Küresel Meteor Ateş Topu ‘Fırtınası’, İngiliz – Fransız Nükleer Denizaltı Çarpışması

angeldream

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Şub 2008
Mesajlar
79
Tepkime puanı
20
Bugün Kremlin’de dolaşan, Rus uzay uzmanı Igor Lisov tarafından yazılan ilginç bir rapor, Güneş Sistemimizde şu anda gerçekleşmekte olan ‘büyük yerçekimi anormalliği’ nedeniyle Dünyamızın on beş gün içinde büyük bir deprem tehlikesi içinde olduğunu ifade ediyor, buna yeni keşfedilen gizemli Lulin Kuyruklu Yıldızının neden olduğunu belirtiyor. Bu, Leonid uzay enkazı alanından on binlerce parçanın Dünyanın yoluna yönlenmesine neden oluyor ve bu son haftalarda tüm Dünyada gerçekleşen Meteor Ateş Topu raporlarına neden oluyor.

Dr. Bilim adamı Lisov raporunda İsveç üzerinde bildirilen Meteor Ateş Topunun ve Kuzey Atlantiğe düştüğü bildirilen Ateş Topunun, o bölgede operasyonda olan Fransız Nükleer Denizaltısı ile İngiliz Nükleer Denizaltısının Ocak 2009’da çarpışmasından sorumlu olmasının ‘çok olası’ olabileceğini ifade ediyor. Bu çarpışmanın nedeni, meteorun Dünyanın atmosferine girişinin neden olduğu ‘muazzam yerçekimi bozulması’ydı ve bu denizaltıların yerlerini belirleyememesine sebep oldu.Bu denizaltıların çarpışması ile ilgili haber:

“İngiliz ve Fransız nükleer denizaltıları bu ay Atlantik Okyanusunda çarpıştı, yetkililer bunun çok olağandışı bir kaza olduğunu söylediler.

Resmi yetkililer düşük – hızlı çarpışmanın gemilerdeki nükleer reaktörlerde veya füzelerde hasara neden olmadığını, radyasyon sızıntısı olmadığını söylediler. Ancak anti – nükleer gruplar radyoaktif maddeler ve nükleer silahlar taşıyan denizaltıların hala risklerle dolu olduğunu söylediler.

Ocak 2009’da İsveç üzerinde bildirilen Meteor Ateş Topu ile ilgili haber:

“Cumartesi akşamı İsveç’in güneybatı göklerinde dev bir ateş topu hızla geçti. 17 Ocak’ta saat 20 sıralarında Göteborg SOS ve hava kurtarmaya birçok ateş topu raporları bildirildi.”

İsveç’e düşen ateş topunun videosu:

http://front.xstream.dk/sydsvenskan/mediamaker_player.php?id=301708

Gezegene yağan bu Meteor Ateş Toplarının diğer son raporları Orta Texas, Kentucky, Kanada ve İtalya’dan geldi.

Bu gizemli yeni Kuyruklu Yıldız Lulin ile ilgili haberi NASA 4 Şubat 2009’da verdi, başlığı “Yeşil Kuyruklu Yıldız Dünya’ya Yaklaşıyor”:

“Taiwan’daki gözlem evinde keşfedilen ve fotoğrafı çekilen Kuyruklu Yıldız Lulin Dünya’ya yaklaşıyor. Çıplak gözle görünebilen yeşil bir güzellik”.


Kuyruklu yıldızın Dünyaya en yakın olacağı tarih 24 Şubat 2009. Şu andaki tahminler maksimum parlaklığın 4 veya 5 büyüklüğünde olacağını söylüyor, karanlık gökyüzünde görülebilecek. Ancak kesin olarak hiç kimse bir şey söyleyemiyor, çünkü bu Lulin’in iç güneş sistemine ilk ziyareti ve güneş ışığına ilk maruz kalışı. Sürprizler olabilir.

Lulin’in yeşil rengi, onun Jüpiter büyüklüğündeki atmosferini oluşturan gazlardan geliyor. Kuyruklu yıldızın çekirdeğinden püsküren fışkırmalar cyanogen (birçok kuyruklu yıldızda bulunan zehirli bir gaz) ve diatomik karbon (C2) içeriyor. Her iki madde uzayın vakumunda güneş ışığı tarafından aydınlatıldığı zaman yeşil renkte parıldıyor.”

HABER: http://science.nasa.gov/headlines/y2009/04feb_greencomet.htm?list69258

Dr. Lisov’un en büyük kaygısı sadece gezegenimize düşen Leonid uzay enkazlarının parçaları değil, aynı zamanda bu yeni Yeşil Kuyruklu Yıldızın parçalarının da bize çarpmasıdır ve bunun tanık raporlarıyla desteklendiği görülüyor.

Mt. Vernon, Kentucky, Morehead State University, Morehead, Kentucky, Lexington, Kentucky, Mayking, Kentucky’de yeşil renkli ateş topları görüldü.


Kuyruklu yıldızların modern bilim adamları için bilinmez oldukları Dünyadaki insanlar tarafından bilinmiyor ve son zamanlardaki uyarılar bunlarla ilgili daha fazla kaygı yaratıyor. İngiliz Telegraph News Service şöyle yazdı; Astronomlar uyarıyor, “Görünmeyen karanlık kuyruklu yıldızlar dünyaya tehdit oluşturabilir”. Binlerce sayıda olabilecek kuyruklu yıldızlar gözlemevleri ve uzay ajansları tarafından izlenmiyor. Çoğu kuyruklu yıldız ve asteroid Dünyaya doğru yolculuk yapmaya başladığında izleniyor.

Ancak Cardiff Üniversitesinden Bill Napier, birçok kuyruklu yıldızın fark edilmeden geçebileceğini söyledi.

Bilim adamları güneş sisteminde 3,000 civarında kuyruklu yıldız olabileceğini tahmin ediyor, ancak şimdiye dek sadece 25 tanesinin teşhis edildi. “Karanlık” kuyruklu yıldızlara, yüzeylerindeki suyun buharlaşması neden oluyor, böylece ışığı daha az yansıtıyorlar.

Astronomlar daha önce dünyaya doğru yönelen kuyruklu yıldızları, geçmeden günler önce fark ettiler. 1983’te IRAS – Araki – Alcock adı verilen kuyruklu yıldız sadece 5 milyon kilometre uzaktan geçti, 200 yılda geçen en yakın yıldız idi, ama sadece 15 gün önce fark edildi.”
 

darksense

Kayıtlı Üye
Katılım
22 Eyl 2010
Mesajlar
187
Tepkime puanı
48
Teknoloji ve iletişim sistemi bu kadar ileri düzeyde gelişmemiş olsaydı, bunlardan bihaber olacakti insanlik. Merak ettiğim şey şuki, eski zamanlarda ve çağlarda astroloji bilimcileri, falcılar gökyüzünde olan bu ani değişimi farkedebiliyormuydu. Bunun yanı sıra insanlar üzerindeki etkilerini ne şekilde yorumluyorlardı. Günümüz teknoloji sayesinde bu tür olaylar ya deprem olucak ya dengemiz bozulucak yada dünyanin sonu geliyor gibi bilgiler veriyorlar. Ne kadarı doğrudur bilemem. Ancak herşeyin bir sebep ile gelişeceğine inaniyorsak varsın meteorda çarpsın depremde olsun. Herşey hayırlısına varsın.
 
Üst