Kollektif Alandan Tarot Kartlarından Mesajlar

Su-Jok eğitimi - kerim ali
4

43887

IMG_20210814_100453.jpg

Kollektif alanda yakin zamanda gerek ülkemiz gerek global anlamda içinde bulundugumuz şartlar için kartlarımın mesajları...🙏🔮✨

İlk kart Denge karttaki Tanrıça evrensel düzenin bir tüy kadar hafif olduğunu işaret eden adalet tanrıçası Ma'at🙏tır
Ma'at Tanrıcaya kaosdan sonra oluşan evrenin düzenini sağladığına inanılırdı.

Ma'at yasası,‘’Birlik Yasası’’dır. Bu yasaya göre evrendeki her varlığın birbiriyle bağlantılı olduğu ve birbirinin tamamlayıcısı olduğudur.Ma'at yasası çerçevesinde tüm varlıkların eylemleri birbirini etkilemekte, yaşamın akışını olumlu veya olumsuz yöne çevirebilmektedir.

Tanrıçanın belirlediği ilkelere göre yönetirlerdi ve böylece "evrensel düzenin" sağlanacağına inanırlardı Ma’at Kafasında bir devekuşu tüyü taşırdı. Bu tüy saf iyiliği,hakikati ve doğruluğu temsil eder ve Osiris'in mahkemesinde ölünün ya da(inisiyenin) kalbi terazide bu tüy karşısına konurdu. Böylece ölen kişinin iyi ve kötü ruhlu olduğu anlaşılırdı. Eğer kalp tüy kadar hafif ise, yani ruhu saf ve iyi ise Aaru’ya cennet dünyalarına girme izni verilirdi . Ve ölümsüz yaşama hak kazanırdı. Bu aynı zamanda bilincin yüksek hallerine girişti. .

Ama eğer kalp negatiflik, pişmanlık ve üzüntü ile doluysa, ruh alt dünyalara geri dönmek zorunda kalırdı. İnanışa göre, zamanın başlangıcında dünya yaratılırken ortaya çıkan KAOS, Ma'at'ın koyduğu kurallar ile ortadan kalkmıştır. Bu nedenle firavunların bu kurallardan uzaklaşması durumunda Kaosun geri gelip Mısır ve dünyayı yok edeceğine inanılırdı...

Ma'at'ın son görevi, güneş tanrısı Ra'ya gökyüzündeki seyahatlerinde rehberlik etmektir. Her gün gökyüzünde onu taşıyan geminin rotasını belirler. Hatta bazı inanışlara göre, gemide onunla beraber yön göstermek için yolculuk da eder ve uğradıkları her limanda da terazisine başvurur.

Bugün tam anlamıyla insanlık Ma'at ile buluşma noktasındadır. İşte bu dönemde, kıyamet, yıkım ve dehşetin yarattığı zaman çizgisine katkıda bulunan ve buna hizmet eden ,inanan her insan bu realiteyi kendileri için gerçek kılacaktır. Yeni Dünya’nın gerçek zaman çizgisini taşıyan ve ona inanan, çağıran herkes de bu realiteye katkı yapacaktır ve ona çekilecektir.
Maat bilgileri yazar Tara Gürses'ten alıntıdir.

1. Kartımız "Denge" semboliginde Ma'at sayısı 11 (Adalet ) ne ekersen onu biçersin. Kaybolan dengenin bulunması için yaşanılması gereken koşulları yaşatır. Ma'at yasaları birlik yasasıdır. Bir olma birlik olma inancını aşılar.

Denge; ilk önce bunu kabul etmemiz, kontrol altına almamız gerektiğine işaret eder.Denge uyum ve harmonia evren bütünsel çalışır. Al-Ver dengesi ile...Ne kadar alırsan evren de sana o kadar verir. Olumlu/Olumsuz. Hak ediş.

(Ma'at)Dengeyi sağlayamazsan insanoğlu bozarsa düzen bozulur. Kaos yaşanır. Aşırılıklar, ölçüsüzlük, akıl duygu kontrolsuzlugu, iyi düşünüp tartmama, aşırı duygusal tepkiler, kontrolsüz davranışlar.

Denge bize zıtlıkları ve uyumunu hatırlatır. Klasik Tarotta Şifacı Melek bir ayağı suda bir ayağı topraktadır. Ruhsal alem ile dünyevi alem arasında bağlantı kurar dengeyi sağlar.

Peki yaşadıklarımız?
Neyin içindeyiz düşünüyor muyuz?
Cevap kaybolan dengenin bulunması değil midir..?

1.Kartimiz Denge ölüm kartından sonra gelir. Denge ve düzen için yaşadığımız değişim kaçınılmazdır.
Tramvalar yaşatır. Geçmişi unutmak tutundugumuz değerlerden kopmamız veda etmemiz gerekir. Direnirsen kabul etmezsen de Ölüm kartı Denge için etkiyi yıkıcı bir şekilde yaşatır.
Yeni sancılıdır doğum gibi ve dış etkilere maruz kalarak yaşarız.
Yaşadığımız yangın, deprem, sağlık, sel felaketleri, ölümler insanoğlunun hataları doğa ananın sınavları buna işaret eder. Bu yüzden ölüm semboliginde ki savaşçı genç, yaşlı, çocuk, kral, zengin,fakir demeden evrenin düzene dengeye oturması için süreci baslatır.2.Kartımız anı gösteren Para Şövalyesi sağlam temeller oluşturma, direnç, azim, disiplinli, özverili hareket etme, sabretme güvenli hamleler yaparak sıkı çalışmayı öğretir. Zamanın kalitesi için Tılsım şövalyesi gibi hareket etmelisin der. Yaşadığın tramvadan kurtul. Direnme, kalıplaşmış katı düşüncelerden sıyrıl yeniye kucak aç der. Kucak açmalısın ki gelecek kartımız da ki kupa ası gibi yeniden doğuşu yaşayıp şifalanalım. Tanrı sana ışık kaynağı olacak gelismen büyümen için fırsatlar verecektir.

Numerolojik anlamda bakıldığında
Denge Hava elementidir. Yay Burcu temsilidir. Jüpiter yönetici gezegenidir. Ahlak yasası bağlantılıdır. Zaman yöneticilerindendir. Şu an için retro harekette çalışmaktadır. Koruman yoktur. Ne ektiysen onu biceceksin der insanoğluna.
Tılsım Sovalyesi: Toprak elementi
Kupa Ası : Su elementi
Kartlarımızın toplamı #15
15 Şeytan: Ateş elementi
Burcu Oğlak Oğlak burcu yöneticisi Satürn Karmanın efendisi
Satürn de gökyüzünde retro harekette
Açılımda Denge için Ateş, Su, Hava,Toprak elementleri çalışıyor.
Sahibi Gaia
Kaostan düzen oluşumu
Ma'at sayısı 11 Adalet Ektiğini biçme al ver döngüsü...
11 Tarot destesi de Adalet eski kartlarda (benim destemde 11 güç kartıdır) Güç kartı harmonik çalışır.
11#2 Azize işaret eder.
İyileşme güç kazanma ilahi adaletin yerini bulması iki yıllık bir döngüdür.
Bu da takriben gökyüzü hesaplamalariyla paralellik gösterir.
29 Ekim 2023 büyük tutulma sonrası 6 aylık süreçte etkilerini büyük ölçüde yaşayacağız. Kart sembolikleri olumlu umut vaad ettiğinden iyilerin kazandığı bir süreç olacak.
Zaman ise her şeyin ilacı şifası
Aydınlık- Denge
Karanlık- Şeytan
İki melek
Tarotun mesaji karanlığın içinde aydınlığı, aydınlığın içinde karanlığı görmeli yasamalı dersler almalıyız. Unutmayalım önemli olan aydınlık yolu herkes yürür. Mesele karanlık yolda ışığı aramaktır.
Hayrımıza bütünümüze şifa farkındalık ile 🙏♥️
KarmaAstrolog Lilith
 
Rune Okulu - kerim ali
Üst