Kendinize rastlamak

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Birisiyle karşılaştığınızda kendinizle karşılaşırsınız aslında.
Benliğiniz, size kendisini takdim eder. Karşınızda duran kişi
sizin bir suretinizdir. O kişiyi karşınıza çıkaran bir peri vardır
içinizde. Pek çok formlarda belirirsiniz kendi önünüzde; lakin
bunların hepsi sizin kendi yansımalarınızdır. Bu yansımalar hakkında
ne hissederseniz hissedin sizin bir yanınızı ortaya koyar onlar. Bu size uzak göründüğü denli ürkünç de gelir.
Korkunç canavarları kendi kendinize davet ettiğinize inanamazsınız.
Güzelliği ve güzel ruhları da kendinizin davet ettiğine inanamazsınız.
Herhalukarda sizin bir yönünüz, sizin bazı düşünceleriniz, önünüzde
ortaya çıkmaktadır. Karşılaşan kişi de, bu şekilde ortaya çıkan kişi
de bunu bilmeyebilir. Ancak, burada görünmez bir işbirliği vardır.
Birgün karşınıza perişan bir dilenci çıkabilir, ya da varlıklı bir işadamı, ağlayan bir çocuk, acelesi olan bir insan, bir adam ya da bir kadın, yaşlı veya genç; bunların hepsi sizsiniz. Mümkün olan her nevi kombinasyon sizsiniz. Zaten sizin kendiniz oldukları için bu kişiliklerin hepsini gayet iyi tanırsınız. Sizden bir parçadır onlar, sizin bir yanınızdır. Onların hepsi sizsiniz.
Tüm bunlara yoldaki sarhoş bir adamı da ilave edebiliriz, ona karşı ya bir empati besler ya da onu suçlarsınız; zira içinizdeki bir şeylerin
tezahürüdür o adam. Polisleri ve hırsızları görürsünüz çünkü siz hem yakalayan, hem de yakalanansınız. Hem iyi çocuk, hem de kötü
çocuksunuz. Bilinen her nevi kılığa girmiştiniz. Buna rağmen kendinizi kandıramazsınız. Önünüzde duran yabancılar değildir bunlar. Onları teşhis etmek istemeyebilirsiniz. Lakin herhalukarda onların herbiri sizsiniz.
Bir konsere gittiğinizde hayatınızda yarattığınız harikulade bir müziğe tanıklık edersiniz. Bir futbol maçına gittiğinizde oyuncuların hepsi sizsinizdir aslında; ev sahibi takım ya da konuk takım, kaybeden ya da kazanan, faul yapan ya da faul yapılan. Karakterleri belirler ve rol dağılımını yaparsınız.
Hem yönetmen hem de yapımcısınızdır. Hain kişi ve de meleksinizdir.
Tüm rolleri oynarsınız. Hainlerin ve meleklerin ne olduğunu bilirsiniz.
Onların adımlarıyla yürümektesiniz.
Karşınızda tezahür eden herkes sizin konuğunuzdur. Onları davet etmiş olduğunuzu hatırlamayabilirsiniz, fakat onların varlığını inkar da edemezsiniz.

Belki de davetiyetinizi çok uzun zaman önce yazmıştınız ve onlara bugün ulaşmıştı o. Belki de istemediğiniz bir şey için uzun uzun düşünmüş ve onu kendinize çağırmıştınız.
Bu, bir haketme meselesi değildir. Suçlama ya da pişman olma meselesi değildir bu; lakin bir mesuliyet halidir. Hayal mahsulu ortaya çıkan bir hata da yapılmış olsa, örneğin bir kişiliğin yanlış tasavvur edilmesi gibi, farketmez. Artık sorumluluk sizdedir. Peronda duran sizsiniz. Hangi trene bineceğiniz size bağlıdır.
Binebilir ve tekrar inebilirsiniz. İteklenip sıkıştırılabilirsiniz. Orada olan sizsiniz.
Oraya nasıl gitmiş olduğunuz, çözümleyeceğiniz bir mesele değildir. Oraya gitmişsinizdir.
Kainatın reaktörü ve dinamosusunuz.
Onun ekseni ve merkezisiniz.
Sürecin kendisisiniz ve süreci işleyensiniz ve de neticesiniz.
Nesne ve öznesiniz. Geçişli ve geçişsiz fiilerin kendisisiniz. Özel isimlersiniz, cins isimlerisiniz.
Bunun iyi tarafı, istediğiniz herşey olabileceğiniz ve istediğiniz herkesle bir arada olabileceğinizdir.
Mevcut dünya sizin yaratınızdır.

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
angel bunlar alıntı mı? yoksa şairene yönün m?

Winchester

Kayıtlı Üye
angeldream kitap yazmayı düşünüyor musunuz bilmiyorum ama öyle bir planınız varsa ilk alacaklardan biri ben olacağım :) Yazdığınız herşey okuyucuda pozitif bir etki yaratıyor.

Bu arada,konudan biraz bağımsız olacak ama başlığı gördüğümde çağrıışım yaptı.Soul Mate/Twin Flame konusunda bilginiz var mı? Gerçeklik payı var mıdır?

erkan89

Banlı Kullanıcı
angledream harikasın, yine çok güzel bir yazı daha...

ruhum

Kayıtlı Üye
kendi realitemizi kendimizin oluşturduğuna dair güzel bir yazı elinize sağlık gene harika hazmedilebilir bir yazı çıkmış ortaya :)

A

angeldream

angeldream kitap yazmayı düşünüyor musunuz bilmiyorum ama öyle bir planınız varsa ilk alacaklardan biri ben olacağım :) Yazdığınız herşey okuyucuda pozitif bir etki yaratıyor.

Bu arada,konudan biraz bağımsız olacak ama başlığı gördüğümde çağrıışım yaptı.Soul Mate/Twin Flame konusunda bilginiz var mı? Gerçeklik payı var mıdır?

evet kitap çıkarmayı düşünüyorum :) Soul Mate/Twin Flame ruh ikizi hakkında az çok bilgim var.Yakında bu konuda birşey yazarım.

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
angel sen aşmışsın, mirvana ya ulaşmışsın. Üstelik çok da gençsin. Yazıların öyle keyf veriyor ki.. Harcama kendini :)

A

angeldream

angel sen aşmışsın, mirvana ya ulaşmışsın. Üstelik çok da gençsin. Yazıların öyle keyf veriyor ki.. Harcama kendini :)

:) sevgili sweep haşa nirvanaya ulaşmak değil amacım sadece yol göstermek bilgi dağıtmak yaşım 34 :) yarına kalırmıyım bilmem o yüzden her anı ölecekmiş gibi yaşamak daha iyi ne biliyorsak paylaşmak özellikleki arkadan gelenler iyice hatırlasın yolunu....

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
çıçıçı, ne ölmesi, daha yarıya bile ulaşmamışsın, üstelik sen zaten meleksin...

Konulara çok farklı boyutlarda bakıyorsun ( bazıları uçuk gözükse de :) ). Şahsen kendim adıma bu zamana kadar dikkat etmediğim çok şeyin farkına vardım. Yazılarını okuyan arkadaşlar, eminim ki kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak çok şey bulacaklardır

silwer

Kayıtlı Üye
angeldream her yazını okuduğumda pozitif bir enerjiyle doluyorum ..eline yüreğine sağlık.. samimiyetini, sıcaklığını her kelimende yansıtıyorsun. Bu kitap işini mutlaka gerçekleştir .. Sevgiyle kal

origanum

Yönetici
yazılarınızı hep ilgiyle okuyorum, teşekkürler, bu yazı da bana çekim yasasının sürekli işbaşında olduğunu hatırlattı, dağılmama fırsat kalmadan toparlanmamı sağladı

reidikonto

Kayıtlı Üye
enteresan geldi bana ama güzel çalışma olmuş ama eger alıntı deqilse :)

vivalavida

Kayıtlı Üye
Hayattaki her şeyin bir anlamı olması ne güzel. Hiçbir şey tesadüf değil, karmakarışık bir ağ.:)

Bazı şeyleri bir daha düşünmemi sağladı, teşekkür ediyorum.:)

BeYaZ GeCe

Kayıtlı Üye
ben yazılarınızla ilk defa karşılaşıyorum..etkileyici ... okuduğunda insanın içini dolduruyor... bizde eksik kalmış cümleleri tamamlar gibi.. bu güzel paylaşım için teşekkürler..

Sultan Mirza

Kayıtlı Üye
dikatimi cekti acaba siz nasil guest olarak yazi yazabilen tek kisi oluyorsunuz. gizlenmeniz gereken bisey mi var sayin angeldream su filmlerdeki kendini gizleyen sairler gibi. site sahibi oldugunuzu dusundum bazen. kotu turkcem icin uzgunum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
dikatimi cekti acaba siz nasil guest olarak yazi yazabilen tek kisi oluyorsunuz. gizlenmeniz gereken bisey mi var sayin angeldream su filmlerdeki kendini gizleyen sairler gibi. site sahibi oldugunuzu dusundum bazen. kotu turkcem icin uzgunum.
Bu yazı 25-10-08 tarihinde yazılmış. Yani eski. Siz yeni üyelerden olduğunuz için bilmemeniz normal ama Angeldream eski moderatörlerden. Yani eskiden orada site moderatörü yazıyordu. Sonra yanlışlıkla nicki silindi bir sistem hatasından dolayı. Tekrar aynı biçimde kaydetmeye çalıştık fakat bazı çakışmalar yüzünden böyle kaldı. Ortada bir gizem yok ne yazık ki. :)

Sultan Mirza

Kayıtlı Üye
sagolun aciklamaniz dan dolayi ben de eski filimlerndeki sairler gibi kendini sakliyor sandim :) keske o kisi simdide olsaydi guzel yazilar yazmis.