Korktuğunuz hiç başınıza geldi mi?

alin

Kayıtlı Üye
Korktuğunuz hiç başınıza geldi mi?

İlk evvel ben yanıt vereyim, evet geldi. Hayatımda hep korkuları çekmesem de korktuğumu yaşadığım ya da dilemediğim karakterli kişileri hayatıma çektiğimi deneyimlediğim oldu. Dilemediğimiz karakterli insanları hayatımıza çekmek, dilemediğimiz durumları sıklıkla yaşamak...

Konuya vakıf olanlar bilir, çok derin bilmeyenler de deneyimlemişlerdir mutlaka. Ne deniyor evrende, benzer enerjiler birbirlerini çeker, o nedenle pozitif enerji ve duygu durumunda olun ki dilediğiniz hayatı sürdürebilin. Daha önce bu yasaya aykırı gibi duran, bilinçli düzeyimizle algılayamadığımız ve kendimize hakim olamadığımız durumlardan bahsetmiştik. Bilinçaltı kodlarımızın etkileri, çok ama çok belirgindi. Bir de korkularımızı çekme durumumuz vardır ki yine hala doğru enerjiyi yaydığımız halde, niçin istemediğimiz durumlarda kendimizi buluyoruz?

Korktuğumuzu, bilinçli olmasa da çekiyoruz da ondan. Örneğin siz yalana karşı birisiniz, yalandan yoğun şekilde nefret eder, ilişkiniz ne olursa olsun, ister özel hayat, ister dost- akraba vs. dürüstlüğe önem verirsiniz lakin hayatınıza giren kişilerde, hepsi olmasa da rahatsız edecek derecede bir kısmında, yalana meyilli tavırlar gözlemlersiniz. Bu örnekler, sayısız şekilde çoğaltılabilir. Sizin de kendinizde hoşnut olduğunuz ama başkalarında hoşlanmasanız da "hep şöyleleri beni buluyor dediğiniz durumlar oldu mu? Yanıtınız evet ise kabullenmesi zor bir gerçeği söylemeliyim, çoğunlukla bu durumu biz çekiyoruz. Nasıl mı? Aynı örnekle devam edelim, siz dürüst kişiliğinizle övünürken içten içe, bu yönünüzün değer göreceği kişileri çekersiniz. Öyle ya bu yönünüz sıradanlaşırsa, kendinizdeki değer de anlamını yitirecektir.Söylediğim gibi kabul etmesi zor bir gerçek ama işin özü budur. Siz ne kadar ben öyle birisi değilim deseniz de bilinçaltının işleyişi, bilinçli düzeyiniz gibi değildir. Kendini değerli görmeye programlanmış, hep kendisini korumaya adamıştır.

Bir annenin evladına seslenişini hatırlayalım. "Çocuğum, oradan zıplama düşersin"! Evet beklenen son yaşanır ve çocuk düşer. Elbette akıl sağlığı yerinde olan hiç bir anne, sırf kendisi söylediği için çocuğunun düşmesini dilemez asla!! Yalnız bilinçaltında çocuğunun gözünde bir ömür haklı çıkma, öngörülerinin değer görmesi, dinlenme vb. gerekçeler vardır. Yine elbette, bilinçaltı düzeyde çekilen durumlardır bunlar. Çocuk da oralı gibi görünmese de bilinçaltına, düşme korkusunu işlemiştir.

Bilinçaltının haklı çıkma dürtüsü dışında korkularımızı da açıkça çekmekteyiz. Sizin de gözlemlediğiniz durumlar olmuştur. Başına herhangi bir aksilik gelen kişi, o olayı diğer kişilere oranla daha sık yaşamaktadır. Çünkü farkında olsun olmasın o durumla ilgili korku enerjisini yaymaktadır. O korkuyu duyduğu durumları, kişileri, ortalamanın üstünde çekebilmektedir. Hayati önem taşıyan sınavlardan birisini ele alalım. Üniversite sınavına çok iyi şekilde hazırlanmış bir kişi, aynı anda iki yoğun enerjiyi yayacaktır. Birincisi başarma arzusu, diğeri ise başaramama korkusu ve genel söylenen şudur ki hangi enerjiyi daha yoğun şekilde yayıyor, o enerji titreşimini evrene salıyorsa, o enerjiye yakışan sonucu kendisine çekecektir.

Evet durum bu denli basit aslında. Yaydığımız enerjiyi kendimize çekiyoruz. Yalnız korkularımız ve bilinçaltının dürtülerini de aynı şekilde yayıp çekiyoruz. Kişisel önerim ise şudur: Korku enerjisi yaydığınız anları fark ettiğinizde, olumlu imajine yaratıp, olumlu yanıt aldığınız hali duyumsayıp, kısa sürede en son o enerjide kendinizi sabit kılıp, dikkatinizi dağıtmak. Gün içinde kendinizi onaylar şekilde, duygu durumları ve enerjiyi yaymaya özen göstermek. Çok yoğun şekilde korkulardan bahsederek, düşünerek değil de odağı iyiye yönlendirip, başka şeylere yönelerek.

Unutmayın, hayatınız sizin evreniniz, sizin bahçenizdir. Hangi kısma bakar, özen gösterirseniz, onu beslemiş ve hayatınızda daha çok yer yaratmış olacaksınız. Çektiğiniz durumlar da tamamen ona göre şekillenecektir.
Alin
Sevgiyle...

bendekiben

Elit Üye
Çok yerinde bir gözlem olmuş ,emeğinize sağlık.Evet çoğu insan hayatında bu durumları yaşıyordur ama farkında değildir.Önemli olan dediğiniz gibi korkularımızın farkına varıp onları bertaraf edebilmektir.Sevgiyle...

ikbal1505

Guest
Yazınızı okudum tamamen doğru. Bir şeyin olmasından korktuğum zaman hep başıma gelir. Olumlu düşünmeye çalışıyorum ama olmuyor. Mesela çok rahat yapabildiğim şeyleri, olmayacak korkusu ile yaptığım zaman olmuyor. Deneyeceğim ve başarabileceğime inanıyorum. Teşekkürler. Sevgi ve ışıkla. :)

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar elbetteki herkesin korktuğu başına gelir ve/veya gelebilir. Deyimlerimiz de bile vardır "korktuğum başıma geldi" diye. Önsezilerimizin bizi uyarmasına kulak asmamak diye de yorumlayabiliriz bu durumu.
Sağlıcakla.
Syg.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Başıma gelen kötü olayları; bir dizide, bir filmde,
bir kitapta veya hayal kurarken bir şekilde
düşünmüş olduğumu farkettim.

Veya bir ibret hikayesi olsun diye bana
anlatılmış da olabiliyor.

Bunu farkettiğim zamandan beri;
haberleri izlemeye, gazetenin sadece
magazin eklerini okumaya başladım.
İzlediğim korku,fantastik filmi sayısını azaldım.

Ama annemle, babamın bana bazen ibret olsun,
bazen de dertleşmek için anlattıkları felaket
haberlerinin önüne geçemedim ama bir nebze azalttım.
Onların da başıma gelmesini istemiyorum.
Hayatım yeterince kötü zaten.

Neyse bu konuda sizlere tavsiyem;
ikinci, üçüncü şahısların size ilettiği
şeylerden de zihninizi, psikolojinizi
korumaya çalışmanız.

Ben bu konuda şöyle diyorum.
Ben artık kötü birşey duymak istemiyorum.
Benim artık yüreğim kaldırmıyor böyle şeyleri.
Sinirlerimi bozuyor, moralimi düşürüyor.
Sizde bu bahaneleri veya buna benzer şeyleri kullanaiblirsiniz.

Bu tür kötü şeyleri hayata çekmek çok mantıksız.
Onlar bu durumları yaşıyor diye, bizde yaşamak zorunda değiliz.
Ama çekim yasası iyi- kötü diye affetmez.
Acıdığın, korktuğun, tiksindiğin durumları da karşınızda bulabiliyorsunuz.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Enerji çalışması yapanlar şöyle bir uygulama yapar; kötü bir şey duyacağınızı bildiğiniz anda göbeğinizi elinizle kapatın. Haberleri izlerken, gazetede kötü bir haber okumaya başladığınız anda vs. durumlarda uygulayabilirsiniz. Ve bu tip haberlerin enerji alanımı kirletmesine izin vermiyorum gibi bir emir de verebilirsiniz üstbenliğinize.
Syg. ve svg.
Bir de hayatım zaten kötü demekten vazgeçin hemen. :)

Ms.Owl

Kayıtlı Üye
Evet, bende bu durumu cok aci bir sekilde deneyimledim ama artik biliyorum ki bu durumun terside mumkun.Ustelik pozitif duygular cok daha guclu !

kausa

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba , korktuğumun başıma gelmesi durumunu genelde insanlar hakkındaki izlenimlerim konusunda yaşıyorum ben. Bunun fazla şüpheci yaklaşımımla bir alakası olabilir?
Bu örneği vermek istemiyorum aslında ama , en büyük korkum aldatılmak ve yalandır benim mesele insanlar olunca.Şimdiye kadar sevdiklerimle tüm bağlarımın kopması aldatılmak ve bana yalan söylenmesi konusundaki sürekli olumsuz ve endişeli hallerim olabilir mi? Dışa pek vurmasam da kafamda sürekli kötü senaryolar kuruyorum ve öyle ya da böyle sonunda oluveriyorlar.Hatta daha bugün yaşadım bu durumu. Evrene yaydığım negatif enerji ile mi alakalı sizce?
Şimdiden teşekkürler

Staphyle

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben şunu merak ediyorum aklımıza korkunç şeyler gelmesine engel olamayız ki. Aniden gelirler ve normal insanda bu 10 dakikada bir oluyorsa benim en ufak detayda bile hatta durduk yere bile aklıma korktuğum kötü olaylar gelir . Sabit şekilde korktuğum şeyler vardır mesela her gun her saat aklıma korkusu düşen, dua ederim.Kötü olay olasılıklarıyla savaşan birisi gibiyim. Sadece aklıma her kötü şey geldiğinde öyle bir şey olmayacak diyip savuşturmaya çalışır çoğu zaman dua ederim. Bu karşıtlık benim korktuğum olayları kendime çekmemi önler mi? Çünkü nolursa olsun aklıma aniden gelen şeylerin önüne geçemem, insanın bilebileceği bir şey olmuyor kendiliğinden gelişiyor.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ben şunu merak ediyorum aklımıza korkunç şeyler gelmesine engel olamayız ki. Aniden gelirler ve normal insanda bu 10 dakikada bir oluyorsa benim en ufak detayda bile hatta durduk yere bile aklıma korktuğum kötü olaylar gelir . Sabit şekilde korktuğum şeyler vardır mesela her gun her saat aklıma korkusu düşen, dua ederim.Kötü olay olasılıklarıyla savaşan birisi gibiyim. Sadece aklıma her kötü şey geldiğinde öyle bir şey olmayacak diyip savuşturmaya çalışır çoğu zaman dua ederim. Bu karşıtlık benim korktuğum olayları kendime çekmemi önler mi? Çünkü nolursa olsun aklıma aniden gelen şeylerin önüne geçemem, insanın bilebileceği bir şey olmuyor kendiliğinden gelişiyor.

Aklınıza sürekli gelen belli başlı korkularınız ve olumsuzluklar varsa bunlar üzerinde çalışmalısınız. Sn. yare-i yarim'in açtığı konulara bakabilirsiniz. Veya direk kişisel gelisim bölümüne göz atmanızı öneririm.