KİŞİYE ÖZEL ZİKİR ÇALIŞMASI

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
evet razyel yapıyorum neden sordun?
sadece merak ettim.Kimse yanlis anlamasin ama bana genelde eskiden bu yana hep zikir yapan insanlar biraz tuhafima giderdi,ne bileyim biraz "degisik" geliyordu bana,bilmiyorum belkide Avrupa Kültüründe yetisdigim icindir ama gercekten cok farkli geliyordu bana.Iste cesitli kelimleri bayginlik gecirene kadar tekralama veya toplu zikir törenlerindeki yasananlar bana cok ilginc ve birazda abnormal geliyordu acikca söylemem gerekirse,özelikle bayanlarin zikir yaptiklarini düsünmezdim ve bilmiyordum demek ki oluyormus,ne kadar güzel birsey.Zikirdeki sistemi ve calisma mekanizmasini anlamaya calisyorum belki böylece zikir konusunda da pozitif düsüncelere sahib olabilirim yada en azindan zikiri da iyi anliyabilmekle beraber kendi calismalarima da basliyabilirim degilmi ama.

A

angeldream

sadece merak ettim.Kimse yanlis anlamasin ama bana genelde eskiden bu yana hep zikir yapan insanlar biraz tuhafima giderdi,ne bileyim biraz "degisik" geliyordu bana,bilmiyorum belkide Avrupa Kültüründe yetisdigim icindir ama gercekten cok farkli geliyordu bana.Iste cesitli kelimleri bayginlik gecirene kadar tekralama veya toplu zikir törenlerindeki yasananlar bana cok ilginc ve birazda abnormal geliyordu acikca söylemem gerekirse,özelikle bayanlarin zikir yaptiklarini düsünmezdim ve bilmiyordum demek ki oluyormus,ne kadar güzel birsey.Zikirdeki sistemi ve calisma mekanizmasini anlamaya calisyorum belki böylece zikir konusunda da pozitif düsüncelere sahib olabilirim yada en azindan zikiri da iyi anliyabilmekle beraber kendi calismalarima da basliyabilirim degilmi ama.

anladım sevgili razyel biz valla öyle kendimizden geçer gibi yapmıyoruz :) titreşimi yakalamaya çalışıyoruz sadece ben mantrada çekerim zikirde bazı kalıpları yıkmak lazımdır özellikle bize islami değerleri yanlış aşılayan bilgileri....

erkan89

Banlı Kullanıcı
razyel biz öyle zikir çekmeyiz :) biz metalci rap çi elektrocu her neyse tabirlerini fazla bilmem onlar gibi başımızı sallamıyoruzz :) meditassyon yapıyoruzz bazen meditasyondan sonra belli bir ritim tutturup duyabileceğimiz yükseklikte bir sesle söylüyoruz meditasyon şart değil tabii ki sadece daha iyi hissettme vs.. için yolda yürürken az bir sesle yada içinden tekrarlarsanda olur ben yapmaya başlıyorum bugün... zikir törenlerindekileri ben tasvib etmiyorum kendilerince doğru olsada...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
razyel batı kültüründe yetiştiğini söylemişsin peki erkek değilde neden kadınların zikir yaptığını düşünmezdin açıklar mısın? ben eskiden zikir törenlerine katılırdım, semaya kalktığımız da olurdu kimi zaman..hayatımda yaşadığım o deneyimleri duyguları hiç bir yerde yaşamadım.. nefesin neminden duvardan tavandan şıpır şıpır yağmur damlaları düşerdi tepemize..
erkan89 tasvib etmemeni anlayabiliyorum şu ortamda doğru insnalara rastlamak inanmak çok zor.. ancak su da bir gerçek ki topluca yapılan zkrin titreşimi tek olarak yapılandan daha yüksek oluyor..sanki tavan göğe açılır yükselirdik biz zikirlerde..

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
razyel batı kültüründe yetiştiğini söylemişsin peki erkek değilde neden kadınların zikir yaptığını düşünmezdin açıklar mısın?
Aciklarim! Neden düsünmezdim,bilmedigim icin ve neden bilmiyorum cunkü hic görmedim.Bayanlarin zikir yaptiklarini yada Türkiyede özel toplu zikir törenlerinde yer aldiklarini görmedim.Zikir törenlerinde yer almissin ve anladigim kadariyle oldukca güzel seyler yasamissin,bu güzel ve ayrica burda sizin zikir yapmaniza karsi cikan kimse yok.Ben sadece gereksiz yere cinlenmeyin diyorum;)Tavandan sipir sipir yagmur damlalari düserdi bize diyorsun,benim bu tarz idaalar karsisinda birseyler söylemem yanlis olur.Birde sunu düsünmek gerekir örnegin sizin akliniza siginarak,ya razyel diye zikir uygulamasi yapsaniz yada ya mustafa kemal diye zikir yapsaniz aceba nerelere yükselirsiniz yada da faydali olmazmi ? Ben acikca bunlara inanmiyorum ve inanmak zorunda da degilimdir!;).Ama sevgili kardesim Angeldream ve senin dedigin gibi,zikirde önemli olan gerekli altayapiya sahip olup o gerekli titresim seviyesini yakalamktir.

jazzminn

Kayıtlı Üye
yasemin dalgıç 03/03/1975 Balıkesir , ama yalnız doğum saatimi maalesef bilmiyorum, ve öğrenemiyorum.(saate bakan olmamış, annemde vefat etti) doğum saatsiz olmazmı acaba? sevgiler....

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
razyel biraz sakin ol canım, sanki bir sinir titreşimi alıyorum senden.Halbuki bir yandanda hissediyorum ki sende ilim var görgü var ama korkudan kaçırtıyorsun beni vallahi..
yağmur damlaları düşerdi demem gerçekten tepeme yağmur yağardı manasında değil ve ayrıca iddaada değil.. 37 derece vucut sıcaklığına sahip 50 kişi biraraya 5 m2 bir alanda toplansa ve nefes alırken Al verirken Lah dersen hece hece o nefesin o titreşim toplamı ile tavanda oluşan buhardan ve o buharın toplanıp üstümüze yağmur gibi yağmasından bahsetmiştim ancak tabiki sen imagine edemediğin için bunun bir iddda olduğunu düşünmen normal, açıklamam eksik olmuş zaten..Kadınların zikir töreninin nasıl oldğunu bilememen normal zaten o topluluğa zikre erkekler alınmaz Razyel, tüm kadınlar beyaz giyer, bazen hal gelir bayılanlar olur, görgü açılır.. Ayrıca yaradan Allah varken niye senin adınla zikir çekeyim ki? Ayrıca belirtmem lazım kinayeni aldım, zikirlerimizde Zübeyde hanım oğlu mustafa kemale her zaman dua ettik hiçbir zaman atlamadık..Esaretten kurtardığı ibadetimizi özgürce yapabilmemiz için gereken demokrasiyi sağladığı içinde hep ruhuna dua ettik şükür ettik Allaha.. Her tesettürlüyü devletimize bir düşman olarak düşünen zihniyetler çok rahatsız edici. Saçlarım açık isteyen görsün rahatlasın saklı bir şeyim yok.. beynim bana ait içini göremez kimse Allahtan başka..Cinlenme kısmına gelince artık heryer cin, şeytan, şer artık..Allaha zikirle cin toplanıyorsa buyursunlar beraber zikredelim, şükredelim Allaha, kimseyi geri çevirmem, hiçbirinden korkmam.

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
Al verirken Lah dersen hece hece o nefesin o titreşim toplamı ile tavanda oluşan buhardan ve o buharın toplanıp üstümüze yağmur gibi yağmasından bahsetmiştim ancak tabiki sen imagine edemediğin için bunun bir iddda olduğunu düşünmen normal,
hayir.Bunun imagine etme konusu ile uzaktan yakindan bir ilgisi yoktur canim.Sen kendini ifade edememissin ve o yüzden yanlis anlasilmissin Dynamic Apnea.;)
zikirlerimizde Zübeyde hanım oğlu mustafa kemale her zaman dua ettik hiçbir zaman atlamadık..Esaretten kurtardığı ibadetimizi özgürce yapabilmemiz için gereken demokrasiyi sağladığı içinde hep ruhuna dua ettik şükür ettik Allaha.. Her tesettürlüyü devletimize bir düşman olarak düşünen zihniyetler çok rahatsız edici
Gercekten cok etkileyici.Cok tesekür ederim.Burda tesetürü karsi cikan yok yine yanlis anlamissin.Burda tesetürlü olmiyan insana "düsman"gözüyle bakilmasindan bahsediyorum.Özgür liberal Demokratik ve Uygar toplumlarda herkes Din özgürlügü konusunda serbestir ama Din özelikle Türkiyede hep yanlis degerlendirilmketedir.Sosyalesmeye ve kalkinmaya dogru adim atan bir Ülkede ,Teröre karsi mücadele aninda insanlarin dinini tartisma konusu yapan zihniyetlerden bahsediyorum ben burda,Gencecik kizlari yukardan asaya carsafa sararak zülm eden örümcek beginlilerden bahsediyorum ben burda.Neyse saysam bitmez.Zikir gercekten cok güzel birseydir Dynamic.Aslinda bir cesit spor gibidir billiyormusun,neden? Örnegin ben gidip spor misal fittness yaptigimda yada zor durumda bulunan bir garibe bir zavaliya el uzatip ona yardim etigimde senin "Zikir törenlerinde"yasadigin o pozitif duygulardan belkide cok da güzelini yasiyorum,gercekten.Bir dene istersen.Bu duygulari yasamak icin 5m2 karelik alanlarda bayginlik gecirene kadar ayni kelimeyi 100000 defa tekrarlamak zorunda degilsiniz ama faydasini görüyorsan buyur.Bak sende bir cesit sporcusun yanilmiyorsan,daliyorsun? Kendi kisisel dalma rekorunu kirdiginda bir insanin ne kadar mutlu olabilecegini billiyorsundur heralde?Yani güzel kardesim,insan oglu kendi ruhunu "beslemelidir"onu ac birakmamalidir,ben bunlari sana anlatmaya calisiyorum.Burda önemli olan Allaha yakin olmak,onunla bütünlesebilmek onu sevmek ve bunuda karsilik beklemenden yapmak,bu duyguyu yada senin tabirinle bu titresimi yakalamak icin ilaki günde bes vakit namaz kilip yalvarmak zorunda degilsin,bundan cok Allaha Hizmet etmek zorundasiniz,ama sizler cogunuz hep kendinize Hizmet ediyorsunuz,banas burda hikaye anlatmayiniz Arkadaslar,Dürüst olan ve kendinizice bir sorun,ben bugün Allah icin ne yaptim.Yada söyle diyeyim Allah askina kimse yanlis anlamasin,benimde özelikle umreye gidip tesetürlü olan yakinlarim var ama bunun neden böyle olmasi gerektigini billmiyorsunuz.Bakin bunlar gerkesiz seyler.Herseyden önce insan olmaktir önemli olan,insanlarin kendilerini hakim olamadiklari icin diyorsan benim zaten sana söyliyecegim bir sözüm olamaz.Ben neden saklanayim,neden kendimi degistireyim,sen insan olmaya baksana! Genel yaziyorum üzerine alinma.Allahi seversen karsiliksiz seveceksin.Malesef bugünün Türkiyesinde hala dinimizi tartisiyoruz,her telden ayri bir ses cikiyor bende diyorum ki birakin artik insanlari.Birakin önce karinlarini doyursunlar,Birakin sosyalessinler birakin yücelsinler.Neden herseyi sorgulamadan kabul ediyorsunuz? Neden özünüzü inkar etmekten rahatsizlik duymuyorsunuz Arkadaslar.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
ilahi razyel iyi yakaladın beni..kendimi her zaman ifade etme sorunum vardır. Çoğu zaman kişi bir şey söylemeden ne diyeceğini kestirebildiğimden olsa gerek hiçbirşeyi doğru dürüst anlatamam:pgülüyorum artık halime..endorfin seretonin salgılamaktan bahsediyorsun herkes işte kendine nefsine uygun olanı, yetiştirilirken yaşadığı ortamda ne öğrendiyse onu yapıyor işte o şekilde mutlu oluyor. konuşacak tartışacak çok şey var bu konu çok derin sen de biliyorsun. Zikir konusu gelince sadece yaşadığım bir konuyu anlatayım demiştim bak nerelere kadar geldik..Ama sen de bir öfke bir kin var sanki. Takdiri ilahi herşey, bırak kendi haline.Er ya da geç bir şekilde kavuşacağız sevdiklerimize.Zamana bırak akıp gitsin herşey. Dönüp baktığımızda ise dünyevi şeyler çok ama çok boş gelecek bizlere..Kendine iyi bak..Başka konularda da yazılarını bekliyorum laf yetiştirmek dışında:p ciddiyim..derinsin anlat öyleyse sende ne var ne yok?
Sevgiler, mutluluklar seninle olsun.Sen de biraz yumuşak ol sevgiler sana uçarken sana konduklarında bilsinler doğru yere geldiklerini.

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
konuşacak tartışacak çok şey var bu konu çok derin sen de biliyorsun. Zikir konusu gelince sadece yaşadığım bir konuyu anlatayım demiştim bak nerelere kadar geldik..Ama sen de bir öfke bir kin var sanki. Takdiri ilahi herşey, bırak kendi haline.Er ya da geç bir şekilde kavuşacağız sevdiklerimize.Zamana bırak akıp gitsin herşey. Dönüp baktığımızda ise dünyevi şeyler çok ama çok boş gelecek bizlere..Kendine iyi bak..Başka konularda da yazılarını bekliyorum laf yetiştirmek dışında
Benim burda seni "yakalamaya"ihtiyacim yok,öncelikle bunu bilmeni isterim.Senin bir yerde hata yaptigini tespit etiysem sana yardimci olmak amaciyla seni bu konuda uyarmak benim hakkim,bu hem senin hemde benim icin gecerlidir.Ben elestiriye acikim,sen degilsen bunu bastan söylemek zorundasin.Bilmiyorum sen ne dediginin farkindamisin,beni laf yetistirmek ile suclamisin oysa ki ben önceki mesajlarmda genel bir vurgulama yani bir aciklama yapmis bulunmaktayim,sonra sen gel bana emoticonlarinla dil uzatip hakaret et.Öfke ve kin konusunda hakkli olabilirsin ama kendimi rahatlatmak amaciyla saga ve sola saldiracak kadar karektersiz degilim.Ben gercekleri anlatirim ve olanlari söylerim.Özelikle genel aciklama yaptigimi söyledim ve altini cizdim,buna ragmen herseyi üzerine alinip beni laf yetistirmek ile sucluyorsun.Herneyse onuda unutum gitti ama lütfen bakin,birbirimizi suclamiyalim ve kimseye iftra atmiyalim.Oldukca dürüst ve karakterli bir kisilige sahipsin,ben sadece sana yardimci olmak istedim,yaptigin hatalarini düzeltmek adina sana destek oldum ama beni yanlis anlamissin.
Dedigim gibi benim kimseyi "köseye sikistirmaya"falan ihtiyacim yok,ben kendimi burda kimseye kanitlamak zorunda degilim,o konuda gayet rahatim.Sevgiler ve mutluluklar seninlede olsun.Sende biraz anlayisli ol ve lütfen biraz özelestiri yapmaya gayret göster.Laf yetistirip insanlari köseye sikistirmam disinda mutlaka bendende ilginc paylasimlar gelecektir.Umarim sende insanlara iftira atmaktan vazgecip biraz relax olmaya calisirsin.

arwen

Kayıtlı Üye
01,05,1980 23:00 kocaeli saliha
şimdiden teşekkür ederim

Pantea

Kayıtlı Üye
Konu dagilmasin hepimiz kisye ozel zikirlere devam edilmesini bekliyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...