİRİTÜEL BİLİNÇ NEDİR ? NE İŞE YARAR ?
Bilinç atölyesi duygu,düşünce,söz ve davranışlarının yaşamına nasıl hükmettiğini anlama sanatıdır. Daha önce farketmediğin olumlu özellikler ve yeteneklerinle

iç enerji alanlarını (quantum) kullanarak hayatını istediğin yönde değiştirebileceğini öğrenirsin.

Bilinç atölyesinde çalışırken yaşam amacını net bir şekilde farkeder ve yaşadığın deneyimleri hayatına geçirirsin. Beden-zihin ve ruh bütünlüğünün ne kadar büyük bir güç olduğunu görürsün.Reddetmeksizin,karşı koymaksızın sadece olmanın mutluluğunu yaşarsın.
alıntı
 
Üst