isim ve kader

P

Pocahontas

isminin içinde nur geçenler pek dikkatimi çekmedi. çokta şanssız olduklarını sanmıyorum.
şayet şu bi gerçek ki R harfi başlı başına bi titreşimdir. burdaki -nu ise R harfine yoğunluk veriyor. aynur isminde ki y harfi ise benim isimlere karşı kişisel bakış açımda çok önemli bir yere sahip. Konuyu açan arkadaşla aynı fikirde ve gözlemdeyim. artı olarak ise isminde Y harfi olanlardan hiçbir zarar beklemem, hayatımda önemli yer eden insanların hepsinin isminde Y harfi vardır. O yüzden duygusal bakıyorum bu harfe karşı. İsim kısacası bana göre çok iyi.

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
tamam bilgi için teşekkürler

sari kelebek

Kayıtlı Üye
bence şans yada şanssızlık bizim kendimize çektiğimiz olgulardır hergün ne kadar şanssızım dersek bi müddet sonra öyle olmaya başlarız.arkadaşlar yaratıcı üç büyük kaderinizin hükmü yanlız benim elimde demiştir doğum ölüm ve iç organlarınızın hükmü onun haricinde küçük kader dediğimiz herşeyi değiştirmeye gücümüz ve yetimiz vardır bence yeterki isteyelim çünkü yaratıcı bize kendi ruhundan üflemiştir bedenimiz topraktan olsada ruhumuzu üfleyen odur ve esmaül hüsnada geçen allahın 99 sıfatını aynı zamanda bizede vermiştir bağışlayan yargılayan affeden cezalandıran vs.. bunlar insanoğlundada olan özelliklerdir o yüzden insanı meleklere üstün kılmşıtır ve insana secde edin demiştir. şansımızı herzaman zorlayalım bugün olmasa bile yarın onu bizden yana döndürecek güç bize yaratıcı tarafından verilmiştir isimlere çok takılmayın ve üzülmeyin bence

selene7777

Banlı Kullanıcı
parayı başarıyı bulmak güzel ama hastalık ve kazalarda peşimi bırakmicak..
çocuklarımıza buna göre mi isim versek ne yapsak:biggrinjester:

P

Pocahontas

sari kelebek' Alıntı:
bence şans yada şanssızlık bizim kendimize çektiğimiz olgulardır hergün ne kadar şanssızım dersek bi müddet sonra öyle olmaya başlarız.arkadaşlar yaratıcı üç büyük kaderinizin hükmü yanlız benim elimde demiştir doğum ölüm ve iç organlarınızın hükmü onun haricinde küçük kader dediğimiz herşeyi değiştirmeye gücümüz ve yetimiz vardır bence yeterki isteyelim çünkü yaratıcı bize kendi ruhundan üflemiştir bedenimiz topraktan olsada ruhumuzu üfleyen odur ve esmaül hüsnada geçen allahın 99 sıfatını aynı zamanda bizede vermiştir bağışlayan yargılayan affeden cezalandıran vs.. bunlar insanoğlundada olan özelliklerdir o yüzden insanı meleklere üstün kılmşıtır ve insana secde edin demiştir. şansımızı herzaman zorlayalım bugün olmasa bile yarın onu bizden yana döndürecek güç bize yaratıcı tarafından verilmiştir isimlere çok takılmayın ve üzülmeyin bence

Tabii ki sizede katılıyorum. Haklılık payınız var ama bir de şu yönden düşünün; hayatta hep birşeyler için çabalayan insanlar vardır ünlü ya da ünsüz ama çabaladıkları şeylerde kesin sonuç alamaz ya da hakları yenir. Hani bir söz vardır ya 'Vermeyince Mabud, neylesin Mahmut' bunun hikayesini bilirmisiniz bilmem ama anlatmak istediğim bazen bazı olaylar (özelliklede kişinin odak noktası haline gelen sorunlar) öyle ha diyincede elimizde değil hak verirsiniz ki..Düşünün bir taraftan kimisinin ömrünü harcayıp o gelemediği yerlere, kimisinin olayların akışıyla bir anda kendini o yerde bulması da var. Bu kader değilse neydi? Bu noktada isimlere döndüm. Biraz araştırdım neydi bu insan tarihinde önemli yerlere gelen ya da hayatına bu kadar güzel yön veren insanların ortak noktaları.. vardı mutlaka. Ha diyince birşeyler icat edip bende isterdim tarihte adımın geçmesini :) bunun bu kadarda elimde olduğunu sanmıyorum. ben şahsen ecbed olayınıda çok bilmem, çokta ilgilenmem ama enerjiye inancım sonsuz. İsimlerde bir enerji olduğu da muhakkak. Bundan yola çıkarak küçük çaplı, kendimce bir araştırmanın peşindeyim.

parayı başarıyı bulmak güzel ama hastalık ve kazalarda peşimi bırakmicak..
çocuklarımıza buna göre mi isim versek ne yapsak:biggrinjester:

ben ismimi değiştirmeyi bile düşünüyorum :p
öylede kolay değil bu işlemler. sizin bahsettiğiniz en son seçeneğim :biggrinjester:

tuuuce88

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Annemle babamın anlaşamamazlığı sonucu nüfusuma "Tuğçe" yazılmış, kulağıma "Ayşegül" okunmuş. Annem ve anne tarafımdaki akrabalarım "Ayşegül"ü, baba tarafım "Tuğçe"yi kullanır. :) Ben de "Tuğçe"yi kabullendim. Kulağıma ezanla okunan ve annemin kabul ettiği, seslendiği "Ayşegül". Sizce ben ecbed hesaplamalarında filan hangisini kullanayım. Adım Ayşegül mü Tuğçe mi :D

tuuuce88

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İsmimin yorumlamasını da yapabilirseniz çok mutlu olurum. :Angel_anim:

vivalavida

Kayıtlı Üye
Bu yazının doğruluk payı nedir merak ediyorum. Herkes bir şeyler yazmış, gerçekten inanıyor musunuz? Kullandığım iki isim var ve bunların ikisinde de tamamen olumsuz şeyler yazıyor. :(

ilknur85

Kayıtlı Üye
İsminin içinde R, L ve N harfi olanlar :Genellikle ekonomik sorunlari olmayacaktir

ama bu tamamen saçmalık ekonomim çökmüş durumda ve bi yığın borcum var :S

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Benle hiç uyuşmuyor yazılanlar.
İsmime göre felakt bir durumda olmam lazım ama çok şanslıyım,mutluyum.
Kelime anlamı olarak güzel bir anlamı var o yüzden olsa gerek.

damisela

Kayıtlı Üye
İsimlerin çeşitli analizleri, sayısal değerleri. Çok fazla yerde okudum bunları ve karşıma çıktı. Ama bunun dışında ismin taşıdığı anlamın tüm bunlardan daha önemli olduğunu düşünüyorum ben.

DNZ33

Kayıtlı Üye
İsminin içinde Ş, S ve Z harfi olanlar: insanlara her türlü yardimi; yapar ve zorda kalmis insanlar özellikle sevdiklerine bütün gücüyle korur. ama kizdigi zaman çok acimasizca konusarak son derece kirici olacakdir
İsminin içinde R, L ve N harfi olanlar :Genellikle ekonomik sorunlari olmayacaktir
İsminin içinde D ve T harfi olanlar :Bu iki harf timsaha karsilik olup büyük ve güçlü bir kisilik isaretidir. Önemli mevkilere gelmis veya basarili insanlarin isminde genellikle bu iki harf görülür. Ama bu kisiler öfkelendigi zaman çok sert tepkiler verir ve ortaligi kirip geçirecek kadar agresif davranirlar

İsminin içinde İ harfi olanlar :Bu harf ciddi boyutta bir kaza ve agir hastaliklara isarettir

BEN BU ADI KESİN DEĞİŞMELİYİM:))

Apabbacık

Kayıtlı Üye
L,N' de var,Ö 'de var.Napcaz şimdi?.=).
Çok inandırıcı değil ama eğlenceli olmuş.Teşekkürler.

PERİ1

Kayıtlı Üye
bazı yerleri az çok beni anlatıyor.ilginç.

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Benim ismimden çıkarılan sonuçlar karşıt oluyor.
İsminin içinde V ve U harfi ile RE ve RA heceleri olanlar :Yasamlarinin hiç bir döneminde para tutmayi beceremeyecek ve genellikle ekonomik sIkIntI çekecekler. Çok para kazansalar bile paranin kiymetini bilemeyecekler ve para tren onlar istasyon olacak

Hem R var hem V var.

ip seken kız

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
İsminin içinde Ş, S ve Z harfi olanlar: insanlara her türlü yardimi; yapar ve zorda kalmis insanlar özellikle sevdiklerine bütün gücüyle korur. ama kizdigi zaman çok acimasizca konusarak son derece kirici olacakdir

İsminin başında veya ilk hecesinde B ve P harfi olanlar :karsi cinsten devamli kaçmak mecburiyetinde kalirlar. Çünkü karsi cinsle olan iliskileri onlari çok üzecektir. Erken evlenirlerse muhtemelen ayrilarlar. Ama evlilik geç olursa bu tehlike ortadan kalkacakir.

İsminin içinde Ü harfi olanlar :Ailevi sorunlar hiç peslerini birakmicakdir

Yasamlarini alt üst edebilecek saglik sorunlarini çok ani yasayabilirler. Özellikle kirk yasindan sonra sagliklarina çok dikkat etmelidirler

İsminin içinde Y harfi olanlar :Yasamlarinin sekillendigi ve en önemli gelismelerin onlari etkilemege basladigi dönem bulugçagi olacaktir. On yasindan itibaren yasayacaklari olaylar onlarin gelecegini sekillendirecek, yasami; tanimalarina yardimci olacak, en önemlisi güçlü bir kisilik sahibi olmalarini saglayacaktir.

İsminin içinde D ve T harfi olanlar :Bu iki harf timsaha karsilik olup büyük ve güçlü bir kisilik isaretidir. Önemli mevkilere gelmis veya basarili insanlarin isminde genellikle bu iki harf görülür. Ama bu kisiler öfkelendigi zaman çok sert tepkiler verir ve ortaligi kirip geçirecek kadar agresif davranirlar

Ne kadar da fal olsa beni anlatıyor.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
MET..40 mı of ya :D Nerden okudum ben bunu