Mana ve kader nedir ?

TrQuin

Kayıtlı Üye
Merhabalar yeni üyeyim..
Mana hakkında bildiklerinizi benimle paylaşırmısınız ;

Mana mükemmel kadın 2. Havva insanlığın evrimleşmiş halini doğuracak kadın

Bulduğum tek bilgi bu dahada aydınlatırsaniz beni sevinirim. Kader hakkında bir bilgiye sahip değilim.

Psikite

Kayıtlı Üye
Merhabalar yeni üyeyim..
Mana hakkında bildiklerinizi benimle paylaşırmısınız ;

Mana mükemmel kadın 2. Havva insanlığın evrimleşmiş halini doğuracak kadın

Bulduğum tek bilgi bu dahada aydınlatırsaniz beni sevinirim. Kader hakkında bir bilgiye sahip değilim.
Kader iki gruba ayrılır;
Mutlak kader ve elimizde olan kader.
Bir yol düşün ve o yola uygun planlar yapmadın sadece orada var oldun. Bunu sen seçmedin fakat bu yolda ilerlemek senin seçimin, nasıl gideceğin senin seçimin, elindeki araç gereçleri kullanmak geliştirmek de senin seçimin. Yolu tamamlamak da senin seçimin yoldan çıkmakta. Nerede doğduğun hangi aileye sahip olduğun, cinsiyetin senin seçimin değil. Ölecek olman senin seçimin değil fakat nasıl ve ne zaman öleceğini kontrol edebilirsin. Bu elindekiler ile dünyaya gelmek mutlak kader, bundan sonraki yapacağın her tercih ise senin kontrol edebildiğin kaderdir. Tabi bu yolda ilerlerken yardım eli de gelebilir yoldan sapmanı sağlamak için atılan tekmelerde. Kimisi çok şanslı doğar kimisi savaşçı. Zengin bir ailen yoksa savaşçı doğarsın. Savaşa hazırlıklı olmazsan savaşı kaybedersin. Yoldan çıkarsın isyan edersin kafayı yersin intihar edersin. Bunlar senin seçimin. Özgür ve hür bir iradeye ve sonsuz bir seçeneğe sahipsin. Tek kontrol altında olan şey doğum ve ölümdür. Gerisi senin elinde.