Garip şeyler oluyor

zeistg

Kayıtlı Üye
Merhabalar.
Gördüğüm kadarı ile bilgili insanlarsınız ve sizlere bir şeyler sormak istiyorum. Son zamanlarda garip şeyler oluyor. Çığlıklar atasım geliyor ancak gülüyorum. Biri gelip benden bir şey almış, kaçmış gitmiş sanki. Öyle eksik hissediyorum. Huzursuz oluyorum, yerimde duramıyorum ve kötü şeyler oluyor. Ben olaylara pozitif yaklaşan biriyim ama son dönemde bu özelliğini kaybediyorum. İnsanları kırıyorum, üzüyorum. En değer verdiklerimden bile uzaklaşıyorum. Elimde olmadan yapıyorum bunu. Sizde oluyor mu böyle şeyler? Sebepsiz üzülüyor musunuz? Nedendir tüm bunlar? Lütfen yardımcı olun..

cathrine

Kayıtlı Üye
Gördüğüm kadarı ile bilgili insanlarsınız ve sizlere bir şeyler sormak istiyorum. Son zamanlarda garip şeyler oluyor. Çığlıklar atasım geliyor ancak gülüyorum. Biri gelip benden bir şey almış, kaçmış gitmiş sanki. Öyle eksik hissediyorum. Huzursuz oluyorum, yerimde duramıyorum ve kötü şeyler oluyor. Ben olaylara pozitif yaklaşan biriyim ama son dönemde bu özelliğini kaybediyorum. İnsanları kırıyorum, üzüyorum. En değer verdiklerimden bile uzaklaşıyorum. Elimde olmadan yapıyorum bunu. Sizde oluyor mu böyle şeyler? Sebepsiz üzülüyor musunuz? Nedendir tüm bunlar? Lütfen yardımcı olun..
Merhaba zeistg,hayatım boyunca Pollyannacılık oynamayı başardım ama son zamanlarda ben de zorlanıyorum.Yalnız değilsin...Sebebini bilsem seninle dertleşmek isterdim..Yıldızların etkisi ya da mevsim değişikliği demek de içime sinmiyor.Neden olduğunu çözemedim ama umarım en kısa sürede atlatırız...

Y

yay

Küçük küçük şeylerin birikmesiyle birlikte tahammülünüzü yitirmiş olabilirsiniz; o küçük olaylara zamanında müdahale etmek gerekiyor bunların yaşanmaması için. Bir tane kum torbası alıp onu dövmenizi öneririm :D öfkeli ya da ağlamaklı olduğunuzda iyi gelebilir cansız bir şeyleri yumruklamak, bana geldi :devilish:

cathrine

Kayıtlı Üye
@yay Tam da söylediğiniz gibi bir şeylere vurma isteği geliyor zaten,denemeye değer...Öfke aslında üzüntünün başka bir yüzüdür..Sürekli geçmişi ya da bilinçaltını suçlamak da istemiyorum.Neyi niçin hissettiğimi bu sefer gerçekten bulmakta zorlanıyorum.Sebebini bilsem çözüm odaklı davranırım en azından..Yarayı bulup teşhis edince yerini bildiğimiz için iyileştirme şansımız oluyor ama nedenini bilememek biraz kaybolmuş hissettiriyor.

Demre

Kayıtlı Üye
Kandaki vitamin ve mineral degerlerinize baktirin. Eksik olani, doktorunuzun yazacagi sentetik takviyelerle giderin. Bol bol gun isigina ve acik havaya cikin. B vitamini yonunden zengin besinler tuketmeye gayret edin. Kisa zamanda duzeldiginizi goreceksiniz😀

cathrine

Kayıtlı Üye
@Demre Bedenime,ruhuma çok özen gösteriyorum aslında...Spor,sağlıklı yiyecekler,vitaminler...Başka insanların öfke sebebi bu biyolojik faktörler olabilir ama benimki bu sebeplerden dolayı değil...Ruhumda çok derin hasarlar varmış gibi geliyor...Neşeli şarkılarda bile ağlayasım geliyor ,her şeyi hoş görebilirken şu anda büyük öfke patlamaları yaşıyorum...Küçücük şeyleri aşırı abartıyorum,sebebini de bulamıyorum,nerede bir travma yaşadım da bugünüme yansıdı?

Demre

Kayıtlı Üye
@Demre Bedenime,ruhuma çok özen gösteriyorum aslında...Spor,sağlıklı yiyecekler,vitaminler...Başka insanların öfke sebebi bu biyolojik faktörler olabilir ama benimki bu sebeplerden dolayı değil...Ruhumda çok derin hasarlar varmış gibi geliyor...Neşeli şarkılarda bile ağlayasım geliyor ,her şeyi hoş görebilirken şu anda büyük öfke patlamaları yaşıyorum...Küçücük şeyleri aşırı abartıyorum,sebebini de bulamıyorum,nerede bir travma yaşadım da bugünüme yansıdı?
O zaman bir uzmandan destek almayı dusunebilirsiniz. Bazen sorunumuz apacık ortada duruyordur ama, zihnimiz bir toz bulutunun icindeymiscesine malumu algilamakta zorlanabilir. Boyle durumlarda disardan bir goz daha net gorebilir sorunu. Onun icin egitim aliyorlar ya zaten.. Bi taraftan da, dış uyaranlarin gercekten de zaman zaman hepimizi cildirtma noktasina getirdigi konusunda haksiz sayilmazsin. Yani belki de tepkileriniz o kadar da anormal degildir. Nedeni ne olursa olsun, olumsuz etkilendiginiz bir gercek ve yardim almaktan cekinmeyin. Vucudumuz gibi ruhumuz da hastalanabilir ve tedaviye ihtiyac duyariz. Bazen telkinle, bazen ilaclarla, bazen sadece şefkatle iyilesebiliriz. Illaki bir yolu vardir.

cathrine

Kayıtlı Üye
O zaman bir uzmandan destek almayı dusunebilirsiniz. Bazen sorunumuz apacık ortada duruyordur ama, zihnimiz bir toz bulutunun icindeymiscesine malumu algilamakta zorlanabilir. Boyle durumlarda disardan bir goz daha net gorebilir sorunu. Onun icin egitim aliyorlar ya zaten.. Bi taraftan da, dış uyaranlarin gercekten de zaman zaman hepimizi cildirtma noktasina getirdigi konusunda haksiz sayilmazsin. Yani belki de tepkileriniz o kadar da anormal degildir. Nedeni ne olursa olsun, olumsuz etkilendiginiz bir gercek ve yardim almaktan cekinmeyin. Vucudumuz gibi ruhumuz da hastalanabilir ve tedaviye ihtiyac duyariz. Bazen telkinle, bazen ilaclarla, bazen sadece şefkatle iyilesebiliriz. Illaki bir yolu vardir.
@Demre Kendi psikolojimi hep kendim düzelttim şimdiye kadar...Ama ilk defa bir terapiste gerçekten ihtiyaç duyuyorum.Söylediklerinize katılıyorum,sadece beklemedeyim...Sürekli erteliyorum...Kendimi hep meşgul tutuyorum,o zaman gerçekten herşeyi unutuyorum ama ilk boş kaldığım an'da yine başa dönüyorum..Böyle devam edersem araştırıp gideceğim artık,cevabınız için teşekkür ederim.

zeistg

Kayıtlı Üye
Küçük küçük şeylerin birikmesiyle birlikte tahammülünüzü yitirmiş olabilirsiniz; o küçük olaylara zamanında müdahale etmek gerekiyor bunların yaşanmaması için. Bir tane kum torbası alıp onu dövmenizi öneririm :D öfkeli ya da ağlamaklı olduğunuzda iyi gelebilir cansız bir şeyleri yumruklamak, bana geldi :devilish:
Teşekkürler👍

• Beğendim
Tepkiler: yay

dünyalı

Kayıtlı Üye
Bir psikologla birlikte eş zamanlı olarak hipnoterapistle görüşmenizi tavsiye ederim...

cathrine

Kayıtlı Üye
@zeistg @dünyalı @Demre @yay Çok ilginç bir hafta oldu.Buraya ruh halimi yazdıktan sonra ruhumdaki aşırı sinir kayboldu,ruhum iyileşir gibi oldu...Bir geçiş süreciydi belki ve derdimi paylaşınca ruhum iyileşmeye başladı herhalde...Yazmak iyi gelmiş olabilir.İyi ki varsınız arkadaşlar:)@zeistg Umarım sen de biraz olsun daha iyi hissetmeye başlamışsındır....

dünyalı

Kayıtlı Üye
@zeistg @dünyalı @Demre @yay Çok ilginç bir hafta oldu.Buraya ruh halimi yazdıktan sonra ruhumdaki aşırı sinir kayboldu,ruhum iyileşir gibi oldu...Bir geçiş süreciydi belki ve derdimi paylaşınca ruhum iyileşmeye başladı herhalde...Yazmak iyi gelmiş olabilir.İyi ki varsınız arkadaşlar:)@zeistg Umarım sen de biraz olsun daha iyi hissetmeye başlamışsındır....
Çok derinlerde yasamissiniz yalnızlığımızı oysa herkesin paylaşmaya ihtiyacı var bu bir eksiklik degil. İnsanız ve doğamızda var konuşup anlatmak anlaşmak...sevgiyle kalın

cathrine

Kayıtlı Üye
Çok derinlerde yasamissiniz yalnızlığımızı oysa herkesin paylaşmaya ihtiyacı var bu bir eksiklik degil. İnsanız ve doğamızda var konuşup anlatmak anlaşmak...sevgiyle kalın
Evet haklısınız,kendimi çok yalnızlaştırmıştım,onun farkına vardım en azından...Hem pandemiden dolayı hem de fıtratımdan dolayı sanırım ....Kimseyle paylaşamamak sıkıntı yaratmış demek ki...Cevaplarınız için çok teşekkür ederim,sevgiler:love:(y)

cathrine

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bugün bir alıntı okudum,konumuzla ilgili olduğu için burada paylaşıyorum.Daha önce de bu iletiyi başka bir başlık altında yazmıştım.Bugün karşılaşınca işaret olarak aldım,yine paylaşayım da;ihtiyacı olanlar için burada dursun:

Duygularınız hasır altı edildiğinde;
1-Üzüntü,baş ağrısı ya da sırt ağrısı gibi fiziksel belirtiler ortaya çıkabilir.
2-Yeme,uyuma,hafıza ve konsantrasyonda azalma ya da sosyal izolasyona dönüşebilir.
3-Enerinizi baltalayabilir.
4-'Ortada hiçbir neden yokken'patlamanıza sebep olabilir.
5-Kaygı arttırabilir ve panik ataklara neden olabilir.
6-İlişkileriniz ve arkadaşlıklarınız derinlikten yoksun,yüzeysel olur.
7-Boş ve tamamlanmamış hissedebilirsiniz.
8-Kendi hayatınızın amacını ve değerini sorgulamanıza neden olur.

Yukarıda bahsettiğimiz şeylerden herhangi birinin meydana gelmesini engellemek için ilk adım duygularınızı fark etmeyi ve onları kelimelere dökmeyi öğrenmektir.Kendinize ya da bir başkasına duygularınızı tanımladığınız ve onları anlamlandırdığınız zaman bir adım atar ve gaza basarsınız,İçinizden dışınıza bir şey çıkarırsınız.Bilinmeyeni bilinir hale getirir ve idareyi ele geçirirsiniz.Duygularınız yakıtınızdır.

Çocuklukta İhmalin İzi-Boşluk Hissi/Jonice Webb

Demek ki ben geçenlerde buraya yazarak bu duygularımı itiraf etmiş oldum ve ondan dolayı da sakinleştim.Bilimsel açıklaması varmış bunun zaten.Neyi neden yaptığımızı bilmediğimiz gibi(herşeye aşırı sinirlenmek),kendimizi de bilmeden sezgisel olarak iyileştirebiliyoruz sanırım.Cevap verenlere ve ilgilenen arkadaşlarıma bir kere daha teşekkür ediyorum,sevgiler:)