İnsanların şerrinden korunma ve geri döndürme

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Merhaba mabet ahalisi. Birçok korunma konusu var biliyorum fakat bunların çoğu görünmeyen varlıklara yönelik.

Oysa asıl şeytanlar aramızda bedenlenmiş.
Bazen kötülük yapmak için büyüye ihtiyaç duymuyorlar direk kötülük yapabiliyorlar .

Bu somut kötülüklerden nasıl korunabilir ve geri döndürebiliriz hangi dualar hangi ritüellerle deneyimleri olanlar paylaşırlarsa çok büyük bir sevaba girerler teşekkürler.

blessedwithlove

Kayıtlı Üye
Kötülük yapmaya devam etsinler bırakın. Siz bakış açınızı değiştirince etrafta ne kötü kalıyor ne kötülük. Bana sorarsanız herkes iyi ve herkes yapması gerekeni yapıyor. Ama yine de sitede koruma kalkanları baloncuk teknikleri vardı diye hatırlıyorum onlara bakabilirsiniz.

Psikite

Kayıtlı Üye
Merhaba mabet ahalisi. Birçok korunma konusu var biliyorum fakat bunların çoğu görünmeyen varlıklara yönelik.

Bazen kötülük yapmak için büyüye ihtiyaç duymuyorlar direk kötülük yapabiliyorlar .

Bu somut kötülüklerden nasıl korunabilir ve geri döndürebiliriz hangi dualar hangi ritüellerle deneyimleri olanlar paylaşırlarsa çok büyük bir sevaba girerler teşekkürler.
Açıkçası ben bu sorunu spor yaparak çözdüm. Artık kimse bulaşmaya bile Cesaret edemiyor. Çünkü güçlü gözüküyorum. ?

Ü

Üye silindi 58480

Ayetel Kürsi, Felak, Nas herşeyden ama herşeyden korur.

Neden?

Çünkü :

İnsan belaya hep bilmediği yerden yakalanır, hangi tehlikenin nerede olduğunu bilen insan avantajlı konuma da geçer, karşı atağa da geçer, dilerse kendini de gizler.

İşte bu sureler insan bilinç altına tamamen potansiyel tehlikelere karşı bir radar, bir dedektör, bir antivirus programı görevi yapar.

Bir virüs programı bize başka gözükür ama virüslere başka gözükür. Bizi virusten uzak tutuyor gibi gözükse de gözümüze, esasında virüslere karşı her zaman tetikte olarak beklemede kalır. Yani gizli bir virüs avcısıdır aslında. Evet bir virüs programı aslında virüstoplardır. Virüskovar değil.

Bu sureler de potansiyel tehlikeleri zikretse de aslında bilinç altımıza o tehlikeleri deşifre ederek bizi artık ve emin kılarlar.

Çünkü bilinç ve bilinç altı değişik şekillerde çalışır.

Kötü enerjilerden korunmak ile kötü insanlardan korunmak aynı enerji yasası ile olur.

Mesela size tuzak kuran ya da iftira atan birinden Ayetel Kürsi ile korunabilirsiniz. Enerjiniz şeytani enerjinin üstüne çıkarsa kesin olarak karşı taraf kendini sabote eder ve kendi tuzağına düşer. İlla hesaba katmadigi bir değişkeni Allah ona musallat eder ve sizi emin kılar. Bunun takibini yapamazsınız. Tüm enstrümanlar Allah'ındır. Biz Allah' in Allahligina karıștıkça işimizi zorlaştırıyoruz. Çünkü ilahi kuvveti kendi zihinsel kapasitemize indirgeme yanılgısına düşerek umutsuzluğa kapılıyoruz.

İman zayıf ise de şeytani enerjiye uyan bir kişinin kötülük planı sizin korunma enerjinizin üstünde seyrediyor ve bir bela rahatlıkla dokunabiliyor. Ama o bile size bir derstir. Daha güçlü olmanız için. Daha tesirli olmanız için. Daha konsantre olmaniz için. Çünkü bela çatsa bile inanan bir kişi için sınama olur, bela altında iken bile iman devam eder ve Allah doğru zaman gelince işlerin akışını illa tersine çevirirek bizi yine kurtarır.

Gerektiği gibi inanan hickimse yarı yolda birakilmamıștır. Ama iman zaafı olanlar belaya carpilinca düzelir, güçlü imanı olana bela ugrayamaz veya imtihanını hakkıyla verirler.

Bu böyledir. Kimse yüzde yüz emin ellerde değil. Kimseye de kaldirabileceğinden fazla yük yüklenmiyor. Enerji katsayimiz neyse ya bir tık altı ya bir tık üstü olan karşıt enerji ile deneniyoruz.

Yani öyle sanıldığı gibi üst ligden belaları istesek te bize verilmez. Enerji hata yapmaz çünkü. Kime hangi kat sayıda enerji akacağı en baştan hesaplidir.

Belasını arayan insanlara bile bu yüzden belaları verilmiyor. Çünkü enerjileri düşük. Ama günaha iyice batmaya devam ettiklerinde o belaları da haketmeye başlıyorlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lilitschild

Kayıtlı Üye

Neden?

Çünkü :

İnsan belaya hep bilmediği yerden yakalanır, hangi tehlikenin nerede olduğunu bilen insan avantajlı konuma da geçer, karşı atağa da geçer, dilerse kendini de gizler.

İşte bu sureler insan bilinç altına tamamen potansiyel tehlikelere karşı bir radar, bir dedektör, bir antivirus programı görevi yapar.

Bir virüs programı bize başka gözükür ama virüslere başka gözükür. Bizi virusten uzak tutuyor gibi gözükse de gözümüze, esasında virüslere karşı her zaman tetikte olarak beklemede kalır. Yani gizli bir virüs avcısıdır aslında. Evet bir virüs programı aslında virüstoplardır. Virüskovar değil.

Bu sureler de potansiyel tehlikeleri zikretse de aslında bilinç altımıza o tehlikeleri deşifre ederek bizi artık ve emin kılarlar.

Kötü enerjilerden korunmak ile kötü insanlardan korunmak aynı enerji yasası ile olur.

Mesela size tuzak kuran ya da iftira atan birinden Ayetel Kürsi ile korunabilirsiniz. Enerjiniz şeytani enerjinin üstüne çıkarsa kesin olarak karşı taraf kendini sabote eder ve kendi tuzağına düşer. İlla hesaba katmadigi bir değişkeni Allah ona musallat eder ve sizi emin kılar. Bunun takibini yapamazsınız. Tüm enstrümanlar Allah'ındır. Biz Allah' in Allahligina karıștıkça işimizi zorlaştırıyoruz. Çünkü ilahi kuvveti kendi zihinsel kapasitemize indirgeme yanılgısına düşerek umutsuzluğa kapılıyoruz.

İman zayıf ise de şeytani enerjiye uyan bir kişinin kötülük planı sizin korunma enerjinizin üstünde seyrediyor ve bir bela rahatlıkla dokunabiliyor. Ama o bile size bir derstir. Daha güçlü olmanız için. Daha tesirli olmanız için. Daha konsantre olmaniz için. Çünkü bela çatsa bile inanan bir kişi için sınama olur, bela altında iken bile iman devam eder ve Allah doğru zaman gelince işlerin akışını illa tersine çevirirek bizi yine kurtarır.

Gerektiği gibi inanan hickimse yarı yolda birakilmamıștır. Ama iman zaafı olanlar belaya carpilinca düzelir, güçlü imanı olana bela ugrayamaz veya imtihanını hakkıyla verirler.

Bu böyledir. Kimse yüzde yüz emin ellerde değil. Kimseye de kaldirabileceğinden fazla yük yüklenmiyor. Enerji katsayimiz neyse ya bir tık altı ya bir tık üstü olan karşıt enerji ile deneniyoruz.

Yani öyle sanıldığı gibi üst ligden belaları istesek te bize verilmez. Enerji hata yapmaz çünkü. Kime hangi kat sayıda enerji akacağı en baştan hesaplidir.

Belasını arayan insanlara bile bu yüzden belaları verilmiyor. Çünkü enerjileri düşük. Ama günaha iyice batmaya devam ettiklerinde o belaları da haketmeye başlıyorlar.

Şöyle bir şey okumuştum : (mısır’dan çıkış 14) 13 musa, ‘korkmayın’ dedi, ‘yerinizde durup bekleyin. rab bugün sizi nasıl kurtaracak görün. bugün gördüğünüz mısırlıları bir daha hiç görmeyeceksiniz.

Uzun vadede Allah’a güvenmek dışında yapılacak bir şey yok zaten . Ama Allah’ın dikkatini çekmek belki mümkündür.

Corpor

Kayıtlı Üye

Neden?

Çünkü :

Peki bir sorum olacak..

Kavgaya çok çabuk giren bir insanım, trafikte mesela adamla konuşmak için iner sakince yanına yaklaşır vururum çoğu zaman kavga edeceğim adamı önce sakinleştirircesine konuşur birden atak yaparım. Sonra rahat bir şekilde aracıma biner devam ederim. Ancak şu hayatta sadece 2 kişiye elimi kaldıramadım, birisi şizofren hastası namazında niyazında olan bir insandı. Bir insanın maksimum (sigara içmeyen) dinlemeden dövüşebileceği dakika 3 veya 3.5 dakikadır. Adam beni aralıksız 10 dakika dövdü soluksuz. Ben sadece gardımı almakla yetindim ve tuhaftır ki o kadar vuruş için açı yakalasam da vuramadım elim ve vücudum çok titriyordu. Sinir patlaması yaşıyordum yumruğu sıkıp kaldıramıyordum adeta. İkinci bir mesele de kişiler farklı ancak aynı bu durum yaşandı. Tek farkı ikincisinin tamamen kavgadan önce söyleyeceğim sözlerin provasına kadar hazırdı. Kafa da son cümleyi söyleyip kavgayı başlatmak bile tasarlanmıştı. Ancak olan durum ilki gibi reaksiyonlar aynıydı. Şu an sizin yazdıklarınızı okudukça bunun bir Ayetel Kürsi, nas, felak olmasıyla alakalı olabileceğini düşündüm. Karşımdaki tarafın bu korumayı alması gibi. Böyle bir şey mümkün müdür?

Ü

Üye silindi 58480

Şöyle bir şey okumuştum : (mısır’dan çıkış 14) 13 musa, ‘korkmayın’ dedi, ‘yerinizde durup bekleyin. rab bugün sizi nasıl kurtaracak görün. bugün gördüğünüz mısırlıları bir daha hiç görmeyeceksiniz.

Uzun vadede Allah’a güvenmek dışında yapılacak bir şey yok zaten . Ama Allah’ın dikkatini çekmek belki mümkündür.

Evet, ilahi bir kurtarma operasyonu bu.

Hz. Musa o günkü Müslümanları aldığı vahiy ile belli bir saatte hicrete hazır olmaları için örgütlüyor.

Bu kıssada çok fazla sır var.

Mesela "Rab sizi nasıl kurtaracak bir görün" diyor.

Ama Allah onları nasıl kurtarıyor? öyle bir kurtarıyor ki, kurtarırken bile kalpten gidenler oluyor.

Yani ilk akla geldiği gibi gökten gelen parlak melekler mısırlıları perperișan etmiyor. İmtihan devam ediyor.

Allahın yardımı genellikle öyle bir gelir ki insan bunu sebep-sonuç ilişkisi içinde dış sebeplere yormaya meyleder.

Mesela Hz. Peygamber mağaraya sığındığı zaman yanındaki sahabe "bizi Allah bile kurtaramaz" demiştir. Çünkü müşrikler hertarafı kolaçan ede ede mağaranın içine girip didik didik aramaya başlamışlardı.

Şimdi Musa kissasinda dendiği gibi, Allah kurtardı mi nasıl da kurtarır bir görmek lazım.

Tüm değişkenler Allah'ındır. Allah bir anda tüm oluşları başlatacak, bitirecek, saptıracak, sektirecek, perdeleyecek, olmaz deneni olduracak mukaddimelere aynı anda sahiptir.

"Ol der ve olur" un sırrı budur. Saklı değişkenler her an devreye sokulmaya hazırdır Allah katında.

Bizim en büyük hatamız Allahın gücünü kendi kapasitemiz ile tanımlı bırakmak. Böyle oldu mu iman denen bilinç üstü deneyim de oluşmaz, evrendeki saklı mekanizmalar da devreye girmez, insan nasıl bir eșrefi mahluk olduğunu bile anlayamadan zihninde hapis yaşar. Ölümden sonra da zihin duvarını așamadigi için belki bilinç mertebesi olarak bir bitki izdüșümüne hapsolur. Çünkü ötesine geçmek için referans biriktirmemiștir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 58480

Peki bir sorum olacak..

Kavgaya çok çabuk giren bir insanım, trafikte mesela adamla konuşmak için iner sakince yanına yaklaşır vururum çoğu zaman kavga edeceğim adamı önce sakinleştirircesine konuşur birden atak yaparım. Sonra rahat bir şekilde aracıma biner devam ederim. Ancak şu hayatta sadece 2 kişiye elimi kaldıramadım, birisi şizofren hastası namazında niyazında olan bir insandı. Bir insanın maksimum (sigara içmeyen) dinlemeden dövüşebileceği dakika 3 veya 3.5 dakikadır. Adam beni aralıksız 10 dakika dövdü soluksuz. Ben sadece gardımı almakla yetindim ve tuhaftır ki o kadar vuruş için açı yakalasam da vuramadım elim ve vücudum çok titriyordu. Sinir patlaması yaşıyordum yumruğu sıkıp kaldıramıyordum adeta. İkinci bir mesele de kişiler farklı ancak aynı bu durum yaşandı. Tek farkı ikincisinin tamamen kavgadan önce söyleyeceğim sözlerin provasına kadar hazırdı. Kafa da son cümleyi söyleyip kavgayı başlatmak bile tasarlanmıştı. Ancak olan durum ilki gibi reaksiyonlar aynıydı. Şu an sizin yazdıklarınızı okudukça bunun bir Ayetel Kürsi, nas, felak olmasıyla alakalı olabileceğini düşündüm. Karşımdaki tarafın bu korumayı alması gibi. Böyle bir şey mümkün müdür?

Hicbisey anlamadım

• Beğendim
Tepkiler: dgo

Corpor

Kayıtlı Üye
Hicbisey anlamadım

Yani kavgaya rahat giren bir insanın, bazı insanlara elini dahi kaldıramayacak hale gelmesi hatta karşılık verememesi karşı tarafın Ayetel Kürsi, nas, felak surelerini okumuş olmasıyla kaynaklanır mı?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Peki bir sorum olacak..

Mümkündür evet.yalnız,muhatabınla sakince konuşurken hiç beklemediği anda saldırmak hiç etik gelmedi bana.ben en son (Spor müsabakalarım gariç) ne zaman kavga ettiğimi hatırlamıyorum.ama şayet edeceksem edecek gibi davranırım.aman şunu konuşarak hal edelim şiddete ne gerek var diye muhatabı hazırlıksız yakakayıp üzerine çullanmayı vicdanım kabul etmez.gerekirse dayak yiyeyim,vücudum morarsın ağrısın ama vicdanım sızlamasın.çünkü en zor hapishane vicdan hapishanesidir ve ondan kaçış yok.

Corpor

Kayıtlı Üye
Mümkündür evet.yalnız,muhatabınla sakince konuşurken hiç beklemediği anda saldırmak hiç etik gelmedi bana.ben en son (Spor müsabakalarım gariç) ne zaman kavga ettiğimi hatırlamıyorum.ama şayet edeceksem edecek gibi davranırım.aman şunu konuşarak hal edelim şiddete ne gerek var diye muhatabı hazırlıksız yakakayıp üzerine çullanmayı vicdanım kabul etmez.gerekirse dayak yiyeyim,vücudum morarsın ağrısın ama vicdanım sızlamasın.çünkü en zor hapishane vicdan hapishanesidir ve ondan kaçış yok.

Cevap için çok teşekkür ederim. Hayatımda hiç beklemediğim anda iki defa bıçak darbesi yemiş biri olarak artık etik mi değil mi ona bakmıyorum hocam. Çünkü trafik için nitelendiriyorum önünüzdeki veya arkanızdaki araçtan ne çıkacağını bilmediğimiz için beyin oyununa ihtiyaç olur. Tabiri caizse delikanlı kavramında üzerinde gittiğim kişinin levye çıkarıp burnumun altına gelmesiyle yarıldığını bilirim ve bıçak çıkarıp öldürücü darbeler atmasını. Vicdan mahkemem benim o olanlardan sonra çoktan sona erdi. Zaten sporcu ise gardını alır 3 yer 2 vurur veya onu hesaba alarak vücut mesafesini korur. Ben bu deneyimlerimi sporlardan öğrenmedim sokaklardan öğrendim, sokakların adil dövüşü yoktur acıması yoktur belinden ne çıkacağının garantisi yoktur. 4 yıl spor deneyimim oldu ancak sporda değil sokakta yaşadıklarım bana çok şey öğretti. Herkes size adil gelmiyor ki, 10 kişi bir araya gelince bu adamla teke tek yapalım diyen yok hocam. Adil dövüşecek bir kişi zaten vücut mesafesini koruyup destek ayağını öne çıkardığında anlarsınız adaletli bir kapışma yaşayacağınızı. Ama siz dediklerinizde haklısınız hocam gerçekten. Bu arada isterseniz yemiş bıçak darbelerimi, kafamdaki bilardo sopası yarığını, dudağım ve burnum arasındaki levye yarığını, kaşıma atılan büyük taş yarığını nickimi kağıda yazarak özelden atabilirim. Umarım benim gibi de başlarda vicdanım sızlamasın diyip bunları yaşadıktan sonra beklemediklerini an saldırmazsınız. :) :)

Corpor

Kayıtlı Üye
Bu arada kavgacı biri olarak değilde, kavga olacak durumda çok çabuk adapte olan birisi olarak adlandıralım. :) Durup dururken kimse kimseye zarar vermez. Ama ben bu konularda belayı çeken birisi olarak çokta şanslı sayılmam. Negatif enerjim bu konuda çok fazla foruma ilk katılma sebebim başıma gelen bazı paranormal durumlar idi. Ama aralarda girip çıkmam kesinlikle dikkatimi çeken pozitif enerji üzerine olan konulardı. Meditasyon vs.

Ori

Kayıtlı Üye

İnsanlar doğası gereği vahşidir. Gerek fiziksel, gerek psikolojik. Kötülüğe karşı bir ilaç yok. Tavırlarınız ve eylemleriniz sizi mutlak bir sonuca ulaştıracaktır. Bunlarda tamamen sizin seçimleriniz olacaktır. Konuyu bilmediğimden tavsiye vermekten kaçınacağım. Çünkü suçlu siz de olabilirsiniz. Umarım güzel olanı seçersiniz. İşin dini boyutuysa dua edip beklemektir. Kolay gelsin.

Ü

Üye silindi 68553

Bu arada kavgacı biri olarak değilde, kavga olacak durumda çok çabuk adapte olan birisi olarak adlandıralım. :) Durup dururken kimse kimseye zarar vermez. Ama ben bu konularda belayı çeken birisi olarak çokta şanslı sayılmam. Negatif enerjim bu konuda çok fazla foruma ilk katılma sebebim başıma gelen bazı paranormal durumlar idi. Ama aralarda girip çıkmam kesinlikle dikkatimi çeken pozitif enerji üzerine olan konulardı. Meditasyon vs.

Bence biraz sakin olmalı ve meditasyona devam etmelisin

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence tatsız olaylardan %50 oranında kurtulmamızı sağlayacak olan şey titreşim yasasını doğru kullanmaktan geçiyor.

-Titreşimini değiştir hayatın değişsin
-Spiritüel yasalar&dünyadaki cennetin anahtarı elinizde
-Hayatımıza yön veren evren yasaları
-Rezonans kanunu

isimli kitaplar bu konuda güzel bir başlangıç yapmanızı sağlayabilir

Birgün bir haber görmüştüm haber eski yıllara aitti başlık şöyeydi "En çok korktuğu şey tarafından öldürüldü"
Kişinin üzerine yıldırım düşmüş.

Sanırım burada benzer benzerini çeker yasası devreye girmiş olabilir.