Lucid Rüya Alıştırmaları

Huzun

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Eki 2008
Mesajlar
57
Tepkime puanı
8
[URL="http://img64.imageshack.us/img64/636/ab1af1.jpg"] [/URL]
1. Lusid ruya gorme rehberine hos geldiniz. Milyonlarca insanin nicin lusid olmaya calistigini, bunu nasil yaptiklarini ve orada neler yasanabildigini burada ogrenebileceksiniz.


[URL="http://img144.imageshack.us/img144/1623/asleepgiffy1.gif"] [/URL]
2. "Lusid" olmanin anlami, ruya gordugunuzde, zihninizin ruyada oldugunuzu tam olarak bilmesidir. Oyle ki, bedeniniz derin uykuyu yasarken, azicik hileyle beyninizi tam anlamiyla uyanik oldugunuza inandirirsaniz, goreceklerinizin gercekligi karsisinda hayrete dusebilirsiniz.[URL="http://img475.imageshack.us/img475/684/flyda2.jpg"] [/URL]
3. Lusid hale gectikten sonra yapilan faaliyetlerin basinda ucmayi, ruya alemlerinde gezmeyi, ruyadaki kisilerle iletisim kurmayi, hatta kendi ic dunyanizi sorgulayip, kisiliginizi gelistirmeyi sayabiliriz. Aslinda yapabileceklerinizin sinirini yine kendi akil ve mantik cerceveniz belirliyor.Yani aklinizin alabildigi herseyi yapmakta ozgursunuz.[URL="http://img144.imageshack.us/img144/2690/diarylh7.jpg"] [/URL]
4. Lusid hale gelebilmek icin iki degisik yol takip edilebilir. Baslangicta ilkinin kullanilmasi uygundur, cunku lusidligi ogrenmenin temeli buna dayanir. Yataginizin basucunda bir ruya gunlugu bulundurun ve her sabah uyandiginizda hatirlayabildiginiz ruyalarin tumunu buraya yazin. Bunu yapinca, zihniniz ruyalara daha fazla odaklanir, ve zamanla ilginc ruya konulari veya ruya belirtilerini saptayabilirsiniz. Bu da zihninize ruya gordugunu anlamasi konusunda yardimci olacak ipuclari saglar.


[URL="http://img64.imageshack.us/img64/776/handsfh7.jpg"] [/URL]
Gerceklik testi uygulayin. Bunlar, ruyadayken, ruyada oldugunuzu farketmenizi tetikleyecek basit testlerdir. Mantigi su sekilde isler: eger normal hayatta duzenli araliklarla ruya gorup gormediginizi kontrol etmeyi aliskanlik haline getirirseniz, buyuk ihtimalle beyniniz bu kontrolleri ruya gordugunuzde de surdurecek ve siz de kendinizi ruya gorurken yakalayacak ve lusid hale gececeksiniz. Gerceklik testlerinde en sik kullanilani havaya yukselmeye calismak, parmaginizi elinizin icinden gecirmeye calismak ya da aydinlatma dugmelerinin dogru calisip calismadigina bakmaktir ( Cunku bunlar ruyada genellikle abuk sabuk calisir )


[URL="http://img475.imageshack.us/img475/2275/clockzy8.gif"] [/URL]
Takip edilecek ikinci yoldaki yontemler cok daha kestirmedir. Ama bunlari denemeden once mutlaka belli bir sure ruya gunlugunuzu tutmus ve gerceklik testi alistirmalarini uygulamis olun. Sabah uyandiginizda hic kipirdamayin ve tekrar uymaya calisin, ama bu kez kendi kendinize:"Ruyaya geri dondugumde ruyada oldugumu farkedecegim" diye dusunun. Daha once gormus oldugunuz ruyayi hatirlamaya calisin ve kendinizi ruyaya tekrar girmis olarak, ama bu kez ruya gordugunuzun farkinda olarak hayal edin. Isterseniz alarm saatinizi normalden bir saat oncesine kurun ve cok kisa bir sure icin uyanip, sonra bu teknigi deneyin.
[URL="http://img475.imageshack.us/img475/9326/mindeyewv1.jpg"] [/URL]
Bir baska teknik ise, uyanik halden lusid ruyaya gecmektir. Bunu denemek icin en iyi zaman sabah veya oglen uzeri, birseyler atistirdiktan sonradir. Yataga uzanabilir veya koltuga oturabilirsiniz. Gozlerinizi kapatip gevseyin. Zihin gozuyle izleyeceginiz renkli sekillere ve goruntulere konsantre olun. Uyku esigine gelinceye kadar kendinize musaade edin. Zihniniz sukunet icinde kalsin ama olusan sekillerin farkinda olsun.
Bu biraz zor bir yontem olmakla birlikte, eger dengeyi iyi kurabilirseniz, sekiller gun isigi gibi ortaya cikacak, ve siz gormekte oldugunuz dunyaya rahatlikla lusid olarak adim atabileceksiniz.


[URL="http://img64.imageshack.us/img64/424/spin3kq6.gif"] [/URL]
5. Lusid olmayi basardiktan sonra , lusidligi maalesef her an tekrar kaybedebilirsiniz. Elde ettiginiz deneyimin suresini uzatmak icin, ellerinizi birbirine surterek ovusturmaya calisin ve kendinizi ruh dunyanizin yarattigi gerceklige birakarak bu gercekligi iyice algilamaya calisin. Ayrica yuksek sesle: "Daha fazla lusid olmak istiyorum" diye bagirip, kollarinizi iki yana acarak oldugunuz yerde kendi etrafinizda donmek de ise yarayabilir.[URL="http://img144.imageshack.us/img144/2830/astralas1.jpg"] [/URL]
6. Insanlarin lusid olabilecegi bilmsel olarak aciklanmistir, ancak bunun disinda farkli deneyimlerden de soz edilir. Bunlardan biri de "astral seyahat" dir. Astral seyahat deneyiminde kisi, astral bedeniyle evreni ve daha otesini gezebilir, ortak ruya gorebilir, ruhsal rehberlere raslayabilir, ya da cok daha olaganustu deneyimler yasayabilir. Kisisel deneyiminiz ne yonde olursa olsun, hicbirsey size zarar veremez. Umid ederiz siz de milyonlarca digerleri gibi, kendi ruh dunyaniza yapacaginiz yolculugun tadini cikarirsiniz.


[URL="http://img475.imageshack.us/img475/7506/crossroadsqu1.jpg"] [/URL]
[URL="http://img144.imageshack.us/img144/6306/lusid1lc7.jpg"] [/URL]

"Lusid Rüya"nın temel amacı nedir? Nasıl lüsid rüya görülür?Lusid rüya; rüya gördüğünün farkında olmak ve rüyaya yön vermektir. Belirli teknikler uygulanarak rüyalardaki deneyimler arttırılabilir. Gerekli çaba gösterildiği takdirde rüyanın içinde rüyada olduğunu fark etme becerisi kazanabiliriz. Aslında rüyalarda yaşadığımız tüm deneyimler rüyaların kendi doğasında olan şeyler. Günümüzde tekrar rüyalara gereken önem verildiği için bunlar ilginç geliyor. Uyanık yaşamın nasıl kendine ait bir enerji, tarzı, uyumu, varsa uykudaki yaşamında kendi ait bir formu var. Her iki yaşam birbiriyle uyum içinde asla ayrı değil.bir paranın iki yüzü gibi


Uyku süreci bizim eğlence dünyamız, oyun alanımız diyebiliriz. Bu süreç içinde korku ve endişelerden arınmış sadece olmamız gereken kişi olarak, ben olmanın zevkine varabiliriz. Orada her deneyime ve yolculuğa hazırız. çünkü orada bize bakan, yargılayan gözler yoktur. Sadece biz varız. İçimizdeki neşeli çocuk..

Burada önemli olan her şeyi görmekten öte gördüğümüz, dilediğimiz şeyin bize ne faydası olduğu. Bunu rahatlamak, keyif almak için yapıyorsak, yaşamımızla ilgili çözümler bulmak, uyanık yaşamda daha başarılı, daha özgüveni yüksek, daha sorumluluk sahibi olmak için uyguluyorsak iyi. Ancak yaşamdan kaçmak, yaşamın sorumluluklarını, insanın kendi olma sorumluluğunu yerine getirmemek teselliyi uykuda aramaksa, buna karşıyım.


Bazen de kısa bir sürede uygulanan tekniklerle lusid rüya deneyimi yaşanabilir. Buradaki niyet çok önemli. Bunu hangi amaç için yapıyoruz.[URL="http://img144.imageshack.us/img144/2111/lusid2no5.jpg"] [/URL]

Rüyayı kontrol etmek, rüyanın içinde uyanmak ve onu değiştirmek mümkün olabilir mi?Kesinlikle istenilen rüyalar görülebilir, ya da sorularımıza rüyalar aracılığıyla cevap alabiliriz. Ama bunları yapmadan da rüyalarımızda özgürüz. Rüyalar bizim içimizdeki bilgeliğe açılan kapılar. Rüyalar bizim ruhumuzun kendine yaptığı yolcukta bu yaşama ışık tutan bize özel olan eşsiz bilgiler içeriyor. Her gece gördüğümüz 5-6 rüya bize bizden haber vermekte. Önemli olan iyi bir rüya hatırlayıcı olmak, rüyalarımızı en iyi şekilde yorumlamak ve onlardaki bilgeliğini hayatımıza taşıyıp hem kendi hayrımıza hem de evrenin hayrına sunabilmek.


Rüyanın içinde rüyayı kontrol edebilmek kimi zaman fayda sağlar kimi zaman da zarar. Rüyanızda sizi kovalayan bir köpek görüyorsanız, bu sizi korkutabilir. Bu rüya zaman zaman tekrar ediyorsa bunun bir an önce nedeninin çözülmesi gerekir. Bu durumda en güzel şey rüyanın içinde uyanık olmak ve bunun bir rüya olduğu bilinciyle korktuğu, kaçtığı şeyle yüzleşmek. Böylece kişi kendisiyle ilgili çok önemli bir gerçeği keşfeder ve uyanık yaşamda bu sorunu çözer. Rüyasında bunu farketmesi ve çözmesi sorunu uyanık yaşama taşımamasını sağlayacaktır.


Lusid rüya deneyimi yaşayan bir kişi, ne zaman rüya gördüğünün farkında olsa hemen uyanacağım deyip gecenin bir yarısı kendini uyandırıyormuş. Bunu yapmasındaki amaç rüyanın devamında üzücü bir şey varsa bununla karşılaşmamak. Belki de kendisi için çok önem taşıyan rüyaları görmezden gelmiş. Bu edindiği davranış sonucunda ise, uykusuz geceler yaşamış ve uyku bozukluğu alışkanlığı edinmiş.[URL="http://img475.imageshack.us/img475/3928/lusid4rg1.jpg"] [/URL]

Lüsid rüyaları nasıl değerlendirebiliriz?


Birçok insan; �Rüya gördüğümün farkındaydım� rüya boyunca bunun bir rüya olduğunu hissettim� deniliyor. Ben de bu deneyimleri yaşıyorum. .Bu insanların çoğu lusid rüyanın ne olduğunu bilmiyorlar ve özel bir çaba sarf etmedikleri halde bu rüyaları görüyorlar. Bu rüyalar özellikle kişinin ruhsal gelişimi için önem taşıyor. Dolayısıyla rüyayı unutmaması ve rüyanın enerjisini uyanık yaşama taşıması için rüyanın içinde rüyada olduğunu hissediyorlar. Bu rehber rüyaların özelliklerinden biri. İki yıl önce rüyamda evimizin arka caddesinde yürüyordum. Sol tarafta duran bir araba dikkatimi çekti. Bu aynı apartmanda oturduğumuz komşumuzun arabasıydı. Kendi kendime bu arabanın benim rüyamda ne işi var dedim. Bu cümle benim rüyada olduğumu fark etmemi sağladı. Rüyada dikkat çeken arabanın plakasıydı. Sabah işe giderken araç sahiplerinin hiç yapmadıkları bir şeyi yaptıklarını gördüm;.araba tam evin girişine konulmuştu. Rüyamı hatırladım. Plakadaki sayılarla oynadım. Elde ettiğim sonucu takvime işaret koydum. Ve ne oldu biliyor musunuz? o tarihte evlendim!

Evet burada önemli olan, rüyanın içinde uyanmak mı? Yoksa o mesajın anlamını bulup uyanık yaşamda keyfini çıkarmak mı?

Rüyalar çoğu zaman uyanık yaşamın yol işaretleridir. Bu mesajlar herkesin yaşam deneyimi için önem taşır. Rüyanın unutulmaması sadece kişinin hayrına değil evrenin de hayrına da önem taşımaktadır.

Aslında kişinin gerçek hayrı bütün evrenin hayrından ayrı tutulamaz ya!.


Bildiğim kadarıyla Lusid rüyayla kişisel gelişim sağlanabiliyor. Temel amaç bu diyebilir miyiz?

Gördüğümüz tüm rüyalar kişisel gelişim ve ruhsal arınma sağlıyor. Tabi yetenek geliştirmek, uyanık yaşamda nedenini bulamadığın sorunlara çözüm bulmak, korktuğun şeylerle yüzleşmek, karasız olduğun konularla ilgili cevaplar almak, hayat amacını keşfetmek, sağlık sorunlarına çözüm bulmak mümkün. Uyku ve uyanık yaşam diyorum, çünkü bu ikisi bir bütün. Asla ayrı değiller. Hayatın içinde farkındalık düzeyimiz ne kadar yüksekse rüyalarımızı hatırlamamız yada rüya içinde olduğumuzu fark etmemiz o kadar yüksek oluyor. Yaşamın içinde sevgili dolu, huzurlu, neşeli, yaratıcı, üretkensek, özgüvenimiz yüksek, sorumluklarından kaçmayan bireylersek rüyalarımız o kadar net ve berrak oluyor.

Bir danışanım çıkacağı konferansı rüyasında birkaç kez gördüğünü, bu deneyimi gerçeğe taşıdığında çok başarılı olduğunu anlatmıştı.


[URL="http://img475.imageshack.us/img475/1863/lusid5wg0.jpg"] [/URL]


Lüsid rüyanın olumsuz etkileri olabilir mi? İstenilen birçok şeyi görebilmek mümkünse, bu bir süre sonra "gerçek hayattan" uzaklaşmaya yol açmaz mı? Ya da en azından "lusid rüya" da kişi yarı bilinç halinde olduğu için yorgunluk, aşırı uyuma isteği vb. gibi olumsuzluklara neden olabilir mi?Lüsid rüyalar dinlendirici, keyifli, farkındalık arttırıcı ve gelişime katkı sağlayan rüyalardır. Uyandığınızda kendinizi yorgun hissetmezsiniz. Gün içinde yaşamdan kopuk, sürekli uyku sürecini düşünüyor ve zorlama bir şeyler yapıyorsanız bu sizi çok daha yorgun kılar.


Uyku sürecinde yaşadıklarımız, yaşam kalitemizin rüyalara yansımasıdır. Evrensel ilkeler çerçevesinde yaşayan bireylersek gördüğümüz hiçbir rüya rüyada ne yapıyor olursak olalım uyandığımızda bizi rahatsız etmeyecektir. Huzurlu ve rahat uyanırız. Bu tarz rüya çalışmalarını tüm kişisel gelişim çalışmalarında olduğu gibi dengede tutmak, yaşama karşı sorumluluklarımızın önüne geçmesine izin vermemek, abartmamak, akıldan ve mantıktan uzaklaşmamak, bu bilgilerin bizim kişisel gelişimiz için araç olduğunu unutmamak gerekiyor. Yıllardan beri rüya deneyimi yaşayan, bu konuda araştırmalar yapan biri olarak ben en güzel rüyaların kendiliğinden görülenler olduğunu biliyorum.


Yaşamda çok fazla kontrol duygusunu yaşayan insanlar genelde gergin olurlar. Esnek olup, sürprizlere açık olmanın, resmin parçalarını keyifle yerleştirmenin, bulmaca üzerinde düşünmenin çok daha öğretici olduğunu düşünüyorum.Lüsid rüyalar doğru bir şekilde değerlendirilirse, hem rüyalardaki farkında lığımız hem de yaşamda fakında lığımız artacaktır. Niyetimizin saflığı ışığında daha çok bilinçli hale gelecek, kendimizi tanıma konusunda önemli adımlar atabiliriz.Kayıtlı psikolojik tedavi görenlerin sayısı lusid rüya görenlerin sayısının %26 sı, lusid yüzünden ölenlerin sayısı 600 müş? Bunun doğruluğu olabilir mi? başka bir forumda ise böyle bir şeyin mümkün olamayacağı, en azından ölümün gerçekleşmeyeceği söyleniyordu?Lüsid rüya yüzünden ölen olduğuna inanmıyorum. Ancak pek çok kişi yanlış rüya inancı nedeniyle, gördükleri rüyalar doğru bir şeklide yorumlanmadığı ve anlaşılmadığı için hasta damgası yiyorlar. bir süre sonra kendilerde hasta olduklarına inanıyorlar. Bu durumda bana gelen birkaç danışanım olmuştu. İlaç kullanıyorlardı. Hem çevreleri hem de başvurdukları kişiler tarafından yanlış anlaşılmış, ilaç tedavisine başlamışlar. Rüyalarını yorumladık, hepsi gerçekten önemli mesajlar taşıyorlardı. Şimdi ilaç tedavisini bıraktılar. Rüyalarından korkmayı değil onları yaşamayı, rüyalarını uyanmaya seçtiler.


Lüsid rüya konusunda uzman yardımı almak bu konudaki esas önemli nokta olabilir mi?
 

Pantea

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eyl 2008
Mesajlar
921
Tepkime puanı
81
Gercek anlamda ruya oilarak tabir edilen goruntuler sadece uyku halinde iken ortaya cikar ve cogunlukla bilinc altinin bize psikolojimiz hakkinda uayrilarini yansitir bir cesit psikolojik uyari mekanizmasi gibi isler , uyku halinin son saaytalerinde yada dakikalarinda goruruz ruyalari asla daha once ve sonra degil kabuslar biraz daha farkli bicimde bas gosterirler ve normal uyku duzenimizin farkli zamanlarinda bizi uyandirabilirler kabuslar genellikle asiri duygular yasadigimizda ( asiri fiziksel yada bedensel yorgunluk , asiri korku, asiri yemek, sogukda uyumak , asiri sicakda uyumaya calismak gibi fiziksel ve ruhsal nedenleri vardir) gordugumuz ruyalardir,bunlarin disinda gorulenler genellikle imgelemeler , hayaller yada halusunasyonlardir , hic biri ruya olarak adlandirilamazlar.Bunlarin bilimsel psikolojik yada haberci hic bir degerleri yokdur.
Cok fazla hayal kuran ,olagan ustu seyler yapmak , olagan ustu guclere sahip olduguna inanmak isteyen kimselerin kendilerince bulduklari bir oyun gibi degerlendirilebilir.
Gercek ruyalarin bizim icin uyarici yol gosterici , kendimizi ve ic dunyamizi bunlara bagli ihtiyaclarimizi sezmemize yarayan olumlu bir uyari sistemi olmalari yaninda bazi haberci tabir edilen ve olabileceklerle ilgili haber almamizi saglayan bir yararlarida vardir oysa lusid yada her ne olarak adlandirilirlarsa adlandirilsinlar digerleri basit bir zihin oyunundan farksiz ve yarasizdir.
 

((ex))

Banlı Kullanıcı
Katılım
19 Eki 2008
Mesajlar
121
Tepkime puanı
2
Konum
içerden:))
ben bazen o an nasıl bir rüya görmek istiyorum veya kimi görmek istiyorsam o rüyayı görüyorum..
 

Huzun

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Eki 2008
Mesajlar
57
Tepkime puanı
8
benim daha farkli ruyamda kimi goruyorsam ertesi gun onunla ilgili bir haberler aliyorum ruya iyi ise iyi haber kotu ise kotu ornek mezar gordum annemi aradim halamin kocasinin oldugunu ogrendim bunun gibi
 

Pantea

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eyl 2008
Mesajlar
921
Tepkime puanı
81
benim daha farkli ruyamda kimi goruyorsam ertesi gun onunla ilgili bir haberler aliyorum ruya iyi ise iyi haber kotu ise kotu ornek mezar gordum annemi aradim halamin kocasinin oldugunu ogrendim bunun gibi
6. hissiniz ve sezgileriniz guclu.
 

nazar

Kayıtlı Üye
Katılım
8 Eyl 2008
Mesajlar
59
Tepkime puanı
2
Yaş
2022
ben rüyalarımın çoğunu unutuyorum hatırlıyabildiklerimi zaten sizinle paylaşıyorum ama biliyorum rüya görüyorum ama biryerlerden başını tutturabilsem sanki gerisinide hatırlayacağım ama nedendir unutmak uyanmama yakın gördüğüm rüyayı hatırlıyabiliyorum
 

Huzun

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Eki 2008
Mesajlar
57
Tepkime puanı
8
ben rüyalarımın çoğunu unutuyorum hatırlıyabildiklerimi zaten sizinle paylaşıyorum ama biliyorum rüya görüyorum ama biryerlerden başını tutturabilsem sanki gerisinide hatırlayacağım ama nedendir unutmak uyanmama yakın gördüğüm rüyayı hatırlıyabiliyorum
ruyayi nasil ne sekilde gorursen yazmalisin hatirladiklari yazbunu aliskanlik haline getir nesekilde uyandiginda onemli kesinlikle ruya goruyorsundur uyanir uyanmaz aklina geleni yaz bu yararli olacaktir senin icin
 

Sellenay

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Kas 2008
Mesajlar
110
Tepkime puanı
17
Ben hep Lise bir ve LİSe iki yıllarını ı yıllarda ki okul yolunu ve o yıllarda oturduğumuz evi görüyorum.:eek:
 

Pantea

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eyl 2008
Mesajlar
921
Tepkime puanı
81
Ben hep Lise bir ve LİSe iki yıllarını ı yıllarda ki okul yolunu ve o yıllarda oturduğumuz evi görüyorum.:eek:
Hayatinizda en fazla keyif aldiginiz yada tam tersi mutsuzluk yasadiginiz yillar o yillar olabilir bilinc altimiz bizim duygularimizin en yogun oldugu zamanlari en guclu sekilde kaydeder.
 

((ex))

Banlı Kullanıcı
Katılım
19 Eki 2008
Mesajlar
121
Tepkime puanı
2
Konum
içerden:))
ben genelde rüyada olduğumu hep hissederim, ben şimdi rüyadayım diyorum ve hep uçmaya çalışıyorum istediğimi yapmaya çalışıyorum rüyamı kendim yönetebiliyorum yani..bu bende sürekli oluyor..kötü bişey gördüğümdede daha fazla görmemek için uyanmaya çalışrım..hatta rüyamda avrupa sineması filmleri bile çeviriyorum:D:D mafyalar peşimde oluyo bende onların işine yarayacağı birşey olduğunu bu yüzden peşime düşüyolar ama yakalayamıyorlar beni hep tesadüfler önüme çıkıyo beni koruyan birileri varmış gibi.. ateş ediyolar ama bana hiç isabet etmiyo..o an ne yapacağımı düşünüyorum rüyamda..
 

((ex))

Banlı Kullanıcı
Katılım
19 Eki 2008
Mesajlar
121
Tepkime puanı
2
Konum
içerden:))
bilmiyorum ama içimde hep beni koruyan bişeylerin olduğunu hissediyorum..bu rüyama bile yansıyor kimse bana kötülük yapamıyor bi şekilde engelleniyor..hisslerimin güçlü olduğunu biliyorum ama bunu henüz istediğim gibi kullanamıyorum.. belkide farkında olmadan yapıyorum bilmiyorum..
 

Hayalet

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ara 2008
Mesajlar
30
Tepkime puanı
0
Bunu çok yaşıyorum, yani uykumdayken rüya gördüğümü biliyorum. Şimdi uyandığımda herşey bitecek diyorum. Bazen uyanmak istemiyorum ve rüyanın devamını görüyorum.
Bazen de yine aynı şekilde rüyada olduğumun fakındayım ve uyanmak istediğim zaman hemen uyandırıyorum kendimi. Rüyalarımı bazen kendim kontrol edebiliyorum..
Açıkcası bunun Lucid rüya olduğunu bilmiyordum :p
 

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
215
Tepkime puanı
20
Lucid rüyada zihniniz açık oluyor ama aynı zamanda rüya gördüğünüzü de biliyorsunuz. Yani şu an rüya görüyorum diye düşünüyorsunuz kendi kendinize. Mesela kalkıp tuvalete gidebilirsiniz rüya görürken, hatta belki size birşey sorulsa cevap bile verebilirsiniz.
Böyle bir rüyada rüyanızın sonunu istediğiniz gibi sonlandırmak sizin elinizde. Bunu başaranlar da var başaramayanlar da. Lucid rüyaların handikapı; bazı kişilerin gerçek hayattan uzaklaşarak sürekli rüyalarıyla kendilerine bir yaşam kurmaları ve sürekli uyuyarak kendilerine lucid bir dünya kurmaları.
Sağlıklı ve güzel rüyalar ve deneyimler.
 

oksana

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Ocak 2009
Mesajlar
84
Tepkime puanı
3
ben korktuğum yada beni sıkan rüyalarımda ben rüyadan uyanmak istiyorum korktum yada sıkıldım diyerek uyanıyorum.
 

tuuuce88

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Ocak 2009
Mesajlar
52
Tepkime puanı
2
İş
Öğrenci
Bunu çok sık yaşıyordum. Tabi bilmiyordum o zamanlar Lucid rüya olduğunu. Rüya gördüğümün farkında oluyordum bazen istediğim gibi bile sonlandırabiliyordum. Bazen de Lucid rüyadaken yer göçüyordu rüyaya devam edmiyordum, bu genelde uykuya geçme evresi gibi bir şeydi. Hiç kimse hiç birşey yerinde duramıyordu. Yer göçüyordu boşlukta uçup uçup karanlığa düşüp , rüya sonlanıyordu.

Kimi zaman da ben durup dururken bayılıyordum ya da oldugum yerde düşüyordum. Birilerine sesleniyordum "n'olur beni kaldırın" diye. Kimse beni duymaz.

Bu iki olayı hala sık sık yaşarım. Belki de o günkü ruh halime psikolojime göre oluyordur. Belki de kimsenin bana elini uzatıp kaldırmaması insanlara güvenmediğimden, kendimi yalnız hissettiğimden filandır.
 

blacky

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ocak 2009
Mesajlar
18
Tepkime puanı
1
ben çocukluğumdan bu yana rüya gördüğüm zaman yüzde sekseninde rüyada olduğumu biliyorum zaten ama bunun lusid olarak adlandırıldığını şu an burada öğreniyorum. rüyamda eğer kötü bir şey yaşıyorsam ya da korkuyorsam bu bir rüya uyan kızım korkma diye kendime telkin edip kalkıyorum ya da rüyadayken bi sebeple uyandırıldıysam yatağa başımı koyduğumda rüyama devam edebiliyorum ama dediğim gibi bunun lusid olduğunu ilk defa duydum ve şaşırdım yazıyı okuyunca...
 

auk__12

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Kas 2008
Mesajlar
121
Tepkime puanı
8
Bende rüyalarımda rüyada olduğumun farkına vardığımda tekrar uçmaya çalışıyorum.Zıplıyorum felan ama bazen oluyor bazen olmuyor :) Bazen karanlık bir gökyüzünde belki bir gece yarısı bilemiyorum.Yüksek binaların üzerine çıkarak oradan uçtuğumu görüyorum.Bazen yatmadan önce kendimi şartlandırıyorum.Kendi kendime :"Hadi bakalım şimdi rüyanda Jensen'ı gör de mutlu ol"diyorum.Rüyada iken bunun bir rüya olduğunu biliyorum ama kendime itiraf etmiyorum.Çünkü çok mutlu oluyorum Napayım? :hurray:
 
Üst