Kutsal Evlilik

rabbit.

Kayıtlı Üye
Kaynak yok ama internette ,sosyal medyada bazı yazılar olursa okuyup araştırıyorum....Kendi deneyimlediklerime uyuyorsa ya da gelecekteki bazı döngülere işaret ediyorsa,kısaca uyumlanıyorsam bilgi ve eğlence amaçlı okuyorum...Asıl kaynak kendimiziz bence...Bütün ikiz alevler,ikiz ruhlar aynı döngülerden geçiyor....Benim katılmadığım şey,herkesin kendini seçilmiş gibi ''ikiz ruh ,ikiz alev''ilişkisinin sadece belirli kişilere özel olduğunun düşünülmesi...Hangi ilişki kendini kendinle yakınlaştırıyorsa ,kendinle ilgili büyük sorgulamalara sürüklüyorsa olumlu ya da olumsuz),hangi ilişki sana ayna tutuyorsa,karşı tarafı ve kendini keşfetmelere doyamıyorsan o ilişkide ''ruh ikizin''karşına çıkmış demektir...Zorlu oluyor,çünkü içinde büyük karmaşalar yaratıyor....Hem çok büyük uyumlanma hem de çok büyük zıtlaşmalar olabiliyor....İşte o yüzden sadece sevili ilişkisi değil,annen-baban,kuzenin,arkadaşın bu ilişki gibi bir ilişki yaşatıyorsa onlar da sayılır...Ama eril-dişil olarak yaşadığında daha zorlayıcı oluyor çünkü ''Mevlana ile Şems''gibi kişileri derinleştiren bir deneyime benzer duygular yaşatıyor...Bunu sadece örnek olarak verdim,onlar tarihten bilinen kişiler olduğu için...Herkesinki aynı yoğunlukta olmayabilir ama hemen hemen yakın....Bazı mecralarda ikiz alevlerin ,ikiz ruhların evlenmesinin ya da kavuşalarının zor olduğunu yazıyor...Öyle bir durum olduğuna inanmıyorum...Sadece bir taraf çok reddediyorsa süreci uzatıyor ama zaten aşırı inkar her zaman tersine dönüyor ve kişiler yine bir araya geliyor...Soruların olursa burada tartışıp konuşabiliriz,deneyimlerimizden yola çıkarak tabii ki...İnternette gezen bilgiler de yarı yarıya doğru geliyor,çünkü bu ilişkiyi deneyimleyenler ancak yazabilir bu metinleri...

Kitap tavsiyesi istersen de edebi ve spritüel olarak bazı tavsiyeler verebilirim:

Holly Bourne/Sen Benim Diğer Yarımsın

Ramtha/Eş Ruhlar

Kürşat Başar/Aklımda Hep Sen

Ahmet Hamdi Tanpınar/Huzur

Mehmet Rauf/Eylül

Bu kitaplar bilimsel değil ama duygusal olarak duygu çözümlemelerine ışık tutuyor...Hem eğleniyorsun hem de değerli eserleri keşfetmiş oluyorsun bir yandan da...
Teşekkür ederim, kitapları inceleyeceğim🙏

BaşakAkşamı

Banlı Kullanıcı
benim bu yazıdan anladıgım bu kişi tanrıyla birleştigini onun parçasını kullandıgını idda etmiş ki öylebirşey olsa kahinat bu enerjiyi kaldıramaz çökerdi

@Absoluta Virtute bence bu kişi sizin mesajınızdaki incubus adı verilen şeytan gibi bir varlık tarafından kandırılıp enerjisi alınıp aklı bulandırılıyor

yazdıgınız şeyler aklın mantıgın kaldırabileceği şeyler değil siz diyosunzki ruhunuzu tanrıya gelin ettiniz sonra bir erkek enerjisi geldi soyundunuz ilişki yaşadınız mutlu oldunuz çok mutlu oldunuz yagmur yagdı ıslandınız vb

tassavufdada bunun yeri yok hatta yaşadıgınız şey tassavuda şöyle geçer bir kişi tassavuf da ego kibrini atmazsa ona bir şeytan musallat olur kanına girer kibriyle nefsiyle kendini tanrı zanedder küflete düşer

bir yerde dinlemiştim bu yukarda yazdıgım gibi bir hoca tassavufdaki ögrencisi demişki tanrı (Allah) dişimidir erkekmi oda sinirlenmiş kovmuş veya görmüyomusunuz 70 yaşında veya 50-60 yaşında tassavvuf yapmaya çalışan şeytanın kanına girip kız çocuklarına tecavüz edilmesi vs haberlerde bile var bu olaylar

en yüksek seviyeye geldim ben artık tanrıyım veya onla bütünleştim diyen her kimse en büyük küflete girmiştir kimse tanrı olamaz veya onla bütünleşemez bir varlıgın esaretine düşmüştür

itilafçı değilsiniz ne de kadim sırlara vakıfsınız tanrının gözünde sıradan kullarındansınız iyi günler dilerim
Pardon, yazıyı takip ettim sizin bu yazınızdan sonra. Fakat kullandığınız ifadeler hekate'nin satırlarında geçmiyor... şaşırdım.
Sanki istediğiniz yöne çekmişsiniz, ne alâka. Bunu srpituel bir arkadaşa sordum, merak ettim çünkü, bu konu kisinin ruhsal olarak kendi disil ve erilin birleşmesi oluyormuş ve bunun herkeste mümkün olmadığını belirtti. Ruhsal bir deneyinmiş. Bunu epey merak ediyorum ve ileri düzeyde okült birine sorup cevabını almak mümkünmüş. Iyi de böyle birini bulmak mümkün değil sanırım.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Kaynak yok ama internette ,sosyal medyada bazı yazılar olursa okuyup araştırıyorum....Kendi deneyimlediklerime uyuyorsa ya da gelecekteki bazı döngülere işaret ediyorsa,kısaca uyumlanıyorsam bilgi ve eğlence amaçlı okuyorum...Asıl kaynak kendimiziz bence...Bütün ikiz alevler,ikiz ruhlar aynı döngülerden geçiyor....Benim katılmadığım şey,herkesin kendini seçilmiş gibi ''ikiz ruh ,ikiz alev''ilişkisinin sadece belirli kişilere özel olduğunun düşünülmesi...Hangi ilişki kendini kendinle yakınlaştırıyorsa ,kendinle ilgili büyük sorgulamalara sürüklüyorsa olumlu ya da olumsuz),hangi ilişki sana ayna tutuyorsa,karşı tarafı ve kendini keşfetmelere doyamıyorsan o ilişkide ''ruh ikizin''karşına çıkmış demektir...Zorlu oluyor,çünkü içinde büyük karmaşalar yaratıyor....Hem çok büyük uyumlanma hem de çok büyük zıtlaşmalar olabiliyor....İşte o yüzden sadece sevili ilişkisi değil,annen-baban,kuzenin,arkadaşın bu ilişki gibi bir ilişki yaşatıyorsa onlar da sayılır...Ama eril-dişil olarak yaşadığında daha zorlayıcı oluyor çünkü ''Mevlana ile Şems''gibi kişileri derinleştiren bir deneyime benzer duygular yaşatıyor...Bunu sadece örnek olarak verdim,onlar tarihten bilinen kişiler olduğu için...Herkesinki aynı yoğunlukta olmayabilir ama hemen hemen yakın....Bazı mecralarda ikiz alevlerin ,ikiz ruhların evlenmesinin ya da kavuşalarının zor olduğunu yazıyor...Öyle bir durum olduğuna inanmıyorum...Sadece bir taraf çok reddediyorsa süreci uzatıyor ama zaten aşırı inkar her zaman tersine dönüyor ve kişiler yine bir araya geliyor...Soruların olursa burada tartışıp konuşabiliriz,deneyimlerimizden yola çıkarak tabii ki...İnternette gezen bilgiler de yarı yarıya doğru geliyor,çünkü bu ilişkiyi deneyimleyenler ancak yazabilir bu metinleri...

Kitap tavsiyesi istersen de edebi ve spritüel olarak bazı tavsiyeler verebilirim:

Holly Bourne/Sen Benim Diğer Yarımsın

Ramtha/Eş Ruhlar

Kürşat Başar/Aklımda Hep Sen

Ahmet Hamdi Tanpınar/Huzur

Mehmet Rauf/Eylül
İkiz ruhlara inananlar niye kendilerini seçilmiş gibi görüyorlarmış ve bunun sadece kendilerine özel olduğunu düşünüyorlarmış ki? Bilmiyorlarmı ki, Yaradan tüm insanları ve hatta hayvanları çifter çifter yaratmış. Yani herbirimizin kendisinden şu an habersiz de olsak, birer ruh ikizimiz var. Atıyorum, benimki Hüseyin seninki Hasan veya Sevde her neyse. Ve ruh eşlerimiz rahmetli veya hayatta olsun bizim gibi insanlar. "Aynı nefisten yaratıldığımız ortaklarımız" Ancak tabii kişi kendini bilgisizce Tanrı'ya eş koşarsa, o zaman kendini seçilmiş de sanır büyüklük de taslar, işin ucu her yere varabilir yani..

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
İkiz ruhlara inananlar niye kendilerini seçilmiş gibi görüyorlarmış ve bunun sadece kendilerine özel olduğunu düşünüyorlarmış ki? Bilmiyorlarmı ki, Yaradan tüm insanları ve hatta hayvanları çifter çifter yaratmış. Yani herbirimizin kendisinden şu an habersiz de olsak, birer ruh ikizimiz var. Atıyorum, benimki Hüseyin seninki Hasan veya Sevde her neyse. Ve ruh eşlerimiz rahmetli veya hayatta olsun bizim gibi insanlar. "Aynı nefisten yaratıldığımız ortaklarımız" Ancak tabii kişi kendini bilgisizce Tanrı'ya eş koşarsa, o zaman kendini seçilmiş de sanır büyüklük de taslar, işin ucu her yere varabilir yani..
Tekamülun son evresinde olan bir durum diye biliyorum. Son kez de dünyaya geliyor olsak haşa Yaradanla bir olamayız. İkiz ruh çok da matah bir şey değil zaten, kiminin ruh ikizi var kiminin ruh şeytanı.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Aşk ile tekamül etmek sabrın sabrını zorlamak gibidir. Uyanışı çok zor ve sancılı olur..
Yaşadıkları derin duyguyu anlamlandıramadıkları için kaçarlar ; bu yüzden de neyin içinde olduklarını kabullenmeleri yıllarını alabilir :)
Sonrasında kabulleniş ve teslimiyet süreci..

Alakan

Kayıtlı Üye
Bu ortalıkta ikiz ruh, ikiz alev diye gezenlerin yüzde doksan dokuzu toksik veya tek taraflı bir ilişkinin içine sıkışmış durumda. Narsist biri tarafından hayatım kaydırılırken ben de onun benim ikiz ruhum olduğunu düşünüyordum. Beni yansıtıyordu, benzer deneyimlerden geçmiştik. Meğerse yansıtması sadece manipüle edebilmek içinmiş.

Sürekli Tarot kanallarında gezip karşı tarafa bela okuyan, negatif cümleler yağdıran insanlar neyin tekamülünü yaşayabilir ki? Bir de evet; aileden patronuna kadar herkesle olabilirken nedense herkesin ikiz alevi partneri ya da aşık olduğu kişi oluyor.

Ruhsal anlamda yoktur böyle bir durum demiyorum lakin yaşadığımız tatsız deneyimlere süslü kılıflar uydurmak yerine deneyimi kabul edip yolumuza bakabilmek daha büyük aydınlanma bana kalırsa.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Bu ortalıkta ikiz ruh, ikiz alev diye gezenlerin yüzde doksan dokuzu toksik veya tek taraflı bir ilişkinin içine sıkışmış durumda. Narsist biri tarafından hayatım kaydırılırken ben de onun benim ikiz ruhum olduğunu düşünüyordum. Beni yansıtıyordu, benzer deneyimlerden geçmiştik. Meğerse yansıtması sadece manipüle edebilmek içinmiş.

Sürekli Tarot kanallarında gezip karşı tarafa bela okuyan, negatif cümleler yağdıran insanlar neyin tekamülünü yaşayabilir ki? Bir de evet; aileden patronuna kadar herkesle olabilirken nedense herkesin ikiz alevi partneri ya da aşık olduğu kişi oluyor.

Ruhsal anlamda yoktur böyle bir durum demiyorum lakin yaşadığımız tatsız deneyimlere süslü kılıflar uydurmak yerine deneyimi kabul edip yolumuza bakabilmek daha büyük aydınlanma bana kalırsa.
Maalesef durumun bir de şov boyutu var. Araştırdığım dönemlerde enteresan kimliklerle tanıştım.

* İkizalev olduğuna inanan bir kadının eşinden boşanma süreci ( aralarında hiçbir sorun yokken )
* Para kaptıranlar ( en komiği bu kesim )
* Uyanış sürecini ; serçe parmağını koltuğa vurduklarında hissettikleri acı sanmaları vb..
Dövme kaş yapımının ilk patladığı dönemlerde ki popülaritesi ile benzer ayarda büyüme göstermesi de cabası.

Bana en garip geleni, evli olan herkesin eşini karmik görmesiydi.
İçlerinde illa ki karmik olanlar vardır ama bu kadarı da fazla değil mi diye sorgularken buldum kendimi..

**

Keşke herkesin her şey olamayacağını anlasak ve aşkla tekamül edenlere saygı duysak.
Bu yolu yürüyen insan, ben buyum diyemez. En yakın gördükleri harici konuşamaz. Zaten kendini kabulü yıllarını alıyor.
Bırakalım da hak edişlerinin mutluluğunu yaşasın. Köstek olmaktan başka bir şey bilmiyoruz gerçekten.

cathrine

Kayıtlı Üye
Ben de bu durumu aydınlatmak ve uyarı maksatlı yazmıştım bu yazıyı...Bazıları hepimizin yaşadığı bu durumu ''seçilmiş,özel''kişilere has bir deneyim olduğunu savunuyor ,çünkü insanlar bunu ticarete dökmeye başladılar...Bunu nasıl başaracaklar?''Ruh ikizi,ruh eşiliği''konusunu sadece''seçilmiş''kişilerin yaşadığını ve şifa vermek için para yatırmanız gerektiğini iddia ediyorlar...Sebep bu...

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Para istiyenleri bilmem de ruh eşini dünyada bulmak meziyet tabii. Ya Allah'ın sevgili kulu olmak ya da verilmiş sadakamız olması lazım. Ama bunun seçilmişlikle alakası yok tabii, er ya da geç bir gün herkes bulacak diğer yarısını.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ben de bu durumu aydınlatmak ve uyarı maksatlı yazmıştım bu yazıyı...Bazıları hepimizin yaşadığı bu durumu ''seçilmiş,özel''kişilere has bir deneyim olduğunu savunuyor ,çünkü insanlar bunu ticarete dökmeye başladılar...Bunu nasıl başaracaklar?''Ruh ikizi,ruh eşiliği''konusunu sadece''seçilmiş''kişilerin yaşadığını ve şifa vermek için para yatırmanız gerektiğini iddia ediyorlar...Sebep bu...
Bu arada para isteyenler derken eğer reikiyi kastediyorsanız, bunun ruh eşini bulmakla ilgisini anlayamadım.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Bu konunun ruh eşi ile alakası yok arkadaşlar. Baştan okuyunuz.
Varlıkla birleşme ile alakalı.
Baştan okuduk da Tanrı ruhu veya Ruhul Kudüs ile birleşmekten bahsediyor. Sonraki mesajlarda ise sizin varlık dediğiniz succubuslar/karabasan cinleri/cinsel birleşme cinlerinden felan da bahsediyor ama ben bir arkadaşın yazdığı ruh eşleriyle ilgili mesajdan alıntılayıp ona yorum yazdım ve onun üzerine yazıldı bu mesajlar.

cathrine

Kayıtlı Üye
Bu arada para isteyenler derken eğer reikiyi kastediyorsanız, bunun ruh eşini bulmakla ilgisini anlayamadım.
Reiki değil...Ruh ikiziyle karşılaşıp da ayrılan kişilerin kavuşma isteği varsa ;bunu sağlayacaklarını iddia eden bazı kişiler...Reikiyle alakası yok...Kişisel gelişim adı altında parayla şifalandırma yapacağını söyleyen insanlar....Özel olarak bu şu diyemem,sadece reklamlarını görüyorum...Sadece ruh eşi ya da ruh ikizi değil mesele...Karma şifası verebileceğini iddia edenler de var...Böyle kavramların gerçekliğini deneyimliyorsak zaten kendimizin bu deneyimlerden ders çıkarmamız gerekiyor benim düşünceme göre...Farklı düşünenlere de saygım var tabii ki...Benim bazı kuşkularım olduğu için arkadaşlarımla paylaştım,hepsi bu...