Hint astrolojisine göre haftalik etkiler

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Haftaya yeni AY etkileri ile giriyoruz. Yeni ay gerek batı gerekse doğu sisteminde en az dolunay kadar önemli bulunan Ay ın ışık fazlarından biridir. Dolunayın tamamlanma ve ortaya çıkarma etkilerinin tersine Yeni ay zamanları başlangıç ve oluşum dönemleri olarak tarif edilir. Hint Astrolojisinde yeni ay dönemlerine AMAVASYA diyoruz.
Batı ile Doğu sistemi yani Hint astrolojisi sistem arasında ki önemli farklardan biri de Ay fazlarının bizlere olan etkilerinin yorumlarında ortaya çıkar. Batı Astrolojisi dolunay ı daha temkinli olarak kabul ederken Hint sisteminde bazı konularda dikkatli olmamız uyarısını alsak da gezegenin en parlak olduğu dönem olarak bilinen dolunay (PURNİMA) dönemi olumlu bir süreçtir.
AMAVASYA yani yeni ay süreçlerinde ise Batı astrolojisine göre yeni başlangıçlar ve oluşumlar açısından son derece olumlu enerjiler açığa çıkar. Özellikle başlangıç yapmak adına iyi bir dönemdir. Oysa hint sisteminde AMAVASYA dönemleri biraz daha temkinli karşılanabilmekte. Yeni oluşumlar, başlangıç ve yeni koşullar oluşması konusunda her iki sistemde ortak noktada buluşsa da, Hint astrolojisinde bir çok Hindu astroloğa göre bu süreçte dikkatli olunmalıdır.

Hikaye göre özellikle yeni ay geceleri tehlikelidir. Zira ay ışığından yoksundur ve karanlıktır. Hintliler kötücül enerjilerle uğraşanların bu geceleri takip ettiklerine inanırlar. Hint Astrolojisine göre Çarşamba günü Terazi burcunda AMAVASYA yani yeni ay oluşumu var. Salı gününden yansımalarını hissetmeye başlayacağımız bu durum haritalarımızda hangi noktalarda meydana geliyorsa o nokta da yeni koşullar ve gelişmeler söz konusu olacaktır. Diğer yandan yeni ay sırasında Ay Swati takımyıldızından geçiyor olacak ki, bu yıldız oldukça başarıya dönük ve hırslı etkiler vermesiyle bilinir. Bu durum bugünlerde daha sonuç odaklı ve başarı konusunda hırslı olmamızı sağlayabilir.

Bu seferki Amavasya-yeni ay oluşumunu önemli kılan sebeplerden birisi de Ay ve Güneş kavuşurken onlara Mars’ında eşlik edecek olması. Bu durum olayların ani gelişim göstermesine, birden olabilecek değişim veya durumlara geçişlere ve bir yandan da gergin tepkisel davranışlara işaret etmekte.
* Aşağıda okuyacağınız etkiler Hint Astrolojisine göre yükselen burçlarınız baz alınarak aktarılmıştır.

KOÇ
Yeni ay sizin ortaklıklar ve ikili ilişkiler, evlilik evinizde gerçekleşmekte. İkili ilişkilerinizde beraberlikler açısından ani değişimler yaşayabilirsiniz. Hayatınıza yeni biri girebilir veya süregelen ilişkinizde farklı bir duruma geçiş yapılabilir. Diğer yandan bu hafta ağırlıklı olmak üzere önünüzdeki günlerde anlaşma ve sözleşmelerle ilgili yeni durumlar söz konusu olabilir. Evlilik veya bu konuda önemli adımlar atmak, iş anlaşmaları veya projeler hayatınıza aniden girebilir.

BOĞA
İşleriniz konusunda oldukça hırslı ve başarı odaklı olacağınız, kendi başınıza hareket etmekten hoşlanacağınız bir dönemi tetikleyecek olan yeni ay, işleriyle ilgili yeni atılımlar yapmak isteyen boğalar için çeşitli fırsatları taşıyabilir. Çalışma koşullarınızda veya iş yerinizde değişim olabilir. Yeni bir teklif veya iş olanağı karşınıza çıkabilir. Diğer yandan sağlığınızla ilgili konularda diyet, yeni bir sağlık programına geçiş yapmak veya benzer bir konuda başlangıç yapmak istiyorsanız yeni ay size bu konuda bir fırsat verecektir.

İKİZLER
Sizin için aşk hayatınız, çocuklar, sınavlar ve genel olarak yeteneklerinizle ilgili noktalarda gerçekleşecek olan yeni ay özellikle aşk hayatınıza ve gönül ilişkilerinizle ilgili hareketlenme verecek.Yeni bir beraberlik, yeni biri ile tanışma fırsatı, devam eden ilişkiniz açısından ani bir gelişme, durum veya aşık olmanız söz konusu olabilir. Diğer yandan çocuklarla ilgili konularda beklentileriniz oluşurken, oldukça yaratıcı olabilirsiniz. Özellikle sanatsal konularla uğraşanlar, kreatif içerikli işleri olanlar yeteneklerini ortaya koymak adına güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Sevdiğiniz bir hobinizle ilgili güzel gelişmeler söz konusu olabilir.

YENGEÇ
Eğer yeni bir eve geçmek, taşınmak, kiralama, tadilat, dekorasyon çalışmaları yapmak veya mobilya benzeri alımlar gibi yaşadığınız yerle ilgili değişim ve yeni başlangıçlar yapma düşünceleriniz varsa harekete geçmek adına itici güce kavuşacak çeşitli fırsatlar yakalayabileceksiniz. Önünüzdeki günlerde ailenizle ilgili konular sizin için önemli olacaklar. Bir yandan da özellikle ay ve mars beraberliği ailenizle ilgili anlaşmazlıklar veya sorunlar yaşıyorsanız bunların da su üstüne çıkmasına sebep verebilir ki, yakın çevrenize karşı bu aralar biraz daha anlayışlı olmaya ihtiyacınız olabilir.

ASLAN
Çevrenizle olan iletişiminiz ve haberleşmeler telefon, mail trafikleri gibi oldukça yoğunlaşırken, yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili yeni durumlar da söz konusu olabilir. Yakın yerlere seyahatlerle ilgili organizasyonlar sizin için hızlanacak. Bugünlerde daha fazla seyahat edebilirsiniz. Öte yandan özellikle ilişkilerinizle ilgili iletişimizde bu dönem bitiş ve başlangıçlara sahne olabilir. Genel olarak da cesur ve daha atak olacaksınız ki, bir yandan da düşünmeden hareket etme potansiyelleriniz ve tutkularınızla hareket etme etkileriniz oldukça yükseliyor.

BAŞAK
Maddi konulardaki hedef ve isteklerinizle ilgili yeni gelişmeler söz konusu olacak. Birikimlerinizle ilgili yeni fırsatlar elde edebilir, parasal konularda beklemediğiniz gelişmelerle ilgilenebilirsiniz. Giderleriniz de yüksek olduğu için bir yandan da gelir gider dengenizle de boğuşuyor olsanız da sizi önümüzdeki dönemde rahatlatacak durumların ortaya çıkması mümkün.

TERAZİ
Burcunuzda oluşacak olan yüksek enerji sizi oldukça farklı etkileyebilir. Seyahatler, yeni insanların hayatınıza dahil olmaları durumları öne çıkarken, bir yandan da hedeflediğiniz işler ve yapmak istediğiniz konularla alakalı yeni gelişmeler önünüze çıkacak. Girişimci ve kendinizden emin olacaksınız. Mücadeleci tavırlarınız sizin gibi kararsız bir burç açısından çevrenizce dikkat çekici olarak yorumlansa da kendinizi ifade etmekte rahat olacaksınız.Ancak yönetsel konular ve kariyerinizle ilgili değişim ve farklı yönlere de gidebilme etkileri de oldukça yüksek.

AKREP
Sizin gibi gizliliği seven biri için birde yeni ay etkilerinin size ait konuları içeren bir evde meydana gelmesi ilginç bir durum ortaya çıkarabilir. Bu dönemlerde ortaya çıkmaktan, lider yönlerinizi ortaya çıkarmaktan hoşlanmayacak ve biraz daha arka planda kalmaya çalışacaksınız. Hastaneler ve mahkemelerle ilgili konularla işleriniz varsa biliniz ki yeni ve ani değişim etkileri bu konu ve alanlarda hayatınıza renk ve farklı bakış açıları getirecek. Başka bir durumda, gizlediğiniz bir aşk hikayeniz varsa ki bu durumla ilgili yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Sağlığınızla ilgili daha dikkatli olmaya bakın.

YAY
Sosyal çevrenizle ilgili etkileri tetikleyecek olan yeni ay sizi kalabalık ortamlara yönlendire bilir. Arkadaş çevrenizde yeni gelişmeler olabilir. Biriyle tanışabilir ve bu kişiden destek ve yardımlar alabilirsiniz. Yurtdışına çıkmak ve başka bir ülkeye gitmek isteğiniz varsa bu konuda da yeni adımlar ve beklemediğiniz şekilde ani gelişmeler önünüze gelebilir.Arkadaş çevrenizde ise uzun süre devam eden bir beraberliğiniz, yakın bir arkadaşlığınızla ilgili düşünceleriniz değişebilir.

OĞLAK
Yeni ay sizin kariyer evinizde gerçekleşirken bu durumdan en yoğun etkilenecek burçlardan biri olacaksınız. Çalıştığınız işde beklemediğiniz bir terfi, yeni bir iş görüşmesi veya önünüzdeki 10 günlük süreçte ağırlıklı olmak üzere yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Fakat bir yandan da iş ve kariyer konularında oldukça cesur ve girişken tavırlarınız olacak. Ortaklı konularda yeni beraberlikler ve ortaklıklar yaşayabilirsiniz.

KOVA
Bilhassa eğitim, seminer, kongre ve benzer eğitim organizasyonları içinde bulunuyorsanız bu aralar ve önünüzdeki 10 günlük dönemde bu konularla ilgili hızlanma ve gelişmeler yaşayabilirsiniz.Özellikle eğitsel konularda bir süredir sizi meşgul eden planlarınız için yeni olanaklar söz konusu olabilir. Özellikle işinizde bu konularda yeni fırsatlar size verimli etkiler sunabilir. Diğer yandan genel konularda da kendinize güvenli ve girişimcisiniz.

BALIK
Geliriniz dışındaki maddi kaynaklarınızla krediler, başkalarıyla paylaştığınız ortak kaynaklar, nafaka veya miras konularda sizin için önemli gelişmeler olabilir. Miras veya nafaka konularında bir süredir sürüncemede devam eden konularda yeni durumlar ortaya çıkarken, gelir gider dengelerinizi tekrar gözden geçirerek masraflarınızla ilgili farklı çözümler üretmeniniz de söz konusu.Bir süredir başvurduğunuz bir kredi varsa bununla ilgili beklentiniz doğrultusunda cevap gelebilir.
 

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
6,493
Tepkime puanı
2,785
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
çok başarılı bir yorum yine teşekürler
 

ruhum

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2008
Mesajlar
63
Tepkime puanı
3
iç açan yorumlar için teşekkürler
 

Similar Threads

Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
583
Üye silindi 57044
Ü
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
293
Üye silindi 57044
Ü
Ü
Cevaplar
1
Görüntüleme
449
Üst