Havasın derinlikleri esmalar

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar selam havasın derinlikleri esmaül hüsna bölümünde Bülent kısa Esma hesaplamayı ve Esma birleşimini anlatmış ancak bir şey sormak istiyorum. Bu çalışmaları kaç gün yapmalıyız? Mesela kahır veya celbi muhabbet

İstenilen sonuç etki edene kadar devam mı etmeliyiz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hesaplamalar sonucu çıkan rakama göre belirlersiniz.
Kaç saat okuyana yapabilirsiniz.

rakam çok büyük çıktı ise daha fazla güne bölersiniz, az çıktı ise saha az.

diyelim ki rakam 10.000 çıktı. 7 gün okuma yapmaya karar verdiniz. 1.428 kere okumanız gerekiyor. Sadece Esma okuyorsanız, 2 saniye kadar sürer. 1 saat fazlası ile yeterki olur. Ben 1 saat yapamam derseniz daha fazla güne bölebilirsiniz. Bazı hesaplamalarda 2 milyondan fazla çıkabiliyor. Yeni başlayan biri için zaten büyük Ebced uygun değildir. Günde 4-5 saat zikir yapması çok zor olur. Buna alışık olması gerekir. Yeni başlayan biri bir saatten az olacak şekilde yapmalı.

3-7-14-21-41 gibi gün sayılarına bölebilesiniz. Bu size bağlı.

Havas öğrendiği verdiğiniz için tabi böyle. Yoksa Esma okumak için bir sayıya ya da güne ihtiyacınız yok. İstediğiniz kadar da okuyabilirsiniz

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Hesaplamalar sonucu çıkan rakama göre belirlersiniz.
Kaç saat okuyana yapabilirsiniz.

rakam çok büyük çıktı ise daha fazla güne bölersiniz, az çıktı ise saha az.

diyelim ki rakam 10.000 çıktı. 7 gün okuma yapmaya karar verdiniz. 1.428 kere okumanız gerekiyor. Sadece Esma okuyorsanız, 2 saniye kadar sürer. 1 saat fazlası ile yeterki olur. Ben 1 saat yapamam derseniz daha fazla güne bölebilirsiniz. Bazı hesaplamalarda 2 milyondan fazla çıkabiliyor. Yeni başlayan biri için zaten büyük Ebced uygun değildir. Günde 4-5 saat zikir yapması çok zor olur. Buna alışık olması gerekir. Yeni başlayan biri bir saatten az olacak şekilde yapmalı.

3-7-14-21-41 gibi gün sayılarına bölebilesiniz. Bu size bağlı.

Havas öğrendiği verdiğiniz için tabi böyle. Yoksa Esma okumak için bir sayıya ya da güne ihtiyacınız yok. İstediğiniz kadar da okuyabilirsiniz
Yok 10 bin gibi rakamlar çıkmıyor daha çok 1600 2000 2500 gibi

1 saat falan sürer sanırım sayıya göre de atıyorum 2000 bunu 7 güne bölmeye gerek yok herhalde

Mesela kavi Kahhar kişi ismi ya ul gibi değerler eklenince 2000 çıktı diyelim
Bunu 1 gün okuyup bırakmak yetersiz olur herhalde 7 gün boyunca 2000 defa okuduk istediğimiz iş olmadı 7 gün daha eklemek mi gerek orasını anlamadım tam

7 gün okuduk sonra işlem sonucunu mu beklemek lazımdır ne yapmak gerekir

Gezegen saatleri ay takvimi
Taharet gusul abdest doğal tespihte yapılacak
Bir havas işlemi sayılır değiş mi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
O zaman bölmeden günlük okumak lazım. 7 gün yeterli olur sonra beklenir. Olmaz ise yeniden denenir. Olmaz ise yeniden. Olmamasına sebep ya hatalı işlem yapılmıştır ya başkası için yapılıyorsa koruması vardır ya da olmayacağı için olmuyordur. Onlar gözden geçirerek hata giderilir. Hatasız bir işlem olmasına rağmen olmuyorsa olmayacak demektir

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Yok 10 bin gibi rakamlar çıkmıyor daha çok 1600 2000 2500 gibi

1 saat falan sürer sanırım sayıya göre de atıyorum 2000 bunu 7 güne bölmeye gerek yok herhalde

Mesela kavi Kahhar kişi ismi ya ul gibi değerler eklenince 2000 çıktı diyelim
Bunu 1 gün okuyup bırakmak yetersiz olur herhalde 7 gün boyunca 2000 defa okuduk istediğimiz iş olmadı 7 gün daha eklemek mi gerek orasını

O zaman bölmeden günlük okumak lazım. 7 gün yeterli olur sonra beklenir. Olmaz ise yeniden denenir. Olmaz ise yeniden. Olmamasına sebep ya hatalı işlem yapılmıştır ya başkası için yapılıyorsa koruması vardır ya da olmayacağı için olmuyordur. Onlar gözden geçirerek hata giderilir. Hatasız bir işlem olmasına rağmen olmuyorsa olmayacak demektir
Anladım. 2000 çıktıysa 7 gün boyunca mesela temizlik şartlarına uyarak aşksa aşk günü gezegen saatlerinde okumak lazımdır. Diye anladım. Mesela cuma günü venüs saatinde ay büyüme aşamasında iken

Karşımızda ki kişinin koruması olup olmadığını nasıl anlıyoruz? Ya da bu korumaları kim yapıyor? Mesela azıcık bile olsa tanınan biriyse müzisyen sporcu vs koruması mı vardır acaba?

Yani çalışma hatası kendimizden mi kaynaklı yoksa olmaması gerek derken bunu nasıl ayırt edeceğiz?

Bunlar önemli ayrıntılar cevaplar mısınız?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Genel olarak evet her günün bir anlamı var ve saati var. Ona göre yapılır. Kişiye özel olarak ise hesaplamalar yapılır ve ephemeris takviminden gezegen açılarına göre gün ve saat belirlenir.
Koruması olduğunu psişik yetenekleriniz var ise baktığınız zaman anlarsınız bunun için bir yöntem yok.

Korumaları bu konunun uzmanları yapıyor elbetteki. meslekler ve yaşam şekline göre belli olmuyor maalesef.

Çalışmayı yapan kişiden kaynaklanır hatalar. Yeni başlayanlar tecrübesi ve bilgi az olduğu için genel de çok hata yaparlar. En çok yapılan hata ise Arapça kelimeleri Türkçe aksanla okumak. Bazı sesleri dilimizde olmadığı için çıkaramıyoruz ya da okumalar uzun olduğu için başlarsa düzgün başlansa bile kaçıyor.

hesaplarda çok hata yapılıyor. Birde enerji akışını yönlendirmek düşünüldüğü kadar kolay değil. Sadece okumak bir işe yaramıyor çünkü, kelimeye güç verecek kişinin enerjiler üzerine yereneği ya da saha önceden tecrübesi olması gerekiyor.

Nefesi kuvvetli tabiri buradan geliyor. Okuma yaparken önemli olan nefes ile enerji akışını sağlamak.

Olması ya da olmaması gereken ( uygunluk) çalışma olduğunu ben yıldızname, numeroloji, tarot ve duru görü yöntemlerinin kullanarak bakıyorum. Tam bir netlik içermiyor. Zaman ( kader, Nasip) dediğimiz olguyu anlamak gerçekten zor. Deneme yanılma yöntemi işe devam etmek gerekiyor. Olması gereken zamanı geldiğinde zaten olacaktır.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir sorum oluştu zaten hazır olan bir konu olduğu için sormak istedim. Bülent Kısa Havasın derinlikleri 1.kitabın sonunda oruç namaz gibi durumlardan bahsetmemiş

Yani teharet ve abdest ile okumak mı lazımdır yoksa en az 1 gn riyazet ve başlamadan namaz şart mıdır

Diğer çalışmalar hakkında bilgi verilse de bu konuda verilmemiş mesela kblan tragna da talismanlar da oluşum ve çalışma süreleri vs verilmiş ama..

Yardımcı olursanız memnun olurum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Arkadaşlar bir sorum oluştu zaten hazır olan bir konu olduğu için sormak istedim. Bülent Kısa Havasın derinlikleri 1.kitabın sonunda oruç namaz gibi durumlardan bahsetmemiş

Yani teharet ve abdest ile okumak mı lazımdır yoksa en az 1 gn riyazet ve başlamadan namaz şart mıdır

Diğer çalışmalar hakkında bilgi verilse de bu konuda verilmemiş mesela kblan tragna da talismanlar da oluşum ve çalışma süreleri vs verilmiş ama..

Yardımcı olursanız memnun olurum.
Kitap da havvas ilmi ile ilgilenlerin islamın tüm şartlarının yerine getirmesi gerektiği belirtilir. Havvas gibi yaşamak gerekir. Yani hem islam dinine ait tüm kurallar yerine getirilecek hem de havvasın tüm kuralları yerine getirecek. Yani çalışmalardan önce namaz diye bir şey yok. Normal olarak zaten beş vakit kılmak gerekiyor. RiYazet ise istenilen ilme ulaşana kadar devam edilecek. Yani 3 ay da sürebilir bir yılda.
Bazı çalışmalar da ise özellikle ek kurallar gelebiliyor. Çalışmasına bağlı. Örneğin kötü kokulu yiyecekler yememek gibi. 7 gün oruç tutmak gibi.
Havvas ilmi islam dininden bağımsız değildir. İslam inancının tüm şartları her daim yerine getirilmelidir. alkol kullanıyorsa kişi zina yapıyorsa, yalan söylüyorsa, namazını kılmıyorsa Havvas olunmaz. Havvas çalışmadan çalışmaya şartların yerine getirildiği bir sistem değildir.