İki Dünyanın Mekaniği

• Konbuyu başlatan Üye silindi 76175
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 76175

Aynı birebir aynı.. sadece bir tanesinde kuzenimin kılığına girmiş bir varlık vardı.. merdivenlerde onu kovalıyorum ama ağır çekim gibi düşün kuzenim çatı katındaki terasa geldi yok oldu.. eğildim aşağıya baktım beni çağırıyor aşağida.. gel atla hadi diye.. annem peşimden koşmuş arkamdan bağırmış hiçbirini duymadım beni bir el tuttu napysun sen demesiyle irkildim annemdi ama hiçbir zaman anlattiklarima inanmadı.. taki kardeşimin doğumda öleceğini söyleyene kadar.. o günden sonra sus duymak istemiyorum birsey diyip beni dövdü..ben de o günden sonra hep sustum..
Bak bu anlattığımda yerimden kıpırdamıyorum ben, zaten kıpırdayacak halim kalmıyor. Rüya görürsün ya hani? Hah, onu uyanıkken gördüğünü düşün, ama dışarıyı da görüyor gibi.

Nasıl anlatayım bilemedim:)

moonse

Kayıtlı Üye
Bak bu anlattığımda yerimden kıpırdamıyorum ben, zaten kıpırdayacak halim kalmıyor. Rüya görürsün ya hani? Hah, onu uyanıkken gördüğünü düşün, ama dışarıyı da görüyor gibi.

Nasıl anlatayım bilemedim
Uyaniklikla uyku arası birsey anlıyorum 2 si böyleydi 1 i az önceki gibi.. birsey seni sonsuzluğa çekiyor sanki hiçbir yerinde tutmuyor gibi..

Ü

Üye silindi 76175

Benim en son 11 yaşlarında oldu ama daha sonra hic olmadı.. sende hala devam ediyor belkide iletişime geçiliyor seninle @Nicholai
En eskiye gittiğimde yaşım dört falandı. Dedim ya, senaryo hep aynı. Ben olsam bunca yıl tekrar tekrar laf anlatmazdım kimseye, belli ki anlamıyorum:)

Yani muhtemelen mesaj falan değil.

moonse

Kayıtlı Üye
En eskiye gittiğimde yaşım dört falandı. Dedim ya, senaryo hep aynı. Ben olsam bunca yıl tekrar tekrar laf anlatmazdım kimseye, belli ki anlamıyorum

Yani muhtemelen mesaj falan değil.
Aslında dikkat oranı artıyor tam dediğin o anda.. mesela nerede yaşarsan o olayı o sahne akla kaziniyor tablo gibi..

moonse

Kayıtlı Üye
Hmm. Neleri yitirdin örneğin?
Rüya yoluyla çok sık başıma gelecek şeyleri görürdüm.. şuan çok nadir.. birseyin olacağının yada olmayacağı bana içimden susturamadiğim bir ses söylerdi en nadire indi vb.. uzar gider evet 6. His hala kuvvetli ama ben o eski ben değilim.. küçükken benimle bir ses konuşurdu mesela yani nasıl tarif edilir bilemem abim harf çızerdi.. ben daha ana sınıfına bile gitmiyorum kulağıma cevabı gelirdi abimde inanamazdı.. liseye kadar çoklu testlerde çalışmadan 100 alırdım biri söylerdi vs.. uzar gider.. kısacası içimdeki ses sustu..

Ü

Üye silindi 76175

Rüya yoluyla çok sık başıma gelecek şeyleri görürdüm.. şuan çok nadir.. birseyin olacağının yada olmayacağı bana içimden susturamadiğim bir ses söylerdi en nadire indi vb.. uzar gider evet 6. His hala kuvvetli ama ben o eski ben değilim.. küçükken benimle bir ses konuşurdu mesela yani nasıl tarif edilir bilemem abim harf çızerdi.. ben daha ana sınıfına bile gitmiyorum kulağıma cevabı gelirdi abimde inanamazdı.. liseye kadar çoklu testlerde çalışmadan 100 alırdım biri söylerdi vs.. uzar gider.. kısacası içimdeki ses sustu..
Bir akıl hastanesi ziyaretimde, sigara odasında biri çömelmiş sohbet ediyordu öyle ortaya.

Sordum, abi kiminle konuşuyorsun? Diye.
Boşver ya dedi, ufak ufak şeyler işte dalga geçiyorlar..

Aklıma geldi, aynı yerde bir çocuk vardı. Şeytanın kendisine kuran yırtmasını salıkverdiğinden bahseden.

Hayat garip be.

moonse

Kayıtlı Üye
Bir akıl hastanesi ziyaretimde, sigara odasında biri çömelmiş sohbet ediyordu öyle ortaya.

Sordum, abi kiminle konuşuyorsun? Diye.
Boşver ya dedi, ufak ufak şeyler işte dalga geçiyorlar..

Aklıma geldi, aynı yerde bir çocuk vardı. Şeytanın kendisine kuran yırtmasını salıkverdiğinden bahseden.

Hayat garip be.
Merak etme akıl hastası değilim ben @Nicholai 😇 kendi kendimede konusmuyordum.. farklı birsey... ben yaşadıklarımın çeyrekte çeyreğini anlatıyorum henüz..

Ü

Üye silindi 76175

Merak etme akıl hastası değilim ben @Nicholai 😇 kendi kendimede konusmuyordum.. farklı birsey... ben yaşadıklarımın çeyrekte çeyreğini anlatıyorum henüz..
Estağfirullah, senin için söylemedim beni yanlış anlama. Bazı insanlar yaşadığı durumlara dayanamayıp hastanelere düşüyor, bazıları da buna daha rahat göğüs geriyor.

Farkındalık ve bilinç düzeyindeki çeşitler işte, ne/nasıl sorularının sonu yok. Kuralları bilmiyoruz, neyin sır neyin umuma açık olduğu hakkında bilgimiz yok.

Sormadan da öğrenilmiyor, eh sorunca anlamı da kalmıyor.

Ziyan oluyor onca şey:)

Ü

Üye silindi 76175

Anlık bir kişisel gizem daha atayım ortaya mesela;

Ense dibimden iki kulağımın köklerine doğru sanki biri eliyle kavramış gibi bir ağrı giriyor odaklanınca, enerji harcayınca.

Ne/nasıl? :)

moonse

Kayıtlı Üye
Estağfirullah, senin için söylemedim beni yanlış anlama. Bazı insanlar yaşadığı durumlara dayanamayıp hastanelere düşüyor, bazıları da buna daha rahat göğüs geriyor.

Farkındalık ve bilinç düzeyindeki çeşitler işte, ne/nasıl sorularının sonu yok. Kuralları bilmiyoruz, neyin sır neyin umuma açık olduğu hakkında bilgimiz yok.

Sormadan da öğrenilmiyor, eh sorunca anlamı da kalmıyor.

Ziyan oluyor onca şey
Aslında hastanelik olanların ki hastalik oluyor gibime geliyor.. yani bizim gibiler durumu bir şekilde anlıyor... küçük yaşta başlamış çoğumuzun ne tesadüf demi? Tam masum, günahsız olduğumuz zamanlar da.. işte bir şekilde korunuyoruz korkmuyoruz mesela yaşadıklarımızdan o yaşta bile.. mesela ben ne yaşıyorum nasil oluyo bunlar demeyi bile akıl edemiyoruz.. bence o yaşta alistiriliyoruz birseylere.. başımıza gelen olaylarda bizi olmamız kişiye dönüştürmek için..

Ü

Üye silindi 76175

Aslında hastanelik olanların ki hastalik oluyor gibime geliyor.. yani bizim gibiler durumu bir şekilde anlıyor... küçük yaşta başlamış çoğumuzun ne tesadüf demi? Tam masum, günahsız olduğumuz zamanlar da.. işte bir şekilde korunuyoruz korkmuyoruz mesela yaşadıklarımızdan o yaşta bile.. mesela ben ne yaşıyorum nasil oluyo bunlar demeyi bile akıl edemiyoruz.. bence o yaşta alistiriliyoruz birseylere.. başımıza gelen olaylarda bizi olmamız kişiye dönüştürmek için..
Bilmiyorum, hayvan gibi korkup can havliyle nefes nefese kalmış biçimde tüm ev ahalisini tepemde bularak uyandığım da olmuştur,

Sağlam bir gezinti yapıp geri yerime bırakıldığım da.

Aklım başımda iken gördüğüm şeyler görece daha basit tabii, bunlar rüya.

Mesela geçen gün seccademde göz göze geldik, kafa attım gitti secdede :D

moonse

Kayıtlı Üye
@Nicholai İnşallah küstürmemişsindir 😁😁 senin şuan tam görünür halde.. Ben hiç görmedim.. sekil değistirip kisi kiliğina girmis yada dumanimsi, ışık olarak gördüm o kadar..

Ü

Üye silindi 76175

@Nicholai İnşallah küstürmemişsindir 😁😁 senin şuan tam görünür halde.. Ben hiç görmedim.. sekil değistirip kisi kiliğina girmis yada dumanimsi, ışık olarak gördüm o kadar..
Ben anlamam, abdesti bozuyordum az kalsın.

Tarif edeyim.

Sol ve sağ üst köşelerde ortaya doğru bakan iki ejderha benzeri bir şey.

Tam ortada da bana bakan düzgün bir yüz, ama epey düzgün, eski minyatürlerdeki gibi.

moonse

Kayıtlı Üye
Ben anlamam, abdesti bozuyordum az kalsın.

Tarif edeyim.

Sol ve sağ üst köşelerde ortaya doğru bakan iki ejderha benzeri bir şey.

Tam ortada da bana bakan düzgün bir yüz, ama epey düzgün, eski minyatürlerdeki gibi.
Sülale de var mi senin gibi gören veya bu konuda ilmi olan biri? Veya var mıydı.. Acaba sana mı aktarıldı bazı şeyler?

Ü

Üye silindi 76175

Sülale de var mi senin gibi gören veya bu konuda ilmi olan biri? Veya var mıydı.. Acaba sana mı aktarıldı bazı şeyler?
Büyük dedem ölü hayvanı yürütür, bir diğeri de daha gelmeden kapıya çıkar beklermiş misafiri.

Genellikle kırık çıkık ve daha absürt sıkıntıları tedavi ederlermiş.

Bir çeşit hekimlik yapmışlar yani, bana gelene kadar kaç tane çocukları var.

Seyrele seyrele üçün biri bile kalmamıştır yani :p