mürekkeble ilgili bilgiler

frigya16

Kayıtlı Üye
Bülent Kısa'nın yazmış olduğu Havâss'ın derinlikleri kitabındabir kitapta bu konu ele alınır. Şöyle der BK:

-Misk ve Safran, gül suyu ile birleştirilip de kullanılınca manyetik enerjileri tutabilen bir karışım haline gelir. Kurşun kalemler de ana maddesi gereği vefk yapımlarında kullanılabilir. Tükenmez kalemlerin kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez, içindeki alkol hem islami bir ilim olan Havâss'a terstir, hem de alkol enerjileri tutamaz. Bu nedenle safran, misk ve gül suyundan oluşturulan bir mürekkep Havâss çalışmaları için en idealidir.

Yani demek istiyor ki Bülent Kısa; misk ve safran, enerjileri tutabildiği için kullanılmalıdır. :D İyi amaçlı vefklerde de, kötü amaçlı vefklerde de safran, misk ya da amber gibi maddelerin gül suyuyla karıştırılmasından elde edilen mürekkep kullanılır. Bu bir gelenektir.

alkol de doğal dır ama uçucu olduğu için enerjde uçar. petroldede aynı sorun var. kurşun hapseder. Çünkü geçirgenliği yoktur. Röntgen odalarının duvarları kurşunla kaplanır. radyasyon geçmesin diye.

x11x

Kayıtlı Üye
slm,
benim takildigim su gülsuyu,dükkanlardan aldigimiz gülsuyumu bu olurmu

saygilar

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
slm,
benim takildigim su gülsuyu,dükkanlardan aldigimiz gülsuyumu bu olurmu

saygilar
Dükkanlarda ne satılıyor tam bilmiyorum ama içeriğinde garip kimyasallar veya yabancı şeyler olmamasına dikkat edin.

Aureole

Kayıtlı Üye
Safran Mürekkebini nasıl yapacağım hakkında kesin bir bilgi verebilir misiniz?

Meijerg

Kayıtlı Üye
Kotu isler icin de civit, hardal yada karabiberli katranli murekkep

seda74

Kayıtlı Üye
ya benim cok acil bir sorum olavcakti: amber nedir??? ve bu safran mürkebinde nasil kullanilir??????????????