gelecegi görmek

kyasu

Kayıtlı Üye
Merhabalar geleceği görmek ne şikilde mümkün. Mümkünse en etkili yöntemler neler

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Müslümansanız sadece Allah'ın izin vermesi ile olur geleceğe ondan başka kimse sahip olmadığı için sadece o bildirir isteyin ne için istediğiniz de önemli yine de isteyin çok istiyorsanız üçüncü gözünüzü açmaya çalışın maneviyata önem verin maneviyatınıza zarar verebilecek şeylerden uzak durmaya çalışın her an gelecek diye bir şey yok bana sorarsanız akışına bırakın geleceği zaman gelir derim şimdi görür müyüm bu akşam görür müyüm diye endişeye girmeyin farklı yollarla da size mesaj verilebilir gelene bakın gelmeyenin peşine düşmek gelecek olana da zarar verebilir

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
4.bilinç boyutunda küresel zamanı algılaman gerek, bu boyutta bilincini genişleterek sahip olduğun alan kadar geleceği görebilirsin. Yani bulunduğun katmanda algını 4.boyuta yükseltmelisin. Bu bilinç boyutunda zaman küreseldir yani lineer akmaz, film şeridini bütün görürsün. Bu noktada suya atılan taşın oluşturduğu halkanın giderek genişlemesi gibi bilincini genişleterek film şeridi üzerinde bir daire alanına sahip olursun çap ne kadar büyürse o kadar film şeridinin sonunu görebilirsin.
Bunları yapabilmen için titreşimine ayar çekmen gerek, disiplinli bir şekilde kullanım kılavuzunda yazıldığı gibi yaşamalısın

Impulse

Kayıtlı Üye
Kuran da zaman; geçmiş, hal ve gelecek olmak üzere üç kategoriye ayrılır.
Bunların tek ve mutlak sahibi ise Allah'tır.
İnsanlar geçmişi idrak etmiş halde anı yaşarlar. Gelecek ise sadece laftan ibarettir.

Kim neyi idrak ediyorsa ve ettiyse onu bilir ve ona hakim olur. Hatta ona bile tam anlamıyla hakim olamamışızdır.
Geçmişi tüm detaylarıyla yaşadığımız halde...

Gelecegin yegane sahibi Allah ise sana bildirecek olanda, ondan başkası olmayacaktır.

maxiimuss

Kayıtlı Üye
Bence böyle birşey olması imkansız. Geleceği görmek mümkün değil.Zamanın ötesine geçebilmek gerekli. Zaten geleceği görmek de insanın ruh yapısına ters faydalı birşey değil.

su arıtma

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Benim için rüyalar geleceği gösteren şeylerdi. Rüya yorumlamayı bahsetmiyorum, 6-7 sene öncesinde gördüğüm rüyaların hepsi birebir gerçekleşme niyetinde. Nasıl yapıyordum veya neden durduğu ile ilgili net bir bilgiye ulaşamadım ama hepsini hatırlıyorum ve gerçekleşmesini bekliyorum.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Bence böyle birşey olması imkansız. Geleceği görmek mümkün değil.Zamanın ötesine geçebilmek gerekli. Zaten geleceği görmek de insanın ruh yapısına ters faydalı birşey değil.

su arıtma
Kesin imkansiz diyebilmek icin gecerli bir kanit kayit referansiniz var mi? Meraktan soruyorum. Yoksa imkansiz algisi size gore mi?

ayikizleri

Kayıtlı Üye
Entropi sayesinde zamanı algılarız.
Bunu rahatça anlayabilmek için en kolay örneği vereyim.
Herhangi bir eşya aldığınızı farz edin. Bu eşya aradan geçen yıllar sonucu eskir, yıpranır, dağılır ve bu da bizim zamanın geçtiğini fark etmemizi sağlar, dolayısıyla ortaya zaman kavramı çıkar.

Şimdi esas konuya dönecek olursak, günümüzde pek çok fizikçi geçmişin, şimdinin ve geleceğin aynı anda yaşandığını söyler.
Düz bir çizgi üzerinde aynı noktada var olan bu geçmiş ve geleceğe belki fiziksel olarak atlama yapamayız ama bilinç olarak sıçramak mümkün gibi görünüyor.
Peki bunu nasıl yaparız ?
Kahve falı, küre veya gelecek hakkında çıkarımlar yapabildiğimiz diğer kehanet yöntemleri belkide bu sistemle çalışıyordur. Örneğin küreye odaklanan biri fizik olarak değil bilinç olarak atlama yapıyor.

Yöntem konusunda ise en etkili yöntemi önerecek bir konumum, bilgim ve yeteneğim ne yazık ki yok.
Pek çok yöntem arasında kimisi kehanet için astrolojiyi kullanır, kimisi kahve falına bakar, kimisi de küreye bakar. Hangisine yatkınsanız artık.

Ü

Üye silindi 58480

2016 yapımı Arrival filmini şiddetle tavsiye ederim.

Gelmiș, geçmiş ve gelecek aslında tek bir anda zaten durmaktadır.

Ama biz kullandığımız diller ile zamanı geçmiş gelecek ve şimdiki zaman olmak üzere putlara ayırmış gibi oluruz. Bu olayları kategorize etmemize olanak sağlasa da 4. Boyutun iletisim dili değildir. O boyutta zamanlar üst üste iç içe tek bir anda olduğu için dili de farklıdır. İlim yapmak için gereken tecrübe yüklü kavramlar ve kelimelerimiz yeterli değil maalesef.

Mesela bir paragraf okurken sonuna geldiğimizde konum değişir, sayfa değişir dolayısı ile zaman ve mekan değişir. Ama Arrival filmindeki uzaylılar iletmişim kurarken değişik tırtıklı halkalar kullanırlar.

O halkalar duyguyu anlatmaya başlayıp bitirmez, duyguyu blok olarak verir. Tek seferde yansıtır. Ona bakan yoğunluğu anlar. Başı sonu belli olmayan halkalar anlamı zamandan ve mekandan bağımsız hale getirir.

ÖSS sınavına girmeden önce öğretmenimiz derdi : önce 8 kelimelik soruyu okuyun sonra 80 kelimelik paragrafı okuyun. Yoksa 80 kelimelik paragrafı okuyunca soruyu okursanız yine paragrafa bir defa daha bakarak zaman kaybedersiniz. Derdi.

Herşeyden evvel kullandığımız dil 3. Boyutu pekiştiren bir unsur halinde şu an. 4. Boyut başka bişey. Kelimeler geçemez oraya. Orası için her tanımlama yetersiz.

Gelecekten haber almak yanlış bir tabir. Geleceği hatırlayabilip hatirlayamamakta saklı mesele. Rüya ile hatirlanabiliyorsa başka türlü de hatirlanabilir.

Darkeyes

Kayıtlı Üye
Ben de birkaç defa oldu tabi geleceği görmek değil de hissetmek diyelim mesela arkadaşımın iki fotoğraf göreceğini ikisine de sinirlenip üzüleceğini hissetmiştim gördüğü fotoğraflardan biri de hoşlandığı çocuğun sevgili yapmış olması..