Geceleri aya bakmak çok farklı hissettirmeye başladı, neden?

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
Merhaba, önceleri bu kadar dikkat etmemiştim belki de ama uzun zamandır geceleri ne zaman aya baksam, özellikle dolunaysa beni çok etkiliyor. Sebebini bilmiyorum ama baktığımda tekrar tekrar bakasım, fotoğrafını çekesim hatta uzun uzun seyretmek geliyor içimden. Daha önce böyle şeyler hissetmiyordum. SAnki iletişim kurmak mümkün hale geliyor ama sözlerle aktaramıyorum bunu. Karşılıklı bir bağlantı sezmeye başladım.

Ayın Paganizmde ve ritüellerinde önemli bir yeri olduğunu biliyorum. Eğer yanılmıyorsam bende uyandırdığı histe bir farklılık olduğuna eminim. Bunun sebebi ne olabilir? Açıklanabilir bir şey midir?

Sevgiler...

sealight

Kayıtlı Üye
Dolunayın hormonal, sezgisel etkileri çok fazladır. Bu yüzden dolunayda bunu yaşanan çok doğal. Ayna konusuna gelince kendini beğenmeye başlamış olabilirsin ama diğer türlü düşünceler için yeterli değil gibi geldi bana :/

Makyavel

Kayıtlı Üye
Dolunay çıktığı zaman okuduğum kadarıyla suç oranlarında artış oluyormuş. Deneyi vardı sanırım bu konuyla alakalı. Ay evreleri'nin insan üzerinde muhakkak etkileri olabilir.
Size uzun zaman önce çektiğim bir Dolunay resmini paylaşayım.

Nikon P 900

Aisling

Kayıtlı Üye
Güzel manzaralar insanı etkiler, ama siz olayı büyütüp buna parapsikolojik bir anlam katmaya çalışmışsınız gibi geldi bana.
Mevsimler, hava durumları bile insan psikolojisi üzerinde etkilidir. Duygusal varlıklarız çünkü. Ay'a vermeye çalıştığınız anlam sizin içinizde. Aya değil, içinize bakın. O yalnızca dünyanın etrafında dönen bir kayaç gezegen. Hatta gezegen sınıflandırılmasına alınmamış bir uydu, gök cismi. Anlam veren yaşayanlardır, cisimler, semboller yaşayanların verdiği enerjiyi, yüklediği anlamı alır. Anlam sizsiniz. O uydu değil. Anlam yüklemeye çok da gerek yok. İnsan gözünün gördüğü he şeye anlam yükler, mitoloji yazar. O görüntü içsel mekanizmanızda bir şeyleri tetiklemiş.

Çadırcı

Banlı Kullanıcı
Ayın çekim gücü vardır ve bu da üstümüzde belli tesirler yapar.Ay Müslümanlıkta en kadim sembollerden biridir.Türkler için de aslında kızıl elma için bir üsttü.Genelde geceleri büyüler ve rütüeller ayın tesirinde yapılır.Bu yüzden çok fazla bakmamak gerekir.