genel yetenekler

forza

Banlı Kullanıcı
Telekinezi: Cisimlerin düşünce gücü ile hareket ettirilmesi.

Bununla neler yapabilirsiniz?
Kapıları kilitleyebilir kilitleri ellemeden açabilir, pencereleri açıp kapatabilir, camı eritebilir, ağır-hafif cisimleri oynatabilir...

Biyokinezi: İnsanın psişik yöntemlerle kendi vücudunu evirmesi DNA'ları üzerinde değişiklik yapması.

Göz renginizi değiştirebilir, yüksek süratle koşabilir, reflekslerinizi hızlandırabilir, eski hücreleri yenileyebilir, kaslarınızı geliştirebilir, vücudunuzdaki kalıcı hasarlardan kurtulabilirsiniz...

Terrakinezi(Geokinezi):Beyin gücüyle toprağa hükmetme.

Toprağı-taşı oynatabilir, depremler oluşturabilirsiniz...

Sonokinezi: Beyin gücüyle ses dalgaları oluşturma-kontrol etme

Ses dalgaları psi ball içine ses topları ve sesin etkileri: camların çatlaması, kulak zarlarının tahrişi gibi.

Nekrokinezi: Canlı varlıkları öldürme. Ölü varlıkları hareketlendirme.

Öncelikle öldüreceğiniz canlı hakkında anatomik bilgiye sahip olmanız lazım. Ondan sonra kurbağa, insan vb. canlıları öldürebilirsiniz ve ölüleri de hareketlendirebilirsiniz.

(Bu dalı yapmadan önce iyice telekinezi öğrenmelisiniz ve bu tekniklerdeki olay tamamen mekanik etkileşimlere dayalıdır. Yani ölüye şuraya git şuraya git tarzında komutlar değil de bir mikroişlemci gibi vücuda bir kısım karışık işlemler uygulamalısınız)

Pyrokinezi: Beyin gücüyle ateşe hükmetme

Küçük-büyük ateşleri kontrol edebilirsiniz, yakıp söndürebilirsiniz.

Aerokinezi: Beyin gücüyle havaya hükmetme

Küçük-büyük fırtınalar oluşturabilirsiniz. Rüzgâr, fırtına çıkarabilirsiniz, durdurabilirsiniz.

Elektrokinezi: Beyin gücüyle elektriğe hükmetme.

Ellerinizden kıvılcım atabilirsiniz. Prizden elektrik çekebilir, etrafa elektrik atabilirsiniz. Elektronik devrelere zarar verip, işlemcileri yakabilirsiniz. Ampulleri karartabilirsiniz.(Olaya teorik açıdan bakacak olursak mikro işlemcilere veya elektronik devrelere zarar vermemiz bunu bilinçli olarak yapmamız sonucunda transistörleri sürebileceğimiz, elektronik devreleri yönetebileceğimiz manasına da gelir)

Hidrokinezi: Beyin gücüyle sıvı haldeki maddelere hükmetme.

Sıvı maddeler; dalgalar oluşturabilir, akımlar ve hatta girdaplar oluşturabilirsiniz ve dolaylı olarak bunların etkilerine de neden olursunuz.

Fotokinezi: Beyin gücüyle ışığa hükmetme-ışığı yönlendirme.

Genelde ışığı -fotonları- bükmeye yönelik işler yapabilirsiniz. Görünmez olabilirsiniz, cisimleri görünmez yapabilirsiniz.

Umbrakinezi: Beyin gücüyle ışığı nötrleme-karanlığı yönetmeye denir.

Gölgenizle oynar, ampulleri yakıp söndürürsünüz

Magnetokinezi(Magnokinezi): Elektromanyetik ve manyetik alanları yönetme.

Mıknatıslanan maddeleri bükebilirsiniz. Pusulaları bilinçli-bilinçsiz olarak etkileyebilirsiniz. Mıknatısları yönlendirebilirsiniz. Hoparlörleri bozabilir veya ondan istediğiniz sesleri çıkartabilirsiniz.(Tabi bu ileri bir yöntemdir)

Gyrokinezi: Yerçekimsel (kütle çekimsel) alanların kontrolüdür.

Yerçekimini etkilersiniz.(nötrleme-tersine çevirme-güçlendirme)Bu yöntemlerle tavanda yürüyebilir, havalanabilirsiniz ve ikiz kulelerin tepesinden atlayıp yere yumuşak bir iniş yapabilirsiniz.

Termokinezi: Bir cismi-maddeyi ısıtabilirsiniz.

Maddelerde hal değişimlerine yol açabilirsiniz. Havayı ısıtıp konveksiyonel hava akımlarına neden olabilirsiniz kalorifer gibi.

Cryokinezi: Bir cismi-maddeyi soğutabilirsiniz.

Maddelerde hal değişimine yol açabilirsiniz. Havadaki su buharını yoğunlaştırabilirsiniz, suyu da dondurabilirsiniz. Su şart değil yeterince güçlü olursanız oksijeni bile sıvılaştırabilirsiniz.

Psikokinezi: Zihnin maddeye hükmetmesidir. İnsanlarda az bulunur.

Psikokinezi'yi araştırmanızı öneririm. Çok geniş bir konu...

Lunarkinezi: Negatif enerjiye yöneliktir. İnsanların kızgınlıklarını-nefretlerini kendinize yükler ve bunu saldırıda kullanabilirsiniz.

Karanlık toplar oluşturabilirsiniz. Başkalarından enerji çalabilirsiniz.

Laktokinezi: Süt ve süt ürünlerini kontrol etme.

Sütün tadını tuzunu değiştirebilir yağını süzebilirsiniz. Peynir, yoğurt, çökelek gibi süt ürünlerini de etkileyebilirsiniz.

Metakinezi: Metallerin kontrolüdür.

Metalleri kontrol edebilirsiniz. Magnetokinezi’den farkı manyetik alanla değil metallerin ortak karakteristik özelliklerinden faydalanarak bunu yapabilirsiniz. Manyetik alandan etkilenmeyen metaller de buna dâhildir.

Kuantokinezi: Kuantum fiziğiyle bir alakası yoktur, Maddeleri moleküler-atomik düzeyde etkilememizi sağlar.

Vitakinezi: Psişik tedavi yöntemleridir.

Atmokinezi: Atmosfer olaylarını kontrol etmemizi sağlar. Bazı tekniklerinde yüksek aerokinezi bilgisi gerektirir.

Atmosferin nemlilik derecesi, hava sıcaklığı basınç gibi faktörleri değiştirip, fırtınalar oluşturabilir ve yağmur yağdırabilirsiniz ve bu yöntemlerle yıldırım-şimşek çaktırabilirsiniz. (bulutlardan faydalanarak-dikkat edin tepenizdeki bulutlar birbirine sürtünmesin)Basınç değişiminden çabuk etkilenen romatizma hastalarını ve basınç değişiminde burnu kanayan insanlara zarar verebilir, onlara fayda sağlayabilirsiniz.

Chronokinezi: Zamanı belli bir ölçüde yavaşlatıp hızlandırabilirsiniz.

Chrono-telekinezi: Kendiniz dışında kalan hayvan ve insanlara zamanda -yine belli bir ölçüde- yolculuk yaptırabilirsiniz.

alıntıdır...

Sennin

Kayıtlı Üye
Buradaki bir çok şey mantıksız geldi.
Örn:laktokinezi gibi
Acaba bunların hepsi yapılabilir mi ??

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Ya bir de dikkatimi çeken bir şey var sadece telekinezi videoları var internette. Diğer kinezilerle ilgili videolar yok malesef ya da ben bulamadım.

whitedemon

Kayıtlı Üye
İnternetteki videolara pek inanamamak lazım ancak pyrokinezi ile ilgili videolar var.

Xandra

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bunların bir çoğu şu an yapılabiliyor olsaydı küresel ısınmanın ve türlü çevre sorununun önüne geçilebilirdi ya da daha da kötü olurdu bunları uygulayabilenler dengeyi sağlayalım derken iyice bozabilirlerdi :) Ya da başka bir olasılık, birileri bunları yapabiliyor ve yeryüzündeki denge bozukluğunun hızlanmasının nedeni bu!

Laktokinezide güldüm hatta kahkaha attım çok üzgünüm.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ne bu? Nisan şakasımı ?

Glykoknezi = şekerli ürünleri kontrol altında tutmak. :) Bunu da ben icat ettim.

Bir de kendi şahsım için, çikolakinezi ile aram beter bozuk ama ben onu değil o beni kontrolü altına almış vaziyette.. Hasbin Allah. :D

Sennin

Kayıtlı Üye
Adam kelimelerin latincelerine bakmış, onları kineziyle birleştirip ortaya bir çok kinezi çıkarmış. :) Yetenekli insan...

whitedemon

Kayıtlı Üye
Kinezilerden birini kontrol edebilseydim kesinlikle sütü kontrol etmek isterdim.Bütün dünyanın kontrolüne ben sahip olurdum.Sütü kontrol ederek dış ülkelerin önemli adamlarının başkanlarının cumhurbaşkanlarının çocuklarını torunlarını kontrol ederdim her istediğimi yaptırırdım.Canım sıkılıncada dünyadaki bütün sütleri yok ederek insanlığı bitirirdim.Uçtum biraz dimi :D

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Kinezilerden birini kontrol edebilseydim kesinlikle sütü kontrol etmek isterdim.Bütün dünyanın kontrolüne ben sahip olurdum.Sütü kontrol ederek dış ülkelerin önemli adamlarının başkanlarının cumhurbaşkanlarının çocuklarını torunlarını kontrol ederdim her istediğimi yaptırırdım.Canım sıkılıncada dünyadaki bütün sütleri yok ederek insanlığı bitirirdim.Uçtum biraz dimi :D
:D:D:ROFLMAO: bana her şeyi verin yoksa süt yok mükemmelsiniz

UnknownPerson47

Kayıtlı Üye
Bunları yapmak mümkün olsaydı 6 milyar insandan kaç tanesi yapardı bir düşünelim bakalım.Şimdi yukarda yazan kinezileri yapan insanlara 5 örnek verin bakalım.Verebiliyormusunuz?
Yapan olsa bile senin görmen lazım değil bu gözlerle zaten. Anladığım kadarıyla sadece dalga geçmek için bu forumu kullanan bir insansın.Yapanlar var, ama bil ki sır sırken kuvvetlidir.

Ü

Üye silindi 70925

Ne bu? Nisan şakasımı ?

Glykoknezi = şekerli ürünleri kontrol altında tutmak. :) Bunu da ben icat ettim.

Bir de kendi şahsım için, çikolakinezi ile aram beter bozuk ama ben onu değil o beni kontrolü altına almış vaziyette.. Hasbin Allah. :D
Çok güldüm sayenizde ?

Psikite

Kayıtlı Üye
Bu benim kapuçino icemecegim anlamına geliyorsa. O zaman geldiğinde Seni bulup haklayacagım ?