Foroğraf üzerine imge

Lisno Morningstar

Kayıtlı Üye
Stalk anlamı araştırma yapmak demek değil. Gizlice takip etmek habersizce başkasını gözetlemek demek.
Araştırma yapmak ise belirlenmiş bir yöntem ve sistem ile olur.
Stalk kelimesinin birden fazla anlamı var ama en çok sosyal medyada kişileri araştırmada kullanılıyor . Örneğin ; Bugün Jhonny Deep'i stalkladım.
Eski sevgilimi stakladim ve şunları öğrendim. tarzında cümleler sıklıkla kullanılıyor.

Lisno Morningstar

Kayıtlı Üye
Araştırma yeteneği!...bu genelde bizim gibilerde gayet doğal olması gerekir. Araştırma , görüler ve parçaları bir araya getirmeye yatkın olmamız kaçınılmaz. Ama bazı şeylere, erişebilmemiz, parçaları toparlamak seneyi ve seneleri alabiliyor; yani yukarıdan gelenleri...bunda hem donanımlı hem bilinç genişliği yaşamamız gerekir. Aşağıdakiler biraz kollektif bilince de dahil olabiliyor.
Bu yüzden de dejavu olayını yaşamamız bana çok normal geliyor.

Darkon

Kayıtlı Üye
Stalk kelimesinin birden fazla anlamı var ama en çok sosyal medyada kişileri araştırmada kullanılıyor . Örneğin ; Bugün Jhonny Deep'i stalkladım.
Eski sevgilimi stakladim ve şunları öğrendim. tarzında cümleler sıklıkla kullanılıyor.
Tamam işte @Alex06 in dediği anlam doğru :) Hatta ben yazacaktım sonra vazgeçtim çok bilmişlik olmasın dedim. "Araştırma" gibi bir anlamı yoktur. "Sinsice izlemek, takip etmek" anlamı vardır. Bir sevgili, arkadaş, ünlü kısacası herkes için kullanılabiliyor.

Stalker: Birilerini, özellikle bir ünlüyü hastalık derecesinde, tedirgin edecek şekilde takip ve rahatsız eden kişi.

Alex06

Kayıtlı Üye
Tamam işte @Alex06 in dediği anlam doğru :) Hatta ben yazacaktım sonra vazgeçtim çok bilmişlik olmasın dedim. "Araştırma" gibi bir anlamı yoktur. "Sinsice izlemek, takip etmek" anlamı vardır. Bir sevgili, arkadaş, ünlü kısacası herkes için kullanılabiliyor.

Stalker: Birilerini, özellikle bir ünlüyü hastalık derecesinde, tedirgin edecek şekilde takip ve rahatsız eden kişi.
Bence hata gördüğünüz her bilgiyi düzeltin özellikle de benim paylaşımlarımdakileri çok bilmişlik olmaz. Forumda bilgi paylaşıyoruz. Hepimiz herşeyi doğru bilemeyiz bilmek zorunda da değiliz.
Bildiğini düşünmek hata yapmadığını düşünmek gelişmenin önündeki en büyük engel.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Stalking, Carlos Castaneda tarafından anlatılan, kişinin kendi üzerindeki kontrolünü genişletmek, gerçeklikle ve başkalarıyla etkileşim kurmanın daha etkili yollarını bulmak için, kişinin kendi duygularını izlemenin yanı sıra, etraflarındaki dünyayı gözlemleme tekniğidir.
Benim uyguladım stalking bu.

Darkon

Kayıtlı Üye
Bence hata gördüğünüz her bilgiyi düzeltin özellikle de benim paylaşımlarımdakileri çok bilmişlik olmaz. Forumda bilgi paylaşıyoruz. Hepimiz herşeyi doğru bilemeyiz bilmek zorunda da değiliz.
Bildiğini düşünmek hata yapmadığını düşünmek gelişmenin önündeki en büyük engel.
Tamam o zaman hemen düzelteyim Türkçe'de "şey" her zaman ayrı yazılır;) Çoğu kişi bunu bilmiyor. Benim de burada yazarken hızlıca yazacağım diye bir sürü hata yaptığım oluyor. "Edit" özelliği artık uçtuğu için kötü oldu. Yoksa bayağı bir düzeltme yapıyordum.:D Öyle millet nasıl yanlış yazmış diye grammar naziliği yapmam tabi. Ona ayrı enerji lazım.

Lisno Morningstar

Kayıtlı Üye

Sonuç olarak stalk araştırmaya giriyor çünkü biri hakkında bilgi alıyorsun. Ayrıca Her Stalker hastalık derecesinde değil hatta her stalk yapan kişiler hasta bile değillerdir, ünlüleri tedirgin edecek kadar rahatsiz edenlere psikolojik hasta diyoruz , obsesif diyoruz. Stalker ile psikolojik hastalar arasında dağlar kadar fark var.