meditasyonun zararları var mıdır?

Meiraliyards

Kayıtlı Üye
Merhabalar, ben 23 yaşındayım agresif ve biraz da mutsuz birisiyim.Nedenini bilmiyorum iyi bir hayatım var Allah'a şükür.Ve meditasyon yapmaya karar verdim. Yaklaşık 10 gün oldu başlayalı. Öfkemi kontrol etme konusunda biraz geliştiğimi farkettim. Ama bugün bir yerde meditasyonun zararlarının da olduğunu okudum merak ettim ve biraz daha araştırdım.Bunlar ruhsal travmalar, rahatsız edici sesler duyma veya görme gibi olumsuz sonuçlar. Böyle bir ihtimal var mıdır? Bırakmalı mıyım?Ben kolayca etkilenen bir insanımdır. doğru meditasyon diye bir şey var mıdır?
Unutmadan diyeyim meditasyon konularına baktım lakin bu soru ve şüphelerime tam bir cevap bulamadım.

Sauron

Kayıtlı Üye
Merhaba, Meditasyonun amacı zihni boşaltmak ve arındırmaktır. Zararlı olması söz konusu değildir. Doğru meditasyonu kendiniz deneyerek kendinize en uygun olanı seçmelisiniz. Daha yeni başlamışsınız, devam edin.

Impulse

Kayıtlı Üye
Meditasyonda zaman zaman bir trans hali söz konusu oluyor. Beyni farklı frekanslara nasıl sokacaklarını iyi biliyorlar. Bilgi çağındayız. Her yol her yöntem bulunmuş.
İşte tam o esnada insandan insana fark oldugu için bazıları rahatsız olacagı görüntü ve seslerle karşılaşabiliyor.
Farklı boyutlardan onunla ilgilenen varlıklar varsa bi "merhaba" diyebilirler. :) ya da zaten kafasının içinde problem yaşayan biridir. Sağlıklı mı hastalıklı mı?

Bir süre sonra da kafaya taktıgı için peşini bırkamıyorlar. Sonuçta düşünceyi kendimiz çağırıyoruz.

Be kişi tek başınadır. Meditasyon hocası ona sadece meditasyon tekniklerini öğretmiştir. Sesleri bertaraf etmede yardımcı olamaz. Başlarının çaresine bakmayı bilecek bu kişiler. Sıkıntı yani.

Ben olsam okyanusa tek başıma dalmazdım. Gerçi meditasyon okyanus olamaz olsa olsa dere olur.

Ü

Üye silindi 58480

Siz meditasyonu bir kaçış, kaçak dövüşme ve korkularını gizleme niyeti ile tercih etmiş olabilirsiniz.

Evren böyle çalışmaz. Namaz için de aynı şeyi söylüyorum. Ve söyledim de. Namazı da gösteriş için ya da dinlemek istemediği vijdanini bastırmak için kılan çok insan var.

O halde kendinizle yüzleşin. Bunun başka etkili çözümü yok. Meditasyona devam edin ama kendinizi sorgulayın. Meditasyon kendinizden bir kaçış mı? Kendinizdeki gömülü hatıralara bir yolculuk mu?

Belki de bir musallat çektiniz eskiden beri ve Meditasyonda artık o zayıf parazit size yerini belli etmeye başladı. Musallat, uzantısı yoksa bir meditasyon yapıldı diye gelmez.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Meditasyonun bir amacı var oda zihnin seslerini susturmak.Bu amaç doğrultusunda meditasyon yapılınca bazı etkiler söz konusu olabiliyor.Kimisi muhattap olduğu etkilerden oldukça memnun kimiside rahatsız bu durumu kendinize göre değerlendirmeniz gerekiyor.Her meditasyon yapan mutlaka görüntü görüp ses duyacak diye bir kural yok ama böyle birşey olduğunda bundan kötü etkilenmeyecek bir yapınız var ise meditasyon yapın yok ise bırakın