Mayaya göre yarindan itibaren...

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Yarın sabah güneşin ilk ışıkları itibari ile Galaktik Altdünya'nın 6. Gündüzüne giriyoruz. 13 Kasım 2008'dan 7 Kasım 2009'a kadar sürecek olan bu dönem bilincin evriminde kolektif sağ beyin enerjisini besleyen ışığın geri gelmesi anlamına geliyor. Aynı zamanda da en karanlık gece olarak tanınan 5. Gecenin sonunu kutladığımız bugün 6. Gündüz şafağı, yeni niyetler ekmek için çok uygun bir gün…
Peki ne anlama geliyor 6. Gündüz? Bilincin evrimi adına bu dönemden neler beklenebilir? Çok basit bir ifadeyle 5. Gündüzde (24 Kasım 2006 – 19 Kasım 2007) kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yeni dersler, yeni gelişmeler ve yeni genişlemeler. 6. gündüzün ışığı, 1999'da tohumu atılan bitkinin büyüme yolculuğunda yeni bir safha demek. Bu yeni safha, "çiçek verme" dönemi olarak açıklanıyor Maya takvimi araştırmacısı Carl Calleman tarafından. Peki nasıl çiçekler açacak 6. Gündüzde?
Bunu cevaplamak için bir mikro tarih analizi ile 1. Gündüzde neler olduğuna bakmak gerek. 5 Ocak 1999 – 30 Aralık 1999 arasında ki 1. Gündüz, o zamana kadar hakim olan batı medeniyetine bir tepki getirmişti. Seattle olayları olarak bilinen, küreselleşme karşıtı ilk büyük eylemler gerçekleşmişti. Bu akım daha sonra indymedia.org sitesinin kurulumu ile var olan düzene bir alternatif getirme yönünde hareketlenmişti. 2. Gündüzde (25 Aralık 2000 – 20 Aralık 2001) gerçekleşen 11 Eylül olayları sonrasında ikiz kulelere yapılan saldırıların bir tezgah olduğunu ileri sürmüş bunu şaşırtıcı netlikte veri ve bulgularla desteklemişti bu anti-sistem akımı. 5. Gündüze geldiğimizde Zeitgeist isimli bir internet filmi geniş yankı uyandırmış ve güçlü mesajıyla var olan sistemin iç çamaşırlarını ortaya sermişti. Dolayısıyla 6. Gündüzde bu anti-küreselleşme akımının yeni ve daha güçlü adımlarla ortaya çıkışını gözlemleyebiliriz.
Bütün bu akım binlerce yıldır dünyaya hakim olan, sömürü metoduna karşı bir uyanıştır. Sömürü, insanın insana hakim olması, ücret köleliği gibi yönleriyle var olagelmiş olan batı hegemonyası 6. Gündüzde yeni bir darbe alacağa benziyor.
Biraz geriden bakarsak, beş bin yıldır dünya bilincine hakim olan, ayırıcı ve hakimiyetçi sol beyinin yeni uyanmakta olan birlikçi sağ beyin ile bir düellosudur bu gördüğümüz. 5. Gecede yaşanan (ve devam eden) ekonomik krizin bize söylediği şudur: Bireysel zenginliğe aşırı pirim veren vahşi kapitalizm sağlıklı bir sistem değildir ve kolektifçi bir anlayışın geliştirilmesi gerekmektedir. ABD ve diğer gelişmiş ülke hükümetlerinin sosyalistçe yaklaşımlarla ekonomiye müdahale etme zorunluluğu, uyanmakta olan bu sağ beyin bilincinin göstergeleridir.
Yaşanan ekonomik krizin insanlığa getirdiği mecburiyetlerden birisi de enerji politikalarında radikal değişimlerdir. Küresel krizi 2006 yılında tahmin eden ekonomist Nouriel Roubini'nin iddiasına göre "Küresel kriz şartlarında bile, alternatif enerji kaynakları, hibridler ve teknolojik ilerlemeye yatırım yapılması gerekmektedir. Alternatif, yenilenebilir enerjiye yatırım yapılmalıdır."
Bunlar gösteriyor ki insanlığın bilincinin evrimi, bizim zihnimizden öte faktörlere bağlıdır ve evrimde gerekli adımlar, gerekli acillikte gelmektedir. Bu adımlar bir taraftan vadeler ve taksitlerle "bu anda" yaşanmayan, dijital sistem ile neredeyse tamamen soyutlaşan ve artık "burada" olmayan sistemin çöküşünü hazırlamaktadır aslında. "Burada ve bu anda olmak" Maya takviminin sonunda ki nihai bilincin en sade ifadesidir. 28 Ekim 2011 olan Maya takviminin sonuna yaklaştıkça kolektif bilinçte burada ve bu anda olmamızı engelleyen her şeyin bir kriz yaşaması doğaldır.
Diğer taratan 1999'da atılan tohumlardan biri olan internet, 6. Gündüzde çiçeğini verecek. 5. Gündüzde Facebook, Gaia.com gibi sosyalleşme sitelerinin trafiğinde yaşanan artış 6. Gündüzde yeni bir internet formunun ortaya çıkmasına yol açacak ve bu sayede bilincin evriminde yeni bir adım atılacak. İnterneti, sağ beyin bilincin uyanışı yönünde kullanmak ve insanlığın yaşadığı krize olumlu faydalar getirmek yine bizim sorumluluğumuz altında.
Kendi bireysel evrim yolculuğumuzda da aynı şekilde sorumluluk bizim elimizde. İnsan türü olarak Maya takviminin sonuna yaklaştıkça ilahi planın kuklaları olmaktansa kendi bireyselliğimizi tamamen keşfederek, toplumsal transtan, TV kültüründen, zehir kültüründen kendimizi özgürleştirerek kendi tanrısallığımızı idrak etmeliyiz. Bunu yaparken izlenecek yöntemlerin güvenilir ve sağlam bilgilere dayanıyor olması son derece önemlidir. 2 günde Reiki Masterı olan, 1 günde DNA aktivasyonu yapan, geçici ve sadece rahatlatıcı hizmetler sunan kişilere temkinli yaklaşmak ve en önemlisi doğru bilgiyi ve doğru rehberliği bulabilmek için kendi akıl filtremizi son derece geliştirmek zorunda olduğumuz bir dönemdeyiz.
Osho'nun dediği gibi hem içsel hem dışsal yolda, doğru bilgi ve hakiki sezgi ile ilerlemek için sürekli farkındalık göstermek zamanındayız…
Hepinize bu yolda dengeli sağlıklı dönüşümler dilerim…
 

crowley

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
223
Tepkime puanı
22
Yaş
38
İş
kulluk
çok güzel bir yazı yüreğine sağlık angelciğim

hepimiz biriz ayrılık sadece bir (maya) yanılsamadır !
 

origanum

Yönetici
Katılım
15 Eki 2008
Mesajlar
3,091
Tepkime puanı
357
5. gece dönemi hakikaten karanlık bir çağdı benim için, kabus gibi. 6. çağın gündüzünün yeni gelişmelerle ışık saçmasını dilerim herkes için. Kaldığımız yerden ve takıldığımız pürüzü aşarak...
 
Üst