eyvah.....

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Sabah uyandınız ve gördünüz ki , o hep şikayetçi olduğunuz sorununuz artık yok. Mucizevi bir şeklide yok olmuş ...Gitmiş...Uçmuş...Pufff... Şimdi düşünün bakalım hayatınızda ne eksilir, neyi kaybedersiniz?

Bir çoğumuza garip gelse de, insan bazen şikayetçi olduğu, rahatsız olduğu , kurtulmak istediğini söylediği olumsuz durumları hayatında tutmak ve sürdürmek istiyor olabilir.Bunu isteyen bilinçli zihin değildir. Çünkü o hep “doğruyu” bilir ve söyler... Sağlıklı olmak lazım, başarılı olmak lazım, düzenli olmak lazım, zengin olmak lazım... lazım...lazım...lazım...
Sorarız : Peki neden olmuyor ? Zihnimiz buna da en güzel ve akıllıca cevapları verir. Bu durumu haklı gösterecek. bir yığın nedeni bulup buluşturur, analiz eder, sentezler, toplar, çıkarır, böler ve o kadar güzel bir rapor hazırlar ki itirazsız kabul ederiz. Oysa ki “ olumsuz” diye tanımladığımız durumu yaratan bilinçaltımızda saklı duran İNANÇ KODLARIMIZDIR. Herhangi bir zaman diliminde ve herhangi bir olay sonucunda yazdığımız kodlar.

Siz çok sevgi dolu bir insan olduğunuzu düşünüyor ve biliyorsunuz. İnsanlara karşılık beklemeden sevgi sunuyorsunuz, özverilisiniz, kimseyi kırmıyor incitmiyorsunuz... Ama aşk, arkadaşlık, iş ilişkilerinizde aldatılıyor, değer verilmiyorsunuz.Üzülüyor, kırılıyor ve bilinçli zihninizle kararlar alıyorsunuz. Artık beni sevecek ve değerimi bilecek insanları hayatımda istiyorum diyorsunuz. Ama yine olmuyor, yine aldatılıyorsunuz. Bunun asıl nedeni derinlerde bir yerlerde “sevilmeye layık olmadığınız” inancı olabilir mi acaba?

Veya kilo vermeye çalışıyorsunuz. Onlarca yöntem denediniz. Bazıları gerçekten işe yaradı ama kalıcı olamadı.Yoruldunuz, sıkıldınız, vazgeçtiniz.... Peki acaba siz kilolu olmayı daha güvenli ve sağlıklı buluyor olabilir misiniz? Örneğin: Kilolu olursam çekici olmam ve karşı cinsten zarar görmem... zayıflık hastalık belirtisidir, kilolu olursam sağlıklı olurum... kilolu insanlar çok sempatiktir ve çok sevilirler gibi inançlara sahip olabilir misiniz ? Veya anneniz veya babanız sizi çocukken tombul kızım / oğlum diye sevdiyse onun sevgisini sürdürmesi için kilolu kalmayı istiyor olabilir misiniz ?

Bu örnekler yaşamın her alanı ile ilgili çoğaltılabilir. İş, dostluk, aile, sevgi, aşk, başarı, huzur, sağlık, zenginlik...

Arık biliyoruz ki kurtulmaya çalıştığımız her olumsuz durumun altında yatan gerçek inanç kalıbımızı değiştirmediğimiz sürece, kurtulmak için gösterdiğimiz çabalar boşa gidecek veya başarsak bile ömrü sabun köpüğü kadar olacaktır.

İnanç kalıbımızı GÖRMEK + KABUL ETMEK + SALIVERMEK olumsuz durumdan kurtulmamızın formülü. Formülü uygulamanın onlarca yolu var. Yeter ki biz gerçekle karşılaşmaya hazır olalım, yel değirmenleri ile savaşmaktan vazgeçme kararını alalım.

Şimdi, sizi mutsuz eden, kurtulmak istediğiniz bir durumu düşünün. Ve hayal edin... Yarın sabah uyandığınızda “ O DURUM “ artık sizin hayatınızdan tamamen çıkmışsa , siz “NEYİ KAYBEDERSİNİZ”.

Sevgilerimle.
 

((ex))

Banlı Kullanıcı
Katılım
19 Eki 2008
Mesajlar
121
Tepkime puanı
2
Konum
içerden:))
çok güzel bir yazı olmuş...teşekkürler.. gerçektende öyle..:)
 

deli_i

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Ara 2008
Mesajlar
82
Tepkime puanı
3
Ellerine Sağlık Çok Güzel bir Paylaşım. teşekkürler
 

aleyza

Banlı Kullanıcı
Katılım
18 Şub 2009
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
emegine saglık güzel paylasım
 
Üst