Her ilim ve bilgi faydalı değildir

Göktürk-X

Kayıtlı Üye
bundan yıllar önce 3-4 olabilir bir facebook gurubundayız bir arkadaş gölgeleri kontrol felan etmek istiyor çalışıyor çabalıyor sonunda beceriyor kontrol ettim diye paylaşım yapıyor sanırsam geçti 3-4 ay sonra bu parapiskolojide ilerlemiş birinden yardım istedi aynen şöyle yazdığını gördüm "abi geceleri yatağa yatıyorum yattığım gölgem yataktan kalkıp hareket ediyor" böyle yazmış sonrada bir daha o arkadaşı görmedim kim bilir neler yaşadı arkadaşlar ilim ve bilgi sahibi olmanın da getirdiği sorunlar olabilir bazı arkadaşlar geceleri garip olaylar yaşıyor bunun sebebinin ben :Burda bazı varlıklar hakkında bilgi edindikleri sonra o bilgiyi öğrenip şaşırıp geceleri düşünmeye başlamaları ve o düşündükleri varlıklara zihinlerinin kontrol kapısını açtıkları nedeni olarak görüyorum ve durumu şöyle özetleyim insan korktuğunda kafasının üstündeki çakra korktuğu enerjiyi yayar örnek vereyim köpekten korkarsınız peşinizden gelir niye çünkü bu enerjiyi hisseder zihninizi geliştirmekte sizin elinizde olan bir şey özgüven kazanın böyle şeylerden uzak durun kafanızı dinleyin spor yapın dizi izleyin unutmaya çalışın.

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
İnsanlar parapsikolojik deneyimler yaşayabilir, doğal süreçte kastediyorum ama gizli ilimlere girmek ve bir şeylerleri denemeye kalkmak kötü sonuçlar doğurabilir. Mümkün mertebe uzak durmakta fayda var. Bilgilenmekte sıkıntı olmaz ama uygulama sakattır.

Ü

Üye silindi 57044

Günümüzde bütün ilim ve bilimler faydasız ve boştur.. hobilerde öyledir.. Mesela spor müsabakalarını ele alalım.. kim çıkartmış bu spor denilen şeyi? Nereden çıktı, nereden geldi bu saçmalıklar? Adamlar hayatlarını bir topun peşinde koşarak geçiriyorlar ve milyarlar onlara saygı duyuyor.. öyle olmasaydı onlarda bir topun peşinden koşup gitmezlerdi.. çünkü bir topun peşinden giderek ilk iki seviyedeki arzularının güvenliğini sağlıyorlar.. yemek, cinsellik, barınak ve tonlarca para.. minarel seviyedeki arzuları zaten doluyor..

bitkisel seviyedeki para kazanma, fiziksel-maddi büyümede sağlanıyor.. Geriye kalıyor kişisel imaj ve saygınlık arzusu.. saygınlık arzusu.. kral olma arzusu.. oda sağlanıyor. Dünyaca ünlü bir futbolcu ile bir amerikan başkanı günümüzde eşittir öyle söyleyeyim size. firavun olmak.. firavun ama firavun olduğunun bile farkında değil. çünkü firavun olduğunu fark etmek için bir zıt gücü tanımak gerekir.. Yaradanı tanımak gerekir.. Yaradan, sonsuz sevgi ve ihsan etmek gücüdür.. bu gücü tanırım. bu güçten aldığım referanslara göre firavunu eleştiririm.. Kendi benliğimi eleştiririm. Belkide ilk defa kendimi yaradılışın merkezine koymam.. Böylece aldığım referanslara göre kendi alma arzumun üzerinde, kendi benliğimin üzerinde yeni bir ben yaratırım.. Üst ben'i yaratırım.. Ruhu yaratırım..

tıpkı yaradanın beni yarattığı gibi bende yaradanımı yaratırım.. üst-ben'i yaratırım.. farklı bir yönelim ve algı yaratırım.. şimdiye kadar hep alma arzusu ile çalışan bir ben vardı.. Fakat artık ihsan etmek için çalışan bir ben inşa ediyorum.. 6.duyumu inşa ediyorum. tıpkı yaradanın biz insanları inşa ettiği gibi.. Biz yapmalıyız.. yaradan direk verseydi kemik alan köpekler gibi olurduk.. ama biz yaparsak.., ekmeğimizi kendi alnımızın teri ile yer isek, babamızın yüzüne bakacak halimiz olur.. bu real hayattada böyledir.. çünkü yukarıda nasılsa aşağıdada öyledir.. öyle yansır.. kök ve dal şeklinde yansır... Maneviyattan fiziksele iner ve yansırlar..

asterix

Kayıtlı Üye
Metafizik konular çok ciddi işlerdir sırf meraktan yada macera için uğraşılacak işler değidir,eskiden hep gizlenmesinin nedeni bu..
Kişinin genç tecrübesiz olamsı kişiliğinin oturmamış olması bilgisiz olamsı başını belaya sokar.Ne olduğunu bile bile bilmediği bir suya gece karanlıkta atlamak gibidir başı belaya girebilir.
Birincisi asla kişisel çıkarlar ve açgözlülükle bir şey yapılmamalıdır benzer benzeri çeker ava giden avlanır..Macera arayışı hüsran olabilir.Bedava bir şey yok bunu aklınızdan çıkarmayın.
Uzun yıllar okumanız araştırmanız bilgi sahibi olmanız belki bir ustanın yanında bulunmanız gerekeir.
Yaş olarak çok genç olmak ,biraz hayat tecrübesi ve olgunlaşmak ve titreşimleriniz saflaşması oturması gerek.Nefsinize hakim değilseniz bu işlerin sonu kötü bitebilir..
Daha çok kişisel gelişim konularında çalşmak doğru olur..
Doğuştan yetenekli yada görevli gelen hazır olan ruhlar olabilir onları ayrı.