Müstakil ev yapacak olsaydınız nelere dikkat ederdiniz?

Mısırga

Kayıtlı Üye
Merhaba Ömer Çelakıl'ın bir programındaydı herhalde binaların iyi enerjiler için çatılarının nasıl olması gerektiği gibi şeylerden bahsediliyordu. Forumda bu tarz bir konu aradım ama bulamadım.

Örneğin bu konuda titrek kavak ağacının enerjisinin yüksek olduğundan söz edilmiş. Ağaç seçiminde bu bilgi dikkate alınabilir.
Örneğin alttaki bilgi de yer seçiminde kullanılabilir.
En baştan nekranın etkisi gözlemleniyor. Bina daha inşaat edilmeden dökülmeye yıkılmaya bozulmaya başladı.

Dört yol ağzı de boyutlar arası perdenin çok ince olan yerler. Birçok maji türlerde kullanılıyor varlıklarla iletişim için.

Yani görmeden kesin birşey demek yanlış olur. Benimki sadece varsayımlar. Ama birşeyler vardır.

Ev yapımı konusunda parapsikolojik olarak dikkate alacağımız bir çok bilgi vardır eminim. Belki bu konu altında toplayabiliriz. Forumu karıştırırken bu konuda işe yarayacak bilgi buldukça bu konu altına ekleyeceğim.

Sizler de konuyla ilgili bilgilerinizi paylaşır mısınız? :)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Örneğin bu konuda titrek kavak ağacının enerjisinin yüksek olduğundan söz edilmiş.
Titrek kavak negatif enerjisini iyi çeker. Pencere çerçeveleri titrek kavaktan yapılırsa nazardan korur sahiplerini. Kapı meşeden olmalı.
Titrek kavağı enerjisi yüksek değil ta tersi oluyor. Evin çok yakininda olmaması daha iyi. Gelenin gecenin negatifi üstüne toplar titrek kavak. Negatif enerjiden kurtulmak istiyorsanız titrek kavaga sarılın. Yüksek enerji istiyorsanız meşeye.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Jeopatik bölgeler var. Yeraltından negatif enerji sızıntıları. Çok ciddi büyüklükte sızıntının üstündeki ev yapılırsa o evde kavgalar ve hastalıklar bitmez. Pozitif enerji sızıntıları de var. Pozitif sızıntının üstündeki yatak koyulursa, uykusuzluk yapar. Hayvanlar bu eerjileri hissediyorlar. Kedinin sürekli yattı yer, negatif enerji sızıntısı muhtemelen. Sardunya çiçeği çok iyi çeker negatif enerjiyi.

belizz010

Kayıtlı Üye
Jeopatik bölgeler var. Yeraltından negatif enerji sızıntıları. Çok ciddi büyüklükte sızıntının üstündeki ev yapılırsa o evde kavgalar ve hastalıklar bitmez. Pozitif enerji sızıntıları de var. Pozitif sızıntının üstündeki yatak koyulursa, uykusuzluk yapar. Hayvanlar bu eerjileri hissediyorlar. Kedinin sürekli yattı yer, negatif enerji sızıntısı muhtemelen. Sardunya çiçeği çok iyi çeker negatif enerjiyi.
Sardunya çiçeğinin negatif enerjiyi çektiğini bilmiyordum, teşekkürler :)

Alex06

Kayıtlı Üye
Titrek kavak negatif enerjisini iyi çeker. Pencere çerçeveleri titrek kavaktan yapılırsa nazardan korur sahiplerini. Kapı meşeden olmalı.
Titrek kavağı enerjisi yüksek değil ta tersi oluyor. Evin çok yakininda olmaması daha iyi. Gelenin gecenin negatifi üstüne toplar titrek kavak. Negatif enerjiden kurtulmak istiyorsanız titrek kavaga sarılın. Yüksek enerji istiyorsanız meşeye.
Üniversitede iken tam yurt penceremizin önünde bir titrek kavak vardi. İki yurt binasınin tam arasında diğer ağaçları hiç hatirlamiyorum. Ama o ağaç her ayrıntısıyla aklımda pencereden seyrederdim
O yıllarda isim gücüm aile ilişkilerim pekte yolunda gitmezdi. O yılları hep kötü hatırlıyorum. Negatifi üstünde topladığı için etkilendim sanırım.