İstihare ile ilgili sorularım.

galip63

Kayıtlı Üye
İyi forumlar dilerim herkese. İş hayatımla ilgili bir karar vermem gerekiyor ve istihareye yattım ama sonuç alamadım. Benim yerime istihareye yatmaları için eşe dosta rica ettim ve ikisi de siyah-kırmızı renkler gördüklerini söylediler. İstiarede hayırlı mı diye öğrenmek istediğim şey benim için mantıklı olan seçim fakat olumsuz cevap gelmiş. Buna göre hareket etmeli miyim ? Hayırsız cevabını aldığım yola girmemin sonucu ne olabilir ? cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Y

yay

Allah affetsin ama istihareyi biraz tarota benzetiyorum, herkesin yorumu farklı olabilir :D belki de o kişinin en sevdiği renk siyahtır mesela... Başkası sizin adınıza istihare yapsa bile o işi bilen sizsiniz, konuyla ilgili sonucu kestirebilecek olan da sizsiniz; iş tecrübenizi hafife almayın derim. Konuyu bilmediğim için üstü kapalı bu kadar yorumlayabildim.

pinnar

Kayıtlı Üye
İş
gıda teknikeri
Allah affetsin ama istihareyi biraz tarota benzetiyorum, herkesin yorumu farklı olabilir :D belki de o kişinin en sevdiği renk siyahtır mesela... Başkası sizin adınıza istihare yapsa bile o işi bilen sizsiniz, konuyla ilgili sonucu kestirebilecek olan da sizsiniz; iş tecrübenizi hafife almayın derim. Konuyu bilmediğim için üstü kapalı bu kadar yorumlayabildim.
Konuyla ilgili detaylı bir bilgiye sahip değilim fakat belirtmiş olduğunuz gibi kişinin sevdiği renk o ise olumludur diye bişey olacağını sanmıyorum.

Y

yay

Konuyla ilgili detaylı bir bilgiye sahip değilim fakat belirtmiş olduğunuz gibi kişinin sevdiği renk o ise olumludur diye bişey olacağını sanmıyorum.
Istihareye yatan kişinin bilinçaltı ne kadar berrak önce onu sorgulamak lazım; Allah dostu salih/saliha biri değilse bence çok da verimli bir sonuç alınamaz. Soruyu direkt Allah'a sormak daha mantıklı :) işaretleri takip edene Allah çok güzel yanıtlar veriyor.

pinnar

Kayıtlı Üye
İş
gıda teknikeri
Istihareye yatan kişinin bilinçaltı ne kadar berrak önce onu sorgulamak lazım; Allah dostu salih/saliha biri değilse bence çok da verimli bir sonuç alınamaz. Soruyu direkt Allah'a sormak daha mantıklı :) işaretleri takip edene Allah çok güzel yanıtlar veriyor.
İstihare hayırlı ya da değil diye öğrenmek için, Allah gösterirse görebilirsin öyle değil mi? Yani yanıt Allah'tan. istihare ye başka kimden bişey umarak yatilabilir 🤗

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Bende vakti zamanında istihareye yattığımda bir balkon dolusu büyük küçük kırmızı uğur böceği görmüştüm. Uğur böceklerini çok severim fakat yaptığım zaman istihareye o açııdan bakmamıştım. İçeriği çok dğeişikti ve olaylara takılmıştım. Şimdi düşünüyorum da tercih ettiğim şey hiç hayırlı olmamış hayatım için. Şimdi bunu görebiliyorum. Emin olmak için tekrar tekrar yapın, yaptırın. Kırmızı ve siyah hayırlı değil derlerdi istihare için kendi açımdan haklı gördüm diyenleri.