Koruyucu melekle irtibat

aris

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Tem 2008
Mesajlar
660
Tepkime puanı
142
Eski Dini Metinlerden Meleklerin Çıkarılması ve Değersizleştirilmesi:
Meleklerle irtibat, Allah'a şirk koşulacağı düşüncesiyle tüm dini metinlerden çoğunlukla temizlenmiştir ya da yorumlanırken üstü örtülmüştür. M.S. 745 İznik Konseyi'nde İncil'den çıkarılmıştır. (bu Konseyde papazlar oturup Hırıstiyanlıkta neyin nasıl olacağına kendi çıkar ve politikalarına göre karar vermişlerdir). Oysa ilk Hırıstiyan metinlerde melekler detaylı olarak tanımlanmış, özellikleri anlatılmış hatta bir çok yerde Cebrail'in kadın suretinde göründüğü belirtilmiştir.

Neden Allah yerine Meleklerle İrtibat?
Allah'ın enerjisi insanın bedeninin ve ruhunun direk olarak dayanamayacağı bir güce sahiptir. Direk alınan en küçük bir mesaj bile, kişinin tüm dengesini bozar. Bu nedenle Peygamberlerin çoğuyla bile Allah direk değil, Cebrail aracılığıyla konuşur (Bu noktada "konuşmak" denilen şey, yüksek enerjetik frekansların, insanoğlu için "sese" dönüşmüş halidir).
Musa :"Ya Rabbi, bana yüzünü göster" dediğinde, gelen cevap önemlidir: "Sen, beni görmeye dayanamazsın". Hepimizin bildiği gibi ilk vahyini aldıktan sonra Hz. Muhammed'in günlerce titreyip ateşler içinde yattığı, eşi Hz. Hatice tarafından aktarılmıştır.
Yani Allah'ın enerjisi, Peygamberlerin dahi direk kaldırmayacağı yoğunluktadır (bu nedenle "Allah'la konuştum" diyenler ya akıl hastasıdır, ya da konuşan onların Koruyucu Meleği yahut onları yanıltan bir başka varlıktır, Allah değil).

Aracı Olarak Melekler:
İşte Meleküt Alemi (melekler) bu enerjiye dayanamayacağımız için, İlahi olanla, bize aracı olurlar. Yine aynı nedenle meleklerle irtibat şirk koşmak değildir, tersine hepimizin frekansına göre rehber varlıklar ve koruyucu melekler vardır. Yeterli kuvvetteyse, Allah inancınızın sarsılması zaten mümkün olmayacaktır. Onlar İlahi'den gelen Işık Elçileridir, ve onlarla irtibat, eğer istersek kesinlikle mümkündür.

Koruyucu Meleğinizle İrtibat Yolları:
Zihninizi boşaltın. Ortam az aydınlatılmış, temiz, rahat ve sessiz olsun. İsterseniz meditasyon yapın ya da derin nefesle isteğinize konsantre olun.
Niyetinizi belirtirken, mutlaka "İlahi olanla" ya da "Işığa frekanslı" varlıklarla irtibat isteyin. Size görünen varlığa: "İlahi misin?" diye sorun. Bu varlıklar yalan söyleyemezler.
Rüyalar: Uyumadan önce rüyanızda onunla karşılaşmayı dileyin. Size yardımcı herhangi bir varlık olarak görünecektir. Ona ismini sorun. İsmini öğrenirseniz kimseye söylemeyin. Yardım istediğinizde onu bu isimle çağıracaksınız. Zihninizde ilk beliren ad, ona aittir.
Düşünceler ve Duyular: Çekim Yasası'nı bilen herkes de bilir ki düşünceyle bir çok şeyi gerçekleştirmek mümkündür. Meleğiniz sizinle direk kulağınıza konuşabilir ya da fikirler yoluyla konuşur. Size yol gösteren bazı fikirlerin size ait olmadığını bir şekilde anlarsınız. Ani bir şekilde, bilirsiniz.
Dua Etmek: Dua, niyetlerin seslendirilmiş halidir ve kendi başına bir enerjisi ve maddeye form verme yeteneği vardır. Karşılaşmak için dua edin.
Mektup yazmak: Koruyucu Meleğinize bir mektup yazın. Hayatınızda değiştirmek istediğiniz ne varsa, istek ve niyetlerinizi belirtin ve kendisiyle karşılaşmaya hazır olduğunuzu söyleyin.
Resimlemek: Tüm ruhani varlıklar gibi meleklerin de bir biçimi yoktur. Ona biçim veren insanoğlunun bir biçime sokma çabasıdır ya da kişinin deneyimlerine göre bir form alırlar. Siz nasıl görmek isterseniz, öyle görüneceklerdir. Işık, kanatlı bir varlık, rahibe, rahip, ak sakallı dede, derviş vb.
Yardım istemek: İhtiyaç duyduğunuzda yardım isteyin. Niyetiniz kısa ve öz olsun. Bencil bir niyet değilse, yardım hemen gelir.
Korkmamak: Korku onları uzaklaştırır. Korkunun da bir enerji frekansı vardır ve onları iter. Bazen ayak seslerini duyabilir, yatağınıza oturduğunu hissedebilirsiniz. Sevgi ve temiz bir kalp ile sizi korkutmamasını, ama hep yanınızda olmasını isteyin.

Meleğinizle Çalışma ve Soru Sorma İmajinasyonu:
Bu imajinasyonu Başmeleklerle de yapabilirsiniz. Kesinlikle insanoğlu onlardan da yardım alır. Dinleri çarpıtan kişiler yıllarca böyle dediler bize:
Onlar peygamberlere ve aydınlanmış kişilere gelirler. "Ben küçük ve günahkar bir varlığım, bana mı gelecekler?" diye düşünmeyin.
Gözlerinizi kapatın. Uzun, loş ışıklı, kırmızı halıların olduğu bir koridorda ilerleyin. Her yer bembeyaz ışıkla dolu. Beyaz mermer basamaklardan inin.
Orada bir çok kapı var. Bir kapının üzerinde yardım istediğiniz Başmeleğin ya da kendi koruyucu meleğinizin ismi belirecek.
Hazır olduğunuzda kapıyı çalın. Kapı açılıyor ve sizin imajine ettiğiniz formda meleğiniz karşınızda.
Ona bir soru sorun. Bu soru, "bu dünyadaki görevim nedir? " olabilir. "Hayatımı olumlu yönde nasıl değiştirebilirim?" olabilir. "Bu işi yapmam hayırlı mı?" olabilir. Terketmeniz ya da bırakmanız gereken şeyler olabilir.
Şimdi, size bir cevap verdi. Bu cevap için teşekkür ettiniz. Kapı kapandı.
Cevap o anda, bir hediye biçiminde, bir yazı şeklinde, bir görüntü şeklinde, bir ses şeklinde gelebilir. O akşam ya da ilerleyen günlerde arkadaşınızın "bunu neden dediğimi bilmiyorum" olarak ifade ettiği şekilde olabilir.
Şunu unutmayın. Bazen biz konuşmayız. Bu durum, enerjiyle ya da ruhsal konularla çalışanlarda sıklıkla olur, bazen saf ama sıradan insanlarda da olur( Zeka engelliler, küçük çocuklar gibi) Size öyle bir şey söylerler ki "mesaj" gibi kafanızda yankılanır.
Bir kaç gün bu işaretlere dikkat edin. Kültürümüzde bir laf vardır: "Söyleyene değil, söyletene bakın" diye.
Emin olan söyleten bazen başkasıdır.
Sevgilerimle,
Işık İşçisi.
alıntı
 

dmkol

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2008
Mesajlar
4,907
Tepkime puanı
529
İş
Web Master
İlk kıtada İznik konseyi ve İncil le alakalı tam emin olunmayan bir bilgi paylaşılmış, altında da kişinin kendi yorumu veya başka bir varlıktan aldığı tebliğler verilmiş. Böylece sanki hakikaten orada yazan herşey de İznik Konseyinin İncil'den çıkarttığı bilgilermiş gibi insanlara lanse edilmiş. Arkadaşlar burada bahsedilenler melekler değil. Bu yazının alıntı yapıldığı yer de, bunu yazan orijinal kişi de önce ayrım yapmayı öğrensin, hangi varlıkları anlattığını öğrensin sonra yazsın. Zırt pırt her yerde, her olayda ''MELEK'' adını kullanmak moda oldu. Aklınıza sokun ki melekler programlanmış bilgisayar gibi bir olaydan ibarettir. Nefis yoktur, kendi başına bireyler değillerdir. Şimdi diyeceksiniz ki Şeytan kendi başına karar aldı ve Allah 'ın huzurundan kovuldu. Şeytan diğer meleklerden farklıdır bu farkı da bilmiyenler zaten melek adını ağızlarına almasınlar gidip öğrensinler. Özetle söylemek gerekirse alemlerde sadece melek yok. Burada da eski kaynaklarda da melek diye bahsedilen varlıklar melek değiller. Sadece melek mi var alemlerde? Ya cahil olmadan kişi bahsettiği varlığı bilecek, ya da bilgiyi aldıktan sonra varlığın gerçek kimliğini alamamışsa buna melek demeyecek.
 

adem güzel

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Mar 2009
Mesajlar
29
Tepkime puanı
1
Yaş
52
Chillout nıckli arkadaşım ellerine ağzına sağlık,aslında senin gibi tecrübeli bir arkadaşın yazması bizlerin yazmasından daha iyi oldu.Teşekkürler.
 

dmkol

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2008
Mesajlar
4,907
Tepkime puanı
529
İş
Web Master
Chillout nıckli arkadaşım ellerine ağzına sağlık,aslında senin gibi tecrübeli bir arkadaşın yazması bizlerin yazmasından daha iyi oldu.Teşekkürler.
Sayın Adem,
Ben teşekkür ederim de bu işin tecrübe ile ilgili olmaması gerektiği inancındayım. Herkeste akıl ve mantık var. Aklı eren bir çocuk dahi bu tür meselelerde aydınlanacağı kaynağı da seçmesini bilir, gitmesi gereken yolu da. Burada bir de hissiyat vardır. Hangi kitap olursa olsun, hangi inaç olursa olsun hepsinin özünde der ki : '' İÇİNİZDE HERŞEY MEVCUT''. Bu hissiyat akıl ve mantıkla beraber insanı güzel ve eşsiz kılan, o karmaşık ve ulvi yapıyı özetler. Bu eşsiz yapı da insanın bütün karar ve tecrübelerini yaşayacağı odaların kapısını seçebilme insiyatifini verir. Gerisi insanındır..
 

eccentiric

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Kas 2009
Mesajlar
70
Tepkime puanı
5
ben bişey sormak istiyorum bu konuyla ilgilimi bilmiyorum ama bir sabah kulağıma tiz bir bayan sesi fısıldayarak 5dk sonra gider dedi ve ben gözlerimi açtıktan sonra ezan okumaya başladı..acaba duyduğum ses koruyucu meleğime ait olabilirmi??
 

Necromancer

Kayıtlı Üye
Katılım
7 May 2010
Mesajlar
101
Tepkime puanı
11
Bildiğim kadarıyla meleklerle irtibat, uzaylılarla irtibat ve ruhlarla irtibat tam manasıyla doğru olmayabilir.Bu yüzden bu tür melekler ve ya başka varlıkları çağırmak adına verilen dua veya ritüelleri denememenizi aksi taktirde beklemediğiniz sonuçlar alabilirsiniz...
 

dmkol

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2008
Mesajlar
4,907
Tepkime puanı
529
İş
Web Master
Bildiğim kadarıyla meleklerle irtibat, uzaylılarla irtibat ve ruhlarla irtibat tam manasıyla doğru olmayabilir.Bu yüzden bu tür melekler ve ya başka varlıkları çağırmak adına verilen dua veya ritüelleri denememenizi aksi taktirde beklemediğiniz sonuçlar alabilirsiniz...
Melekler ile irtibata girmiş insanlar var ve olacaktır. Görevli meleğe emir verilmiş ise veya siz bir hizmet meleğinin görevi ile ilgili bir talebi uygun koşullarda talep etmişseniz, sırf o görev için gelir ve irtibat gerçekleşir. Bunun dışında uzaylı diye tabir edilen, kainatta var olan akıllı veya akıldan yoksun canlılarla temas konusunda da doğru olan şeyler elbette var. Son olarak ise ruhlarla irtibat kurdum diyenlere buradan el sallıyorum. Ölmüş bir kimse yoluna devam edip, farklı bir koşula erişmemişse ne yazık ki irtibat mümkün değil. Bazı kırılamaz kurallar ve denklemler var. Ruh çağırdım diyenlere de kötü bir haberim var; çağırdıklarınız bedensiz varlıkların çeşitleridir.
 

raisisset

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağu 2013
Mesajlar
20
Tepkime puanı
3
Eski Dini Metinlerden Meleklerin Çıkarılması ve Değersizleştirilmesi:
Meleklerle irtibat, Allah'a şirk koşulacağı düşüncesiyle tüm dini metinlerden çoğunlukla temizlenmiştir ya da yorumlanırken üstü örtülmüştür. M.S. 745 İznik Konseyi'nde İncil'den çıkarılmıştır. (bu Konseyde papazlar oturup Hırıstiyanlıkta neyin nasıl olacağına kendi çıkar ve politikalarına göre karar vermişlerdir). Oysa ilk Hırıstiyan metinlerde melekler detaylı olarak tanımlanmış, özellikleri anlatılmış hatta bir çok yerde Cebrail'in kadın suretinde göründüğü belirtilmiştir.

Neden Allah yerine Meleklerle İrtibat?
Allah'ın enerjisi insanın bedeninin ve ruhunun direk olarak dayanamayacağı bir güce sahiptir. Direk alınan en küçük bir mesaj bile, kişinin tüm dengesini bozar. Bu nedenle Peygamberlerin çoğuyla bile Allah direk değil, Cebrail aracılığıyla konuşur (Bu noktada "konuşmak" denilen şey, yüksek enerjetik frekansların, insanoğlu için "sese" dönüşmüş halidir).
Musa :"Ya Rabbi, bana yüzünü göster" dediğinde, gelen cevap önemlidir: "Sen, beni görmeye dayanamazsın". Hepimizin bildiği gibi ilk vahyini aldıktan sonra Hz. Muhammed'in günlerce titreyip ateşler içinde yattığı, eşi Hz. Hatice tarafından aktarılmıştır.
Yani Allah'ın enerjisi, Peygamberlerin dahi direk kaldırmayacağı yoğunluktadır (bu nedenle "Allah'la konuştum" diyenler ya akıl hastasıdır, ya da konuşan onların Koruyucu Meleği yahut onları yanıltan bir başka varlıktır, Allah değil).

Aracı Olarak Melekler:
İşte Meleküt Alemi (melekler) bu enerjiye dayanamayacağımız için, İlahi olanla, bize aracı olurlar. Yine aynı nedenle meleklerle irtibat şirk koşmak değildir, tersine hepimizin frekansına göre rehber varlıklar ve koruyucu melekler vardır. Yeterli kuvvetteyse, Allah inancınızın sarsılması zaten mümkün olmayacaktır. Onlar İlahi'den gelen Işık Elçileridir, ve onlarla irtibat, eğer istersek kesinlikle mümkündür.

Koruyucu Meleğinizle İrtibat Yolları:
Zihninizi boşaltın. Ortam az aydınlatılmış, temiz, rahat ve sessiz olsun. İsterseniz meditasyon yapın ya da derin nefesle isteğinize konsantre olun.
Niyetinizi belirtirken, mutlaka "İlahi olanla" ya da "Işığa frekanslı" varlıklarla irtibat isteyin. Size görünen varlığa: "İlahi misin?" diye sorun. Bu varlıklar yalan söyleyemezler.
Rüyalar: Uyumadan önce rüyanızda onunla karşılaşmayı dileyin. Size yardımcı herhangi bir varlık olarak görünecektir. Ona ismini sorun. İsmini öğrenirseniz kimseye söylemeyin. Yardım istediğinizde onu bu isimle çağıracaksınız. Zihninizde ilk beliren ad, ona aittir.
Düşünceler ve Duyular: Çekim Yasası'nı bilen herkes de bilir ki düşünceyle bir çok şeyi gerçekleştirmek mümkündür. Meleğiniz sizinle direk kulağınıza konuşabilir ya da fikirler yoluyla konuşur. Size yol gösteren bazı fikirlerin size ait olmadığını bir şekilde anlarsınız. Ani bir şekilde, bilirsiniz.
Dua Etmek: Dua, niyetlerin seslendirilmiş halidir ve kendi başına bir enerjisi ve maddeye form verme yeteneği vardır. Karşılaşmak için dua edin.
Mektup yazmak: Koruyucu Meleğinize bir mektup yazın. Hayatınızda değiştirmek istediğiniz ne varsa, istek ve niyetlerinizi belirtin ve kendisiyle karşılaşmaya hazır olduğunuzu söyleyin.
Resimlemek: Tüm ruhani varlıklar gibi meleklerin de bir biçimi yoktur. Ona biçim veren insanoğlunun bir biçime sokma çabasıdır ya da kişinin deneyimlerine göre bir form alırlar. Siz nasıl görmek isterseniz, öyle görüneceklerdir. Işık, kanatlı bir varlık, rahibe, rahip, ak sakallı dede, derviş vb.
Yardım istemek: İhtiyaç duyduğunuzda yardım isteyin. Niyetiniz kısa ve öz olsun. Bencil bir niyet değilse, yardım hemen gelir.
Korkmamak: Korku onları uzaklaştırır. Korkunun da bir enerji frekansı vardır ve onları iter. Bazen ayak seslerini duyabilir, yatağınıza oturduğunu hissedebilirsiniz. Sevgi ve temiz bir kalp ile sizi korkutmamasını, ama hep yanınızda olmasını isteyin.

Meleğinizle Çalışma ve Soru Sorma İmajinasyonu:
Bu imajinasyonu Başmeleklerle de yapabilirsiniz. Kesinlikle insanoğlu onlardan da yardım alır. Dinleri çarpıtan kişiler yıllarca böyle dediler bize:
Onlar peygamberlere ve aydınlanmış kişilere gelirler. "Ben küçük ve günahkar bir varlığım, bana mı gelecekler?" diye düşünmeyin.
Gözlerinizi kapatın. Uzun, loş ışıklı, kırmızı halıların olduğu bir koridorda ilerleyin. Her yer bembeyaz ışıkla dolu. Beyaz mermer basamaklardan inin.
Orada bir çok kapı var. Bir kapının üzerinde yardım istediğiniz Başmeleğin ya da kendi koruyucu meleğinizin ismi belirecek.
Hazır olduğunuzda kapıyı çalın. Kapı açılıyor ve sizin imajine ettiğiniz formda meleğiniz karşınızda.
Ona bir soru sorun. Bu soru, "bu dünyadaki görevim nedir? " olabilir. "Hayatımı olumlu yönde nasıl değiştirebilirim?" olabilir. "Bu işi yapmam hayırlı mı?" olabilir. Terketmeniz ya da bırakmanız gereken şeyler olabilir.
Şimdi, size bir cevap verdi. Bu cevap için teşekkür ettiniz. Kapı kapandı.
Cevap o anda, bir hediye biçiminde, bir yazı şeklinde, bir görüntü şeklinde, bir ses şeklinde gelebilir. O akşam ya da ilerleyen günlerde arkadaşınızın "bunu neden dediğimi bilmiyorum" olarak ifade ettiği şekilde olabilir.
Şunu unutmayın. Bazen biz konuşmayız. Bu durum, enerjiyle ya da ruhsal konularla çalışanlarda sıklıkla olur, bazen saf ama sıradan insanlarda da olur( Zeka engelliler, küçük çocuklar gibi) Size öyle bir şey söylerler ki "mesaj" gibi kafanızda yankılanır.
Bir kaç gün bu işaretlere dikkat edin. Kültürümüzde bir laf vardır: "Söyleyene değil, söyletene bakın" diye.
Emin olan söyleten bazen başkasıdır.
Sevgilerimle,
Işık İşçisi.
alıntı

Koruyucu varlıkların yaşamakta olan insanlardan biri olma ihtimali var mıdır?
 

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Haz 2008
Mesajlar
2,596
Tepkime puanı
165
Konum
somewhere outthere
İş
dış ticaret uzmanı
O kırmızı halılar ve merdivenden inme olayını ben rüyamda yaşadım. Ama meleklerle irtibat kurduğumu bilmiyordum yani hiçbir şeyden haberim yoktu. Bana görünmedi ama cümleleri zihnimde oluşuyordu. Sadece neden görünmüyorsun dediğimi hatırlıyorum.. Farkında olmadan irtibata geçmiş olabilir miyim?
 

[XTR] Similar Threads

Üst