İnsanlar ile nasıl iyi geçinilir

Retro

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Ocak 2023
Mesajlar
1,976
Tepkime puanı
4,389
Insanlarla iyi geçinmenin en garanti yolu onları etkin altına almanın bir yolunu bulmaktır.

İnsanların yüzde 90'ı nefs-i emmarede yaşar. Yani alt çakrada sıkışıp yukarılara çıkmak istemezler. Kök çakra ise mükemmel bir çakradır ama tek başına sadece "survivor ol", "hayatta kal", "yere güçlü bas yoksa biri seni devirir" demektir. Așkın fedakarlığa ulașarak kalpleri fethetme bilinci bu așamada kilitlidir.

Nefsi emmarede yaşayan insanlar sana 2 şekilde saygı duyarlar :

1-Senden korkarlar. Seni karşılarına alırlarsa güç zaafı yașayacaklarini bilirler
2-Senden bir çıkar umarlar. Seni kolayca ezebilirler ama bu sefer de menfaat akışını kaybederler.

İnsanlarla iyi geçinme noktasında güç faktörü de önemli yani. Evvela kendi kırmızı çizgilerini koruma gücün olacak, bu güç sana yetip atıyorsa da zaten ekip kurup şirket yönetebilecek gücün var demektir. Herkesle garanti iyi geçinebilirsin. Birçok insanı kendi enerjinle yükleyebilir ve kendine hizmet ettirebilirsin.
 

Rhea

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Nis 2017
Mesajlar
3,629
Tepkime puanı
6,266
İş
Witch
Her insanla iyi gecinilmez, bazen ne yaparsan yap çabaların boşa çıkar. Herkesle iyi geçinmek için de eğilip bükülmeye gerek yok. Her sey karşılıklı, eğer karşı taraftan olumlu geri dönüş alamazsan zorlamanın manası yok. Bu insanlar bazen mecburen görüştüğümüz kişiler olabilir, isyeri ortamında yada aile çevresinde. O durumda da saygı çerçevesinde sınırları çizmek en sağlıklısıdır.
 
Üst