Koruyucu meleğinizi yaratma

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Evet... Şimdi kendi Koruyucu Meleğinizi yaratma zamanı...Madde madde anlatmaya çalışacağım elimden geldiğince....
1. Rahatsız edilmeyeceğinizden ve oda sıcaklığının uygun olduğundan emin olun. Telefonun fişini çekin, perdeleri veya panjurları kapatın.
2. Küçük bir tütsü veya bununla birlikte mum yakmayı da arzu edebilirsiniz. Mumlarınız dört tane beyaz mum olursa ve her birini bir yöne yerleştirerek ortasına gelecek şekilde oturursanız bu çok iyi olur. Eğer sizi rahatlatacaksa meditasyon müziği de dinleyebilirsiniz. En sevdiğiniz sanatçının albümünü veya dikkat çekici bir şarkıyı çalmanız iyi bir fikir değildir, çünkü bunlar sizin konsantrenizi çabucak bozabilir. Yine de bir New Age (Yeni Çağ) tarzı veya stres giderici tarzda parçalar yardımcı da olabilir.
3. Rahat giysiler giyin. Mümkün olduğunca kendinizi hafif ve rahat hissetmelisiniz, bu yüzden sizi hiçbir açıdan kısıtlamayan, sıkmayan giysileri tercih edin.
4. Rahat bir sandalyeye uzanın ya da oturun. Sırtınızı dayayabileceğiniz türde bir sandalye bu olay için idealdir. Eğer bu çalışma sırasında uyuyup kalmak istemiyorsanız yatağı tercih etmemelisiniz. Bu olay benim başıma birçok defa geldi. Şimdi bu alıştırmayı tamamen uzanıp yapmaktansa, rahatça oturur bir pozisyonda yapıyorum.
5. Bir kere tam anlamıyla rahatladığınızı hissettiğinizde, gözlerinizi kapatın. Bunu birçok sebepten yapıyorsunuz. Beş duyunuzdan birini devreden çıkararak diğerlerinin güçlenmesini sağlıyorsunuz. Aynı zamanda, gözleriniz kapalıyken bir şeyi hayal etmeniz veya gözünüzde canlandırmanız çok daha kolaydır. Ayrıca gözleriniz aniden odanın içindeki bir şeye takılırsa; ki bu da potansiyel bir dikkat dağıtıcıdır, bunu da önceden engellemiş oluyorsunuz.
6. Tüm kaslarınızın mümkün olduğunca gevşemesine izin verin. Ben normalde bunu başarabilmek için aşamalı rahatlama tekniği kullanırım. (daha sonra anlatacağım) Ancak siz işinize yarayan herhangi bir yöntemle de gevşeyebilirsiniz. Diğer bir gevşeme yöntemi ise önce bir kolunuzdaki tüm kasları iyice germek ve sonra onların hepsinin tamamen gevşemesini sağlamaktır. Diğer kolunuzda da aynı şeyi yaparak, sonra bacaklarınıza aynı şeyi uygulamalısınız. Daha sonra bedeniniz, boynunuz ve başınızın da gerçekten rahatlayıp gevşemesini sağlamalısınız.
Bir başka teknik ise; kollarınızı önünüze doğru iyice uzatmak, derin bir nefes alarak nefesinizi verdiğiniz sırada içinizden 5'ten 1'e kadar geriye doğru saymaktır. 1'e geldiğinizde kollarınızı serbestçe dizlerinizin üzerine bırakırsınız ve kendinize "Gevşe, rahatla" diyebilirsiniz. Biraz deneme ve pratik ile bu metodu kullanarak tam anlamıyla gevşediğinizi fark edebilirsiniz.
7. Çevrenizdeki sessizlik ve dinginliği içinize sindirin. Tam olarak gevşeyip rahatladığınızı anlamak için zihinsel olarak tüm vücudunuzu tarayın. Eğer herhangi bir yer olabildiğine gevşememiş ise, o bölgeye odaklanın ve ona rahatlamasını söyleyin.
8. Tamamen gevşediğinizi anlayınca sağ elinizin tersini gözünüzde canlandırın. Eğer solak iseniz o takdirde sol elinizi hayal etmelisiniz. Mümkün olduğunca net görmeye çalışın. Elinizi çevirin ve böylece avuç içinizi zihin gözünüzle tam olarak görün. Avuç içinizdeki çizgileri ve küçük kıvrımları da seçmeye çalışın. Şaşırtıcı bir şekilde mucize gibi elinizi görebileceksiniz. Şimdi elinizi tekrar çevirin ve baş parmağınız üzerine odaklanın. Giderek baş parmağınızın tırnağı üzerine konsantre olun. Tırnağınızın zihninizde oluşan resmi tamamen kaplamasına izin verin. Bu tırnak düşünce şekillerinizi üzerine yansıttığınız ekran olacaktır.
9. Koruyucu Meleğinizi hayal edin şimdi. İlk seferinde bu çok kolay olmayacaktır. Çünkü zihniniz çeşitli konulara doğru kaymaya eğilimlidir. Dikkatinizin dağıldığını hissettiğinizde sadece başparmağınızın tırnağını görüntüleyin, sonra Meleğinizi canlandırmaya çalışın. Rahatlamış şekilde kalmanız çok önemlidir. Aslında zihniniz her an gezintiye çıkmaya hazırdır. Bu yüzden böyle bir şey olursa kendinize kızmamalısınız. Sadece tekrar geri dönüp yine tırnağınızı canlandırmaya çalışmalısınız.
10. Hepimizin Koruyucu Meleklerimizin görünüşleri ile ilgili farklı düşünceleri vardır. Belki de küçük, masum yüzlü hoş bir çocuk veya muhteşem giysiler içinde uzun boylu bir Melek resimleyeceksiniz.Belki de sizin Koruyucu Meleğiniz tanımlanamaz bir sevgiyi ifade eden parlak beyaz bir ışık olacak. Belki kanatları olacak veya olmayacak. Aslında bu sadece bir bakış açısıdır ve önemli olan Meleğinizin orada olduğunu biliyor olmanızdır. Hayal gücünüzü kullanın ve içsel dünyanızın sizin için Meleğinizi resimlemesine izin verin. Hiçbirimiz geçmişimizden veya yetiştiriliş tarzımızın etkilerinden kaçamayız. Eğer dinine bağlı bir aileden geliyorsanız sizin Meleğiniz büyük ihtimal ile o geleneksel parlak uçuşan beyaz giysiler içinde ve kanatları olan bir Melek olacaktır. Eğer böyle bir geçmişiniz yoksa, sizin yaratımınız tamamen farklı olabilir. Bu hiç önemli değildir. Sadece mümkün olduğunca onu dolu dolu hayal etmeniz önemlidir.
11. Bir kere zihninizde Meleğinizin görüntüsü oluştu mu, artık ona yani bu resme düşüncede form verme zamanınız gelmiştir. Koruyucu Meleğinizin resminin kaybolmasına ve o resmin yine tırnağınızın görüntüsü ile yer değiştirmesine izin verin. Tırnağınızı net bir şekilde görünce hemen, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tekrar geri dönüp Meleğinizin resmini görüntüleyin. Bunu birkaç defa tekrarlayın. Her seferinde daha hızlı ve kolay olduğunu göreceksiniz.
12. Bu aşamada Meleğinizin görüntüsüne duygu eklemeye başlamalısınız. Özellikle çok mutlu olduğunuz, kendinizi güven ve sevgi ile sarılı hissettiğiniz bir olayı düşleyin. Eğer bu tür duyguları yoğun olarak hiç yaşamadıysanız, yaşanmış olsaydı nasıl olurdu diye düşünerek hayal edebilirsiniz. Bu güzel duyguların tüm benliğinizi sarmasına izin verin böylece varlığınız tamamen saf sevgi enerjisi ile çevrelenecektir. Bu güçlü duygu seli içinde iken Koruyucu Meleğinizi tekrar canlandırın. Daha önceki aşamada çok pratik yapmış olduğunuzdan bu sefer onu oluşturmanız daha kolay olacaktır. Yine bunu birçok defa tekrarlayın, Koruyucu Meleğinizin resminin silikleşerek, yerini mükemmel sevgi duygularının almasını sağlayın. Bu duygular tam anlamıyla sizi sardığında, yine çabucak Meleğinizin görüntüsüne dönün. Burada yapıyor olduğunuz şey, Koruyucu Meleğinizin görüntüsüne yani varlığına o olağanüstü sevgi duygularını yerleştirmektir.
13. Bu aşamada sadece Koruyucu Meleğinizi gözlemleyin. Onun resminin zihninizde daha da netleştiğini fark edebilir, Meleğinizin sevgiyi size geri yansıttığını görebilirsiniz. Meleğiniz kendisi hayata geçiş yaparak yani canlanarak bu yaptığı şey ile sizi şaşkınlığa uğratabilir. Yaşanan bu olayların hepsi pozitiftir ve başarmış olduğunuz şeyden dolayı kendinizi tebrik edebilirsiniz.
14. Bu final aşamasında Koruyucu Meleğinizin geliş gidişlerinde özgür olmasını sağlamanız gerekmektedir. Meleğiniz sizin hayal gücünüz ve yaratımınız sonucu oluşmuştur ancak unutmayın ki ona sevgi ve bilinç de kattınız. Hem sizin yaratıcılığınız hem de evrenin bir parçası olan bu varlık, aynı zamanda sizin de bir parçanızdır ama yine de ayrı bir kişiliği de vardır. Bunun sonucunda da, genellikle sizin istediğiniz şeyler doğrultusunda davranacak olmasına rağmen her zaman arzularınıza göre hareket etmeyebilir. Başparmağınızın tırnağını tekrar görüntüleyin ve ta ki açıkça elinizin tamamını görene kadar görüntüyü genişletin. Yine zihninizde elinizi çevirin, böylece avuç içiniz yukarı bakıyor olsun. Koruyucu Meleğinizi elinizde, avucunuzun içinde hayal edin. Büyük ya da küçük, Meleğiniz avucunuzun içine sığacaktır. İçinizden Meleğinize orada sizinle olduğu için teşekkür edin. Onu sevginizle sarın ve sevgiyi içine alışını izleyin. Sonunda yine zihninizde elinizi dudaklarınızın hizasına getirin ve yavaşça avucunuza üfleyin. Meleğinizin avucunuzdan ayrılarak yukarıya doğru uçuşunu izleyin.
15. Normal günlük yaşamınıza dönmeden önce sessizlik içinde biraz bekleyin. 1'den 5'e doğru yavaşça sayın. 5'e vardığınızda gözlerinizi açın, gerinin. Ve hazır olduğunuzda da yerinizden kalkın. İlk seferinde yani ilk denemenizde bu çalışmayı tam olarak sonuçlandırmada zorluk yaşayabilirsiniz veya yarım kalabilirsiniz. Bu olayın ne kadar zaman aldığı hiç önemli değildir; yeniden denediğiniz her sefer daha uzun sürecek ve sizi sona yaklaştıracaktır.

AMA O GERÇEK Mİ Kİ? diye sorabileceğinizi biliyorum....
Ben de bu soruyu kendime kim bilir kaç defa sormuşumdur... Ama böyle bir soru geldiğinde genellikle ona başka bir soruyla cevap veririm:
"Koruyucu Meleğiniz gerçek gibi görünüyor muydu?" Cevap her zaman "Evet" olur.
"Yarattığınız Koruyucu Meleğiniz sizin ihtiyaçlarınızla ilgileniyor mu?" Yine cevap "Evet"tir.
"Koruyucu Meleğinizin varlığı ile huzur, sıcaklık, sevgi ve güven yaşıyor musunuz?" "Evet"
"O halde yaratmış olduğunuz bu varlığın yani Meleğinizin gerçek olup olmaması önemli mi ki?" "Hayır"
Tüm bunlara rağmen ben kişisel olarak yaratılmış bir Koruyucu Meleğin gerçek olduğuna inanıyorum. Bir düşünceye form vererek onun şekil alıp hayata geçmesini sağlayarak titreşimi olan bir varlık yaratmış oluyoruz ki, bu varlık sevgi dolu, şifa verici ve enerji besleyicidir. Bu şekil almış düşünce gerçektir; üzerinde oturduğum şu sandalye kadar gerçek.
İstediğiniz her şeye düşünceniz ile şekil verebilirsiniz. "Tibet'te Büyü ve Gizem" adlı okuduğum bir kitabda Alexandra David-Neel oldukça silik, biraz saf ve komik, kısa boylu şişman bir rahip yaratmayı seçmiş ve onu oluşturması yaklaşık üç ayını almıştır. Bir gün Alexandra'ya hediye etmek üzere biraz yağ getiren bir çoban çadırında o rahibi görmüş ve onu bir Buda Rahibi sanmıştır. Zaten bu rahibin varlığı David-Neel için bir müddettir problem olmaya başlamış ve onu tekrar çözümlemesi yani yok etmesi gerektiğini düşünmeye başlamıştır.
Alexandra'nın yaşadığı bu olay ne yarattığımız konusunda dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Bir Koruyucu Melek yaratmak tamamen güvenilirdir ancak onun dışında herhangi bir şey yaratmadan önce gerçekten de çok iyi düşünmek gerekir.
Düzenli olarak sevgi, şefkat, şifa ve hoşgörü düşüncelerini şekillendirme ve bunları yollama alıştırmaları yapmak çok önemlidir. Bu duyguları yolladığınız insanların, onların sizden geldiğini bilmeleri gerekmez, ama bunları hisseder ve yaşarlar ve faydalarının farkına varırlar, böylece siz de iyi ve değerli bir şey yapmanın verdiği hoşnutluk ile tatmin duygusunu yaşarsınız.
Ve şunu hiç bir zaman unutmayın: Yarattığınız enerjetik varlık sizin düşüncelerinize benzeyecektir... Olumlu ya da olumsuz bir enerji topuna dönüşmesi size bağlı... Ve şunu da hiç unutmayın ki, evrende benzer enerjiler benzer enerjileri çeker. Ne düşünüyorsanız sonunda o düşündüklerinizle karşılaşırsınız. Bu evrendeki çok büyük bir yasadır.
Eğer kendi pozitif enerjilerinize yeteri kadar güvenmiyorsanız, kesinlikle meleğinizi yaratma çalışmalarına girmeyin. Önce pozitif enerji üretiminizi yaşamınızda daha etkin kılmanın yollarını aramalısınız. Aksi takdirde Melek yerine bir Canavar ile karşı karşıya da gelebilirsiniz...

Sonsuz sevgimlee....
 

iklim_su

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Eki 2008
Mesajlar
65
Tepkime puanı
1
Bu güzel paylaşım için teşekkürler angeldream.=) Deneyeceğim..
 

erdem2086

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Ara 2008
Mesajlar
52
Tepkime puanı
0
Değişik bir şeye benziyor. Deneyeceğim teşekkürler.
 

GaZaL

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Ara 2008
Mesajlar
17
Tepkime puanı
0
Paylaşım için teşekkürler ..Benim meleğimi görmeye ihtiyacım yok onu hissediyorum çünkü :) Ve evet arkadaşımızın dediği gibi bana yardım ediyor biliyorum :)
 

morjinal

Kayıtlı Üye
Katılım
14 Eyl 2010
Mesajlar
24
Tepkime puanı
0
Çocukluğumdan beri koruyucu meleğim var, ama arkadaşımızın dediği gibi yaratmış olduğumu değilde onu çağırmış olduğumu düşünüyorum. Beni birçok konuda yönlendirir, bazen kendi iç hesaplaşmammış gibi hissederim ama sonra öyle olmadığını görürüm:)
Ben onu görmüyorum, ama yoğun şekilde hissediyorum...
 

Azize

Kayıtlı Üye
Katılım
2 Eyl 2010
Mesajlar
74
Tepkime puanı
5
Paylaşım için teşekkürler ..Benim meleğimi görmeye ihtiyacım yok onu hissediyorum çünkü :) Ve evet arkadaşımızın dediği gibi bana yardım ediyor biliyorum :)

Bende de aynı hissiyat var ve aynı zamanda güçlü, mutlu hissetmemi sağlıyor.
:)
Onu seviyorum, görmesem bile.
 

Berinha

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Haz 2010
Mesajlar
26
Tepkime puanı
4
Sayın xaxnan tabiiki birşeylere inanıp inanmamak kişisel bir tercihtir fakat saygı duymak zorunluluktur.
Meleklerle irtibat konusunda başarılı bir yazı olmuş fakat benim uyguladığım teknik daha farklı. Genelde rüyama çağırmayı tercih ediyorum çünkü iletişim kurabilmek için elimde bulunan en uzun süreç uyku hali gibi geliyor. Fakat bu süreç içerisinde öğrenmem sürekli devam ettiği için çok yorgun uyanıyorum, bu nedenle çok sık uygulamamam gerektiğini öğrendim...
 

[XTR] Similar Threads

Üst