Gittikçe yalnızlaşıyorum.. Bunun için Esma, Dua, Uygulama varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Sevgili Yule, ben bebek olayında dikkat ederseniz herşey Rabbimdendir ama o sebep oldu belki yzdım, yani demek istediğim açık, elbette doğacağı yoksa doğmaz, ancak bu durup durukende düşebilirdi, yada ayağım kayıp düşebilirdim biyerden yine olurdu, o kişi sürekli taciz etti beni, ekmek kırıntısından az büyüktü o attığı, üzeine basınca o kurumuş ekmeğin, o ses hani dağılır ya kuru kırıntı inanılmaz bir panik yaptırdı bana, sırtımın ortasından sanki soğuk sular indi.. Havas konusuda bu kadın güç gösterisi yapmayı sever, yani insanlar benim çevremde olsun etkime alıyım diye uğraşır, yalakalığında sınırı yoktur üslerinin eşlerine, ama benimle yaşadığı olay itibarını sarstı sanırsam, havas olayını kendi menfaati için benimle yaşadıklarından sonra başladı..

Söyleyeceğim şeyler sizin için bir önem arz etmeyecektir. Çünkü siz kendinize bir inanç kalıbı hazırlamış ve buna koşulsuz inanç beslemeye başlamışsınız. Sizi haklı görmediğim süre içerisinde farklı görmeyeceksiniz olayı. İnandığınız doğrularınıza aykırı gelecektir size. Bu yüzden daha fazla yorum yapmamayı tercih ediyorum. Umarım biran önce düzelir sıkıntınız. Sevgi ve Işıkla...

Sevgili yule çook haklısınız ama size böyle bir komşu musallat olmamış anlaşılan.Ben yalnızca sıyrılma önerisi sundum.

Bir cümleden sonra ama ile başlayan her cümle bir önceki yargıyı çürütür çöpe atar. Haklı olduğumu söylemişsiniz lakin haklı olmadığımı düşündüğünüz açık. Bana böyle bir komşunun musallat olup olmadığı ile ilgili kişisel bir yorum yapmışsınız. Keşke önce sorsa idiniz. Böyle bir olayı ben kendimce çözdüm ve yaşadım. Yeri geldiğinde kendimce tepkimi gösterdim lakin o benim tepkimdi. Bu yüzden arkadaşımıza kendi tepkimi iletmedim. Çünkü o kişi ben değilim. Herşeyde olduğu gibi kişilik ve kişiliğin özellikleri de tamamen kişiseldir. Benim kişisel davranışım o kişinin davranış şekline uymayacaktır. Tıpkı sizin davranış önerinizin o kişiye uymayacağı gibi. Umarım anlatabilmişimdir bu sefer. Sevgi ve Işıkla...

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Allah böyle komşular nasip etmez inşallah. Allah ıslah etsin onları. Kendine yeni arkadaşlar edin ya da bir arkadaşınla ortak sevdiğiniz bir etkinlik yapın. Hep pozitif olun. Allah yardımcınız olsun :):):)

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bulunduğum şehir eşimin işi dolayısıyla mecburiyetten duruyorum, çevremde arkadaş edinmek için bir ortamım yok.. Bu ortamda birilerine ağam paşam deyip var olmayan sıfatları ayy güzelsin, ayy şunun iyi bunun güzel diye saydırırsan senden iyi hoş insan olmuyor, ama üzgünüm gerçekten tarzım değil, birbirlerine derken bile içim kalkıyorki, bana bişey dediklerinde Allah size daha iyisini versin derim, mühim olan niyettir, onların niyetini tanıdıkça gördümki, sidik yarıştırmak amaçlı bunlar.. Birbirine yakın dostlar bile diğerinin ayakçısı gibi.. Bakış açısı değil bu gerçek.. Ama şükür ediyorumki hergün Allah eşime sağlık güç versin.. Gerçekten tek dostum arkadaşım o imiş..

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bir cümleden sonra ama ile başlayan her cümle bir önceki yargıyı çürütür çöpe atar. Haklı olduğumu söylemişsiniz lakin haklı olmadığımı düşündüğünüz açık. Bana böyle bir komşunun musallat olup olmadığı ile ilgili kişisel bir yorum yapmışsınız. Keşke önce sorsa idiniz. Böyle bir olayı ben kendimce çözdüm ve yaşadım. Yeri geldiğinde kendimce tepkimi gösterdim lakin o benim tepkimdi. Bu yüzden arkadaşımıza kendi tepkimi iletmedim. Çünkü o kişi ben değilim. Herşeyde olduğu gibi kişilik ve kişiliğin özellikleri de tamamen kişiseldir. Benim kişisel davranışım o kişinin davranış şekline uymayacaktır. Tıpkı sizin davranış önerinizin o kişiye uymayacağı gibi. Umarım anlatabilmişimdir bu sefer. Sevgi ve Işıkla...
Haklısınız çünkü evrensel olarak her türlü iyilik doğrudur.Ama evrenseldir bu olay kişisel olunca kişiye göre değişiyor malesef.Ben kendimden örnek verdim ve kendime göre de bir öneri sundum.Arkadaşta öneri istemiş neden tepki aldığımı anlayamıyorum.Siz kendi pencerenizden önerdiniz bende kendi bakış açımdan.Ne demem gerekirdi al karşına konuş desem konuşmuş tartışmış daha beter olmuş,sabret desem aklını kendine sakla diyecek.Bende öneri verdim.Eğer beğenmediyseniz silin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...