Lütfen yardımcı olun bana lütfen

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Helak için duada bulunmamanızı öneririm, size de negatif bakımdan tesiri olabilir. İş hayatınız yoksa çalışmaya başlayın bir şekilde, reşit olmuş bireye ailesi dahi bir noktaya kadar karışabilir. Para kazanmaya başladıktan sonra da kirası uygun bir şehirde yaşayın, evinizi kurun. Böylelikle sıkıntılı insanlardan uzaklaşırsınız.

Öyle ama karışanlar oluyor benim ailem de berbat anlıyorum o nedenle durumun vehametini bu gibi tipler saygıdan iyi niyetten kuraldan filan anlamaz elini sıkmak değil kırmak gerekiyor bazılarının yoksa mümkün değil baş edemezsin.

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Helak için duada bulunmamanızı öneririm, size de negatif bakımdan tesiri olabilir. İş hayatınız yoksa çalışmaya başlayın bir şekilde, reşit olmuş bireye ailesi dahi bir noktaya kadar karışabilir. Para kazanmaya başladıktan sonra da kirası uygun bir şehirde yaşayın, evinizi kurun. Böylelikle sıkıntılı insanlardan uzaklaşırsınız.
Efendim beddua etmiyor sadece Allah'a havale ediyorum helaklari için deil bana iyi davranlamalari icin bişeyler ariyorum ben. Bu dediğiniz şeyleri yapmam benim icin imkansız ötesi bir sey...

cathrine

Kayıtlı Üye
Efendim beddua etmiyor sadece Allah'a havale ediyorum helaklari için deil bana iyi davranlamalari icin bişeyler ariyorum ben. Bu dediğiniz şeyleri yapmam benim icin imkansız ötesi bir sey...
Arkadaşlarımız önerebilecekleri yolları sayıyorlar ama sen zaten bunları yapamayacağın için bu soruyu sordun...Senin için dua edeceğiz...Bunun dışında yapabileceklerin:İstediğinde burada seninle sohbet edebilecek(ben dahil)arkadaşlarımız var,bizlerle dertleşebilirsin...Okumayı seviyorsan güzel kitaplarla ruhunu teselli edebilirsin...Merak ettiğin başka konular varsa(bilinçaltı kodları,ruhsal konular)bu siteden araştırmaya devam edebilirsin...Evde de net aracılığıyla bazı bilgilere ulaşabilir,en azından kendini geliştirebilirsin..Evde kendine yapabilecek işler bul:Örgü örmek,yemek pişirmek,yeni bir dil öğrenmeye çalışmak,resim yapmak,okumak,film izlemek(bunları yapabilecek ortamın varsa)...Bu saydıklarımdan hoşlanmazsan kendi sevdiğin aktiviteleri yapıp ruhunu iyileştirmeye ve kendini mutlu etmeye çalış...Madem ki şimdilik hayatını değiştirecek durumda değilsin o zaman ruh halini değiştiririz,değil mi güzel arkadaşım:)Bu günler de geçer ve bir bakmışsın özgürleşmişsin..O günün bir şekilde geleceğine inan!Dualarımız seninle,her zaman umut vardır:)

dünyalı

Kayıtlı Üye
Evet biz buradayız
Senin adına üzüldüm fakat üzülmekten daha fazlası yapılabilse
keşke....malesef sunduğumuz çözümler senin için uygun değil...

Zamanla herşey değişebilir. Dua et bizde edelim senin için ...Bakarsın herşey istediğin gibi olur

Ori

Kayıtlı Üye
Ben buradan ne söylersem söyleyeyim size çözüm sağlamayacak. Durumunuza üzüldüm. İnstagram, Twitter veya benzeri uygulamalarda kadınların dayanışması üzerine veya toplumsal eşitlik adına ün salmış gruplara katılıp bilgi, görüş veya fikir almanızı tavsiye ederim. Çünkü asıl şiddete uğrayan veya bu tip benzeri durumlarda kalan tecrübeli kadınlar veya erkekler oralarda toplanıyor. Tecrübeli insanların vereceği tavsiyelerin yanında benimkiler bir şey değil, klasik olur. Yani ben böyle düşünüyorum. Birde yurtdışı lafı geçmişken söyleyeyim mülteci olarak gidip kalıcı olmak zor olabiliyor. İş bulamayabilirsiniz, kalacak yer bulamayabilirsiniz, kara kışta ortasında işten gece yarısı atılabilirsiniz... Yani bir insan olarak her şeyi yaşamaya hazırlıklı olmalısınız. Eğer gitmeyi düşünüyorsanız bile yetecek kadar paranız olması gerek. Mesela Kore'de bile göçmen bürosunda evrak parası cartı curtuyla uğraşıyorsunuz. Kısacası para şart. Geçmiş olsun ve kolaylıklar dilerim. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Arkadaşlarımız önerebilecekleri yolları sayıyorlar ama sen zaten bunları yapamayacağın için bu soruyu sordun...Senin için dua edeceğiz...Bunun dışında yapabileceklerin:İstediğinde burada seninle sohbet edebilecek(ben dahil)arkadaşlarımız var,bizlerle dertleşebilirsin...Okumayı seviyorsan güzel kitaplarla ruhunu teselli edebilirsin...Merak ettiğin başka konular varsa(bilinçaltı kodları,ruhsal konular)bu siteden araştırmaya devam edebilirsin...Evde de net aracılığıyla bazı bilgilere ulaşabilir,en azından kendini geliştirebilirsin..Evde kendine yapabilecek işler bul:Örgü örmek,yemek pişirmek,yeni bir dil öğrenmeye çalışmak,resim yapmak,okumak,film izlemek(bunları yapabilecek ortamın varsa)...Bu saydıklarımdan hoşlanmazsan kendi sevdiğin aktiviteleri yapıp ruhunu iyileştirmeye ve kendini mutlu etmeye çalış...Madem ki şimdilik hayatını değiştirecek durumda değilsin o zaman ruh halini değiştiririz,değil mi güzel arkadaşım:)Bu günler de geçer ve bir bakmışsın özgürleşmişsin..O günün bir şekilde geleceğine inan!Dualarımız seninle,her zaman umut vardır:)
Yüce Mevlam herşeyi gönlünüzce kılsın inşallah ? Rabbim darda olan herkesin yardımcısı olsun ayni zamanda sizlerinde inşallah bu guzel ve motive edici yanıtınız için de ayrıca teşekkür ederim efendimm musmutlu huzurlu geceler dilerim Allaha emanet olun ?

İbisu

Kayıtlı Üye
Onların zayıf yönleri var mı peki belki kandırabilirsin dolandırabilirsin vs.

Erzurum

Kayıtlı Üye
İş
Cindarlık değil.
Ailemle çok kötü sıkıntılarım var nefes alamıyorum artık 22 yaşındayım ve beni ben olmam için yaşaya bileceğim bi alan sağlamıyorlar hep kavga küfür dayak aklınıza gelebilecek her türlü şey kaldıracak gücüm kalmadı Allahdan başka sığınacak kimsemde yok nolur biriniz yardımcı olsun Allah rızası için beni rahat bırakmaları ve bana iyi davranmaları için ne yapabilirim okuya bileceğim bi dua var mı yardımcı olabilecek abla ve abilerim önerinizi bekliyorum

O gençlik ateşi. Hayatı idealize etme çabası ve aileye başkadırı. 26 27 gibi geçer.

cathrine

Kayıtlı Üye
O gençlik ateşi. Hayatı idealize etme çabası ve aileye başkadırı. 26 27 gibi geçer.
E
Bu zihniyetle, bu bakış açısıyla bu tip aileler varlıklarını sürdürebiliyor demek ki...Neden gençlik ateşi deniliyor da ebeveynlere yaşlılık bunalımı ifadesi kullanılmıyor?''Gençlik ateşi''durumu söz konusu değil resmen yaşlılık bunalımlarının acısını çeken tonlarca genç var...Eğer sorun bu genç arkadaşımızda olsaydı buraya yazan o değil aile üyeleri olurdu,değil mi?
Burada bahsedilen sorunlar :yemeğe küsen,ailesine kızıp odaya kapanan,sürekli ailesinin inadına giden bir ergenin sorunları değil...Nasıl bu kadar rahat söyleniyor?İnsanların anne-baba,abla-ağabey olması küçük bir çocuktan ya da genç bir insandan daha haklı olduğunu göstermez...Eğer şiddet eğilimli insanlar söz konusuysa ,insanların yaşça büyük olması saygı duyulmasını gerektirmez.Asıl aile değerlerini hiçe sayanlar bu mantığın ardına sığınanlardır...Sevgiden de saygıdan da nasibini alamamış insanların savunulmasına göz yumamam..Burada arkadaşlarımızın sorunlarını okurken biraz daha dikkatli olup ciddiye alalım...Hep beraber birbirimize destek olmaya çalışıyoruz...Yaklaşım tarzınız beni ve diğer arkadaşlarımı rahatsız etti...

dünyalı

Kayıtlı Üye
Bu arada arkadaşım birsey dikkatimi çekti bende dahil burda kimseye hitaben "efendim" deme...Bu dünyada anan baban dahil kimse senin "efendin" değil......

Ne demişler "Saygının altında ezilme erdemsizliğin içinde boğulma "
Çevrene karşı da böyleysen bindikçe binerler tepene.....Ezebildikleri kadar ezerler....eline fırsat geçen geçirir dişini.... O sebeple üzerinde gereksiz egemenlik kurmalarını engellemenin. ..Varsın karşılık veriyor desinler....derler...önemli değil

Milenaa49

Kayıtlı Üye
Bu arada arkadaşım birsey dikkatimi çekti bende dahil burda kimseye hitaben "efendim" deme...Bu dünyada anan baban dahil kimse senin "efendin" değil......

Ne demişler "Saygının altında ezilme erdemsizliğin içinde boğulma "
Çevrene karşı da böyleysen bindikçe binerler tepene.....Ezebildikleri kadar ezerler....eline fırsat geçen geçirir dişini.... O sebeple üzerinde gereksiz egemenlik kurmalarını engellemenin. ..Varsın karşılık veriyor desinler....derler...önemli değil
Ben saygımdan ötürü efendim diyorum bu forumdakilerin bir çoğu benden yaşca büyük abla ve abilerim saygı duyduğum için o hitapda bulunuyorum yoksa kimse kimsenin efendisi deil saygılarımla ?

Erzurum

Kayıtlı Üye
İş
Cindarlık değil.
-) linç kültürü iş başında. Ben de Erzurum dükünün oğlu değilim. Bıçak silah vs olacağı varsa olur. Benm vücudumda kaç bıçak yarası var ben unuttum. Olur öyle.. Yada linç edenler hiç bir şey yaşamamış ki tuhaf geliyor bu durumlar olabilr mi? -)

Son düzenleme:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Kimse ana baba abla abi oldu diye üstün ırk filan olmuyor sen kendine ne kadar düzgün davranılmasını istiyorsan öyle davranacaksın karşındakine, kimsenin kimseye zulmetme hakkı yok sırf dünyaya getirdi diye, çok zor geliyorsa gitsin yetiştirme yurduna versin ne çocuğu gersin ne kendi gerilsin defolsun gitsin yoluna baksın.

Ori

Kayıtlı Üye
-) linç kültürü iş başında. Ben de Erzurum dükünün oğlu değilim. Bıçak silah vs olacağı varsa olur. Benm vücudumda kaç bıçak yarası var ben unuttum. Olur öyle.. Yada linç edenler hiç bir şey yaşamamış ki tuhaf geliyor bu durumlar olabilr mi? -)
Tamam, sensin. Madem sende bıçak yedin normaldir bütün bu olanlar, tamamdır. Anlıyorum.

Erzurum

Kayıtlı Üye
İş
Cindarlık değil.
Tamam, sensin. Madem sende bıçak yedin normaldir bütün bu olanlar, tamamdır. Anlıyorum.

Niye tartışıyorsunuz diyorum? İnsan hayatı bu. Herkes tek düze yaşamak ne zorunda ne de imkanına sahip. Sorun da yaşanır bu hayatta bunlar olasıdır.
Ama Yani tahammülsüzlük bu yaptığınız mesela. Sizin gibi düşünmeyene tepki göstermek tahammül edememek bencilliktendir. Bencillik ise adalet duygunun tek yönlü geliştiği anlamına gelir ki bu da şuan burada realiteyi göstermk, yardımcı olmak maksadında değil de trübüne oynadığın yani duyar kasmaya çalıştığın anlamına gelir. Bu da samimiyetsizliktir. Riyakarlık diyoruz buna.. E riya varsa? Kim bilir belki sen bu çocuğun ailesinden daha baskıcı birisindir Bellki. Zira aşırı tepkileri toplumda sürekli bu tarz insanlar verir.

Kimse kimsenin hayatını değerlendirmek durumunda değil. Çocuk 22 yaşında 32 yaşına geldiğinde yaptığı işlerden pişman olup babasını üzdüğünü mesela gelip sana itiraf edince tepkin ne olıucaK? Ya kusura bakma ben de o gün senin ailene çok sinirlenipte ailevi meselelerine sanki benm ailemde hiç sorun yokmuş gibi acımasızca fikir beyanında bulunup ailenle daha fazla aranın açılmasına sebep oldum kusura bakma mı dicen?

İki dakka duyar kasıp kendini tatmin ediceksn diye kişiliği henüz gelişme aşamasında olan birinin hayatını tevil etme hakkın yok. Soruyu sorarak o hakkı vermiş sayılmaz. İdrak edebilen biri zaten gelip ailesini bir web sitesinde kim olduğunu bilmediği insanlara tevil ettirmez.
Yürü burdan.. Sordu diye mahvet hadi.. Hak var vebal var... Akıl da var ama.......

Ori

Kayıtlı Üye
Niye tartışıyorsunuz diyorum? İnsan hayatı bu. Herkes tek düze yaşamak ne zorunda ne de imkanına sahip. Sorun da yaşanır bu hayatta bunlar olasıdır.
Ama Yani tahammülsüzlük bu yaptığınız mesela. Sizin gibi düşünmeyene tepki göstermek tahammül edememek bencilliktendir. Bencillik ise adalet duygunun tek yönlü geliştiği anlamına gelir ki bu da şuan burada realiteyi göstermk, yardımcı olmak maksadında değil de trübüne oynadığın yani duyar kasmaya çalıştığın anlamına gelir. Bu da samimiyetsizliktir. Riyakarlık diyoruz buna.. E riya varsa? Kim bilir belki sen bu çocuğun ailesinden daha baskıcı birisindir Bellki. Zira aşırı tepkileri toplumda sürekli bu tarz insanlar verir.

Kimse kimsenin hayatını değerlendirmek durumunda değil. Çocuk 22 yaşında 32 yaşına geldiğinde yaptığı işlerden pişman olup babasını üzdüğünü mesela gelip sana itiraf edince tepkin ne olıucaK? Ya kusura bakma ben de o gün senin ailene çok sinirlenipte ailevi meselelerine sanki benm ailemde hiç sorun yokmuş gibi acımasızca fikir beyanında bulunup ailenle daha fazla aranın açılmasına sebep oldum kusura bakma mı dicen?

İki dakka duyar kasıp kendini tatmin ediceksn diye kişiliği henüz gelişme aşamasında olan birinin hayatını tevil etme hakkın yok. Soruyu sorarak o hakkı vermiş sayılmaz. İdrak edebilen biri zaten gelip ailesini bir web sitesinde kim olduğunu bilmediği insanlara tevil ettirmez.
Yürü burdan.. Sordu diye mahvet hadi.. Hak var vebal var... Akıl da var ama.......
İlk alıntılıdığım mesajınızdan itibaren düşünce ve fikirleriniz hatta hakkımda yazıp çizdiğiniz beyanlarınız içimde zerre kadar cevap isteği uyandırmıyor sayın Erzurum. Doğrudur veya yanlıştır bilinmez ama düşünceleriniz yüzünden ciddiye alıp cevap yazacağım biri olduğunuzu düşünmüyorum. Konu iki kişinin atıştığı bir konuya dönmesin. İyi forumlar.

cathrine

Kayıtlı Üye
İlk alıntılıdığım mesajınızdan itibaren düşünce ve fikirleriniz hatta hakkımda yazıp çizdiğiniz beyanlarınız içimde zerre kadar cevap isteği uyandırmıyor sayın Erzurum. Doğrudur veya yanlıştır bilinmez ama düşünceleriniz yüzünden ciddiye alıp cevap yazacağım biri olduğunuzu düşünmüyorum. Konu iki kişinin atıştığı bir konuya dönmesin. İyi forumlar.
@Ori Bu üyenin amacı zaten hepimizi kızdırmak...Normal psikolojideki bir insanın vereceği cevaplar değil bunlar...Aklımızın almadığı bir olayı kendince normalleştiriyor...Bu insana artık cevap vermeyelim@Ori

• Beğendim
Tepkiler: Ori