İnisiye

Bilgileniyorum

Kayıtlı Üye
Öncelikle hepinize selamlar, forumdaki ilk günüm ve ilk konum.

Ben bir süredir enerjim ve çakralarım konusunda çalışmalar yapıyorum. Dün görüştüğüm bir bioenerji uzmanı kalp çakramda çok fazla negatif enerji olduğunu onun dışında diğer çakralarımın dengede ve aktif olduğunu söyledi. Kalp çakrası için de bir seans yaptık. Kendimi bu alanda kusursuzlaştırmak isteme sebebim cadı olma yolunda sağlam bir şekilde ilerlemek.

Bu süreç için çok zaman ve emek verdim, bundan sonraki adımım inisiyasyon. Cadılık alanında ilerlemek için majikal yeteneğimin ve enerjimin artacağı bir usta tarafından inisiye edilmek istiyorum ancak ulaşabildiğim cadılar bu konuda mesajlarıma dahi geri dönüş yapmıyor. "Bize yardım edildi ve öğretildi ama siz ne yaparsanız yapın size yardım yok" izlenimini burada kırabileceğime inanıyorum.

İnisiye konusunda yardım edebilecek biri var mı ya da benim bunun için kime gitmem gerekir? Bir bioenerji uzmanı tarafından inisiyasyon alırsam cadılık yolunda yeterli olur mu veya bir cadıdan alınan inisiye ile bu aynı mı? Ek olarak bu aşamadan sonra kendimi çok daha hızlı geliştirmeye gayret edeceğim önerilerinize açığım.

Bilgileniyorum

Kayıtlı Üye
İnisiyasyon şart değil. Siz bu yolda ilerlemeye gayret gösterin. Herşey doğru zamanda olacak ve gelecek.
Zaman ayırıp beni aydınlattığınız için teşekkür ederim. Ancak ruhen hazır olsam da enerjimi maksimum seviyeye çıkarmadan ilerlediğim her adımda risk alacağımı düşünüyorum. Ya da inisiye edilmiş bir wicca kadar hızlı yol kat edemeyeceğimi düşünüyorum ki bu seviyeye gelmem bile 2 senemi aldı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce de 1-0 geriden mi devam ederim?

Son olarak en çok merak ettiğim konulardan biri deneyimli wiccalardan biriyle bir bioenerji uzmanının inisiyesi arasında fark var mı yoksa ikisi de temelde inisiyede aynı şeyleri mi yapıyor?

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ya da inisiye edilmiş bir wicca kadar hızlı yol kat edemeyeceğimi düşünüyorum ki bu seviyeye gelmem bile 2 senemi aldı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce de 1-0 geriden mi devam ederim?
Öyle olsaydı, tabiki böyle olurdu. Ama şuan sahip olduğunuz imkanlar ortada. Zorlarsanız iyi olmaz sizin için. Yolunuzda ilerlemeye bakın. Hız iyi değil. İstikrar iyidir.
Bazılara hak doğuştan verilir, bazılar hakkı kazanırlar. Siz ikinci kategoriden.
Belki seçiminiz yanlış. Belki Wikka değil sizin olan.

hekate22

Kayıtlı Üye

Ben bir süredir enerjim ve çakralarım konusunda çalışmalar yapıyorum. Dün görüştüğüm bir bioenerji uzmanı kalp çakramda çok fazla negatif enerji olduğunu onun dışında diğer çakralarımın dengede ve aktif olduğunu söyledi. Kalp çakrası için de bir seans yaptık. Kendimi bu alanda kusursuzlaştırmak isteme sebebim cadı olma yolunda sağlam bir şekilde ilerlemek.

Bu süreç için çok zaman ve emek verdim, bundan sonraki adımım inisiyasyon. Cadılık alanında ilerlemek için majikal yeteneğimin ve enerjimin artacağı bir usta tarafından inisiye edilmek istiyorum ancak ulaşabildiğim cadılar bu konuda mesajlarıma dahi geri dönüş yapmıyor. "Bize yardım edildi ve öğretildi ama siz ne yaparsanız yapın size yardım yok" izlenimini burada kırabileceğime inanıyorum.

İnisiye konusunda yardım edebilecek biri var mı ya da benim bunun için kime gitmem gerekir? Bir bioenerji uzmanı tarafından inisiyasyon alırsam cadılık yolunda yeterli olur mu veya bir cadıdan alınan inisiye ile bu aynı mı? Ek olarak bu aşamadan sonra kendimi çok daha hızlı geliştirmeye gayret edeceğim önerilerinize

İnisiye konusunda yardım edebilecek biri var mı ya da benim bunun için kime gitmem gerekir? Bir bioenerji uzmanı tarafından inisiyasyon alırsam cadılık yolunda yeterli olur mu veya bir cadıdan alınan inisiye ile bu aynı mı? Ek olarak bu aşamadan sonra kendimi çok daha hızlı geliştirmeye gayret edeceğim önerilerinize açığım.
Sanırım epey gençsin...bu konuda hermes yayınlarını takip et istersen. Ne yazıldığını oku...Pek hatırlamıyorum
yllar önce bir meil gelmişti; nerden ve neden olduğunu çözememiştim ve ingilizcem yoktu. Olsaydı bile Amerikalıların kaba ingilizcesi olurdu, oysa bu ilgiltereden'di...ben bir şeye yordum sadece. Türkçe bir yazi göndermiştim bir ara ve bir kaç debeyimimi... Neyse, Altın Şafak Cemiyeti ile alakalıydı ve bir adres gelmişti. Lisanım olmadığı için umut edemedim ve ilgimi kaybettim.
Inisiye olman 'ın ne demek olduğunu bile bilmediğinden eminim ve ne yazsam farketmicek.

Tek bir sey ifade edicem; en büyük inisiye yaşadığın hayat ve en büyük inisiyator de kendinsin ve tabi ki doğuştan hazırlıklı olmalısın ki senin ana rehperindir...bence inisiye olman konusunu unut, istiyorsan baska konuları çalış ki, burada arkadaşlar buna yardım edebilir 🙂 kolay gelsin.

hekate22

Kayıtlı Üye
Hazır olmuş olsaydınız şuan inisye olmuştunuz. Bir engeli var ki, uglasamiyorsunuz hedefe. Egregor sizi istiyor olsaydı, şuan onundunuz.
Sayın Absatula, cevaplarınıza dikkat ediyorum ve inisiye konusunda güzel tanımlar ornek göstermişsiniz, ortayı bulmaya çalışarak. Bence, üç inisiye kitabının tavsiye edilmesi nasıl olur? Burada sanırım uzman ve tecrübeli bir üyesiniz. .. bununla ilgili konular paylaşsam dogru olurmu?

cathrine

Kayıtlı Üye
Tek bir sey ifade edicem; en büyük inisiye yaşadığın hayat ve en büyük inisiyator de kendinsin ve tabi ki doğuştan hazırlıklı olmalısın ki senin ana rehperindir...bence inisiye olman konusunu unut, istiyorsan baska konuları çalış ki, burada arkadaşlar buna yardım edebilir 🙂 kolay gelsin
Çok açıklayıcı,net bir cevap olmuş...İnsan böyle bir durumu ya sezer ya da doğuştan olur...Elinde değildir....O sizin hamurunuzda vardır ,sonradan olurmuş gibi gelmiyor bana bazı güçler...''Olmasını ister miydik?''Eğer hayatımı güzellşetiriyorsa neden olmasın?Kim istemez?Ama ''cadılık,insiye..vb''bazı insanlar belki farkında olmadan ,bu kavramları bilmeden bile hayatlarında bir şeyler oluyordur ve onlar da şaşırıyorlardır ama araştırmıyorlardır bile...İnsan bazı konuları çok merak eder...Kaderimizi etkileyebilir miyiz?sorularıyla yola düşer..Ama ilgimizi çeken her konuda başarılı olmak zorunda değilizdir ama metafizik insana hayata sadece mantıkla yaklaşamayacağımızı ve çevremize karşı daha bilinçli olmayı öğretmesi bakımından bile değerli bir alandır...Bazı güçlerimiz olmasa da öğrenmek,incelemek ve araştırmak da doyum sağlayabilir ruhumuz için...Her şeyi de kontrol edemeyiz ki....Kontrol edebilene ne mutlu ama akışına da bırakabilmeliyiz...Örneğin ''durugörü''yeteneğine sahip bir kişiyi tanıyordum...Kesinlikle istemiyordu,o kişi bu özelliğini yok etmek için,kendini kapatmak için o kadar uğraşmıştı ki...Bazı güçler siz istemeden verilir...Konu dağıldı farkındayım da kimini duası da bedduası da aynı anda,ışın hızıyla gerçekleşir....Kimi de yıllarca dua ya da beddua eder de bir işe yaramaz ....Bazı spritüel güçler senin bir organın gibi sana aittir...Elinde değildir...Sonradan edinilmeye çalışılan telekinezi,telepati,cadılık,rüyaları kontrol etme,astral seyahat gibi uygulamalar sadece ''takma el''etkisi olur...Kıskanıyor muyuz?Evet,özeniyoruz deyip yumuşatalım,herkese başarılar...Araştırması bile zevkli,yolun tadını çıkarın arkadaşlar:)

hekate22

Kayıtlı Üye
Çok açıklayıcı,net bir cevap olmuş...İnsan böyle bir durumu ya sezer ya da doğuştan olur...Elinde değildir....O sizin hamurunuzda vardır ,sonradan olurmuş gibi gelmiyor bana bazı güçler...''Olmasını ister miydik?''Eğer hayatımı güzellşetiriyorsa neden olmasın?Kim istemez?Ama ''cadılık,insiye..vb''bazı insanlar belki farkında olmadan ,bu kavramları bilmeden bile hayatlarında bir şeyler oluyordur ve onlar da şaşırıyorlardır ama araştırmıyorlardır bile...İnsan bazı konuları çok merak eder...Kaderimizi etkileyebilir miyiz?sorularıyla yola düşer..Ama ilgimizi çeken her konuda başarılı olmak zorunda değilizdir ama metafizik insana hayata sadece mantıkla yaklaşamayacağımızı ve çevremize karşı daha bilinçli olmayı öğretmesi bakımından bile değerli bir alandır...Bazı güçlerimiz olmasa da öğrenmek,incelemek ve araştırmak da doyum sağlayabilir ruhumuz için...Her şeyi de kontrol edemeyiz ki....Kontrol edebilene ne mutlu ama akışına da bırakabilmeliyiz...Örneğin ''durugörü''yeteneğine sahip bir kişiyi tanıyordum...Kesinlikle istemiyordu,o kişi bu özelliğini yok etmek için,kendini kapatmak için o kadar uğraşmıştı ki...Bazı güçler siz istemeden verilir...Konu dağıldı farkındayım da kimini duası da bedduası da aynı anda,ışın hızıyla gerçekleşir....Kimi de yıllarca dua ya da beddua eder de bir işe yaramaz ....Bazı spritüel güçler senin bir organın gibi sana aittir...Elinde değildir...Sonradan edinilmeye çalışılan telekinezi,telepati,cadılık,rüyaları kontrol etme,astral seyahat gibi uygulamalar sadece ''takma el''etkisi olur...Kıskanıyor muyuz?Evet,özeniyoruz deyip yumuşatalım,herkese başarılar...Araştırması bile zevkli,yolun tadını çıkarın arkadaşlar:)
Kelimelerinize bütünüyle katiliyorum..kendimden söz edecek olursam açıkca, üzerinde durmadım gelenlerin. Kolkektif bilinç dedim, halüsinasyon dedim aklima herşeyi getirdim. Ama çok erkenden olan şeylerdi ve üzerinde durmadım. ...ama devam etti ve artık reddetmemen söyledi, kir iki kişi birşeyler söyledi gülüp geçtim ama sonunda gözüme gözüme girdiler, ve kabul ettim yani metezori oldu gibi...😄 ve hayat kendi koşullarıyla da inisiyator'rum oldu.; ve farkındalığım ulaştım....tabi ki dediğiniz gibi, her kişi alabildiği kadarını alır ve işlemek ister hayatına...Ben herzaman şunu söylerim kendime " bohçama ne alır götürürsem kâr bir dahaki sefere hayatımı kolaylaştırır ve karmamı kırarım " tabii iyisiyle kötüsüyle...herkese göre zaaflarına ve zevklerine, haz larına göre değişir. Kiminin ruhu tatminizdir ve dünyaya istemli olurlar, hazlara göre. Ruh yaşımızı bilmiyoruz ki! Özüm' üz de devrede çünkü, bozuk bir Öz' de olabiliriz...sonuç da herseyi bilmek gibi şansımız olamaz bu alt alem de. Bir insanın şuur ve bilinci tercih ettiği yaşamla gelişir; bunu dünyasal ile karıştırmayalım. Ama burasi 'da
tercihle ilgili🙂
Yaşayıp görüyoruz ve göreceğiz. Ama değişken olmak zorundayız ve hiç birşey aynı kalmaz, olmaz zaten evrenin yasası bu. Ya gittikçe batar ya da çıkarız. ..

hekate22

Kayıtlı Üye
Çok güldüm ya,''metazori''çok yaratıcı bir kelime olmuş,durumunuza uygun😂
Bir dayak yetmediğim kalmıştı 😄
Ta ki bu zamana kadar...şaka bir yana , üzülmedim, korkmadım...Ama o tarafa alıştım. Inanın biz insan olarak o yana böcek gibi kalıyoruz. Ama onların kozmik yasalarına ters bir hareket, asla sonuçsuz kalmıyor. Resmen sefil durumdalar. Basiretleri kapanmış. Demek epey ihlal etmişler birşeyleri...kendi hayatları, kendileri bilir ve kınamıyorum, çünkü ben bunları tecrube alıyorum. Öğretmenimiz oluyorlar sonuç da. Burada ki hayatımız bu, ki özelllikle spirutuel yolda en kaygan zemin okultizm; takip ettiğim izler buraya çıktı; hani şu metezori dediğim 🙂
Ama çok dikkat etmek ve sağlam yürekli olmak gerekir...bakalım...