Korkularımızı bulmaya ne dersiniz ?

T

Titania.

Korkumu yenersem nolucak hiç bilmiyorum zarar görmek istemiyorum ki büyük ihtimalle o olucak . o yüzden korkumla yüzleşemem.yine kendi sınırlarımda yaşamak benim için en iyisi.

gümüştozu

Kayıtlı Üye
İş
ev hanımı
Merhaba kapalı alan korkum var ve yuksekten korkuyorum, aynadan bende korkuyorum. Ama bunun nedeni cocukken basımdan gecen bir olay. Aynada kendime baktıgımı ve gulumsediğimi hatırlıyorum . Ama aynadaki goruntum gulumsemiyordu. Gunlerce bakamadım aynaya. Sonra cesaretimi toplayıp baktım ve normaldı. Goz yanılsamasımı beynimin oyunumu hiç çözemedim .

azdaka

Kayıtlı Üye
Normalde korktuğum şeyler hep sınırlı olmuştur ve hiç korkularımdan kaçmadan yüzleşmişimdir ama yüzleşsem bile yenemediğim yada görmezden geldiğim en net korkum sakladığım ve hiç ortaya çıkmasını istemediğim ve çıktığında da beni vicdani olarak zora sokacak şeyler yaptıran bir yönüm var ve bir gün onu engelleyememekten ve onun benliğimde baskın yer almasından korkuyorum. O yönümü bastırmak için gerçek bir çaba sarf ettim ve hüsranla sonuçlansın istememem doğal bence :D

özzz1

Kayıtlı Üye
korku değilde benimkisi belkide kaygı da olabilir şuan için yaşım ilerledikçe yalnızlık gibi şüphelerim var...:( tabi umudumu kaybetmemeye bakıyorum ama bazen okadar bunalıyorumki..

Aisling

Kayıtlı Üye
Şu sıralar kelebekler. Uzun dilli, pörtlek gözlü, histerik kanat çırpışları ile aşırı kıllı yaratıklar. Üstelik dün iki kez kelebek saldırısına uğradım. Yolda iki kez çığlık atmış olabilirim. Neden insanlar onların güzel olduğunu düşünüyorlar sanki? Iyyh düşününce bile içim ürperiyor. Ha bir de toplardan korkuyorum. Biri bana top atmaya kalksa oradan koşarak kaçarım. Üzerime bir şey atılırsa tutmak için uğraşmam aksine refleksif olarak hemen köşeye çekilirim.

curius

Kayıtlı Üye
Herhangi birine istemedende olsa duygusal zarar vermekten korkuyorum

123zlatan1234

Kayıtlı Üye
Uyumaktan korkuyorum, hatta bu biraz da ileri seviyeye taşıyacak olursak özellikle karanlıkta asla uyuyamam. Çoğu zaman sabah olmasını bekleyip öyle uyurum, ışıkları açsam bile gece yine uyuyamıyorum. Garip.

Sipsy

Kayıtlı Üye
İş
MağaZacılık
Geceleri aynaya bakmaktan,camın yansımasından karanlıktan,asansörde kalmaktan, ıssızlıktan ve bir hiç problemim olmasına rağmen çocuk doğuramamaktan korkuyorum

Aisling

Kayıtlı Üye
Evveeet şu konuyu hortlatayım. Toplardan korkuyorum evet, birileri yanımda top oynasın gerim gerim geriliyorum. Ve sanki top korkumu biliyormuş gibi inadına bana yöneliyor, çarpıyor, ya da hemen yanımdan geçiyor. Geçtiğim sokakta çocuklar top oynuyor olsun, tabiri caizse köşedeki duvarla bir bütün haline gelip dötüm dötüm kaçıyorum oradan. Ya da biri havadan bir şey atsın bana, asla tutmam, çekilirim. Bazı arkadaşların öyle aniden üzerime geldiğinde bana sarılmak yerine yeri boyladığı çok oldu. Toplardan korkuyorum. Bilmiyorum literatürde var mı ama, top korkum var. İnsanlar nasıl basketbol, voleybol,tenis, hentbol falan oynuyor anlamıyorum, korkmuyor musunuz arkadaşlar? Yüzünüze yüzünüze geliyor böyle... Düşünmesi bile korkunç.

Aisling

Kayıtlı Üye
Şu sıralar kelebekler. Uzun dilli, pörtlek gözlü, histerik kanat çırpışları ile aşırı kıllı yaratıklar. Üstelik dün iki kez kelebek saldırısına uğradım. Yolda iki kez çığlık atmış olabilirim. Neden insanlar onların güzel olduğunu düşünüyorlar sanki? Iyyh düşününce bile içim ürperiyor. Ha bir de toplardan korkuyorum. Biri bana top atmaya kalksa oradan koşarak kaçarım. Üzerime bir şey atılırsa tutmak için uğraşmam aksine refleksif olarak hemen köşeye çekilirim.

Ben bu konuya yazmışım ya :oops:

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Su korkusu, agac diplerinde ve ya yollarda hafif birikmis sular havuz ( deniz den korkmuyorum ne alaka bilmiyorum ) ve yukseklik sadece yuksekte bulunupta asagiyi gosteren bir video fotograf

Ü

Üye silindi 56746

hani şu bilinmeyen, kimisinin görmek için yanıp tutuştuğu varlıklar var ya... ben onlardan korkuyorum ama bence onları görmediğim, bilmediğim için korkuyorum. karanlıktan korkuyorum bir de; sanki Allah o varlıkları karanlık çökünce yaratıyor :D aslında bunun korku değil de vesvese olduğunu çok iyi biliyorum çünkü şu zamana dek korkumdan beslenip karşıma çıkan bir varlık olmadı. hep bu korku filmleri, korku hikayeleri yüzünden. küçüklüğümde Gülşen diye bir arkadaşım vardı, o meraklıydı bu konulara öyle hatırlıyorum, bize bir şeyler anlatırdı sınıfta... acaba bu korkunun müsebbibi o varlıklar değil de Gülşen mi? :) bir de Zahide vardı ama o Gülşen kadar değildi bak. çocukluk travmaları önemli, bulup yok etmek lazım.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Konuyu açan kisi korkularimizi bulalim derken fobilerimizi kastetmemis ama konu o yonde evrilmis...
Insanin kendisiyle yuzlesmesi, farkindaligini artirmasi kolay degil tabii ki..
Ben soyle bir ornek verecegim, mukemmelliyetcilik yetersizlik korkusunun maskesidir mesela

Ansolo

Kayıtlı Üye
Ölüp yok olmaktan korkuyorum. Ölüm korkusu değil de öldükten sonra bilincimin yok olmasından çok korkuyorum. Tamamen yok olup bilincimin kapanmasındansa cehenneme gitmeyi ya da arafta kalmayı bile tercih edebilirim