Ne dilerseniz olduran dua

yosun_kokusu

Kayıtlı Üye
aslında başlığın yanına dua nın adıda yazılsa en azından arayan daha rahat ulaşır diye düşündüm.

VİRD-İ SETTAR

Vird-i Settar ismiyle meşhur bu dua biraz Arapça bilenlere veya manasını kısmen de olsa anlayabilenler için ne kadar tesirli, ne kadar kıymetli bir hazine olduğu aşikardır. Bu duayı hergün okumayı vird edinen kimse kısa zamanda kötü ibtilalarından kurtulur. İşleri bozuksa az zamanda düzelir. Kazancı bereketlenir, hasta ise sıhhat ve şifaya kavuşur.Bir hastaya, bir mecnuna, bir saralıya üç veya yedi gün yedişer defa okunup nefes edilse biiznillah okunan kimse hastalığından kurtulur. Mahpus okursa hapisten çıkar.Hergün rızaen lillah üç kere okumayı adet edinen kimseyi Cenabı hakk her türlü maddi, manevi kaza ve belalardan korur. Tedavisi zor hastalıklara tutulmaz. Ömrü uzun hayatı rahat ve huzur içinde geçer. Bu dua Cenabı Hakk’ın kullarına ve Hazreti Fahri Kainat Efendimiz’in de ümmetine bir hediyesi ihsan ve atıfetidir.Bu duada kul Rabbine o kadar zillet ve iftikarla, aciz ve tevazuyla münacat edip yalvarıyor ki, alemlere sonsuz bir merhamet ve ihsanda bulunan, sınırsız bir atıfet ve kerem bahşeden Allahü Zülcelal Hazretleri kendisine bu dille ve ihlasla yalvaran ve avuç açan kulunu katiyen red etmez, boş çevirmez.

kanii

Kayıtlı Üye
kız arkadaşımla aram açıldı evlenmek istiyorum bir sürü okudum ama yapmaya çekiniyorum yardımcı olabilirmisiniz

aras

Kayıtlı Üye
bu duayı bi kere okuyunca istediğin oluoyo mu?

GANİ

Kayıtlı Üye
Sonundaki resulullah aleyhisselam ve dört halife ve resulüllahin torunlari hazreti hasen ve huseyn efendilerimize çokça salavatlar olmasi ve onlar sebebiyle istenmesi çok evla bir dua olduğunu göstermekte buraya ekleyene minnettariz sağolsun var olsun arabcasini yükleyebilirse çok memnun olacaz her gün 1 kere okuyabilirim

GANİ

Kayıtlı Üye
bu bir dua degildir herne kadar dua gibi gözüksede halveti tarikatı kastamonuda bulunan hz.pir seyh sabani veli hazretlerinin velayet makamı dervişlerinin okudugu yasinle devam eden evradı settardır.Murşid izni olmadan asla okunmamalıdır.Fayda yerine zarar gelebilir.
YOK BE BELKİ İYİ NİYYETLİ YAZDIN AMA ŞABANI VELİ HAZRETLERİ ANADOLUDAKİ 1 ELİN PARMAKLARIYLA GÖSTERİLEBİLECEK NADİR MÜRŞİDİ KAMİLLERİNDENDİR İYİ NİYYETLE OKUNAN BU VİRDİ ŞERİF ONLARDA HİMMET EDERSE MEVLAMIZIN İZNİYLE FAYDA SAĞLAYACAKTIR BEN ONLARIN ALİ HİMMETLERİNE SIĞINIYORUM MEVLAM O BÜYÜK VELİNİN HÜRMETİNE BİZE MERHAMET ETSİN BANA ÇOK KOLAY GELDİ OKUMASI MÜMKÜNSE ARABCASINI RİCA EDECEĞİM ONU OKUMASI DAHA KOLAYDIR LATİN HARFLERİYLE ZORLANIYORUM BAZI HARFLERİNDE YAPISI GEREĞİ ORJİN HER DAİM İYİDİR BURAYA BUNU GÖNDEREN KARDEŞİMİZDEN RİCA EDECEĞİM:hurray:

GANİ

Kayıtlı Üye
aslında başlığın yanına dua nın adıda yazılsa en azından arayan daha rahat ulaşır diye düşündüm

vird-i settar

vird-i settar ismiyle meşhur bu dua biraz arapça bilenlere veya manasını kısmen de olsa anlayabilenler için ne kadar tesirli, ne kadar kıymetli bir hazine olduğu aşikardır. Bu duayı hergün okumayı vird edinen kimse kısa zamanda kötü ibtilalarından kurtulur. Işleri bozuksa az zamanda düzelir. Kazancı bereketlenir, hasta ise sıhhat ve şifaya kavuşur.bir hastaya, bir mecnuna, bir saralıya üç veya yedi gün yedişer defa okunup nefes edilse biiznillah okunan kimse hastalığından kurtulur. Mahpus okursa hapisten çıkar.hergün rızaen lillah üç kere okumayı adet edinen kimseyi cenabı hakk her türlü maddi, manevi kaza ve belalardan korur. Tedavisi zor hastalıklara tutulmaz. ömrü uzun hayatı rahat ve huzur içinde geçer. Bu dua cenabı hakk’ın kullarına ve hazreti fahri kainat efendimiz’in de ümmetine bir hediyesi ihsan ve atıfetidir.
bu duada kul rabbine o kadar zillet ve iftikarla, aciz ve tevazuyla münacat edip yalvarıyor ki, alemlere sonsuz bir merhamet ve ihsanda bulunan, sınırsız bir atıfet ve kerem bahşeden allahü zülcelal hazretleri kendisine bu dille ve ihlasla yalvaran ve avuç açan kulunu katiyen red etmez, boş çevirmez.
yahu çok azmi gayrete gark ettirecek bir yazim olmuş sağolasiniz arabcasini rica edeceğim veya direkt nereden ulaşabiliriz arabcasina detayi tam nedir eksik değildir umarim vird bazilari yasini şerif var demiş
emme

AJA

Elit Üye
Arkadaşlar lütfen yazı renginizi düzeltiniz ve büyük harfle yazmayınız forum kurallarına aykırıdır.

İyi forumlar..

karzem

Banlı Kullanıcı
Allah kabul etsin tşkler dua için

moskov

Kayıtlı Üye
çok sağol hemen okudum umarım kabul olur

Meruh99

Kayıtlı Üye
PAylasim icin tesekkürler... ALLAH razi olsun... benim sorum belli bir adedi varmi okumak. KAc sayi okum ak gerekir?

mally

Kayıtlı Üye
Okuma adedi yoktur, bu duada Allah'a yalvarılır ve rahmeti dilenir.

medcez

Kayıtlı Üye
Bu duaya resmen aşık oldum arkadaşlar. Okuduğumda zaten içim huzur doluyordu anlamını öğrendiğimde bu duayı okumadan geçecek günlerimi kendime haram kıldım.
İşte Türkçesi:

Bismillahirrahmanirrahim.
Ya Settâru Ya Settar
Ey En çok gizleyen ve ÖRTEN Allah Teâlâ’m
Ya Azizü Ya Gaffar
Ey çok izzetli günahları bağışlayıcı Allah’ın Teâlâ’m
Ya Celilü Ya Cebbâr
Ey mertebesi yüksek, İSTEDİĞİNİ mutlak yapan Allah Teâlâ’m
Ey kalpleri ve ve bakışları diledği tarafa çeviren Allah Teâlâ’m
Ey gece ile gündüzü bozulmadan kurduğu düzende tutan Allah’a Teâlâ’m
Ve bizi cehennem ateşinden Halas eyleyip kurtarmanı istiyoruz.
Ya İlâhî ayıplarımızı kapamanı, günahlarımızı afvetmeni, kalplerimiz temizlemeni, göğsümüzü açmanı, günahlarımıza ceza vermekten Vaz geçmeni, iyi hallerle ve iyi kişilerle beraber öldürmeni, hayılılarla beraber haşretmeni istiyoruz.
Ey Allah’ın Teâlâ’m, Seni noksan sıfatlardan ve tenzih ediyoruz ki, zat-ı pâkine layık ibadetle sana Kulluk edemedik takdis.
Ey Nimet vermek ve ihsan etmekle tanınmış olan Allah’a Teâlâ’m, Seni hakikatin üzere bilemedik. Ey Allah’ın Teâlâ’m, Seni noksan sıfatlardan ve tenzih ediyoruz ki, zat-ı pâkine layık ibadetle sana zikir edemedik takdis.
Ey Allah’ın Teâlâ’m, Seni noksan sıfatlardan ve tenzih ediyoruz ki, zat-ı pâkine layık ibadetle sana şükür edemedik takdis.
Fazilet Allah Teâlâ’m Sendendir. Şükür etmekte rahmet etmekte yine Sendendir.
Nimetler Senden, şükür ve hamd Minette sanadır. Her türlü övgü, bizleri hayra ve ma’rifetullah’a muvaffak kılan Allah Teâlâ’ya mahsustur. Yüksek ve ulu dergâhından kasıtlı kasıtsız her bir günahım onu hatam isyanım, noksanlığım için Mağfiret ve isterim. Ey Allah’ın Teâlâ’m verdiğin nimetlere uygun ve artmasına Kafi gelecek hamd etmeyi vermeni, hamd edenlerle bizim Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylere hamd etmeyi istiyoruz. Yine şükr edenlerle verdiğin bütün nimetlerden bizim Bildiğimiz ve şükredelim bilmediğimize. Her halimizde hallerimizi çeviren Ey Allah’ın Teâlâ’m hallerimizi iyi hallere çevirmeni istiyoruz.
“Korktuğumuz her korku için, kendisinden başka ilah olmayan Allah Teâlâ’dır, diye söylerim.” Tüm nimetleri geniş ihsan ile bulduğumuzdan, Allah Teâlâ içindir diye söylerim hamd. “Huzur ve güzel yaşantımız için, şükrümüz Allah Teâlâ’ya dir, diye söylerim. “Acayibimize giden ve şaşırdığımız şeyler için, Subhanallah söylerim.” Günahlarım için Allah Teâlâ’ya istiğfar ederim. “Musibetlerimizde ‘Inna Lillah ve inna ileyhi raciûn’ söylerim. “Darlık ve sıkıntılı anlarda, Allah Teâlâ bize kâfidir derim.” Kaza ve kaderden ne olursa hepsi için Allah Teâlâ’ya Tevekkül ettiğimi söylerim. “Allah Teâlâ’ya yakınlığımı saglayan ibadet ve Allah Teâlâ’dan uzaklaştıran isyan için La havle vela kuvvete illa Billah söylerim. “Üzüntülü ve Sevinçli hallerimde, Maşallah söylerim.” Allah Teâlâ her şeye galiptir ve mağlup olmaz derim. Her şey için bana Kafi geleceğine inanırım. Allah Teâlâ du edenin duasını işitir. Dünya ve ahirette vereceği nimetler sonsuzdur.
Allah Teâlâ’tan başka ilah yoktur, tekdir, Ortağı yoktur, mülk ve hamd ona aittir. Hayatı ve ölümü O verir. Kendisi hayattadır, ebedi baki daimi Samedi olarak ölümsüzdür. Hayırlar O’nun elindedir. O her şeye kadirdir her şey ona dönecektir ve.
Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum, Sen kendini övdüğün gibisin. İsimlerin eksikliklerden uzak ve temizdir. Ululuk, ferdiyet ve vahdaniyet zatına mahsustur. Senden başka ilâh yoktur.
(Taha Suresi, 5-8)
5. Rahman, Arş’a kurulmuştur.
6. Göklerdeki, yerdeki bu ikisi arasındaki ve toprağın altındaki her şey, yalnızca O’nundur.
7. Sen sözü açığa vursan da, gizlesen de Allah için birdir. Çünkü O, gizliyi de bilir, ondan daha gizli olanı da.
8. Allah, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayandır. En güzel isimler O’nundur.
Allah Teâlâ doğru söyledi.
O Allah’dır ki, O’ndan başka ilâh yoktur. Zati itibariyle merhametlidir, tasarruf sahibi, her türlü lekeden münezzeh, kusurlardan salim, güvenlik veren, yaratıkları gözetip kollayan, her şeye galip ve üstündür. Kulların işlerini düzelten, yegane azamet sahibi, Yaratıcı ve düzgün ve ahenkli yaratan, eşyaya şekil veren, Günahlar bağışlayan, her şeyi emri altında tutan, nimet ve bağışları bol, Rizik veren, bütün kapılan açan, her şeyi bilendir. Ihsan ve lütuflarını kâbz eden ve açan, alçaltan, yükselten, aziz kılan, zelil kılan, her şeyi işiten, her şeyi görendir,
Hükmü geçersiz kılınmayan Hakim, tam adalet sahibi, lütuf ve ihsanda bulunan, her şeyden haberdar olan, ceza vermekte acele etmeyen, mertebelerinin en üstünde olan, çok bağışlayandır, az amele çok sevab veren, pek yüce, mutlak büyük, her şeyi koruyan, Rizik veren , muhtaçları müstağni kılan, celal sıfatları ile vasıflanan, ezelen ve ebeden kerem sahibi, her şeyi gözetleyen, duaları kabul buyuran, bol veren, her şeyi ile kuşatan, şahit, sevilen, yedi, ikramı bol ve Şerefli olan, ölüleri dirilten, her şeye Sahid olan, inkarı mümkün olmayan, herşeyi tedbir ve idare eden, her şeye gücü Yeten, kuvvetli olan, yardım eden, övülmeye layık olan, yoktan var eden, olduktan sonra tekrar dirilten, hayat veren, öldüren, hayat sahibi, bizatihi var olup başkasına muhtaç olmayan , dilediği herşeye sahip olan, kerem ve şerefi büyük olan, zâtında bir ve Eşi olmayan, kendisine daima muhtaç olunan, kudret sahibi, kudretine nihayet olmayan, Varlıkları birbiri üzerine takdim eden, varlıkların bir kısmını diğer kısmından sonraya bırakan, Evvel, Ahir, Zahir, Batin, bütün varlıklann hükümdarı, yüce zatına uygun olmayan herşeyden münezzeh olan, ihsan sahibi, kullarının tevbesini kabul eden, cezalandıran, günahları bağışlayıp Silen, çok şefkatli, mülkünde sahibi ve onda dilediği tasrrufu eden, ululuk ve ikram sahibi, Zulmü gideren, toplayan, zengin , ihtiyacı gideren, önleyen, zarar veren şeyleri yaratan, faydalı şeyleri yaratan, Hidayet eden, örneksiz ve yoktan, bütün mahlükat yok olduktan sonra baki kalandır, hidayete Erdiren, asi ve günahkârları cezalandırmakta acele etmeyendir eden, Baki olan ICAD.
Allah Teâlâ, yarattıklarına Zati, Mukaddes, sıfatları yaratılarına benzemekten münezzehtir.
Allah Teâlâ’nın rablığını müşahade ancak onun göstereceği delillerledir.
Yarattıklarıda onun birliğine delil olarak yeter.
Allah Teâlâ azlığı olmayan bir, sebebe ihtiyacı olamadan mevcuddur.
Allah Teâlâ ihsan (biz görmeden o bizi görür) ile vasıfladır.
Sonsuzlukla bilinebilen, sayılmayacak vasıflıdır.
Geçmişi ve başlangıcı olmayan evveldir.
İnayetiyle kerim sonu gelmeyecek ahirdir.
Günahkârların günahını yumuşaklıkla, lutufla, faziletle ve keremle affedendir.
O’ndan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). “
“Hiçbir şey O’na denk ve benzer değildir.”
O’nun benzeri hiçbir şey yoktur. O, işitendir, görendir.
Ne güzelMevlave ne güzel yardımcıdır.
Rabbimiz affına sığındık Dönüş sanadır
O ne güzel Vekil, ne güzel koruyucu ve ne güzel yardımcıdır.
Her türlü kuvvet ve kudret ancak yüce Allah’ın yardımıyladır.
“Allah Teâlâ kudreti ile dilediğini yapar.”
“İzzeti ile dilediği şekilde hüküm eder.”
Emir ve yaratmanın Allah Teâlâ’ya ait olduğunu bilirim
Âlemlerin Rabbi ne hayırlı işleri var, ne kadar bereketlidir.
Şahadet ederiz ki; Allah Teâlâ’dan başka hiçbir ilah yoktur. O tektir, Eşi yoktur, mülk O’nun dur.
Her şeye gücü Yeten, Adil, İSTEDİĞİNİ mutlak yapan, Melik, kadir, kahretmeğe Muktedir, Günahları ÖRTEN ayıpları, en çok gizleyen ve örtendir.
Yine Şahadet ederiz ki; Kulu Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem Resul seçilmiştir.
Ona uyanlar emniyettedir.
O duha güneşidir. Karanlıkların ayıdır.
Ötelerin nurudur. Kabe kavseyni ev edna sahidir.
Cinler ve insanlara gelmiş rasulüdür.
Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’nin nebisidir.
Iki kıblenin imamdır.
Iki torun Hasan ve Hüseyin aleyhimesselâmın dedesidir.
Iki dünyada şefaat hakkına sahiptir.
Iki doğu ve iki BATININ süsüdür.
Cuma ve iki Bayramın sahibidir.
Ey Resul, Mekkeli, Medineli,
HAŞİMİ, Kureyşli, Bathalıdır.
İbadetle meşgul olan, ruh Ruhani, kendini koruyan, saklayan, temiz, Nebi, Necm yıldızı, inci, ışık saçan güneş, ay, nur saçan ay, NURLU,
Müjde getiren, Korkutan, nur saçan kandildir.,
Allah Teâlâ’nın Salât ve selamı onun üzerine, ashabına, hanımlarına, evlatlarına ve yol gösteren Raşid dört halifenin üzerine olsun.
Onlar Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellemden sonra hidayete vesile oldular.
Hususan onlardan şefkatli, esirgeyenlerin başı, zındıkları ÖLDÜREN, hicrette mağrada arkadaş olan, lakabı Atik (Soylu, SAF) üzere olan Müminlerin Emiri İmam tahkîk Ebu Bekir Sıddık radiyellahü teâlâ anh üzerine olsun.
Selâm sonra hakim, Melik, çok fazla ihsan eden, çok bağışlayan, günahlardan tevbe edip hakkı kabul eden, ashâbın ışığı, mescid ve mihrâbın komşusu, doğruluk üzere konuşan, kitapta zikredilen Müminlerin Emiri Ömer’abnil Hattab radıyallahü teâlâ anhüzerine olsun.
Sonra Selâm Hakim, Melik çok çok ihsan eden Eminlik Emiri Rahman’ın sevdiği câmiı’l kur’an haya ve iman sahibi, Kur’an-ı Kerim’i okurken şehid edilen Müminlerin Emiri Osman ibni Affan radıyallahü teâlâ anh üzerine olsun.
Sonra Selâm Hakim, Melik, veli, vasıyyetle Emir, nebinin amcasının oğlu, Hayberîn kapısını açan, Fatımet’üz Zehra radiyallâhü anhanın zevci, Nebi sallallahu aleyhi ve sellemin ilimlerinin varisi, Müminlerin Emiri, Razi, cömert ve vefali olan, Hz. Ali kerremallâhü Veche radiyallah anh üzerine olsun.Sonra Selâm
Muhammedin babası Hasan,
Abdullah’ın babası Hüseyin radıyellahü anhüma olsun.
O ikisi;
sahi, civanmerd ve
Aslan, imam,
iyi, şehid,
Mazlum, katledilmiş,
Güneş, dolunay,
sevgili, Soylu, kazaya razı,
Belaya sabırlıdırlar.
Sonra Selâm Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellemin amcası Kerim, Yiğit, büyük ve Muhterem amcaları Hamza ve Abbas radiyallâhü anhüma
ve bütün mühacirlerin ensârın, tabiînden hayırlıların ve IYILERIN üzerine olsun.
Allah Teâlâ’m onların hepsinden ve bizden razı olsun.
Bolca hamd kıldığımız Allah Teâlâ’nın büyük selamı
ve tazimide daima ve ebedi olarak kıyamete ve haşre kadar onlara ve üzerimize olsun
Ey Allah’ın Teâlâ’m
dışımızı hizmetinle nurlandırmanı, içimizi marifetinle aydınlatmanı.
Kabimizi muhabbetinle doldurmanı.
Ruhlamıza yardımını göndermeni.
Sırlarını bizlere açmanı istiyoruz.
Ey Allah’ın Teâlâ’m, kulağımıza nur, nur kalbimize
Gözümüze nur, nur sağımıza, solumuza nur, üstümüze nur, altımıza nur, nur Önümüze, arkamıza nur, nur Kendimizi kılmanı ey merhametlilerin en merhametlisi istiyoruz.
Duamızı kabul etmeni istiyoruz. (amin)
Hastalıklarımıza Şifa istiyoruz. (amin)
Ölülerimize rahmet etmeni istiyoruz. (amin)
Allah Teâlâ’dan başka ilah olmadığına Muhammed’in onun rasülü olduğunu hak ve TASDİK ederiz.
Bütün Nebi ve meleklerin hepsine salat olsun.
Allah Teâlâ’dan Mağfiret dilerim ve O’na tevbe ederim Allah Teâlâ’dan Mağfiret dilerim ve O’na bütün kötü işlerimden sözlerimden, düşüncelerimden, bakışlarımdan tevbe amellerimden ederim
Sübhânellah (33 defa)
Elhamdülillah (33 defa)
Allahu Ekber(33 defa)
Allah Teâlâ büyüklerin en büyüğüdür Allah Teâlâ’ya olan hamdimiz çoktur Sabah onu bir tesbihimiz Ulu, Melik, cebbar, kahredici, günahları örtücü, sultan, mabud, evvel, Kadir Allah Teâlâ’yadır akşam.
Güç ve kuvvet ancak Teâlâ’a yalnız Allah’a mahsustur.
Ey rahmanü ey rahim, ey kerim Allah Teâlâ’m bizi afvetmeni, günahlarımızı affetmeni istiyoruz

canmert196

Kayıtlı Üye
bu bı havas uygulaması dııl dua o yuzden gunahta olmamalı dogru muyumdur? her nekar bılsemde emın olmak ıstedım

vorden

Kayıtlı Üye
arkadaşlar duanın türkçesini yazmışsınız çok saolun bende konuyu görünce hemen baktım ve öğle saatleriydi okumaya başladım tam ortalara geldim gözlerimi açamadım nasıl uyku bastırdı direndim bitirmeye çalıştım ama dayanamadım kendimi yatağa attım ama kötü bi his değildi rahatlama gibi ne biliyim bende anlamadım ilk defa böyle bişi oldu 4 5 saat uyumuşum akşam 5 de uyandım nevrim dönmüş bi şekilde sabah sanıyorum o kadar derin uyumuşumki dinlenmişim sonra bi an korktum ama türkçesini okuyunca korkulacak bişi olmadığını anladım tekrar okumak istiyorum bişi sorabilirmiyim bu duayı nereden buldunuz acaba?

emincan

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bu dua vird-i settar adıyla bilinir.bu duayı hergün okumayı vird edinen kötü alışkanlıklarından kurtulur.işi bereketlenir,hasta ise şifaya kavuşur.bir hasaya bir mecnuna üç,beş,yedi gün yedişer kere okunursa Allahın izniyle iyileşir.dua öncesi nas.fekak sureleri okumanızda salavat getirmeniz de fayda vardır.