Hint astroya göre kasim ayi

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Geçen ay transit geçişler sırasında hint astrolojisinde kala sarpa dediğimiz oluşumun önemini gördük. Bu etki Kasım ayı içinde de devam ederken ay içinde 3 gezegenin yer değiştirme sürecinden geçerken etkinin hafifleyebileceğini görebileceğiz.
Öncelikle kasım ayının ilk haftası genel olarak hepimizi etkileyen endişeli ve gergin ruh halleri dikkat çekici. Olaylara olumlu yönünden bakmakta zorlanacağız.

Kasım ayı ile ilgili ilk hareketli dönem 8 Kasım da Mars gezegenin Akrep burcuna, Venüs’ün ise Yay’a geçmesiyle başlıyor. Venüs Yay burcuna geçerken aynı zamanda Jüpiter’le de buluşmuş oluyor. Venüs’ün yay transitinden özellikle Yay yükselenliler başta olmak üzere balık, akrep, koç ve aslan yükselenliler olumlu etkilenecekler.
Fakat bir yandan da yay ve oğlak ların giderlerine ve masraflarla ilgili büyümelere dikkat etmeleri gerekebilir. Bu ay maddi olarak akrep yükselenliler para evlerine yerleşen Venüs ve Jüpiter nedeniyle daha olumlu etkilenecekler diyebiliriz. Öte yandan Mars ın yöneticisi durumunda olduğu akrep burcuna geçmesi haritalarında akrep etkileri yüksek kişileri bu nokta hangi alanlarıyla ilgili bölümü tetiklemekte ise o bölümü harekete geçirecek ama doğal olarak en fazla Akrep yükselenlilerin bu enerjilerden yoğun olarak etkilenmeleri söz konusu olacak.

Mars, koç ve akrep burçlarında kendi öz burcunda seyreder. Ancak derin tutkuları temsil eden akrep de ilerleyen savaşçı gezegen tutkuların esiri olmayı, aşırı kıskançlık krizlerini, güven sorunlarını ortaya dökebilir. Cinsel enerjiler tetiklenir ve tutkular ve libido yükselir. Daha sakin ve akılcı davranmamız gereken bir sürece giriyoruz. Diğer yandan bu etki savaşmamız gereken konularda bizi güçlü ve dayanıklı da kılar.

Bu noktada önemli bir durumda Yay burcuna geçen Venüs enerjilerinin de etkisiyle özellikle ilişkilerde sorumluluktan kaçma, yeni kaçamaklara yönelme eğilimi, yine ilişkilerde heyecanlar ve adrenalin arayışları haritalarında Venüs yerleşimiyle ilgili sorunları olanlarda daha fazla olmak üzere genel olarak hepimizde maddi konularda ve ilişkilerimizde bağımsız olma arzusu uyandırabilir.
Bilhassa 7-10 kasım arası yeni arayışlar nedeniyle zor durumda kalmalar hatta skandallar, yeni tanışmalar veya ani etkilenmeler daha yoğun olabilir. 16 ekimden itibaren akrep burcuna geçen Güneşin de gelişiyle cinsel dürtüler başta olmak üzere hayata oldukça yoğun ve derinlemesine inebilen bir bakış açısı söz konusu olacak.
Öte yandan bu transit özellikle ASLAN burçlarını ve yükselenleri aslan olanları daha rahatlatıcı olarak etkileyecek. Güneş, ekim ayı boyunca düşüşte olduğu terazide ilerlerken sağlık sorunları başta olmak üzere sıkışık etkiler vermiş ve bu durum kalasarpa dediğimiz enerjilerle de birleştiği için bilhassa güneşin burcunu sıkıntıya sokmuştu. Akrep e geçişinde bu anlamda rahatlayan Aslanlar öfke nöbetleri ve fevri adımlar konusunda daha dikkatli olmalılar.

Kasım ayında en fazla zorlanacak burçlardan birisi de Koç yükselenliler olacak. Öncelikle Koç’un yöneticisi Mars 20 Kasımdan sonra daha yoğun olmak üzere yanık dediğimiz bir pozisyonda üstelikte Koç yükselenlilere göre 8.ev dediğimiz zorlu bir noktada ilerlemeye başlıyor. Koç burçları bu ayın ikinci yarısından sonra kazalara karşı dikkatli olmalılar.

Sonuçta bu ay Hint Astrolojisinde Ruchaka Yoga dediğimiz güçlü bir pozisyona geçen Mars aya damgasını vururken bu durumdan olumlu etkilenecek olanlar : Akrep- Boğa – Aslan ve Kova yükselenler olacak.
Koçlar ve İkizler ise daha gergin ve zorlayıcı bir ay geçirebilirler.

12 Kasım da yine Hint astrolojisine göre önemli bir transitte, Koç burcunda Purnima yani dolunay oluşması. Özellikle Koç ve terazi burçlarını daha yakından ilgilendirecek bu durum sonlanma, sonuçlandırma etkilerini canlandırırken, bizler için önemli bir konuda nihai sonuca ulaşma durumları yaratabilir. Dolunay dönemleri son noktaları içerdiği için aradığınız bir ev veya yeri bulabileceğiniz, elinizde sürünüp duran bir projeyi bitirebileceğiniz gibi işinizden ayrılma durumunda da kalabilirsiniz. Hint astrolojisinde burçlara göre dolunay etkilerini haftalık yazılarımda aktaracağım okuyabilirsiniz.

Hepinize güzel ve bereketli etkiler içinde geçireceğiniz bir ay temenni ederim.
 
Üst