Laro Tarot Kitapçığı Ve Kartların Anlamları

Osiris

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Laro tarotumun kitapçığını tarayıcıdan alıp,siteye yükledim.Sayfalar orjinaldede karışıktı,ben oynamadım yani.

İyi Kehanetler!

Devamı da burda;

Bunlarda Kartların küçük örnekleri;

nur_

Kayıtlı Üye
normal tarot kartlarıyla farkı nedir acaba?

nodame

Kayıtlı Üye
57 numaralı omega kartı yok mu? bendede eksik o kart

yaman3333

Kayıtlı Üye
merhaba bende bugun laro kartların sattın aldım ama anlamlarını ogrenmek daha dogrusu kıssa anlamlarını ogrenmek ıstıyorum aklımda daha fazla kalması ıcın yardım edermısınız

Merhaba ben tarato simdilik bilmemekle birlikte bir deste satin aldim niyetime 7 kart cektim ama anlamlarini bilemiyorum eger sizin nacizane yorumunuz varsa bana yorumlarmisiniz :)))
kudret 17 enerji 39 mesaj arac 30 affetme 24 zenginlik 28 koruma
simdiden tesekur ederim

Merhaba bu kartlarin kitapcigi cok ac ilamali olmamakla birlikte sanki ruya tabiri sayfalari gibi mesela ben 7 kart cektim
kudret mesaj arac koruma zenginlik enerji affetme
kitapcikta kafami karistirdi net bir yorum goremedim ben siz bunu yorumlarmisiniz benim kartlarimi

Osiris

Kayıtlı Üye
Sizin üzerinizde kafa yorduğunuz meslek veya eğitim üzerinde büyük başarılarınız olacak.

hakim

Kayıtlı Üye
Merhaba,Laro Tarot kartları Ankara'da nerede satılıyor bilen var mı acaba?

perseis

Kayıtlı Üye
slm bende laro tarot kart almak istiyorum nasıl alabilirim?

egsodia

Kayıtlı Üye
İyi geceler, Laro tarot kartlarını internet üzerinden şipariş ettim. Ancak 57 nolu kart olan Omega bende de çıkmadı. Merak ediyorum, acaba bütün destelerde mi yok bu kart?

Bunlarda Kartların küçük örnekleri;

Özür dilerim, art arda mesaj atıyorum ama Laro Tarotun kartlarını göremiyorum...

mimar52

Kayıtlı Üye
ata nirun un destesı çızımler çok etkıleyıcı.arkadasımda var bende almak istıyorum bulamıyorum.nerden sıparıs ettınız acaba?hangı sıte?

egsodia

Kayıtlı Üye
Ben internetten "Laro Tarot online alisveris" diye arattim, alternatifler cikiyor karsiniza... Saygilarimla, iyi forumlar diliyorum.

Lilithis

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar,
Ben bu desteyi yeni fark ettim ve bir kaç gündür bu kartları araştırıyorum. Sizlere özellikle bir kartı sormak istiyorum " GÜNAHA ÇAĞRI". Evet destenin beni en çok etkileyen yani kartların anlamlarının nesnel yani kesin sınırları olmaması ama bu kartın kartlar üzerinde benden daha deneyimli olan sizlere ne çağrıştırdığını yada ne zaman bu kartlara karşılaştığınızı merak ediyorm. Şimdiden tüm paylaşımlarınız ve aydınlatmalarınız için teşekkürler!

SurrealBeseri

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
Herkese selamlar;
Dostlar 'Laro Tarot' destesini bende aldım. Bütün gün bu sitede tarotla ilgili bilgilere bakıp bilgi edinmeye çalışıyorum, anladığım kadarıyla dört çeşit tür var, Tılsım,Asa,Kılıç,Kupa.
Hepsi ayrı bir elementi simgeliyor sanırım. Fakat şöyle bir sorunum var. Laro tarot destesindeki kartların hangisinin tılsım hangisinin kılıç olup olmadığını nasıl anlayacağız, ya da bu deste için geçerli mi ?

Keira

Moderator
Laro tarot diğer tarot kartlarına göre daha farklıdır, daha soyuttur. M. Ata Nirun kartların anlamlarını bilerek detaylı vermemiş. Kendisi anlamları kişinin kendi bilincine göre oluşturması taraftarıymış. O yüzden yeni başlayanlara önerilmeyen bir tarot çeşidi. Diğer tarot desteleriyle anlam ve sembol olarak aynı görülmemesi gerekmektedir.

M. Ata Nirun destesi hakkında şu cümleleri kurmuş : “Klasik ve ritüalistik tarot kalıplarının dışında kalma amacındayım, çünkü tüm kalıpların insanı kısıtladığı ve koşullandırdığı düşüncesindeyim. Ruhum veya bilincim neyi çekiyorsa o yöne doğru gitmeliyim. Işık herkesi aynı şekilde aydınlatmaz, gölgeler daima farklıdır. Bizim ait olduğumuz bu kozmik boyutun derinliklerinde henüz daha açık bir bilinçle idrak edilmemiş yaşam biçimleri ve projeksiyonları bulunmaktadır.
Tarot kartlarında, tüm inançların ve düşünce biçimlerinin bir sentezini bulabilirsiniz. Her kart yüzlerce kartın kullanımı ve elden geçirilmesi sonucunda seçilmiştir. Özgünlüğü daha çok anlamlarda yaratmaktadır ve bu desteyi alan her kişi bu anlamları yeniden oluşturacaktır.”

Üstteki satır kendi okuduğum bilgilerle size geçtiğim kısa özettir. Alttaki satır ise Laro tarotunun yaratıcısı olan M. Ata Nirun'un kendi cümleleridir.

SurrealBeseri

Kayıtlı Üye
İş
Yazar
Bir diğer değişle bana laro ile başlamayın diyorsunuz sanırım. Teşekkür ederim ilgi ve bilginiz için.

Osiris

Kayıtlı Üye
İyi geceler, Laro tarot kartlarını internet üzerinden şipariş ettim. Ancak 57 nolu kart olan Omega bende de çıkmadı. Merak ediyorum, acaba bütün destelerde mi yok bu kart?

O genel bir hata.Kartlar sayı olarak tam,78,ancak omega yok.Neden böyle bir hata var bende bilmiyorum.Destenin basımı nerde yapıldı bilmiyorum ama çok kalitesiz.Mesela ebediyet kartının adı edebiyat diye yazılmış.Kitapçık desen katlanmış a4,kartlar çabuk yıpranıyor :)

kimyasems

Kayıtlı Üye
bu destenin resimlerini yollayabilicek biri var mı bana rica etsem?

berfin92

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum.yeni üyeyim hatalarım olursa şimdiden kusura bakmayın.Bende Laro tarot destesi var daha doğrusu teyzemden aldım bunları. uzun süredir de kendi çapımda bakıyorum sıkıntı yaşamadım fakat kendisi zamanında sürekli çıkan aynı iki kart vardı ve anlamlarıda kötüydü bunlara sinirlenip atmıştı bir köşeye sonrada kayboldu.kartlarda eksiklik olması beni yanıltır mı ve annemde arada dokunuyor bu kartlara haberli veya habersiz.şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

4

43887

Arkadaşlar size bir şey danışmak istiyorum.yeni üyeyim hatalarım olursa şimdiden kusura bakmayın.Bende Laro tarot destesi var daha doğrusu teyzemden aldım bunları. uzun süredir de kendi çapımda bakıyorum sıkıntı yaşamadım fakat kendisi zamanında sürekli çıkan aynı iki kart vardı ve anlamlarıda kötüydü bunlara sinirlenip atmıştı bir köşeye sonrada kayboldu.kartlarda eksiklik olması beni yanıltır mı ve annemde arada dokunuyor bu kartlara haberli veya habersiz.şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Sn üyemiz, aynı anlam taşıyan kartları kimi bakımcılar destesinden çıkarır.Fakat bu kişi destesiyle uzun zaman geçirmiş olmalı.Bu kart olumsuz,rahatsız ediyor beni diyerek desteden kart çıkartmak kehanetin değerini zayıflatmaktan öteye gitmez.
Sürekli aynı kartın çıkması uyarı niteliği taşır.Ama bakan kabul etmiyor, dikkate almıyordur.Olumsuz kart diye desteden çıkarmak bana göre yanlış seçim.Tarot okuyucusu olmak isteniliyorsa olumlu olumsuz her şeye açık olmak zorundadır.
Kartların eksik olması sizi rahatsız ediyorsa eksik kartları kendiniz tekrar netten araştırıp ekleyebilirsiniz destenize.
Kartları kendinizden başka kimseye dokundurmayın sizinle bütünleşsin.Arındırın.Sonra bakım yapın.
İyi forumlar.