ismi azam sırları büyük dualar kitabı hakkında bilginiz var mı bu kitap tam olarak nedir?

Retro

Kayıtlı Üye
İsmi azam alimden alime değişir.

Esma-ül hüsna, "güzel isimler" demektir. Kainattaki isimler, esasında durumları ve olușları tanımlamak içindır. Bütünü olușturan ve döngüselliği devam ettiren tüm yardımcı alt durumların mühürleridir esmalar.

Esma, sema, isim hatta bismillah aynı kökten gelir. Semalarla doğrudan ilişkilidir.

Ismi azam bütünün içindeki role göre değişir :

Bir hastanenin ismi azamı Șafi esmasıdır.
Bir mahkeme salonunun ismi azamı Adl esmasıdır.

Peki bir hastanede de adl esması mutlak unsur olarak tecelli etmez mi? Tabi ki eder. Peki bir Mahkemede suçsuz olduğunun onanması sana şifa olur mu? Kesinlille. Orda da şifanin devamlılığı var.

O halde tüm esmalar birbirlerinin sürekliliğini oluşturarak aslında teke hizmet ederler.

Belli esmalardan mahrum kalınan ve o esmanın da zaruret oluşturdukları duruma göre ismi azamın kilit esması da değişir. Çünkü Allah katında durumlar vardır. Ademe esmalar öğretildi demek aslında ademe semalar (bütüncül gizemin tek kadrajdaki sırrı) öğretildi demektir.

Son düzenleme:

marvel639

Kayıtlı Üye
Bütün isimler ismi azamdir.Senin o esmaya yaklaşimina göre değişir.
İsim kaderdir.Söz herşeyi etkiler.İsmin enerjisine göre alemde herşey tezahür eder.Mükemmel bir matematiksel enerji vardır.Bu matematiksel enerji olayları kaderi belli eder.Ve asla Allahtan başkasi biri tarafından kontrol edilemez.Kontrol edenlerde kismidir.Alemde bir zerredir.Ama yine de yüksek boyutlara çikalana bilir.Hz.Suleyman örneği gibi.
Esmalar birer okyanusdur.Ve sonsuz sayıda sırları vardır...

abc123

Kayıtlı Üye
Bütün isimler ismi azamdir.Senin o esmaya yaklaşimina göre değişir.
İsim kaderdir.Söz herşeyi etkiler.İsmin enerjisine göre alemde herşey tezahür eder.Mükemmel bir matematiksel enerji vardır.Bu matematiksel enerji olayları kaderi belli eder.Ve asla Allahtan başkasi biri tarafından kontrol edilemez.Kontrol edenlerde kismidir.Alemde bir zerredir.Ama yine de yüksek boyutlara çikalana bilir.Hz.Suleyman örneği gibi.
Esmalar birer okyanusdur.Ve sonsuz sayıda sırları vardır...
yav isim kaderdir dedin bunla ilgili bir anım var anlatmak istedim. tabi sen Allah ın isimlerini kastettin sanırım ama

Bizim peder daha evli bile değilken soy ismimle uyumlu bir isim vereceğim demiş erkek çocuğum olursa

Neyse soyadımız ç ile başlıyor. Ben doğunca peder bey de kullanıcı adımdan anlasılacağı uzere aynı harfle baslayan ismi koymuş.
Olmuşmu ç ç

bir gün televizyonda isim analizi yapan bir adamı izliyoruz. örnek olarak verilen ismin birinin içinde ç harfi geçiyor

adam dedi ki ç çok zor bir harf. mümkünse içinde ç harfi geçen isimler koymayın çocuğunuza dedi. içinde bu harf olanlar heleki bu harfle baslayan ismi olanlar çok zor bir hayat yaşarlar hep zorluklarla karşılaşırlar dedi

ben tabi peder e döndüm. heralde bi 5 dakka gülmüşüzdür :D

benim bu ç etkisini nötralize etmek için hangi esmaya ihtiyacım var :)

marvel639

Kayıtlı Üye
Benim ismim de Ç harfi ile başlıyor.Ç Cim harfine karşılık gelir.Ebced değeri 3 tür.3 sayısı aynı zamanda bir çekim sayısıdir. 3-6-9 olduğu gibi.Her harfin karekter üzerinede bir zuhur vardır.
Esmalarinin hangisi çekerseniz çekin o sıfat ne kadar çekerseniz sizde zuhur eder.İsminizi nötralize edemezsiniz.İsminiz enerjisi sizin ebedeyin ve ezelden beri var.İsminize enerjisi sizin hayatınızı yönetir.
Ama Cim harfi olan esmalari çekebilirsin.Cemal Celil gibi bunlar isminizi enerjisini kuvvetlendirir.Ama Cemal ile Celil zıt esmalardir.Celali biriyseniz Cemal çekin.Merhametli naifseniz Celil çekin...