Hiristiyan Duaları

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
7,111
Tepkime puanı
5,032
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog


Sabah Duası


Uyandıktan Sonra Her Kimse Geçirdiği Gece İçin Tanrı'ya Teşekkür Ederken Ve O'na Bütün Gününü, İşini, Sorumluluklarını, Neşelerini, Acılarını Sunarken Gününü Kutsallaştırmış Olur.
Tanrım, Sana Tapar Ve Bütün Kalbimle Seni Severim. Beni Yarattığın, İnanç Verdiğin Ve Bütün Gece Beni Koruduğun İçin Sana Teşekkür Ederim. Bugün Bütün Yapacağım Şeyler Senin İsteğine Göre Olup Yüceliğini Arttırsın. Beni Günah İşlemekten Ve Kötülüklerden Koru. Lütfun Benimle Ve Bütün Sevdiklerimle Olsun. Amin.


Akşam Duası

Tanrım, Sana Tapar Ve Bütün Kalbimle Seni Severim. Beni Yarattığın, İnanç Verdiğin Ve Bütün Gün Beni Koruduğun İçin Sana Teşekkür Ederim. Beni İstirahat Ederken De Bütün Tehlikelerden Koru Ve Kötü Bir Şey Yaptımsa Affet. Lütfun Benimle Ve Bütün Sevdikerimle Olsun. Amin.


Tanrı'nın Meleğine

Gökyüzünde Yaşayan Meleklerle Yeryüzünde Yaşayan İnsanlar Arasında Esrarlı Bir Bağlılık Vardır. Tanrı Meleklere İnsanları Doğru Yola Yöneltmelerini Emretmiştir.

Ey Tanrı'nın Meleği, Koruyuculuğumuza Atanmış Olan Sen, Beni Aydınlat, Himaye Et Ve Destekleyip Yönelt. Amin.
Yemekten Önce Dua


Tüm Evreni Seven, Göklerdeki Kuşlara Yemini Veren, Doğayı Güzel Bir Şekilde Giydiren Tanrım, Bütün Bu Yarattığın Şeyler İçin Seni Överiz.
Bize Verdiğin Bu Yemekler İçin De Seni Över Ve Sana Şükrederiz. Yeryüzündeki Bütün Kullarından Gerekli Yiyecekleri Esirgeme. A
min
Yemekten Sonra Dua


Tanrım, Bize Verdiğin Bütün Yiyecekler İçin Sana Teşekkür Ederiz. Aramızda Paylaştığımız Bu Ekmekle Hem Sana Hem Kardeşlerimize Ve Tüm İnsanlara Sevgi İle Bağlı Olalım. Amin.Çalışmadan Önce Dua


Her Şeye Kadir Olan Tanrım, Bütün Gün Kalplerimizi, Vücutlarımızı, Duygularımızı, Eylemlerimizi, Sözlerimizi İyice Yönelt Ve Takdis Et.
Verdiğin Emirlere Göre Yaşamamızı Ve Çalışmamızı Sağla, Öyle Ki Şimdi Sana Layık Olup Ebedi Hayatta Da Seninle Birlikte Yaşayalım. Amin.Kutsal Kitapları Okumadan Önceki Dua


Tanrı'nın Bize Gönderdiği Kutsal Kitapları Okurken O'nun Sesini Duyarız. Tanrım, Senin Kitaplarında En Temiz, En Berrak Neşeyi Bulmamızı Sağla. Körlerin Ve Görenlerin Işığı, Zayıfların Ve Kuvvetlilerin Gücü Olan Tanrım, Benim De Ruhuma Eğil. Ruhumun Derinliklerinden Sana Yönelen Çağrımı Dinle. Yazdırdığın Olağan Üstü Şeylerle Dolu Kutsal Kitaplarının Hiç Bir Sayfasının Amaçsız Yazılmasını İstemedin. Kutsal Kitaplarında Bulacağım Gerçeklerle Seni Daha Çok Yücelteyim, Seni Öven Sesini Dinliyeyim Ve Seni Kana Kana İçeyim.
Göğü Ve Yeri Yarattığın Günden, Seninle Birlikte Göklerdeki Şehrinde Yaşayacağım Ebediyete Kadar Mucize Ve Harikalarını Derin Düşüneyim. ( Aziz
Agustinus)
 
Üst