Kutsal Su Nasıl Yapılır

Immanuel

Banlı Kullanıcı
HRİSTİYANLARDA KUTSAL SU YAPIMI

1.Katolik Yöntemi:
Ekli dosyayı görüntüle 7064
1-Tuzunu topla ve kutsa
Kutsal su yapmadan önce kutsal tuza ihtiyacınız vardır,bu yüzden ilk tuz kutsanır.Kaydetmek için,başlıca tuzu koruyucu madde olarak kullanın.Çünkü sadece kutsal su sonsuza kadar tutulmaz.Tuza karşı bu okunur:
“The Blessing of the Father Almighty be upon this Creature of Salt, and let all malignity and hindrance be cast forth hence from, and let all good enter herein, for without Thee man cannot live, wherefore I bless thee and invoke thee, that thou mayest aid me.” – Key of Solomon the King Book II Chapter 5
(duayı çevirmedim.)
Ekli dosyayı görüntüle 7065
2-Yüksek sesle Mezmurlar okunur
Bless the Lord, O my soul: and all that is within me, bless his holy name. Bless the Lord, O my soul, and forget not all his benefits: Who forgiveth all thine iniquities; who healeth all thy diseases; Who redeemeth thy life from destruction; who crowneth thee with loving kindness and tender mercies; Who satisfieth thy mouth with good things; so that thy youth is renewed like the eagle's. For he knoweth our frame; he remembereth that we are dust. As for man, his days are as grass: as a flower of the field, so he flourisheth. For the wind passeth over it, and it is gone; and the place thereof shall know it no more. But the mercy of the Lord is from everlasting to everlasting upon them that fear him, and his righteousness unto children's children; To such as keep his covenant, and to those that remember his commandments to do them. The Lord hath prepared his throne in the heavens; and his kingdom ruleth over all. Bless the Lord, ye his angels, that excel in strength, that do his commandments, hearkening unto the voice of his word. Bless ye the Lord, all ye his hosts; ye ministers of his, that do his pleasure. Bless the Lord, all his works in all places of his dominion: bless the Lord, O my soul.
Ekli dosyayı görüntüle 7066
3-Doğal su elde ediniz
Eğer yakınınızda göl yada nehir varsa suyu oradan elde edebilirsiniz.Musluk sularından uzak durunuz içinde bir sürü kimyasal madde vardır.Ancak doğal su bulamıyorsanız su artımadan geçirip kulanabilirsiniz.Sakın kirli su kullanmayın!
4-Kutsal tuzdan bir tutam alın ve suya atın
Bunu yaptığınız süre boyunca kelimeleri okuyun
“I exorcise thee, O Creature of Water, by Him Who hath created thee and gathered thee together into one place so that the dry land appeared, that thou uncover all the deceits of the Enemy, and that thou cast out from thee all the impurities and uncleanness of the Spirits of the World of Phantasm, so they may harm me not, through the virtue of God Almighty Who liveth and reigneth unto the Ages of the Ages. Amen.”
5-Katolik rahipler tarafından dua ezberden okunur(İkisinden birini seçiniz.Eğer imanlıysanız ve ruhunuzu arındırdıysanız sizde ezberden okuyabilirsiniz bence bir mahsuru yoktur)
Dua 1:Our help is in the name of the Lord. Who made heaven and earth. God's creature, salt, I cast out the demon from you by the living God, by the true God, by the holy God, by God who ordered you to be thrown into the water-spring by Eliseus to heal it of its barrenness. May you be a purified salt, a means of health for those who believe, a medicine for body and soul for all who make use of you. May all evil fancies of the foul fiend, his malice and cunning, be driven afar from the place where you are sprinkled. And let every unclean spirit be repulsed by Him who is coming to judge both the living and the dead and the world by fire. Amen.
Dua 2: Almighty everlasting God, we humbly appeal to your mercy and goodness to graciously bless this creature, salt, which you have given for mankind's use. May all who use it find in it a remedy for body and mind. And may everything that it touches or sprinkles be freed from uncleanness and any influence of the evil spirit; through Christ our Lord. Amen.
6-Suya Kovma Duası Okuyun
Evet daha fazla kelime!Şimdi sudadaki şeytanları ve kirlilikleri kovuyoruz!
God's creature, water, I cast out the demon from you in the name of God the Father almighty, in the name of Jesus Christ, His Son, our Lord, and in the power of the Holy Spirit. May you be a purified water, empowered to drive afar all power of the enemy, in fact, to root out and banish the enemy himself, along with his fallen angels. We ask this through the power of our Lord Jesus Christ, who is coming to judge both the living and the dead and the world by fire.
7-Ayinimizi bitiriyoruz
Tuzu suya tamamen eklenirken söyleniyor:May this salt and water be mixed together; in the name of the Father, and of the Son, and of the Holy Spirit.
Tuz suda çay kaşığı yardımıyla tamamen çözünür.Sonra ayin başka bir dua ile sona erer 3 seçeneğiniz vardır.Birisini seçiniz
1.Dua:O God, who for man's welfare established the most wonderful mysteries in the substance of water, hearken to our prayer, and pour forth your blessing on this element now being prepared with various purifying rites. May this creature of yours, when used in your mysteries and endowed with your grace, serve to cast out demons and to banish disease. May everything that this water sprinkles in the homes and gatherings of the faithful be delivered from all that is unclean and hurtful; let no breath of contagion hover there, no taint of corruption; let all the wiles of the lurking enemy come to nothing. By the sprinkling of this water may everything opposed to the safety and peace of the occupants of these homes be banished, so that in calling on your holy name they may know the well-being they desire, and be protected from every peril; through Christ our Lord. Amen.
2.Dua:God, source of irresistible might and king of an invincible realm, the ever-glorious conqueror; who restrain the force of the adversary, silencing the uproar of his rage, and valiantly subduing his wickedness; in awe and humility we beg you, Lord, to regard with favor this creature thing of salt and water, to let the light of your kindness shine upon it, and to hallow it with the dew of your mercy; so that wherever it is sprinkled and your holy name is invoked, every assault of the unclean spirit may be baffled, and all dread of the serpent's venom be cast out. To us who entreat your mercy grant that the Holy Spirit may be with us wherever we may be; through Christ our Lord. Amen.
3.Dua:God, Who for the salvation of the human race has built your greatest mysteries upon this substance, in your kindness hear our prayers and pour down the power of your blessing into this element, prepared by many purifications. May this your creation be a vessel of divine grace to dispel demons and sicknesses, so that everything that it is sprinkled on in the homes and buildings of the faithful will be rid of all unclean and harmful things. Let no pestilent spirit, no corrupting atmosphere, remain in those places: may all the schemes of the hidden enemy be dispelled. Let whatever might trouble the safety and peace of those who live here be put to flight by this water, so that health, gotten by calling Your holy name, may be made secure against all attacks. Through the Lord, Amen
Ekli dosyayı görüntüle 7067
8-Kutsal Suyu Kullanın

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kutsal suyun, nasıl kutsal olma özelliği kazandığını hep merak etmiştim.Kiliselerde bulunan kutsal su demek hep bu aşamalardan geçiyor.İslam inancında kutsal topraklardan çıkan zemzem suyunu anımsattı.Ortak yanlar benzer şekilde o kadar çok ki..

Immanuel

Banlı Kullanıcı
Paganlarda:
Ekli dosyayı görüntüle 7068
1-Suyunuzun türünü seçin:Farklı su kullanım şekilleri vardır.Sabah çiği şeytan çıkarmada,Bereket,bolluk için deniz suyu,Şifa ve güzellik için yağmur suyu kullanılır hangisini kullanmak istiyorsun?
(Metal olmayan bir kapta saklayın.Eğer isterseniz güneş ışığı,ay ışığı,yıldız ışını emmesi için bekletebilirsiniz)
Ekli dosyayı görüntüle 7069
2-Kaseye bir parça gümüş atın:
Mümkün olduğunca gümüş gibi iyi ol.Bu para,yüzük yada boncuk her gümüş madde olabilir.Renkli değil!Ayin tamamlanana kadar bir kapta beklesin.
Ekli dosyayı görüntüle 7070
3-Kutsal takınıza okumaya başlayın:Onlar tekdüze ve sürekli konuşulan olmalıdır.Size uygun birini seçin:
Su ve toprak/Döküm nerede olmalıdır/Hiçbir büyü yada olumsuz amacı olmamalı/Benimle uyum içinde değil/Benimle kelime olarak olmasın zerre!
Bu çekicilik ve arıtma için kullanılır
---
Seni dinç,adil olarak yıkayacak/Fıans'ın dinç yıkaması senin olacak/Sağlık verecek,ona sağlık verecek/Ancak sana düşman olmayacak
Bu tılsım yeni doğanlar için kullanılır
---
Tanrı gözlerini kutsasın/Kalbine bir damla şarap damlatsın/Fare çalıda/Fakat çalı yanıyor.
Bu tılsım olumsuzluğun önlenmesi için yapılır
4-Otları ekleyin
Ekli dosyayı görüntüle 7071
Burada bitirebilir yada devam edebilirsiniz.Suyu nasıl kullanmaa niyetinde iseniz.
Bir ev yada hasta kişiyi kutsamak için sarı kantaron ekleyin.Tören öncesi için mine çiçeği yaprakları veya kutsal aağacın dalı ile karıştırın.Bir nesne ile dünyayı birleştirmek için gül yaprakları sana kalmış.

(İkiside alıntıdır ama çevirisi bana aittir)

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Katolik rahiplerin suyu ve tuzu kutsamak için The Key of Solomon okuyacağını sanmıyorum, orada bir karışıklık yok mu? :)

Immanuel

Banlı Kullanıcı
Katolik rahiplerin suyu ve tuzu kutsamak için The Key of Solomon okuyacağını sanmıyorum, orada bir karışıklık yok mu? :)

Yahudilik ve hristiyanlık birbirleriyle bağlantılıdır.Sadece farklı olan tek şeylerimiz ismimizdir.Tevratta Mesih geçer.Bir çok hristiyanda Süleymanın Mühürlerini taşır.

codzombi

Kayıtlı Üye

farketmen güzel, ama yanılıyorsun dostum. exorcism yapılırken kadim dinlerden elde ettiği bilgileri kullanır papazlar. bu papazlar vatikanda eğitilir. şeytan çıkarmaları için eğitirler. rituale romanum denilen Latince rituelleri uygularlar, hristiyanlık Paganların bir sürü öğretilerini almış, kabala ilminden de çokça yararlanmış. rituelleri tanıdık gelmesi lazım, pagan rituellerini kıyasla benzerliği göreceksin. bazı vatikanın görevlendirdiği papazlar özel olarak da süleymanın anahtarı kitaplarını exorcism de kullanmış, bunu onların filminde de çok görürsün. demon çağıran papazlar bile olmuş diye okuduydum

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yahudilik ve hristiyanlık birbirleriyle bağlantılıdır.Sadece farklı olan tek şeylerimiz ismimizdir.Tevratta Mesih geçer.Bir çok hristiyanda Süleymanın Mühürlerini taşır.

Sormak istediğim bu değildi. Tamamen atarak bir örnek veriyorum: Tüm imamlar Kenz'ül Havas'taki tariflere göre arındırma ve kutsama yapıyor olsaydı yine aynısını sorardım. Alıntı yapılan, Süleyman'ın Anahtarı: Bölüm 5, "Banyo (The Bath) tüm majikal ve nekromantik sanatlar için gereklidir, deney ve operasyon yapmak isteyenler..." diye başlıyor ve devamında suyu ve tuzu arındırma gibi tarifler veriyor.

Bu bahsedilen su katolik kilisilerindeki mi öncelikle? Yani Hıristiyanlar bu kitabı kabul ediyor ve tüm katolik kilisilerinde bu majikal tarifler içeren kitaptaki tarifleri uyguluyor mu? Eğer evetse bu biraz garip değil mi?

Immanuel

Banlı Kullanıcı
Sormak istediğim bu değildi. Tamamen atarak bir örnek veriyorum: Tüm imamlar Kenz'ül Havas'taki tariflere göre arındırma ve kutsama yapıyor olsaydı yine aynısını sorardım. Alıntı yapılan, Süleyman'ın Anahtarı: Bölüm 5, "Banyo (The Bath) tüm majikal ve nekromantik sanatlar için gereklidir, deney ve operasyon yapmak isteyenler..." diye başlıyor ve devamında suyu ve tuzu arındırma gibi tarifler veriyor.

Bu bahsedilen su katolik kilisilerindeki mi öncelikle? Yani Hıristiyanlar bu kitabı kabul ediyor ve tüm katolik kilisilerinde bu majikal tarifler içeren kitaptaki tarifleri uyguluyor mu? Eğer evetse bu biraz garip değil mi?
Hristiyanların 2 kutsal kitabı vardır.Yeni Ahit(incil) Eski Ahit(Tevrat,zebur).Bu iki kitapta tanrının sözü olduğundan kabul edilir ve peygamberlerin gösterdikleri yapılır.

FerdeLance

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
farketmen güzel, ama yanılıyorsun dostum. exorcism yapılırken kadim dinlerden elde ettiği bilgileri kullanır papazlar. bu papazlar vatikanda eğitilir. şeytan çıkarmaları için eğitirler. rituale romanum denilen Latince rituelleri uygularlar, hristiyanlık Paganların bir sürü öğretilerini almış, kabala ilminden de çokça yararlanmış. rituelleri tanıdık gelmesi lazım, pagan rituellerini kıyasla benzerliği göreceksin. bazı vatikanın görevlendirdiği papazlar özel olarak da süleymanın anahtarı kitaplarını exorcism de kullanmış, bunu onların filminde de çok görürsün. demon çağıran papazlar bile olmuş diye okuduydum

Ancak hepsi mi? Yani Müslümanlık'taki Havas gibi tartışmalı bir konu olmadan direkt bu şekilde uygulanıyor mu hepsi tarafından? Eğer öyleyse çok yeni bir bilgi benim için ve çok teşekkür ederim.

Immanuel

Banlı Kullanıcı
Ancak hepsi mi? Yani Müslümanlık'taki Havas gibi tartışmalı bir konu olmadan direkt bu şekilde uygulanıyor mu hepsi tarafından? Eğer öyleyse çok yeni bir bilgi benim için ve çok teşekkür ederim.
Yeni bir kitap aldınız o eski kitaptaki her şeyi unutur ve o kitabamı başlarsınız yoksa o eski kitabıda hatırlar mısınız?

codzombi

Kayıtlı Üye

hepsi değil, eğitilenler veyahut miras yoluyla gelenler. havass olayı da benzer şey ama formül kısmı ince bir çizgi içeriyor, iskelet ve özeltarifler ayrı. örnek istihare formülleri herkes de tutmaz bir dua ayetel kursi ise tutar ama etkilediği miktarı kişinin öznel yapısı ile alakalıdır, eğitim üstad çırak inisiye durumları da mevcut. eski öğretiler tüm dinlerde uygulanıyor, bunun biraz da etkileşim mevzusu var. her kültür birbirinden nasıl etkileniyor da bu da onun gibi bir şey. havass da pagan ritüelleri, kabala ritüelleri bile uygulanıyor aslında olay ne biliyor musun sembol. herşeyin sembol kısmı çok önemli. ortak bir öğreti var ve farklı isimlendiriliyor hep.