Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

cathrine

Kayıtlı Üye
Herkese ve herkese ilk kez görüyormuşum gibi bakacağım;bilhassa da alışkanlıktan büyülerini görmez olduğum küçük şeylere...Mesela çöldeki,gözüm rüzgarı görmediği için aklımın almadığı bir kuvvet tarafından hareket ettirildiğini zannettiğim kum tepelerine...

Paulo Coelho/Akra'da Bulunan El Yazması

Arkadaşlar paylaşımlarıma devam etmek istiyorum ama konuya katılım az olduğu için tereddüt ediyorum..Bu konuyu hep beraber canlı tutalım!Güzel bir konu,lütfen siz de katılın ki hep beraber zihnimizde,ruhumuzda ve hayatımızda açılımlar yaşayalım..Ne dersiniz?Hayatımzı keşfetmek,kendimizin farklı yönlerini tanımaya çalışmak,kendimize daha çok yaklaşmak için birbirimize yardımcı olursak hayata bir katkımız olmaz mı?Brinin ruhuna dokunmak ya da kendimizi yeniden tanımak ,''kendimize yolculuğu''daha zevkli hale getirmek elimizde...Birlik olmak, yalnız olmadığımızı bilmek ve bir amaç uğruna bir araya gelmek hayatı daha anlamlı kılıyor...

nurumm

Kayıtlı Üye
Merhabalar Cathrine bu konuda bana yardımcı olan durum gerçekten yararını gördüğüm 21 gün durumunun üzerine şu an sipariş verdiğim Anette Inselberg Herşey Değişir adlı eseri :) bakalım bugün elime gelir içinde eminim kendime uygun birşeyler bulacağım diye ümit ediyorum.Deneyimlerimin sonucunu zaman zaman paylaşırım...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Şu an geçmişin yükünden kurtulmak isimli kitabı okuyorum.37. sayfadayım kitap hayli ilginç.Travmanın kuşaklar arası aktarımından bahsediyor.Babasından gördüğü şeyi babasıda babasından görüyormuş ilginç bir deneyim.

cathrine

Kayıtlı Üye
nurumm ve yare-i yarim Cevaplarınız için çok teşekkür ederim...Okuduktan sonra kitaptan en beğendiğiniz cümlelerini alıntı yaparak da paylaşabilirsiniz...Neler öğrendiğinizi de özetleyebilirsiniz...Emeklerinize sağlık.:)

cathrine

Kayıtlı Üye
''Ey varlık aleminin misafiri!Gerçeklerin sırrının ne olduğunu anla.(.....)Vahdet an'ının sonu yoktur.Söylediğin her şey onun adıdır.Çünkü her şeyde gizli olan nokta o'dur.Bazen fezayı dolduran cevherdir bazen cihandır.Ölüm ve hayat onun kadehidir.Bazen güneş bazen ay'dır.Bazen yağmur bazen buluttur.Ateş de kendi alev de kendidir.Gece de kendi seher de kendidir.Bazen taş bazen bitkidir.Bazen karınca bazen arslandır.Ruh da kendisi ceset de kendisidir.Hayat da kendisi ölüm de kendisidir.Zamanla yok olunca ,kendini kendinde bulur.Mutlak iken nokta olur.Yokluk ,Hakk'ın kudret eserlerinin göründüğü yerdir''.
Filibeli Ahmed Hilmi /Amak-ı Hayal

''Ey can!Yok olacak bu aleme ibretle bak.Gafletten kurtul,meydan boş değildir.Sultan Süleyman ve İskender Han neredeler?Yüz bin senelik ömrü neşe içinde geçirsen de aslında hepsi ''bir an'dan''ibarettir.A gözüm!Cihan denen bu bahçe ne güle ne bülbüle kalacaktır.Zaten kime isteğine göre yar olmuştur?''
Filibeli Ahmed Hilmi /Amak-ı Hayal

Kendini gözlemlemek ,kendini düzeltmektir...Bir kişi kendini gözlemleyebilirse geçmişindeki her şeyi düzeltebiliriz.
Stefano D'anna/Tanrılar Okulu

Öz gözlemleme ,yaşantına yukarıdan bakmaktır.Bu sanki olayları,durumları ve geçmiş ilişkileri bir ışık demetinin altına koymaya benzer.

Senin en sarsılmaz inancın,en zararlı inanışın,kendin dışında bir dünyanın varlığına,bağımlı olduğun bir şeye veya birisine,sana bir şeyler veren veya senden alan,seni seçen veya suçlayan bir şeye veya birisine inanmandır.

Bir savaşçı ,bir anlığına bile olsa kendisine dışarıdan gelecek bir yardıma inanacak olsa,o anda kendine olan yıkılmaz inancını kaybeder.

Beynin yapısını bilimsel olarak merak eden arkadaşlarıma Sinan Canan'ın videolarını izlemelerini tavsiye ederim.Ayrıca hayata karşı değişik bir bakış açısı ve kendi içimize yaptığımız yolculukları biraz daha iyileştirmek istiyorsanız Cem Mumcu'nun da videolarını izlemenizi öneririm.Eğer beğenirseniz sonrasında da Sinan Canan'ın da Cem Mumcu'nun da kitaplarını araştırabilirsiniz..

Tavsiye üzerine okuyup çok beğendiğim bir kitap:''İnsanın Anlam Arayışı/Viktor E.Frankl''.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Maximillian

Kayıtlı Üye
Selamlar mabet sakinleri..🙋Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz ?neler öğrendiniz ;hayatınızda neyi değiştirdi ?
:) necronomicon(sümer yazıtlı olanı ex mortis değil direk sümer yazısı dark weeb den) picatrix----Arbatel de magia veterum-gotia serisi------Grimoire(iskandinav ve daha nice grimire serisi)----lemegeton----blackwood----havvas kitapları----calestial magic -------The Necromantic Ritual Book(leilah wendel eseri)-------dragonian magic ----------------------//aslıdna burda hem size hem başkalarına brif verdim bunları bulup araştırma yapabilirsiniz ***sorumlusu ben değilim vebal sizindir***\\\ dahası var yazmaya üşendim...

cathrine

Kayıtlı Üye
''Dünya anlaşılmazdır.Ve bizler de ve bu dünyada var olan her varlık da.'' Carlos Castenada/Zamanın Çarkı(Güç Hikayelerinden Alıntılar

Mutluluğun sırrı basittir:''Gerçekten yapmayı sevdiğiniz şeyi bulun ve sonra tüm enerjinizi onu gerçekleştirmeye yöneltin.Bunu yaptığınızda yaşamınız zenginleşir ve tüm arzularınız kolayca ve fazlasıyla gelişir''.

Robin S. Sharma/Ferrari'sini Satan Bilge

Kendi güven çemberinden çıkmaya ve bilinmeyeni keşfetmeye cesaret ettiğinde gerçek insani potansiyelini açığa çıkarmaya başlayacaksın.Bu kendini ve yaşamdaki diğer tüm koşulları kontrol etme ustalığına giden ilk adımdır.Sınırlarını zorladığında,sahip olduğunu asla hayal etmediğin zihinsel ve fiziksel birikimlerini açığa çıkarırsın.

Robin S.Sharma/Ferrarisini Satan Bilge

Bir savaşçı eylemini değerli kılmayı öğrenmelidir,çünkü bu dünyada sadece kısa bir süre-hatta tüm bu muhteşemliğe şahit olamayacak kadar kısa-kalacağının bilincindedir.
Carlos Castaneda/Zamanın Çarkı(Ixtlan Yolculuğu'ndan Alıntılar)

Sıradan insan sürekli insanları sevmenin ya da sevilmenin derdindedir.Bir savaşçı ise sadece sever,hepsi bu.O neyi ve kimi isterse onu sever,sadece sevmiş olmak için sever.
Carlos Castaneda/Zamanın Çarkı(Farklı Bir Gerçeklikten Alıntılar)

''Yaşamda hatalar yoktur,yalnızca dersler vardır.Olumsuz deneyim diye bir şey de yoktur,yalnızca kendi bilgeliğini kazanma yolunda olgunlaşmak,öğrenmek ve ilerlemek için fırsatlar vardır.Güçlükten güç doğar.Acı bile mükemmel bir öğretmendir''.

Robin S.Sharma/Ferrarisi'ni Satan Bilge

''Yakıcı bir tutku hissi hayallerin için en güçlü yakıttır.Biz toplumumuzda tutkuyu kaybettik.Yapmayı sevdiğimiz şeyleri yapmıyoruz.Birtakım şeyleri yapmamızın nedeni onlarıyapmak zorunda olduğumuzu düşünmemiz.Bu mutsuzluğun formülüdür.Ve ben romantik tutkudan bahsetmiyorum ki o da başarılı ve ilham dolu varoluşun başka bir yapı taşıdır.Benim bahsettiğim şey yaşama tutkusu.Her sabah kalkmanın mutluluğunu tam bir enerji ve coşku ile hisset.Yaptığın her şeye tutkunun ateşini üfle.Hızla büyük maddesel ve spritüel ödüller elde edeceksin''.

Robin S.Sharma/Ferrari'sini Satan Bilge

cathrine

Kayıtlı Üye
Kişisel değişim ve dönüşüm yolculuğunuz nasıl gidiyor arkadaşlar?Her şey aynı mı yoksa hayatınızda bazı kısırdöngüleri kırabildiniz mi?

asterix

Kayıtlı Üye

Aslında okunacak kitap kendinizsiniz başka bir kitapta yok,bazı kitaplar kendi kodlarınızı çözmeye yardım edebilirlerde edemeyebilirlerde size kalmış.

Yüzlerce okudum ama şu an okuduğumn ötesinde bir kitap yok ,bu kitabı yıllardır okumaya devam ediyorum kitap: Ben O'yum Maharaj.

cathrine

Kayıtlı Üye
@asterix Öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Haklısınız,okunacak tek kitap kendimiziz ama insanın kendisini tek başına tanımaya çalışması,yüzleşmesi zor..Diğer kitaplar sadece cümleleriyle yardımcı olabilirler ya da belki teselli edebilirler..Gölge benliklerimizi bulmak,kendi özümüze ulaşmak benim için kolay olmuyor...O yüzden burada sizlerden,kitaplardan öğrenmeye çalışıyorum ve çevremde ilişki kurduğum insanlar,olaylar aracılığıyla ruhuma pencereler açmaya çalışıyorum...Sizlerle beraber de daha eğlenceli olacağına inanıyorum.Birbirimize katkımız olursa ne güzel olur!Tavsiye ettiğiniz kitabı listeme ekledim..Bu arada herkesin kendi ruhuna yapacağı yolculuğun kendine özgü olması gerektiğinin de farkındayım ama burada birlik olma düşüncesi iyi geliyor:)

cathrine

Kayıtlı Üye
''Doğayı sadece zihinle,düşünmeyle algıladığınızda,onun canlılığını,var'lığını hissedemezsiniz.Siz sadece formu görür ,formun içindeki yaşamı-kutsal gizemi-fark etmezsiniz.Düşünce doğayı kar ya da bilgi elde etmek için ,ya da bir başka yararcı amaç için kullanılacak bir metaya indirger.Kadim orman kerestelik ağaçlar haline gelirken,kuş bir araştırma projesi haline ,dağ ise kazılacak ya da fethedilecek bir şey haline gelir.

Siz doğayı algılarken,bırakın orada düşüncesizlik,zihinsizlik alanları olsun.Doğaya bu şekilde yaklaştığınızda,o size karşılık verecek ve insan bilincinin ve gezegensel bilincin tekamülüne katılacaktır''.
Eckhart Tolle/Dinginliğin Gücü

''Bir hayvanı,bir çiçeği,bir ağacı izleyin ve onun Var'lıkta nasıl bulunduğunu görün.O kendisidir.O büyük bir vakar,masumiyet ve kutsallığa sahiptir.Ancak bunu görebilmek için,isimlendirme ve etiketleme zihinsel alışkanlığı aşmanız gerekir.Siz zihinsel etiketlerin ötesine baktığınız anda,düşünceyle anlaşılamayacak ya da duyularla algılanamayacak o tarife sığmaz doğa boyutunu hissedersiniz.O sadece tüm doğaya nüfuz eden değil,sizin içinizde de bulunan bir uyum ve kutsallıktır''.

''Siz tüm deneyimlerin geçici olduğunu ve dünyanın size kalıcı değere sahip hiçbir şey veremeyeceğini idrak ettiğinizde ,teslimiyet çok daha kolay hale gelir. O zaman insanlarla karşılaşmaya,deneyimlere ve faaliyetlere katılmaya devam edersiniz ama bunları egosal benliğin istekleri ve korkuları olmadan yaparsınız.Yani artık bir durumun,kişinin,yerin ya da olayın size doyum veya mutluluk vermesini talep etmezsiniz.Onun geçici ve kusurlu doğasının olmasına izin verirsiniz.

Ve mucize şu ki,siz artık ondan olanaksız bir şeyi talep etmediğinizde,her durum ,kişi,yer ya da olay sadece doyum verici hale gelmez,aynı zamanda daha uyumlu ve dingin de olur''.

''Bu an'ı bütünüyle kabullendiğinizde,olan ile artık tartışmadığınızda,zorlayıcı düşünme itilimi azalır ve onun yerini uyanık bir dinginlik alır.Siz tamamen bilinçlisinizdir,ancak zihin bu an'ı hiçbir biçimde nitelendirip etiketlememektedir.Bu içsel direnmeme hali sizi insan zihninden sonsuz derecede daha büyük olan koşullanmamış bilince açar.Bu engin zeka o zaman kendisini sizin vasıtanızla ifade edebilir ve size hem içten hem de dıştan yardımcı olabilir.İşte bu yüzden,içsel direnişi bıraktığınızda,genelde,koşulların değişip daha iyileştiğini görürsünüz''.

cathrine

Kayıtlı Üye
Hayat sizin;başkasının değil ve onunla ne yapacağınız hiç kimseyi ilgilendirmez.

Don Miguel Ruiz/Beşinci Anlaşma

''Kendimizi başkaları için feda ettiğimizde hayatı zorlaştırmış oluruz.Tabii ki kendinizi başkası için kurban etmek için gelmediniz buraya.Başkalarının görüşlerini ve bakış açılarını tatmin etmek için burada bulunmuyorsunuz.İkinci dikkatin düşünde,aşılacak zorluklarından birisi kendiniz olmaktan korkmaktır;gerçek benliğinizden.Eğer bu zorlukla yüzleşecek cesaretiniz varsa,korktuğunuz tüm nedenlerin mevcut bile olmadıklarını keşfedersiniz.O zaaman kendiniz olmanın olmadığınız biri olmaya çalışmaktan çok daha kolay olduğunu görürsünüz..Tüm o cehennem düşü bir imgeyi ayakta tutmanın,sosyal bir maske ile gezmenin zorluğunun gerektirdiği enerji yüzünden çok yorucudur.Poz yapmaktan;kendiniz olmamaktan yorulmuşsunuzdur.Sahici olmak, yapabileceğiniz en iyi şeydir.Sahici olunca istediğinizi yaparsınız;kendinize inanmak dahil,neye inanmak istiyorsanız ona inanırsınız.''

''Artık büründüğünüz kişilik olma zorunluluğunuz kalmayınca, tamamen özgürleştiğinizi bileceksiniz.Bu derin bir özgürlük,gerçek siz olma özgürlüğü ve kendinize verebileceğiniz en büyük armağan.''

''Kelimeler fırçanız,hayat tuvalinizdir.''

cathrine

Kayıtlı Üye
Kendinizi keşfetme yolculuğunuz nasıl gidiyor arkadaşlar?Ya da kısırdöngüleri kırma konusunda ilerleme kaydettiniz mi?

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bir koyun yaşamı sürdürmemek için dönüp kendine iyice bir bakmalısın ve kavalın başkalarının elinde olduğu sayısız durumun farkına varmayı öğrenmelisin.'' Wayne W.Dyer/Kendin Olmak

cathrine

Kayıtlı Üye
''Her attığın adımda her şeyin yolunda gitmesi için düşünmeye başlarsan,hiç adım atmazsın.''

Wayne W.Dyer/Kendin OLmak

cathrine

Kayıtlı Üye
''Değerini anlamak için dışarılara bakmak zorunda kalırsan,artık yaşamının kontrolü senin elinde değildir.''

Wayne W . Dyer/Kendin Olmak

cathrine

Kayıtlı Üye
Eğer ''ben ne yapabilirim ki ?''diyorsan ,cevap çok basit;herhangi bir şey,hiçbir şeyden çok daha etkilidir.

Wayne W.Dyer/Kendin Olmak

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bir şampiyonun hareketlerine dikkat et,sanki çok kolaymış gibi görünür.Bir sanatçının sanatını icra edişi de öyle.Doğal görünür çünkü onlar yaptıkları ile savaşmazlar.Genellikle kendilerini zora koşan ve yaptıkları işi gereklilik olarak görenler başarısız olurlar.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Ne yaptığınla ilgili bir başkasının fikrinin kendi fikrinden önemli olduğuna inandığın sürece veya ''şunu ya da bunu yaparlarsa ne yaparım''korkusuna kapılırsan şantaj kurbanı olursun''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Yaptığınız herşey için bir neden bulma alışkanlığına bir son verin.Başkaları size bir neden sorduğunda,onları tatmin edecek mantıklı bir cevap vermek zorunda değilsiniz.Yapmaya karar verdiğiniz herşeyi sırf istediğiniz için yapabilirsiniz.''

Wayne W.Dyer/Hatalı Alanlarınız