İnanamıyorum büyüye, enerjiye

fox07

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese iyi günler,
Benim dolaylı sorum olacak; genelde materyalist bir kişiyim, enerjiydi çakraydı büyüydü astral seyahatti 3. Gözdü faldı hiç birine inanamıyorum. Ve fark ettiğim üzere bunların uygulamaları hep insanı uyuşturarak yapılıyor mesela tamamen atıyorum bir büyü için 3 gün aç susuz kalıyorsun. 3 gün aç susuz kalan biri zaten otomatikmen hayal görmeye başlar ve gördükleri tamamen hayaldir bence; kendisi buna o kadar çok inandığı için bilinçaltında ne varsa onun hayalini görüyordur.

Gözle görülür şekilde, madde üzerinde bir değişimle yada herhangi bir kanıtla herhangi bir kimse bunu bana kanıtlayabilir mi ?
biraz okuduğum üzere çıkarım yaptım bu gibi işlerle ilgilenenler yalnızca kendine kanıtlayabiliyor ve çok emin olabiliyor kısaca kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.

Hem bir diğer mantık dışı gelen şey böyle şeyler gerçek olsaydı dünya sihirden büyüden enerjiden geçilmezdi herkes bunlar konuşuyor olurdu

Yada atıyorum madem gerçek ülkeler düşman ülkelerin liderlerini büyü sihir enerji ile etkisiz hale getirirdi var mı bunu bana açıklayacak yada kanıtlayacak biri.
Teşekkürler.

Az çok fotomontaj ve videomontaj işlerinden anlayan biri olarak, bu videoyu epey bir inceledim. Ama sahte ya da bilgisayar efekti olabileceğine dair bir açıklama getiremedim. Belki sizin vardır. Buraya bırakıyorum

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
Az çok fotomontaj ve videomontaj işlerinden anlayan biri olarak, bu videoyu epey bir inceledim. Ama sahte ya da bilgisayar efekti olabileceğine dair bir açıklama getiremedim. Belki sizin vardır. Buraya bırakıyorum

Video için bir şey diyemem gerçektir veya değildir sadece şu soru kafama takıldı. O tabakların fırladığı dolabların açılıp kapandığı hatta sandalyenin havaya kalkıp masaya vurduğu yerde neden kamera hiç bir yere fırlamıyor ?
Öncelikle üslubunuza dikkat ederseniz daha iyi olur, kullandığınız kelimeler hiç hoş değil.
Eğer yazdıklarımdan rahatsız olduysanız orada şikayet etmek için bir tuş vardır mutlaka. Eğer ki haklıysanız moderatörler de gereğini yaparlar.

Kimse kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değil.
Ve kimseyi buraya yorum yapsın diye zorlamıyorum böyle bir imkanım da yok zaten. İsteyen herkes yazıyor neden bu kadar agresifsiniz anlamıyorum.
inanmamanız gercek olmadıgını göstermez bakiniz
1 kirlian fotografçılığı
2 simülasyon argümanı

İşte tamamen reddetmememin sabeplerinden bazıları.
Ha bir de ıspat işi gayet basit gücün nedir Elektroknezi mi elektronik aletleri kontrol edersin ? Havayı mı kontrol ediyorsun yağmur yağdırırsın Astrale mi çıkıyorsun ? bir yer belirlenir ve uygun sorularla orada ruhununolup olmadığın anlaşılır. Bunlar gayet somut şeyler.
Eğer ki üslübumda bir sıkıntı varsa lütfen topluca şikayet edin.
Ben sadece öğrenmek istiyorum kimseyle bir alıp veremediğim yok veya kimse enerjilere ve tanrıya inanmasın gibi bir derdimde yok o yüzden lütfen sakin olalım.

EkSen

Kayıtlı Üye
Saygı duyarım ve kendi işime bakarım.

Hevraz

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

şimdi 2 mantık hatası var 1- arkadaşında söylediği gibi kameraya birşey olmuyor
2- kamera neden o kadar saçma biryerde masa üstünde tam odayı çekecek şekilde konumlandırılmış ve kayıtta

Shop yapmazlar şeffaf ip kullanırlar, mıknatıs kullanırlar yıl 2019 tonla şey var artık

hadi ben inanmıyorum, hiç bir yeteneğim özelliğim yok, kendimi geliştirmedim ve yoz biriyim varsayalım ruhsal bilincim 0 kapkara enerjim var 3. gözüm taş tutmuş. Burda çok fazla Harry Potter var kaşık bükmeler mi dersin büyü yapma demon çağırma mı dersin, neyse bu kişiler zamanla zamanla adım adım diyip duruyorlar ben kendim çalışmak yada inanmak istemiyorum ki sizin bu var dediğiniz şeyi görmek istiyorum, bu kişiler madem inanıyor ve yapabiliyor neden gözümün önünde bir kağıdı dokunmadan tutuşturmuyor yada ne bileyim herhangi birşey yapamıyor; ağzımı açık bırakacak şekilde. Sana niye kanıtlasın ki vs vs çok boş muhabbetler "bu var ben yapıyorum" diyorsan benimde görmem lazım "ben sana niye kanıtlayayım ki" diyorsan dikkat çekmeye çalışan gizemli ayağına yatan birisindir. Başkasına gösteremiyorsan zaten zihninde kendini kandırmaktan öteye gitmiyorsundur.

Bir çok falcı ve medyumlada muhabbetim oldu kimisi sadece sallıyordu (çok genel bir şekilde yani oraya inanan biri olarak gitsem aa evet bu benim der üstüme alırdım) kimisi ise gerçekten iyi şeyler biliyordu şaşırıyordum ama bunuda üstümdeki kıyafetler ve konuşma tarzımdan çıkarım yaparak yaptıklarını keşfettim.

fox07

Kayıtlı Üye
şimdi 2 mantık hatası var 1- arkadaşında söylediği gibi kameraya birşey olmuyor
2- kamera neden o kadar saçma biryerde masa üstünde tam odayı çekecek şekilde konumlandırılmış ve kayıtta

Shop yapmazlar şeffaf ip kullanırlar, mıknatıs kullanırlar yıl 2019 tonla şey var artık

hadi ben inanmıyorum, hiç bir yeteneğim özelliğim yok, kendimi geliştirmedim ve yoz biriyim varsayalım ruhsal bilincim 0 kapkara enerjim var 3. gözüm taş tutmuş. Burda çok fazla Harry Potter var kaşık bükmeler mi dersin büyü yapma demon çağırma mı dersin, neyse bu kişiler zamanla zamanla adım adım diyip duruyorlar ben kendim çalışmak yada inanmak istemiyorum ki sizin bu var dediğiniz şeyi görmek istiyorum, bu kişiler madem inanıyor ve yapabiliyor neden gözümün önünde bir kağıdı dokunmadan tutuşturmuyor yada ne bileyim herhangi birşey yapamıyor; ağzımı açık bırakacak şekilde. Sana niye kanıtlasın ki vs vs çok boş muhabbetler "bu var ben yapıyorum" diyorsan benimde görmem lazım "ben sana niye kanıtlayayım ki" diyorsan dikkat çekmeye çalışan gizemli ayağına yatan birisindir. Başkasına gösteremiyorsan zaten zihninde kendini kandırmaktan öteye gitmiyorsundur.

Bir çok falcı ve medyumlada muhabbetim oldu kimisi sadece sallıyordu (çok genel bir şekilde yani oraya inanan biri olarak gitsem aa evet bu benim der üstüme alırdım) kimisi ise gerçekten iyi şeyler biliyordu şaşırıyordum ama bunuda üstümdeki kıyafetler ve konuşma tarzımdan çıkarım yaparak yaptıklarını keşfettim.

Kameradan başka zarar görmeyen objeler de var orada. Ayrıca havada kırılan bir tabak var. Mıktanısla, şeffaf iple filan kırlıyorsa iyiymiş.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Aslında açılmış bir güzel başlık daha. Ben enerjiye inanıyorum yani aslında enerjinin varlığına inanıp inanmamak diye bir cümle önermesi de yanlış olabilir. Ben de ateistim ama gerçekten doğu ile batı felsefesi tam olarak burada ayrılıyor. Lobsang'ın dediği gibi batı kanıt ister doğu yaşar bilir ama göstermeye gerek duymaz. İki inatçı kutup aslında. Ben galiba tam arada kaldım :) Hevraz arkadaşıma tavsiyem bir ateist olarak ön yargısız kendin tecrübe etmen. Şöyle düşün belki şu an bilincimizin de yer aldığı maddi olarak kapladığımız şu dünya bile herşey bir sanal atom parçaları da olabilir... kim bilir?
Konu başlığı neden güzel biliyor musunuz? Çünkü her mesajda binlerce yıllık filozofların soruları önermeleri tezleri antitezleri görüşleri ünlü filozofların akımları herşey mevcut var. O yüzden bu forumda olmaktan ayrıca bir mutluluk duyuyorum.
Hayat öyle enteresan ki bazen herşeyden eminsindir tökezler yere yapışırsın bazen çekiniksindir emin olamazsın karanlık aydınlık olur yolda ilerlersin. Ben bunu yaşadım yaşıyorum muhtemelen başıma daha ne çoraplar öreceğim.
Ben halen astral seyahat gerçekleştiremedim. Gel bir yerden başlayalım dostum sen de dene. Dene ki başarırsan bize de anlatırsın. Yok kesinlikle olmadığına emin olana kadar deneyip eminsen bize yine aktar belki o an birşeyler oluverir... Kim bilir...

deadroses

Kayıtlı Üye
Siz somut ve soyut kavramları ayırmıyorsunuz sanırım. Su somut bir şey olduğu için onu gösterebiliyorsunuz. Ben size sevgi duygusunu bana gösterin desem ne yapacaksınız? Bunu gösterebilir misiniz? Bunu ancak hissederek yaşayabiliyorsunuz ve var olduğunu biliyorsunuz, ama görmüyorsunuz. Sizin bu yazdıklarınıza göre soyut olan hiç bir şey yok. Düşünce yapısı böyle olan birisi görülmeyene zaten odaklanamaz. Siz sorgularken bile inanmamaya odaklanmışsınız, bırakın sizin için büyü diye bir şey yok olarak kalsın .))

oldukça haklı olduğunuzu düşünüyorum , basit ve klişe bir tanım yapacak olursak düşünceme göre aslında kendi irademizle diğer canlılara etki sağlamanın en basitçe örneği birisine küfür edersin yada çok sevdiğini söylersin onun ruh halini kendi iradende kontrol etmiş olursun bence bu etkiler bana gayet sıra dışı bir etki olarak geliyor. bu her gün yaptığımız şeyler aslında uzun zamandır kullanılan yaygın bir büyü ise .gerçi
sürekli kullanıldığından büyüsel bir yanı kalmamış olurdu o ayrı :)

Dnz1

Kayıtlı Üye
öncelikle herşeyin enerj olduğunu biliyoruz atomlar gözlemlendiği zaman parçacık özelliği gosteriyor gözlemlenmediği zaman ise dalgalı bir şekilde hareket ediyor bu kanıtlanmıştır her maddedin her duygunun kısaca herşeyin bir frekansı vardır ve aynı frekanstaki şeyler birbirine daha yakın olmak istiyor bir mıknatıs gibi birbirilerini çekiyorlar buda bir deneyle kanıtlanmıştır gelelim büyü quantum fiziğini bizzat uygulamaktır sonsuz sayıda evren var bunun anlamı sonsuz olasılık demek bu sonsuzluk içerisinde herşey var herşey derken şunu demek istiyorum enerjinin olmadıgı bir dünya var büyünün olmadığı bir dunya var en şacma şeyleri kafamızda kurgulayalım ornegin dünyaya örumcek adam hükmediyor sonsuz olasılıklar içerisinde hayal edebileceğiniz herşey var ben bunları düşününde şu sonuca varıyorum sahtelik içindeki gerçeklikleriz aslında olan herşey beynimizde bitiyor herşeyin kaynaği o beyin bizim matriximizdir kendi fikrim su enerji sahtelik içindeki gerçekliktir materyalizmde oyle ve dıger tüm insanlar belkide tanrı bile kim bilebilir .

Ü

Üye silindi 58480

Sayin @Dnz1 aynen katiliyorum.

* Schrodinger`in kedisi zaten quantum`da en cok kabul gormus ironik anlatim olarak karsimiza cikiyor.
Kedi hem canlidir hem oludur. Iki enerjik boyutun da rezonansina es zamanli olarak sahiptir.

* Hep soyluyorum :
Buyu size harici birsey getirmez. Siz oyle zannedersiniz. Ama buyu sizde zaten var olan, fakat birlesmemis halde bulunan kodlari, sizi icten surekli provake edecek sekilde kodlar. Bunu en sonunda quantum ortaya koydu cok sukur de isimiz kolaylasti.

* Karinizi cok mu seviyorsunuz ?. Hayir. KArinizdan nefret ettiginiz kodlara da sahipsiniz. O kodlar alakasiz parcalar olarak zihninizde etrafa sacilmis halde sadece. Isinizde cok mu yeteneklisiniz ? Hayir . Siz zaten tum yeteneginizin antisini de olusturabilecek olan kodlara da sahipsiniz. Buyu sadece bu kodlari recode ederek sizi kendi icinizden provakasyona ugratir. Bunu muzik dinletir gibi yapar hem de.

* Buyu boyle bir mekanizmadir. Sizde olani size karsi kullandirir. Buyuden korunmak ise yine kisinin kendi ic mekanizmanizi tum gizli yonleri ile tanimanizi gerektirir. Allah nefse fucurunu ve ondan sakinabilmeyi ilham etmistir. Yani zihin kendi kendini yok et telkinine aciktir (Kuran) Simdi buyuye ehemniyet vermeyebilirsiniz. Haklisiniz. Cunku buyucu buyuyu yapar ama siz olaylari kendi dogal seyrinden yakalarsiniz. Buyude harici bir farkettirici gelmez. Asla. Sadece sizin icinizdeki, kendinize bile kapali tuttugunuz zanlari birbirine kaynastirarak ic telkin sarkilari olusturur. Bu sizdendir. Buyucu bunu bilir de siz bilmezsiniz. Bunu Allah ta haber veriyor. Nefse dagilip dokulmesini ve ondan sakinilmasini ilham edene andolsun diyor !

* Rezonans esastir. Siz bir tas kopruyu topla yikamayabilirsiniz. Ama uygun adim bir boluk yuruturseniz kopru yikilabilir. Tek ihtiyaciniz olan koptunun taslarinin cozulecegi frekansin degerini bilmek ve askerlerin sert adimlarinini buna uyarlatmaktir. Mesela 1 sert 2 yumusak 2 sert 1 yumusak ... Oyle bir sifresi vardir ki dalga boyunun koptu balatalarindan her adimda sokuluverir.

*Cep telefonu titrerken bozulabilir, rezonansi oyle bir araliga sapar ki, iki titresim dongusu arasinda etkiye tam tepki veren bir titresim darbesi cami da kirabilir. Bunun sifresi vardir. Biz bilemeyiz. Titreten telefon aslinda ayaklanip yurur. Simdi daha mikro olcekli titresimlerle nesneleri hareket ettiremez misiniz ? Ettirirsiniz. Ama titresimin nereden geldigini anlamadiginiz icin bunu dogaustuculuge yorarsiniz.

*Simdi buyunun nasil birsey oldugunu kavramak icin ilimler gerekir. Ama buyu icin gereken ilimleri ogrenmek icin bile baska ilimler gerekir. Insan evvela belli olgulara tanim getirebilmeli, kavramlar ve terimler ile once bir tecrube sahasi olusturmali ondan sonra buyunun mahiyetini kavramalidir.

Seraphine

Kayıtlı Üye
oldukça haklı olduğunuzu düşünüyorum , basit ve klişe bir tanım yapacak olursak düşünceme göre aslında kendi irademizle diğer canlılara etki sağlamanın en basitçe örneği birisine küfür edersin yada çok sevdiğini söylersin onun ruh halini kendi iradende kontrol etmiş olursun bence bu etkiler bana gayet sıra dışı bir etki olarak geliyor. bu her gün yaptığımız şeyler aslında uzun zamandır kullanılan yaygın bir büyü ise .gerçi
sürekli kullanıldığından büyüsel bir yanı kalmamış olurdu o ayrı :)
Büyüyü bu kadar basite indirgemek yanlış olur bence. Hep söylediğim gibi büyü yapmak bir sanattır. Sizin bahsettiğiniz şey daha çok bir enerji alışverişi durumu. Büyü yapımı iradeye koşulsuz etki demektir, enerji sivriltilir ve bükülmez bir hale getirilir. Ama sizin yaydığınız negatif enerjiyi karşıda ki kişi kabul etmeyebilir. Bu benim günlük hayatımda çok sık kullandığım bir şeydir mesela. Evime, kendime düzenli korumalar yaparım ve bana yöneltilen negatif enerjilerin güneşe yönlendirilip arındırılması ve temiz bir enerji olarak evrene yayılması, yardımcı bir role bürünmesini sağlarım. Bunlar temel - orta altı enerji uygulamalarıdır. Büyü çok çok farklı bir şey :)

Hevraz

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Büyüyü bu kadar basite indirgemek yanlış olur bence. Hep söylediğim gibi büyü yapmak bir sanattır. Sizin bahsettiğiniz şey daha çok bir enerji alışverişi durumu. Büyü yapımı iradeye koşulsuz etki demektir, enerji sivriltilir ve bükülmez bir hale getirilir. Ama sizin yaydığınız negatif enerjiyi karşıda ki kişi kabul etmeyebilir. Bu benim günlük hayatımda çok sık kullandığım bir şeydir mesela. Evime, kendime düzenli korumalar yaparım ve bana yöneltilen negatif enerjilerin güneşe yönlendirilip arındırılması ve temiz bir enerji olarak evrene yayılması, yardımcı bir role bürünmesini sağlarım. Bunlar temel - orta altı enerji uygulamalarıdır. Büyü çok çok farklı bir şey :)

Enerjiden kastım joule ve kcal olan değil tabiki :D bedenimizde enerji dolu buda kesin örneğin beynimizde bir sürü elektrik üreten kimyasal olay gerçekleşiyor ama bu enerjiyi başkasına kendimize yönlendirmeye inanmıyorum sadece.

mesela bu yaptığınızı kanıtlayabilir misiniz ? Tamamen placebo bence atıyorum mutlu olmak için meditasyon yapıp kendine pozitif enerjileri çekiyorum pozitif düşünüyorum ta ta artık mutluyum bak kanıtladım. Hayır değilim sadece kendimi öyle olacağına o kadar inandırdım ki ve oldu dışardan bana etki eden bir enerji gelmedi.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bu plasebo'yu bulmasalar ne yapacaktınız acaba :rolleyes:

Bakın ben size bu konu ile ilgili gerekli açıklamayı yaptım. Ben kimseye bunu kanıtlama gereği hissetmiyorum, ben yaşıyorum, hissediyorum, deneyimliyorum. Bu benim için yeterli. Ve ben sizin bunu gerçekten anlamaya çalıştığınızı düşünmüyorum, sadece salt bir şekilde sorguluyorsunuz. Her insan bu tür konulara yetenekli olmaz, hayat çizgisinde böyle noktalar bulunmaz ve burada ki amacı spritüalizm ile bağlantılı olmaz. Kendinizi bu konu ile ilgili zorlamak bir anlam ifade etmeyecektir.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Enerjiden kastım joule ve kcal olan değil tabiki :D bedenimizde enerji dolu buda kesin örneğin beynimizde bir sürü elektrik üreten kimyasal olay gerçekleşiyor ama bu enerjiyi başkasına kendimize yönlendirmeye inanmıyorum sadece.

mesela bu yaptığınızı kanıtlayabilir misiniz ? Tamamen placebo bence atıyorum mutlu olmak için meditasyon yapıp kendine pozitif enerjileri çekiyorum pozitif düşünüyorum ta ta artık mutluyum bak kanıtladım. Hayır değilim sadece kendimi öyle olacağına o kadar inandırdım ki ve oldu dışardan bana etki eden bir enerji gelmedi.
Bence o enerjiyi bize göndersinler. Biz inanmadığımız için psikolojik etkisi olmaz eğer mutlu olursak gerçektir ? ne dersiniz ?

Ü

Üye silindi 58480

Bence o enerjiyi bize göndersinler. Biz inanmadığımız için psikolojik etkisi olmaz eğer mutlu olursak gerçektir ? ne dersiniz ?

Bunu mutluluk ile sinayamazsiniz ki @Kont Dracula ve @Hevraz
Mesela isminize edilecek beddua ile omurilikten asaginizin bir vesile ile felc kalmasi icin kendinizi sinatmayi goze alabilir misiniz ?
Daha gercekci ve sakaya gelmeyecek birsey icin disaridan gelecek enerjiye inanmadiginizin ozguvenini ortaya koyabilir misiniz mesela ?
Bunu samimi olarak cevaplarsaniz, enerji yasasina gore anlasma yapmis olacaksiniz, ama inanmiyorsaniz da inanmadiginizi gostermis olacaksiniz.

Simdi bunu goze alabilir misiniz ?

MEraktan sordum : ))

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Mesela isminize edilecek beddua ile omurilikten asaginizin bir vesile ile felc kalmasi icin kendinizi sinatmayi goze alabilir misiniz ?
Daha gercekci ve sakaya gelmeyecek birsey icin disaridan gelecek enerjiye inanmadiginizin ozguvenini ortaya koyabilir misiniz mesela ?
Bunu samimi olarak cevaplarsaniz, enerji yasasina gore anlasma yapmis olacaksiniz, ama inanmiyorsaniz da inanmadiginizi gostermis olacaksiniz.

Güzel soru :) Kesinlikle göze almam. Ama illada kötü şeylerle denemek zorunda değiliz değil mi ? İyi şeylerle deneyelim :D

Hevraz

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

Eğer beddua ile öldürebileceksen kabulum zaten yaşama hevesi kalmamış biriyim ama öyle yıllarca hastalıkla yataklarda sürünecek şekilde olmasın :) doğum tarihim ana adım hepsini vereyim

Hevraz

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci

bide inanmıyorum ama kabul etmek istiyorum ne olacağını görmek için olmaz mı

Ü

Üye silindi 58480

Eğer beddua ile öldürebileceksen kabulum zaten yaşama hevesi kalmamış biriyim ama öyle yıllarca hastalıkla yataklarda sürünecek şekilde olmasın :) doğum tarihim ana adım hepsini vereyim

Neden yataklarda sürünecek şekilde olmasın? ?
Nasıl olsa boşa çıkmayacak mı?
Yoksa şuur altında acabalar mi var?

Direk ölüm direnişi ile savunma yaptınız. Farkında mısınız?

Yaşama hevesiniz neden yok?

EkSen

Kayıtlı Üye
Muhabbet nereye gelmiş böyle!!
Dennise ne lazım sana? Ad soy ad doğum tarihi anne adı? Hepsini vereyim ve sana 1 yıl da mühlet. Eğer 1 yıl içinde felç edemezsen beni paranı alırım. Var mısın :)