İstemeyi İste!!

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Şu hayatta herhangi bi konuda sınanmayan tek bir kişi çıkaramayız,mümkün değil.Herkes bi konuda mutlaka sınanır.İnsan bazen takâtsizde hissetse önemli olan sabır gösterebilmek,istemeye devam etmek.Mutlaka her sınav sonuçlanır.

jun_jandi

Kayıtlı Üye
İstediğin sey ne ise ask ta ...önce onu ver.... belki vermeden almak istiyorsundur.... ha bir de su var tabii.... her sey dua ile bitmiyor..... sen önce dogru seyleri yapacaksın.... dua tamamlayıcıdır
namaz kılıyordum dua ediyordum zikir cekiyordum onlara guvenerek mektup verdim cocuga ve ilk defa askımı itiraf ettim bana demedigi kalmadı canım cok yanıyo hangi büyüyü yapabilirim kolay ama o beni yanında istemiyo uzaktan etki eden büyü var mı? büyüye karsıydım ama ask bu hale getirdi beni özelliklede sevgilisinden ayrılsın bana asık olsun istiyorum ne olur yardım edin

virgo

Kayıtlı Üye
O'ndan başka hiçbir şeyi istememeyi istiyorum O'ndan. Bunu isteyince başka birşey istemeye yüzüm kalmıyor zaten:)
yanlış yapıyorsunuz. hem de çok... çok mu gençsiniz... Aşk acısına bu kadar takılmayın. Hayatta aşk acısından daha büyük acılar var.... Ayrıca isteklerinizi o benı sevsın dıye degıl. beni seveni ver diye yaparsanız sızı seven bırı gelecektır. ve o geldıgınde sız bu askı unutursunuz. Kişileri ıstemek yanlıştır. OLAYI ıstemek dogrudur. Kişiyi çok sevmek taparcasına olursa bu ise çok daha üzücü sonlar getirir.... o ölürse yasayamam dersin o ölür ve sen öyle bir yaşarsın ki.... yıllar gecer unutursun da ve o hala ölüdür... düşüncelerine gem vurun. düsüncelerinizi kontrol altına alın....

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
yanlış yapıyorsunuz. hem de çok... çok mu gençsiniz... Aşk acısına bu kadar takılmayın. Hayatta aşk acısından daha büyük acılar var.... Ayrıca isteklerinizi o benı sevsın dıye degıl. beni seveni ver diye yaparsanız sızı seven bırı gelecektır. ve o geldıgınde sız bu askı unutursunuz. Kişileri ıstemek yanlıştır. OLAYI ıstemek dogrudur. Kişiyi çok sevmek taparcasına olursa bu ise çok daha üzücü sonlar getirir.... o ölürse yasayamam dersin o ölür ve sen öyle bir yaşarsın ki.... yıllar gecer unutursun da ve o hala ölüdür... düşüncelerine gem vurun. düsüncelerinizi kontrol altına alın....

Yeni gördüm :D Yanlış alıntı yapmış galiba zira söylediklerimle hiçbir alaka göremedim.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Alıntıyı doğru yapmışta yanlış anlamış seni.Bildiğin sevgili aşkı zannetmiş Yaradan aşkını..:)

Tasavvuf merakının çığ gibi kalbimde büyüdüğü zamanlardı. Bir konuya bakarken birden eski bir mesajım karşma çıkınca çok heyecanlanıyorum bakalım ne yazmışım diye :D

maviorman

Kayıtlı Üye
Allah vermeyeceği şeyi istetmezmiş,kabul etmeyeceği duayı yaptırmazmış.Bazen isteklerimiz çok istememize rağmen olmuyorsa vardır bir hayır diyerek başka niyetlere istekli olalım.İstemeye devam edelim,birinden biri elbet verilecektir.
Ben sadece eşim geri dönsün ,ailemiz dağılmasın tekrar bir araya gelelim istiyorum . Allah kabul etmeyeceği duayı yaptırmazmış yazmışsın ,ne güzel yazmışsın ..fakat o kadar çok dua ettim ki ,artık inancımı sorgulamaya başladım ve bu beni vicdanen daha çok yıpratıyor ,şeytan vesvese veriyor uyma diyorum , gitgide benden iyice uzaklaştı . Neyi nerde yanlış yapıyorum . Niyetim hiç kötü değil . Dua etmek istiyorum ama artık içimden gelmiyor ,?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben sadece eşim geri dönsün ,ailemiz dağılmasın tekrar bir araya gelelim istiyorum . Allah kabul etmeyeceği duayı yaptırmazmış yazmışsın ,ne güzel yazmışsın ..fakat o kadar çok dua ettim ki ,artık inancımı sorgulamaya başladım ve bu beni vicdanen daha çok yıpratıyor ,şeytan vesvese veriyor uyma diyorum , gitgide benden iyice uzaklaştı . Neyi nerde yanlış yapıyorum . Niyetim hiç kötü değil . Dua etmek istiyorum ama artık içimden gelmiyor ,������
Kabul olmayan dualarımı yazarsam koca bir liste çıkar.(Henüz kabul olmayan diyeyim belki de inşaallah olacak.)Dua kabul olmuyorsa niyet kötüdür diye birşey yok.Tam tersi Allah sevdiği kuluna dua etmeyi nasip eder.Herşeyin bir zamanı var ve o zaman bizim algıladığımız şekilde işlemiyor Yaradan'da...Sakın umudunuzu kaybetmeyin.Duaya devam edin.Hacı Bayram Veli 43 yıl Ya Muız esmasına devam etmiştir.Ben duasız 'ben'olmam o kadar alışmış dilim.Bir iki gün etmeyince eksik,tuhaf hissediyorum kendimi.Galiba ben bıraksamda dua beni bırakmayacak.:)
Şu detayı da ekleyeyim yalnızca sıkıntıya düşünce dua ediyorsanız bu yanlış.Ben en mutlu anımda da dua ediyorum.Dualarınızı her anınıza yayın.

berkot

Banlı Kullanıcı
genel anlamda bu felsefeye inansam da
züğürtlük, çaresizlik ve korkaklığın geldiği son noktanın avuntu cümleleridir bunlar
istemeyeceksin, alacaksın !

albus

Kayıtlı Üye
Yazan kişi embriyo gibi saygın bir insan. Sizi temin ederim ki bu hakaretler kendinden ve çoğumuzdan uzaktır. Lütfen sadece anlamaya çalışın ve maddeci yaklaşmayın bu yazıya

Niidos

Kayıtlı Üye
Mükemmel bir anlatım olmuş gerçekten, böyle bi forum arıyordum ilk okuduğum konuda aradığımı buldum sanki:)