Garip bir hikaye

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu olayın tüm tanıklarıyla ayrı şehirlerde ve farklı zamanlarda görüşme olanağım oldu. Hepsi harfiyen aynı şeyi bana anlattı. Bende aynı garip olayı olayın şahitlerinden birisinin ağzıyla size aktarıyorum;

Babamız evimizden uzaktaydı. Evimizde sürekli bir tedirginlik ve huzursuzluk vardı. Yedi kardeştik ve köy evimizde biz kızlar annemizle birlikte aynı odada uyuyorken, abilerimiz yan odada uyuyordu. Ben o devirde 13 yaşındaydım. Evimizin odası beyaz kireçti. Geceleri korkmayalım diye bir gaz lambası kısık ateşte sürekli yanardı. Ancak duvarlar beyaz olduğundan az ışıkta olsa odada herşey seçilebiliyordu. Ben iki kız kardeşimle yer yatağında yatıyordum. Annem divanda yatıyordu. Yatağa gireli bir kaç saat olmasına rağmen ben uyuyamamıştım. Tavana bakıyordum. O sırada odamızın kapısı açıldı. İçeri kafasında şapka bir adam girdi. “Bu şapka dediği şey örgü bere” Babamız evde olmadığı için dayım köyümüze gelerk sık sık bizde kalırdı. Yine geç vakitte dayım geldi diye düşündüm. Ardından adamın arkasından odaya bir kadın girdi. Adam önde kadın arkada gaz lambamızın asılı durduğu duvara yürüdüler. Adamda pantlon yerine, aşağıdan iple bağlanmış bir kapri vardı. Kadın beyaz bir elbise giymişti, siyah saçları beline kadar arkadan uzanıyordu. Hiç konuşmadılar ve lambanın yanında durdular. Her ikisede bir süre lambanın fanusundan içeri baktılar. O anda her ikisininde yüzünü net olarak gördüm. Bu kişileri tanımıyordum. Dayım olmadığını anladığımda çok korktum. Heyecandan dilim tutulmuştu. Ardından adam gaz lambasının ışığını biraz açtı. Herşeyi artık daha net seçebiliyordum. Işığı açtıktan sonra yine adam önde, kadın arkada yürüyerek odanın duvarından dışarı çıktılar. İşte o anda “Anneee !!!” diyerek sessizce ağlamaya başladım. Annem hızla ellerimi tuttu. “Korkma kızım sende gördün mü dedi ?” Bu olaya odada bulunan annem, ben ve ablam aynı anda şahit olmuştuk. Annem sonra bizi şöyle teskin etti. “Kızlarım !!! korkmayın, bunlar bize zarar vermek için gelmedi. Hanemizin ışığını arttırdılar. Herşey daha iyi olacak.” O gece korkuyla biribirimize sarılarak uyuduk. Annem o gaz lambasını korkudan bir daha söndüremedi. Onu yanık bir şekilde vitrinin üzerine koydu. Lamba orada kendi kendine gazı bitene kadar yandı. Lambayı söndürmememiz içinde bize tembihtede bulundu. Sanırım evimize gelenlerin açtığı ışığı söndürmeye korkmuştu…Bu olayı kimseyle paylaşmadık. Aile sırrımız olarak uzun süre içimizde yaşattık…
Bu olayı olayın tanıklarına ayrı zaman ve mekanlarda sordum. Hepsi yaşanan bu olayı aynen teyit etti. Yaşları şuanda epey ilerlemiş bu sıradan kadınların aradan yıllar geçtikten sonra böyle bir hikaye uydurmalarının hiç bir anlamı olmayacağı kanaati bende oluştu. Hatta olayı duymuş olmama epey şaşırdılar. Sanırım birbirlerine çok iyi tembihlemiş olacaklar veya bu sır dolu olayı unutmak istemelerinden de kaynaklanıyor olabilir. Genelde olayı anlatışları yorumdan uzak, kısa ve özdü. Genelde bu tip olayı anlatanların heyecanla, ballandırarak bezedikleri cümleler kurmadılar. Yaşandı bitti ! üzerinde durmuyoruz havasındaydılar. Tüm bu izlenimlerim bana bu olayın gerçekliliği konusunda daha da inandırıcı düşünmeme neden olmuştur.

kapliyagos

Kayıtlı Üye
evet oldukca ilginç bir hikaye...bende buna benzer hikayeler duydum yaşayanların ağzından..

Tituba

Kayıtlı Üye
Hikaye sade olmasına rağmen okurken etkilendim, okurken biri böh dese napardım :) çok iyi gerçekten yaşanmış olduğuna inandım

janet

Kayıtlı Üye
Asıl soru: bunlar kimdi ve neden geldiler. Gaz lambasının ışığını açabiliyorlar, duvardan geçebiliyorlar. Lambanın düğmesine dokunarak açtılarsa, maddeye etki ediyorlar, yani maddeyi tutabiliyorlar. Duvar onlara neden engel olmadı. Gerçekten ilginç ve şimdiye kadar benzerini hiç duymamıştım. Araştırmaya değer diye düşünüyorum, ve kardeşlerin anlatmadığı başka şeyler de var bence. Işığa gelmişler, bakıp gitmişler. Kardeşlerle konuşmak isterdim doğrusu.

AJA

Elit Üye
Doğaüstü varlıklar tam da onlara denir sanırım .. Hem maddeye dokunma ve duvardan geçme durumu onların üst boyutlardan olduğunu gösterir.İlginç olan da görenlerin tepkisizce izlemiş olması :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ne güzel ya kanım ısındı şimdi.

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Hikaye gerçekten inandırıcı ama benimde kafama janet'in soruları takıldı. Bu varlıklar neden geldiler ışığı neden açtılar vs. Buna benzer bir hikayeyi başka birinden duydum. Bir arkadaşım hasat zamanı dedesinin köyüne gidiyor. Buğday ambarına giriyor, ambarda bir varlık görüyor bir avuç buğday alıp havaya atıyor ve korkma diyor. Olayı hem annesi hemde arkadaşım görüyor. Dedesi bu olaydan korkmayın o bize buğdayınız bereketli olsun demek için geldi diyor. Gerçektende o sene normalin 3-4 katı hasat elde ediyorlar. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen bir daha hiç o kadar verimli ürün alamamışlar. Buna benzer bir sonucu oldumu merak ettim.

Kesinlikle evdeki huzursuzluğu göz önüne alırsak sonrasında nasıl bir hava hakim oldu eve merak konusu. Ve kesinlikle anlatılmayan şeylerin olduğuda açık ve net ortada. Sakince sorulana cevap ver ve sus! Gerçi cevap vermeleri bile iyi.

hasan06

Kayıtlı Üye
evet ilginç korkutmak için olsaydı korkunç bir sima ile gelirlerdi.

ufukalper

Kayıtlı Üye
Cidden inandırıcı o abartılı hikayelere nazaran tüylerim diken diken oldu

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Adam cidden iple bağlanmış kapri mi giyiyormuş bana ilginç gelen nokta orası?

ennzaf

Kayıtlı Üye
Süper anlatılmış ve süper yazılmış bir konu. Açıkçası, yoldan geçen kamyonun sesi bile beni korkudan zıplatmaya yetti. :D

pembekiraz

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
okurken şok yaşadım,ben korkudan çığlık atardım kesin

quanttum

Kayıtlı Üye
Buna yakın bir olayi bizzat yasadim. Ancak keske iyilik icin gelmis olsalardi. Bunlar bedensiz varliklardir. Istedikleri surete burunup madde ile etkilesimde bulunabilirler. Ayni zamanda maddenin kendisi bile olabilirler. :) mysluman nur yuzlu cinlerin yani sira malesef kafir seytan cinnelerde vardir. Allah onlari bize gostermesin.

aşk1

Banlı Kullanıcı
aileye daha sonra bunun bir artısı ya da eksisi olmuş muydu acaba?