kader dua ile değişir mi

dünyalı

Kayıtlı Üye
kader değişmez. O biz anne karnına düştüğümüz zaman şekil alır. Belkide ruh üflendiğinde başlıyordur döngü...

Fakat bunu şununla karıştırmamak lazım.....Mesela siz polis olmak istiyorsunuz amannn kaderimde varsa polis olurum zaten derseniz muhtemelen olamazsınız :) Çünkü burda üzerinize düşen sorumluluğu almayıp çabalamayıp olmayınca da kaderimde yokmuş derseniz bu saçma olur....

Kader aslında bir yere kadar bizim davranışlarımıza göre hayatımızın mükafatıdır...

Bazen hiç hesapta olmayan şeyler yaşanır üzer kırar yaralar önemli olan bu yaşananlarla yeni yolculuğuna nasıl başlayacagındır...

örnek olarak veriyorum Herkesin anası babası başında olupta ona taht kuracak hali yok. Anne babası olmayan birey hayatın pisliğiyle daha kolay tanışabilir. Kız olsun erkek olsun bu durumundan farklı şekillerde faydalanmak isteyen kişilerle bir araya gelebilir. İyi birisi olabilir bu insan...Ana babadız yetimlete öksüzlere yol gösteren olabilir ellerinden şevkatle tutan birisi olabilir....Yada Ben sokak çocuğuyum pislik benim ruhumda var der ve ona yönelebilirde mevcut durum bu yani kader seçimin senin alacağın karara göre belirenir süreci sen yönetecensin ve yaşayabileceğin bu süreç zaten Rabbimiz tarafından ezelden biliniyordu kader budur kaza ile başa gelir ve yaşanır

Son düzenleme: